Jump to content
DD

Jakie filmy polecacie?

Recommended Posts

Na pewno już ktoś go wcześniej polecił, ale trudno... :) Ostatnio leciał w TV i sobie przypomniałem. Chodzi o "Nagą broń". Oglądałem setki razy, a za każdym razem i tak się śmieje. No i Leslie Nielsen był świetnym aktorem. Wystarczy, że spojrzę na niego i już mi się śmiac chce :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

polecam chyba jeszcze mało znany i niedoceniony u nas, lecz już kultowy w niektórych kręgach film Zacka Snydera Sucker Punch z 2011 roku z sexowną Emily Browning - kto nie widział niech obejrzy; film widowiskowy, nowatorski, rewelacyjny soundtrack, piosenka 'Army of me' w wykonaniu Bjork/Skunk Anansie miażdży :) polecam, znacie to? :::Sucker Punch promo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam dobry film pt. "Idy Marcowe".

Swietne role Clooneya i Goslinga i wartka akcjA!!

 

W moim odczuciu - taki sobie. Brak wyjasnien w wielu ciekawych watkach, niepotrzebne dialogi.

 

Ostatnio ogladalem: Nietykalni i calkiem OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
polecam chyba jeszcze mało znany i niedoceniony u nas, lecz już kultowy w niektórych kręgach film Zacka Snydera Sucker Punch z 2011 roku z sexowną Emily Browning - kto nie widział niech obejrzy; film widowiskowy, nowatorski, rewelacyjny soundtrack, piosenka 'Army of me' w wykonaniu Bjork/Skunk Anansie miażdży :) polecam, znacie to? :::Sucker Punch promo

 

Zdecydowanie polecam ;)

 

A od siebie dodam

Dziewczyna z tatuażem - ( D. Craig - thiller )

- ( A.Banderas - dramat )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nietykalni (2011)

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.

 

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

 

 

polecam, piterbtgigs!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nietykalni (2011)

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.

 

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

 

 

polecam, piterbtgigs!

 

Wczoraj oglądałem, naprawdę fajny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Złodziejski kodeks"

http://www.tvp.pl/tvp2/wydarzenia/dokument...-w-tvp2/6875953

 

Aleksander Gentelejew w fascynujący i inteligentny sposób przedstawia rzeczywistość rosyjskiej mafii widzianą oczami trzech biznesmenów, którzy byli na tyle doświadczeni i mądrzy, by przeżyć krwawe wojny gangów, a teraz potrafią opowiadać bez sentymentów i przesady o kryminalnym podziemiu czasów pieriestrojki.

 

Ponury mafioso z kijem bilardowym w ręku wspomina jedno z zabójstw, ale ma też pretensje do kolegów po fachu, że nie chcą współfinansować jego nowej pasji: produkcji filmów gangsterskich. Dlaczego wypowiadają się tak otwarcie? Jeden z rozmówców Gentelejewa pyta retorycznie: Znajdzie pan choć jednego Rosjanina, który nie jest notowany przez milicję? W kraju, gdzie przestępcy kandydują na urzędy publiczne i zasiadają we władzach dużych spółek, prawo nie działa automatycznie. Pozostaje narzędziem do rozgrywek politycznych, a bohaterowie filmu potrafią się ustawić w każdej rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A od siebie dodam

Dziewczyna z tatuażem - ( D. Craig - thiller )

- ( A.Banderas - dramat )

 

Mimo iż nie przepadam za Banderasem film wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Kawał dobrego, nieprzewidywalnego (nie czytałem jeszcze "Tarantuli") kina.

Gorąco polecam :(

 

PS. Elena Anaya :P

 

PPS. Dziewczyna z tatuażem już od pewnego czasu też jest na moim celowniku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Caine's Arcade 10 minutowy dokument o 9 letnim chłopcu z LA który buduje salon gier z kartonowych pudełek w garażu swojego taty. Warto obejrzeć, żeby uśmiechnąć się oglądając zapał z jakim to robi. A niektóre patenty jak sprawdzanie ważności biletu wyciąganiem pierwiastka z numeru biletu - wow:) To jest prawdziwy startup:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy lubisz takie filmy, ale ja osobiście polecam "chłopiec w pasiastej piżamie" naprawdę uważam, że wilm warty obejrzenia!!

