Jump to content
DD

Jakie filmy polecacie?

Recommended Posts

[...]

 

 

Z historycznych Defiance....bardzo ciekawy film i rola Daniela Craig'a

Film o partyzantce ukraińskich żydów. Wartka akcja , bardzo ładnie zapleciona.

Jezeli lubisz wojenne filmy to nie powinieneś się nudzić.

 

 

 

[...]

 

 

Nie oglądałem, więc nie komentuję, ale znalazłem do ew. polemiki taki komentarz:

 

 

http://www.blogmedia24.pl/node/7313

 

Niemniej, nie neguję że pewnie ze względu nie na prawdę historyczną ale na sam kunszt reżysersko aktorski może zapowiadać się dobrze jako film po prostu wojenny ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem niektórych Polskich widzów polega na tym że antysemitym wyłącza im pracę zwojów mózgowych.

 

Ot fragment tekstu z tego artykułu który przytoczyłeś:

 

Zarówno w świetle dokumentów historycznych jak i relacji świadków, działający w czasie drugiej wojny światowej na dawnych kresach wschodnich, oddział Tuwie Bielskiego jawi się nie jako element ruchu oporu, ale jako zwykła bandycka i wręcz zbrodnicza bojówka, która przez lata terroryzowała bezbronną ludność cywilną kresów wschodnich, dopuszczając się na nich grabieży, gwałtów i morderstw.

 

Film jasno pokazuje że faktycznie zajmowali (lub jak kto woli rabowali) oni żywność na potrzeby utrzymania żydów pochowanych w lasach. Dylematy moralne przy dystrybucji zywności pomiędzy Niemcami a Rosjanami czy żydowskimi uciekinierami też są tam pokazane jak na tacy, wystarczyłoby tylko rozumieć co się ogląda a nie z uprzedzeniem negować wszystko i zamiatać pod dywan Polskiej martyrologii.

 

 

Wbrew temu, co można obejrzeć w filmie ?Defiance? oddział braci Bielskich, mimo swej znacznej liczebności, nie prowadził prawie żadnych walk z Niemcami. Wręcz przeciwnie starał się unikać starć zbrojnych i przez cały okres wojny nie stoczył żadnej znaczącej potyczki z Wermachtem.

 

Musiałem oglądać inny film niż autor tego artykułu. Od samego poczatku jeden z braci unika jakichkolwiek potyczek czy starć z Niemcami. Jedynym znaczacym momentem było wyjscie z bagien pod obstrzał Niemców i moment w którym drugi z braci powrócił z rosyjskich oddziałów opartyzanckich.

 

Autor tego artykułu nie zadał sobie prawdopodobnie trudu obejrzenia tego filmu w całości lub recenzuje go na podstawie zwiastunu.

Polecam kazdemu osądzić ten film po obejrzeniu i zrozumieniu a nie na podstawie recenzji jakiejś sieroty co najwyraźniej zaoszczędziła na bilecie ale twardo chce zostać recenzentem.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

na szybko dodam jeszcez 3 ciekawe filmy

 

Nothing But The Truth

Świetny film o machanizmach prasowych vs. mechanizmach rzadowych

 

TRAILER >

 

nothing_but_the_truth.jpg

 

 

Moon

Jeżeli lubisz psychologiczne filmy typu Sci Fi to nie bedziesz żałował

 

 

moonmovie.jpg

 

 

 

Sunshine

 

Podobny, ciekawy SCI FI thriller

 

TRAILER >

 

sunshine.jpg

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Polecam kazdemu osądzić ten film po obejrzeniu i zrozumieniu a nie na podstawie recenzji jakiejś sieroty co najwyraźniej zaoszczędziła na bilecie ale twardo chce zostać recenzentem.

 

Oglądnę chętnie :lol:. Na pewno warto mieć swoje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę pisał o czym są bo niektóre zostały już wymienione, a większość pewnie dobrze wszystkim znana. Jak ktoś nie widział niech sobie uzupełni. Moje ulubione:

 

Podziemny krąg / Fight Club

Przekręt / Snatch

Matrixy

Wściekłe psy / Reservoir

Pulp Fiction

Cztery pokoje

Jackie Brown

Kill Bille

Sprzedawcy / Clerks

W pogoni za Amy / Chasing Amy

Szczury z supermarketu / Mallrats

 

i inne których na teraz nie pamiętam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Smokin' Aces"

 

Bardzo dobre kino akcji, dobra obsada i specyficzny humor...polecam!

