Jump to content
pb

Nowe logo :-)

Nowe logo  

34 members have voted

  1. 1. Nowe logo jest...

    • ładniejsze
      5
    • brzydsze
      19
    • tak samo ładne
      0
    • tak samo brzydkie
      10


Recommended Posts

Mi sie nie podoba, ponieważ gdybym nie znal Twojej firmy to na ręka kskojarzyłaby mi się na przykład z jakąś akcją STOP przeciwko czemuś :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłosowałem na ostatnią opcję. Nowe logo jest gorsze od poprzedniego ale poprzednie też nie powalało na kolana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej scisnieta ręka, a jak ma zostać ta to na pewno musi byc mniejszy ten kwadrat :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zagłosowałem za ostatnią opcją. Jak mam już wybierać to lepsze jest starsze :(

 

EDIT:

Wszedłem teraz do serwisu i nawet nie najgorzej się prezentuje to nowe :) I chyba zmienię zdanie.

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja też zagłosuję, bez klikania w sondę... ;-)

 

Stare logo mi się nie podobało – mało czytelne, ręka goryla, ściśnięty napis.

 

Nowe logo może być – czytelna grafika, dłoń ludzka ;-), czcionkę zmieniłem na „normalniejszą”.

 

 

Że kojarzy się ze „stop”? Nie-czerwone tło i ręka nie-pionowa, mnie się nie kojarzy. A jeśli jednak, to i tak dobrze, przecież jak się zrobi „stop”, to się domena zatrzyma i można ją złapać. :-P

 

Przyzwyczaicie się. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nowe logo wygląda bardzo amatorsko. Stare było dużo ładniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT:

Wszedłem teraz do serwisu i nawet nie najgorzej się prezentuje to nowe :( I chyba zmienię zdanie.

 

Wobec tego zapytam, czy pozostałe głosujące osoby widziały logo na stronie? ;-)

 

 

@Relayed: poznaniu opinii forumowiczów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowe logo wygląda bardzo amatorsko. Stare było dużo ładniejsze.

 

Tu się jednak nie zgodzę. Stare logo (ręka) wyglądała jak zerżnięta z jakiegoś gotowego cliparta :(

Osobiście lubie proste formy i ten nowy rysunek jest ciekawszy. Może by stare logo przerobić na ten styl? Ściśnięta ręka jednak lepiej się kojarzyła :) Natomiast graficznie mnie osobiście bardziej podoba się nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obydwa są słabe.

 

Ja bym zbudował logo ZŁAPANE.pl na bazie jednego z tych 2 obrazków:

 

1. gdzie litera P byłaby siatką do łapania:

 

butterflyNet.jpg

 

 

 

 

 

 

2. gdzie kropka w .pl byłaby trzymana przez palce:

 

normal_Absolute_241_60910.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis - jak dla mnie Twoj 2 pomysl to bomba,

 

a nowe logo brzydsze od pierwszego i nie kojarzy sie tak dobrze jak pierwsze.

 

po za tym to nowe to jakies takie nawiazanie do alledrogo ... ta wszedobylska reka ... a fuj ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misiu to nie serwis o takim charakterze, by wykorzystywać takie elementy przy budowie loga. Logo w serwisie aukcyjnym powinno wyglądać całkowicie symbolicznie, już poprzednie uważałem za zbyt graficzne. Dropped.pl w ogóle nie ma loga (napis jest jako-takim logiem), aftermarket ma logo tylko symboliczne, allegro ma logo w formie łapki, świstak również bardzo proste. Obecne uznaliśmy za odpowiednie.

 

Michał, co do Twojego stwierdzenia, że logo jest amatorskie - logo zależy od charakteru serwisu i powinno się z nim kojarzyć, łatwo zapadać w pamięć. Największe firmy mają loga które tak naprawdę można zrobić w ciągu kilku minut. Takim tokiem myślenia logo allegro powinniśmy uznać za równie amatorskie - jednak tak nie jest. Serwis aukcji domen ma skupiać na aukcjach, nie na wyglądzie.

 

Dla jasności - logo jest symbolem. Nie jak wielu uważa górną częścią strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michał, co do Twojego stwierdzenia, że logo jest amatorskie - logo zależy od charakteru serwisu i powinno się z nim kojarzyć, łatwo zapadać w pamięć. Największe firmy mają loga które tak naprawdę można zrobić w ciągu kilku minut. Takim tokiem myślenia logo allegro powinniśmy uznać za równie amatorskie - jednak tak nie jest. Serwis aukcji domen ma skupiać na aukcjach, nie na wyglądzie.

 

Dla jasności - logo jest symbolem. Nie jak wielu uważa górną częścią strony.

