Jump to content
DD

Jakie filmy polecacie?

Recommended Posts

Polecam film pt. Anioły i demony z Tomem Hanksem w roli głównej, w tej chwili w kinach, trzyma w napięciu od początku do końca ;)

 

 

Czytałem książkę i sporo kluczowych scen wycieli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja polecam "Home" - całkiem darmowy film o naszej pięknej, ale znikającej planecie. O różnorodności gatunków i skutkach działalności człowieka

 

Tutaj wersja po angielsku z angielskimi napisami. Trzyma w napięciu do końca, ale nie z powodu sensacyjnego wątku, tylko przepięknych obrazów pokazywanych z powietrza. (1h33m) Choc nie planowałem tego, film obejrzałem do końca za jednym razem, z zapartym tchem. Podobno zdjęcia zmontowane praktycznie tak jak nakręcone bez zbędnych dodatkowych obróbek.

 

hometja.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Terminator 4 - Ocalenie

 

Świeżo po obejrzeniu w kinie .Fani terminatora będą zadowoleni .

 

Małe rozczarowanie jest , fabuła mogłaby trochę ciekawsza . Efekty nie zawodzą

Zdecydowanie nie polecam. Zostawili sobie furtkę na kolejną część. Nie zdziwię się jak będzie Terminator 10 Never Ending Story.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mroczny thriller braci Coen. Nie oglądałem filmu, ale jeśli film jest w klimacie poniższej sceny, to rewelacja:

 

widze, że z wykopu :unsure: Ja jakoś w tej scenie nic szczególnego nie widze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest kraj dla starych ludzi(No Country for Old Men)

Widzialem jakiś czas temu. Mocny film. Caly w takim klimacie.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzialem jakiś czas temu. Mocny film. Caly w takim klimacie.

 

A ja oglądałem jakiś rok temu i mam mieszane uczucia. Kompletnie nie w moim typie, prosta historyjka z mało zaskakującym zakończeniem. :unsure: Jest oryginalny i tyle.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój ulubiony film Pulp Fiction - oglądałem go wysokie xxx razy :blush:

Polecam The Taking of Pelham 1 2 3 z J. Travolta oraz Public Enemy Z J. Depp`em

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z czystym sumieniem polecam Frost/Nixon, film o serii wywiadów z ustępującym prezydentem Nixonem. Tak się złożyło, że obejrzałem drugi raz i mam te same odczucia co po pierwszym razie. Film, mimo poruszanego tematu który może się wydawać mało dynamiczny, jest świetnie zrobiony, przez cały czas utrzymuje napięcie i nie brakuje w nim dobrej historii. Oczywiście na faktach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

whalewars.jpg

 

Jeśli ktoś ma Animal Planet to polecam dziś i jutro, równo o północy program "Whale Wars" - Wojny o wieloryby. Jest to niezwykle interesujący dokument o walce ekologicznej organizacji Sea Shepherd z Japońskimi statkami wielorybniczymi. Sea Shepherd stosuje nieco kontrowersyjne metody jak abordaż na atakowany statek i nękanie za pomocą....A to już trzeba zobaczyć, jak się postępuje z mordercami wielorybów :lol:

 

Jedna z akcji:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój ulubiony film Pulp Fiction - oglądałem go wysokie xxx razy :lol:

 

Heh, według mnie to jeden z najbardziej przereklamowanych filmów wszechczasów. :)

 

Zdecydowanie wolę brytyjskie podejście do tego typu filmów, polecam film "Przekręt" z Bradem Pittem grającym cygana. :)

 

Z mniej znanych filmów polecam Juno. Kupiłem ostatnio na lotnisku dvd i film był bardzo fajny (nie wiem czy nawet nominacji na oscara nie otrzymał w jakiejś tam kategorii).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z mniej znanych filmów polecam Juno. Kupiłem ostatnio na lotnisku dvd i film był bardzo fajny (nie wiem czy nawet nominacji na oscara nie otrzymał w jakiejś tam kategorii).

 

Przepraszam, ten film WYGRAŁ Oscara - za scenariusz.

 

Nominacje zaś otrzymał także w kategorii "Najlepszy film" oraz za "Reżyserię" choć tego typu filmy prawie nigdy (Slumdog Millionaire był wyjątkiem) nie wygrywają w tej kategorii (niszowy film, z niskim budżetem, bez wielkich gwiazd, itd.).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, według mnie to jeden z najbardziej przereklamowanych filmów wszechczasów. :lol:

 

Zdecydowanie wolę brytyjskie podejście do tego typu filmów, polecam film "Przekręt" z Bradem Pittem grającym cygana. :)

 

 

Odnośnie "Snatch" to również bardzo mi się podoba, lubię tego typu filmy, ale Samuel L Jackson, Travolta i i Willis odwalili wg mnie na tamte czasy kawał dobrej roboty. To jeden z najbardziej kozackich filmów jakie widziałem. Brytyjskie podejście jest już nieco inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Pulp Fiction jest zbyt wiele nudnawych scen, trzeba by było trochę powycinać aby zlepić te fajniejsze w całość. :lol: Natomiast obsada pierwszorzędna, włącznie z Harvey Keitel'em. Ogólnie jeśli chodzi o Tarantino to chyba najwyżej oceniam Reservoir Dogs

 

Przekręt (Snach) kilka razy oglądałem, ale jeszcze nie widziałem pierwszego filmu z serii czyli "Lock, Stock...". Ciekawe który lepszy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam dokument

 

"Richard Kuklinski - Wyznania mordercy (polskie napisy)"

 

 

Richard Kuklinski (ur. 11 kwietnia 1935 w Jersey City, zm. 5 marca 2006 w Trenton) amerykański mafiozo polskiego pochodzenia, płatny morderca dla rodziny Gambino, nosił pseudonim The Iceman (ang. człowiek z lodu). Szacuje się, że w przeciągu 30 lat zamordował ponad 200 osób, a pierwszego morderstwa dokonał mając 13 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam Felon ...ambitny film o głebszym przesłaniu i dobrze zbudowanej akcji.

Jak oglądałem trailer, to wydawał się trochę "mdły" ale się pomyliłem.

 

Po krótce.... zwykły facet zabija w obronie rodziny włamywacza i idac do wiezienia styka się z chierarchią gangów wiezienych plus w tle rozgrywa się drugi wątek dyskusyjnej postawy straznika który ma swoje uprzedzenia i motywy.

 

TRAILER >

 

10Felon2008.jpg

 

 

 

z ciekawych filmów akcji oglądałem International

Nie powala ale trzyma w napieciu i bardzo mile się ogląda.

 

 

the_international_poster2.jpg

 

 

Z historycznych Defiance....bardzo ciekawy film i rola Daniela Craig'a

Film o partyzantce ukraińskich żydów. Wartka akcja , bardzo ładnie zapleciona.

Jezeli lubisz wojenne filmy to nie powinieneś się nudzić.

 

TRAILER >

 

20defiance-tsrposter-big.jpg

 

 

Z komedii...nie do przebicia film z tego roku. Hangover

Ten film po prostu wymiata....nie wiem czy humor w Polsce cześciowo pokrywa się ze standardami Anglojęzycznymi ale ten film wywołuje uśmiech nawet na wspomnienie jego scen.

 

TRAILER >

 

hangover-movie-poster.jpg

 

 

i na koniec kino Włoskie....Gomorra reż Matteo Garrone, patronowany przez Martin'a Scorsese

Bardzo ciekawy....kino akcji bez komercyjnego dotyku Hollywood

 

TRAILER >

 

gomorra.jpg

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×