 

"Agent FBI ma za zadanie chronić komika, który zdecydowała się zeznawać przeciwko mafii. Aktor przed zeznaniami postanawia jeszcze po raz ostatni zaznać uciech w kasynie. Jednak mafia dowiedziała się o "tajnej wizycie" i rozpoczyna się polowanie na niego przez gangsterów."

 

71524643.jpg

 

985941.jpg

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sunshine

 

Podobny, ciekawy SCI FI thriller

nie polecam, zdecydowanie nic ciekawego i troche schematyczny z filmówe sci fi to lepiej obejrzec:

-star wars

-obcy 1 i ewentualnie 2

-serenity ale przedtem lepiej obejrzec 13 odcinków firefly bo dzieją sie wcześniej

-czerwona planeta (o le nie pokręciłem tytułów, bo jest drugi podobny, ale gorszy)

-AI

-powrót do przyszłości

jeszcze kilka tytułów by sie znalazło ale nie moge sobie przypomnieć

Share this post


Link to post
Share on other sites

A z seriali telewizyjnych pamięta ktoś klasykę sci-fi, serial pod tytułem "V" (tłumaczony u nas jako "Goście")?

 

Właśnie remake jest w drodze, ale nie wiem czy będzie w stanie pobić oryginał. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie polecam, zdecydowanie nic ciekawego i troche schematyczny z filmówe sci fi to lepiej obejrzec:

-star wars

-obcy 1 i ewentualnie 2

-serenity ale przedtem lepiej obejrzec 13 odcinków firefly bo dzieją sie wcześniej

-czerwona planeta (o le nie pokręciłem tytułów, bo jest drugi podobny, ale gorszy)

-AI

-powrót do przyszłości

jeszcze kilka tytułów by sie znalazło ale nie moge sobie przypomnieć

 

Trudno polecać coś czego się nie rozumie :)

Sadzac po twojej kontr-liscie jesteś fanem prostych filmów naładowanych efektami.

Niestety to jest bardziej thriller psychologiczny na bazie scifi niż kino familijne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trudno polecać coś czego się nie rozumie :)

Sadzac po twojej kontr-liscie jesteś fanem prostych filmów naładowanych efektami.

Niestety to jest bardziej thriller psychologiczny na bazie scifi niż kino familijne ;)

tutaj nie ma nic do rozumienia, film jest po prostu nudny i schematyczny ratowanie świata w iscie amerykanskim stylu

Nie jestem w cale fanem prostych filmów napakowanych efektami. Filmy sci fi maja to do siebie że ejst w nich duzo efektów. To wynika z ich natury i bez nich się nie obędzie. Poza tym obcego nie nazwał bym kinem familijnym ;) Pozatym mógłbym wymienić jakieś mniej efekciarskie filmy lub seriale sci-fi jeśli chcesz, ale nie wszystkich tytuły pamiętam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tutaj nie ma nic do rozumienia, film jest po prostu nudny i schematyczny ratowanie świata w iscie amerykanskim stylu

Nie jestem w cale fanem prostych filmów napakowanych efektami. Filmy sci fi maja to do siebie że ejst w nich duzo efektów. To wynika z ich natury i bez nich się nie obędzie. Poza tym obcego nie nazwał bym kinem familijnym :) Pozatym mógłbym wymienić jakieś mniej efekciarskie filmy lub seriale sci-fi jeśli chcesz, ale nie wszystkich tytuły pamiętam.

 

tak jak pisałem wcześniej ....nie zrozumiałeś filmu, ale nie kazdego tego typu kino interesuje co jest zrozumiałe.

Ratowanie świata to był wątek umieszczony w tle na którym rozgrywała sie własciwa akcja. Niestety film pozbawiony typowych dla Holywood'u schematów i happy end'u wiec może nie wszystkim się podobać.