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Spętany Anioł" - film o gen. Stanisławie Skalskim, uczestniku Kampanii Wrześniowej i Bitwy o Anglię:

 

http://www.youtube.com/watch?v=d3VHwffhVJs

 

Za Wikipedią:

 

[...] Gdy wybuchła wojna, był świeżo upieczonym oficerem, służył w 142 Eskadrze Myśliwskiej III/4 Dywizjonu Myśliwskiego w Toruniu. Latał standardowym polskim myśliwcem PZL P.11c. Już 1 września brał udział w ataku na samolot rozpoznawczy Henschel Hs 126 zakończonym zestrzeleniem niemieckiego samolotu, które zaliczono Marianowi Pisarkowi, po czym wylądował obok, opatrzył załogę i pomógł umieścić ją w szpitalu, chroniąc przed linczem tłumu – było to wyjątkowe zachowanie, nawiązujące do rycerskich tradycji z początków lotnictwa myśliwskiego, niespotykane podczas II wojny światowej [...]

 

[...] Prasa donosiła, że w ostatnich latach życia, jako człowiek schorowany i uzależniony od pomocy osób trzecich, został okradziony przez swoich opiekunów, którzy przejęli mieszkanie i oszczędności. Ostatnie miesiące życia spędził w domu pomocy społecznej. Zmarł 12 listopada 2004 w wyniku obrażeń powstałych na skutek pobicia. [...]

 

--

 

Oraz:

 

"Łupaszko" - film o polskim partyzancie, dowódcy V Wileńskiej Brygady AK (nazywanej też "Brygadą Śmierci"; z pochodzeniem nazwy związana jest pewna anegdota - dla dociekliwych ;-)), mjr. Zygmuncie Szendzielarzu, aresztowanym w 1948r. i skazanym na osiemnastokrotną karę śmierci:

 

 

ale najpierw, jako ciekawostka, " "Łupaszko" przed sądem":

 

 

Za wpolityce.pl, notka z 03.04.br.: Zmarła Barbara Szendzielarz córka legendarnego mjr. „Łupaszki”. APEL o pomoc w organizacji jej pochówku. [...] Jak nas poinformowano Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w którym mieszkała Barbara Szendzielarz nie jest w stanie sfinansować pochówku w symbolicznej mogile swojego ojca na Cmentarzu Powązkowskim (wojskowym) gdzie Śp. Barbara Szendzielarz chciała być pochowana. [...]

 

Na szczęście pochówek odbył się tam, i w sposób, w jaki i gdzie odbyć się powinien, nie zmienia to jednak faktu, że "żyjemy w strasznych czasach".

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Spętany Anioł" - film o gen. Stanisławie Skalskim, uczestniku Kampanii Wrześniowej i Bitwy o Anglię:

W innym filmiku Skalski opowiada jak do niego przyszedł "dziennikarz" Gazety Wyborczej celem uzyskania zeznania, że "nie tylko Żydzi was bili". Skalski mu wyjaśnił, że biły go proste polskie chamy (co było zresztą zgodne z wytyczną Jakuba Bermana) ale na polecenie przełożonych - Żydów i kazał mu wypierdalać (dosłownie).

 

Natomiast co jest interesujące to to że człowiek na takie dokumenty trafia przypadkowo, bo w mainstreamowych mediach ich nie ma. Za to można usłyszeć jak obecne polskie "elity" bezkarnie tłumaczą ludowi, że Pilecki, Fieldorf, Łupaszko i inni, zginęli w "wojnie domowej".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast co jest interesujące to to że człowiek na takie dokumenty trafia przypadkowo, bo w mainstreamowych mediach ich nie ma.

 

W mainstreamowych mediach naprawdę wielu istotnych rzeczy nie ma.

Mało tego rzekłbym, że to co jest w nich serwowane zakrawa o pomstę do nieba.

