Jump to content
DD

Jakie filmy polecacie?

Recommended Posts

Byłem niedawno na slumdog .Polecam , bdb film . Nie na darmo otrzymał tyle oscarów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie z Popiełuszki wróciłem.

 

Ogólnie film trochę przydługi, ostatnimi czasy pojawiło się trochę filmów tego typu i czuje się już pewien przesyt, ale warty obejrzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz na TVN leci "dzień próby" rewelacyjny film z Denzelem Washingtonem. Scena (która dopiero nastąpi) kiedy Ethan Hawke zostaje sam na sam z latynoskim gangiem - po prostu miażdży i zostaje w pamięci na zawsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz na TVN leci "dzień próby" rewelacyjny film z Denzelem Washingtonem. Scena (która dopiero nastąpi) kiedy Ethan Hawke zostaje sam na sam z latynoskim gangiem - po prostu miażdży i zostaje w pamięci na zawsze.

Training Day jak najbardziej również polecam. Oglądałem 2 czy 3 razy.

 

Skojarzył mi się też Payback - obejrzałem również kilka razy :) Fajny gangsterski film, na którym można się pośmiać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam Gran Torino. Clint po "oszukanej" znowu pokazał klasę. Naprawdę dobry kawałek kina. Film którzy powinni obejrzeć wszyscy metroseksualiści i inne g*j**e subkultury. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja polecam Gran Torino. Clint po "oszukanej" znowu pokazał klasę. Naprawdę dobry kawałek kina. Film którzy powinni obejrzeć wszyscy metroseksualiści i inne g*j**e subkultury. :)

 

kapitalny film polecam wszystkim znajomym, koniecznie trzeba go obejrzeć, niezwykła historia o zywkłych ludziach

 

Ze swojej strony polecam "W pogoni za szczęściem" - wytrwalość dąrzeniu do wyznaczonych celów, realizowanie marzeń (na faktach autentycznych), POTĘGA !!!

http://w.pogoni.za.szczesciem.filmweb.pl/

 

i "Siedem dusz" http://www.filmweb.pl/f459974/Siedem+dusz,2008 (ten sam reżyser i główny aktor) - niesamowita historia o poświęceniu . Jeśli ktoś nie obejrzał wiele traci !

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
i "Siedem dusz" (ten sam reżyser i główny aktor) - niesamowita historia o poświęceniu . Jeśli ktoś nie obejrzał wiele traci !

 

w sumie moge polecic ten film. Zalecam jednak nieczytanie zadnych opinii o nim przed wybraniem sie do kina.

Ja przeczytalem i troche sie nastroilem przez co film lekko mnie rozczarowal :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla tych co namietnie ogladali Prison Break'a - dzis mozna sciagnac nowy odcinek po kilku miesiecznej przerwie :) Ahh juz sciagam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla tych co namietnie ogladali Prison Break'a - dzis mozna sciagnac nowy odcinek po kilku miesiecznej przerwie ;) Ahh juz sciagam ;)

 

Dzięki za informację, już zasysam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisów pewnie jeszcze nie ma?

 

angielskie ;P w ciągu kilku godzin zapewne się pojawią :)

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam

 

RYZYKO (ang. Boiler Room 2000 r.)

 

MV5BMTg0NDM4Njg2N15BMl5BanBnXkFtZTcwMTMxNjIyMQ@@._V1._SX94_SY140_.jpg

 

Bohater filmu, Seth Davids, podejmuje współpracę z małą i szeroko nie znaną, ale niezwykle dynamiczną, firmą inwestycyjną JT Marlin. Firma zatrudnia bardzo młodych ludzi obiecując im zarobki rzędu miliona dolarów w ciągu pierwszych trzech lat. Ich praca to głównie sztuka manipulacji, którą Seth opanowuje do perfekcji stając się jednym z czołowych pracowników. W tym samym czasie FBI podejmuje tajne śledztwo wobec firmy JT Marlin.

 

trailer http://www.youtube.com/watch?v=MFjforFLNck

 

FATHERLAND (1994 r.)

 

fatherland1.jpg

 

Cały dramat filmu osnuty jest na tym co by było gdyby. A więc jest rok 1960. Adolf Hitler praktycznie wygrał II Wojnę Światową. Podbił całą Europę, znaczną część Afryki, oraz prawię całą Rosję, która jeszcze stawia resztki oporu. Ze Stanami Zjednoczonymi jest w stanie wojny, ale bardziej zimnej wojny, niż prawdziwej. Hitler potrzebuje pokoju z USA aby ostatecznie rozprawić się z rosyjskimi partyzantami. Pragnie więc zrobić na nich i ich prezydencie Josephie Kennedym (ojcu JFK) dobre wrażenie.

Tymczasem wierny żołnierz Nazistów, Xavier March, wraz z amerykańską dziennikarką natrafia na ślad afery, która tuszowała zbrodnie Hitlera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lektor.

Wychodzi się z kina i nadal się myśli o filmie.

 

 

Mi się szczerze powiedziawszy Lektor nie bardzo podobał, nie twierdzę, że film jest zły, ale bardzo ważny i skomplikowany temat, nie tylko w kontekście Niemiec został tu spłycony i jak zwykle sprowadzony do romansidła. Można było moim zdaniem ciekawiej podejść do sprawy, chociaż tak jak pisałem wcześniej film moim zdaniem nie jest zły. Z nowych rzeczy bardzo podobał mi się Zapaśnik Darrena Arronofskiego, mogę polecić z czystym sumieniem. Przede wszystkim jedna z najlepszych ról męskich, jakie ostatnio widziałem w wykonaniu Mickeya Rourke`a, wielka niesprawiedliwość się stała, że nie dostał za nią Oscara (przez przypadek mi się zrymowało). Bardzo polecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man on Wire - POLECAM

 

O tym, że warto być odważnym i robić rzeczy, na które inni by nawet nie wpadli :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie skonczylem ogladac 21 i 22 finałowy odcinek konczacy caly serial Prison Break ;-)

 

Odczuc nie opowiem poniewaz wiele osob pewnie ma dopiero przed soba te odcinki ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wlasnie skonczylem ogladac 21 i 22 finałowy odcinek konczacy caly serial Prison Break ;-)

 

Odczuc nie opowiem poniewaz wiele osob pewnie ma dopiero przed soba te odcinki ;-)

 

Właśnie obejrzane. Trochę żałuję, że to już koniec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogliby juz odpuscic ten epizod ostatni ;-)

 

O, kurczę! Pisałem to jak już leciało zakończenie w stylu happy endu, a tu takie zaskoczenie w ostatniej minucie :) Dla mnie prawdziwy kunszt kinematografii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, kurczę! Pisałem to jak już leciało zakończenie w stylu happy endu, a tu takie zaskoczenie w ostatniej minucie ;) Dla mnie prawdziwy kunszt kinematografii.

Przerwałeś oglądanie by nam o tym napisać? Ciekawe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×