 

Stawianie w kontrascie StarWars który jest bajką o rycerzach i księżniczce w wersji SciFi, czy Powrotu do Przyszłości jest po prostu smieszne. Alien może kinem familijnym nie jest (choć to też zależy kto co z rodziną oglada) ale te dwa sa nim na pewno ;)

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak pisałem wcześniej ....nie zrozumiałeś filmu, ale nie kazdego tego typu kino interesuje co jest zrozumiałe.

Ratowanie świata to był wątek umieszczony w tle na którym rozgrywała sie własciwa akcja. Niestety film pozbawiony typowych dla Holywood'u schematów i happy end'u wiec może nie wszystkim się podobać.

jak to nie ma happy endu? ratują przecież świat an koncu więc jest happy end i o ile pamiętam schematów też kilka sie znajdzie typu poświęcenie i bohaterstwo na końcu. Co do tej właściwej akcji to rozumiemże chodzi ci o to że ludzie zaczeli tam świrować przez słońce o ile dobrze pamiętam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oglądałem ostatnio Zmierzch, bardzo mi się podobał :)

http://www.upp.pl/video/490/Zmierzch-2008-...light-LEKTOR-PL

 

 

.............jak lubisz bieganie po drzewach i walki wampirów w salach baletowych to może i fajny.Ja wczoraj oglądałem ten film za namową dziewczyny i nie mogłem przestać się śmiać.Bajeczka dla dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.............jak lubisz bieganie po drzewach i walki wampirów w salach baletowych to może i fajny.Ja wczoraj oglądałem ten film za namową dziewczyny i nie mogłem przestać się śmiać.Bajeczka dla dzieci.

 

Do takich filmów trzeba mieć trochę dystansu, przecież każdy wie że nie istnieją takie rzeczy, a dla Ciebie wydawało się to nie realne, dystans jeszcze raz dystans.

Trzeba pisać, że lubisz filmy tylko dokumentalne, historyczne.

Może coś dla Ciebie:

http://www.upp.pl/video/321/Genera%C5%82--...ibraltarze-2009

 

:: Generał - zamach na Gibraltarze (2009)

Film opowiada o ostatnich dniach życia generała Władysława Sikorskiego, tuż przed katastrofą. Wodzowi towarzyszy córka Zofia i ekipa najbliższych współpracowników. Wszyscy goszczą w pałacu gubernatora Gibraltaru Masona Macfarlane?a, który ma nakłonić Sikorskiego do oddania dokumentów świadczących o morderstwie oficerów polskich w Katyniu. Gdy ten stanowczo odmawia, w plan zostaje wdrożony zamach na generała. Kto za nim stoi? Kto go wykonał i jak przebiegał?
Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do takich filmów trzeba mieć trochę dystansu, przecież każdy wie że nie istnieją takie rzeczy, a dla Ciebie wydawało się to nie realne, dystans jeszcze raz dystans.

 

Sceny biegania po drzewach,pozal sie boze fabula,aktorzynki,charakteryzacje to jest jakas masakra.Tu nie chodzi o dystans ale o jakosc wykonania.Nie znalazlem w tym filmie oprocz kilku efektow i scen walki nic wielkiego.No chyba ze lezka Ci sie w oku zakrecila jak weszli na 200m drzewo i rozmawiali sobie romantycznie....Ja osobiscie smialem sie wtedy.Amerykanski kicz jest dobry dla dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z seriali telewizyjnych pamięta ktoś klasykę sci-fi, serial pod tytułem "V" (tłumaczony u nas jako "Goście")?

 

Właśnie remake jest w drodze, ale nie wiem czy będzie w stanie pobić oryginał. :)

Klasyka gatunku. Wieki temu pochłaniałem ten film na wszystkich możłiwych kanałach satelitarnych, włącznie z kanałem włoskim, z którego nic nie rozumiałem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sceny biegania po drzewach,pozal sie boze fabula,aktorzynki,charakteryzacje to jest jakas masakra.Tu nie chodzi o dystans ale o jakosc wykonania.Nie znalazlem w tym filmie oprocz kilku efektow i scen walki nic wielkiego.No chyba ze lezka Ci sie w oku zakrecila jak weszli na 200m drzewo i rozmawiali sobie romantycznie....Ja osobiscie smialem sie wtedy.Amerykanski kicz jest dobry dla dzieci.