 

Przez dłuższy okres czasu (około pół roku) w ogóle nie oglądałem telewizji i mogę szczerze powiedzieć, że niczego nie żałuję. Bo i czego żałować? Mięsnego jeża? X-factor, w którym karierę robią jedynie prezenterzy? 1,5 godzinnych filmów na Polsacie, które przerywane reklamami trwają tych godzin niemalże 3? A może w końcu pseudo wiadomości, które nie skupiają się na tym co tak naprawdę nas dotyczy, a jedynie na tym co przyciągnie "apaczy" przed ekrany? Nie dziękuje.

 

Szczerze mogę powiedzieć, że gorzej to już chyba być nie może i mam nadzieję, że w końcu ludzie otworzą oczy na tą całą "papkę" jaką się im serwuje i przestaną być "lemingami", które łykają wszystko tak jak im się podaje.

 

Tyle ode mnie na temat "telewizji" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nietykalni (2011)

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.

 

http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390

 

 

polecam, piterbtgigs!

 

Również polecam, naprawdę dobry film :blink:

 

Edit:

 

Ode mnie zaś coś z dreszczykiem:

 

The Awakening

 

W wielkim starym domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Do rozwiązania zagadki śmierci małego chłopca, zostaje wezwana młoda kobieta, która nie wierzy w życie pozagrobowe. "The Awakening" to mrożący krew w żyłach thriller o siłach nadprzyrodzonych, pełen niepokoju i grozy, który zabiera widza w podróż do mrocznego, nawiedzonego świata. Zaskakuje świetną narracją i elektryzującą atmosferą. Sprawi, że "uwierzysz w ducha".

 

http://www.filmweb.pl/film/Awakening%2C+The-2011-587468

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy ktoś już w tym wątku wspominał ten film ale ostatnio kupiłem za 20 pensów Cloverfield i stwierdzam, że dla mnie jest to niemal doskonały film: przede wszystkim inny, niż pozostałe z cyklu "główny bohater walczy z potworami a to, co wokół już jest nieważne". Do tego ten pomysł z kręceniem całego filmu z ręki...genialne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy ktoś już w tym wątku wspominał ten film ale ostatnio kupiłem za 20 pensów Cloverfield i stwierdzam, że dla mnie jest to niemal doskonały film: przede wszystkim inny, niż pozostałe z cyklu "główny bohater walczy z potworami a to, co wokół już jest nieważne". Do tego ten pomysł z kręceniem całego filmu z ręki...genialne.

pytanie tylko skoro to dobry film, czego nie podważam tutaj akurat, czemu jest sprzedawany za ~1zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez dłuższy okres czasu (około pół roku) w ogóle nie oglądałem telewizji

 

Też wrzucę OT: ja TV nie posiadam od 2004 roku, a więc już pełne 8 lat. Nie żałuję wcale :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
pytanie tylko skoro to dobry film, czego nie podważam tutaj akurat, czemu jest sprzedawany za ~1zł

 

 

Słuszne pytanie ;) Kupiłem go na angielskim targowisku różności zwanym tutaj Boot Fayre (czyli sprzedawanie z bagażników samochodów) w komplecie z Wojną Światów, Hancookiem i Dejavu - 4 filmy za 80 pensów - oczywiście oryginały :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro (niedziela) o godzinie 23:00 na Polsacie będzie "Mechanik".

 

 

Mechanik

 

Film o człowieku, który nie zmrużył oka od ponad roku. Wyczerpany brakiem snu, skrywa tajemnicę która nie pozwala mu zasnąć. Jeśli ktoś lubi klimaty ludzkiego szaleństwa w stylu podziemnego kręgu lub American Psycho, to filmem będzie zachwycony.

 

90278451.jpg

 

Zaskakujący koniec, dający do myślenia. Warto zwrócić uwagę na kartkę papieru z literkami _ _ _ _ ER która to kartka jest wyjaśnieniem tajemnicy.

 

W roli głównej niesamowity Christian Bale, który do tej roli schudł około 30kg.

 

63358010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×