 

A to pochwal się jaki film Ci się podobał? :> Też się pośmieję! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja polecam "Home" - całkiem darmowy film o naszej pięknej, ale znikającej planecie. O różnorodności gatunków i skutkach działalności człowieka

 

Tutaj wersja po angielsku z angielskimi napisami. Trzyma w napięciu do końca, ale nie z powodu sensacyjnego wątku, tylko przepięknych obrazów pokazywanych z powietrza. (1h33m) Choc nie planowałem tego, film obejrzałem do końca za jednym razem, z zapartym tchem. Podobno zdjęcia zmontowane praktycznie tak jak nakręcone bez zbędnych dodatkowych obróbek.

 

hometja.jpg

 

Również mogę z czystym sumieniem polecić, naprawdę przepiękne zdjęcia, jak zresztą zawsze w filmach Bertranda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony polecam:

 

Tropa De Elite - Elitarni - jeśli komuś podobało się Miasto Boga to ten film też z pewnością przypadnie mu do gustu. Bardzo dobre kino akcji, które daje również do myślenia

 

Ghost Of Cite Soleil - Miasto Słońca - Paradokument o najniebezpieczniejszym mieście na świecie, stolicy Haiti. Bardzo ciekawe, miejscami wstrząsające

 

Wolf Creek - Australijski horror naprawdę trzymający w napięciu, polecam zresztą także inne firmy tego reżysera (Rogue przetłumaczony na polski jako Zabójca)

 

Chętnie podrzucę więcej, jeśli utrafię w czyjeś gusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to pochwal się jaki film Ci się podobał? :> Też się pośmieję! :)

 

Chyba juz to pisałem w tym temacie.Ostatni film który zrobił na mnie wrażenie to mistrzowski duet Morgan Freeman i Jack Nicholson w filmie "Choc goni nas czas".

 

Nawet nie porównuj tego do Zmierzchu bo do konca zycia będziesz się musiał spowiadać. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak pisałem wcześniej ....nie zrozumiałeś filmu, ale nie kazdego tego typu kino interesuje co jest zrozumiałe.

Ratowanie świata to był wątek umieszczony w tle na którym rozgrywała sie własciwa akcja. Niestety film pozbawiony typowych dla Holywood'u schematów i happy end'u wiec może nie wszystkim się podobać.

 

Stawianie w kontrascie StarWars który jest bajką o rycerzach i księżniczce w wersji SciFi, czy Powrotu do Przyszłości jest po prostu smieszne. Alien może kinem familijnym nie jest (choć to też zależy kto co z rodziną oglada) ale te dwa sa nim na pewno :)

 

W Sunshine nie ma nic do rozumienia, to po prostu kiepski film i zgadzam się w pełni z Liszem55 w jego opinii. Nudny, schematyczny, nie miałem żadnych wątpliwości co do tego jak się zakończy. Pomysł na film jest kompilacją różnych filmów sci-fi, nie ma w nim nic nowego, ani odkrywczego.

 

Czekam natomiast z niecierpliwością na Moon, bo trailer faktycznie wygląda obiecująco choć obawiam się trochę, że będzie to po prostu krzyżówka Odysei Kosmicznej Kubricka z Solaris.

Edited by blaugrana

Share this post


Link to post
Share on other sites
trailer faktycznie wygląda obiecująco

uważam, że trailerami to sie nie ma co kierować, bo najczęściej to zwykłe oszustwo. W trailerze to z muminków możan horror zrobić

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam na szybko film który wszedł w USA do kina 4 dni temu

 

District 9

SciFi troszeczke inaczej niżzazwyczaj. Ciekawy watek który nie nudzi.

 

TRAILER >

 

1110.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Hurt Locker,

 

Przyzwoite kino wojenne. Oczywiście w iście amerykańskim stylu nakreślenie głównego bohatera ( "odważny amerykański chłopiec"). Ale pomijając ten fakt stosunkowo dobrze oddający realia walki z "partyzantami" na Bliskim Wschodzie.

 

Bardzo krótka, ale dobra rola Ralpha Fiennes'a (polecane z nim filmy m.in. Oniegin, Księżna, czy Sunshine (Kropla Słońca) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×