Logo Allegro moim zdaniem nie jest amatorskie i ładnie się prezentuje. Wiem, o czym piszesz. Stare logo nie nadawało się na dobry branding, ale estetycznie lepiej wyglądało. Jednak nowe logo moim zdaniem również nie jest zbyt "proste" w sensie łatwości zapamiętania i niestety również w moich oczach mało estetyczne.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba okropne.

 

Stare kojarzyło mi się z reką ściskającą mega prezerwatywę :( i zastanawiałem się kiedy w końcu je zmienisz.

Nowe całkowicie bez pomysłu.

 

Dziwię się Wam, to znaczy Tobie i Michałowi z Dropped.pl/Aftermarket.pl (też ma nie najlepsze), że nie zlecacie takich rzeczy specjalistom - koszt rzędu 250-750 złotych (u tych tańszych) a w zamian otrzymujecie zestaw przygotowanych specjalnie dla Was logotypów do wyboru - profesjonalnych!

Edited by Brewka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwię się Wam, to znaczy Tobie i Michałowi z Dropped.pl/Aftermarket.pl (też ma nie najlepsze), że nie zlecacie takich rzeczy specjalistom - koszt rzędu 250-750 złotych (u tych tańszych) a w zamian otrzymujecie zestaw przygotowanych specjalnie dla Was logotypów do wyboru - profesjonalnych!

Popieram - dajcie zarobić innym :( W końcu ani Ty ani Michał nie specjalizujecie się w produkcji grafiki. Co innego, że nam domainerom wszystko jedno, jakie macie logo - ważniejsze jest, jakie można u Was kupić domeny i za ile.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brewka, a próbowałeś patrzeć na to inaczej?

 

W przypadku złapane: PB nie chciał w ogóle wizualizacji. Zrobiliśmy prostą gratis, by w ogóle jakaś była.

W przypadku AfterMarket, Michau bardzo dokładnie przedstawił jak ma wizualizacja wyglądać i taką otrzymał (i był zadowolony, ponieważ otrzymał to o co mu chodziło).

 

 

Przecież dla nas to nie jest problem by stworzyć logo 3d, czy też wizualizacji 10 wersji. Tylko dobra firma próbuje pójść na kompromis między ceną, a jakością. Jeżeli ktoś oczekuje wizualizacji za kilkaset złotych (przykładowo) to przecież nie otrzyma wizualizacji za kilka tysięcy. Nie ma tu problemu po stronie firmy tylko po stronie klienta, a w zasadzie w tym przypadku tego problemu nie ma bo to nie serwis w którym jest wymagana wizualizacja z wyższej półki. Ktoś chce kilka wersji wizualizacji, loga - cena rośnie. Ktoś chce, by logo było odpowiednio wcześniej projektowane, obmyślane, tworzone tygodniami i przedstawiane 100 razy do zmian - to nie jest problem, ale tu rośnie cena. Tam gdzie wizualizacja dobra jest konieczna nie ryzykuje się jakością firmy, ale tam gdzie wymagania klienta są jasno przedstawione, a dany element projektu nie jest najważniejszy można pójść na ugody obniżające cenę.

 

Nie mogę podać klientowi ceny 2k (myśląc, że oczekuje naprawdę czegoś co kosztuje tygodnie lub miesiące pracy), a następnie gdy mnie wyśmieje z taką ceną (wiem już, że klient oczekuje czegoś taniego) podać ceny 300 PLN, bo wtedy się ośmieszę. W pracę wkładam cały swój czas i dbam o jakość wykonywanych usług oraz o klienta, dlatego się do niego dostosowuję. Wszystko robimy tak, by dać jak najlepszy efekt w najbardziej korzystnej cenie. Często ryzykuje się takim postępowaniem narażenie marki firmy, ale taki jest ten rynek.

 

Zastanawiałem się czy się do tej wypowiedzi ustosunkować i jednak zdecydowałem że warto, bo czasami trzeba zmienić kierunek widzenia, by dostrzec wszystkie powody działań.

Pisząc by ktoś coś zlecił profesjonalistom uderzyło to bezpośrednio do mnie, bo odebrałem to jako słabą jakość wykonanej pracy. Jednak gdzie w przypadku loga, które było gratisem poświęcić kilka dni pracy.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, koniec kłótni. Zaczęło się od tego, że nie było favikonki, więc dorobiłem jakąś, bo nie lubię jak strona nie ma fav. Interson wybrzydzał że brzydka ikonka i zrobił łapkę. Łapka była za jasna, więc zrobił „zieloną”. Zielona mi się spodobała i stwierdziłem że dobrze wyglądałaby w logo. Dalej już wiecie co było. Ja tam jestem z logo zadowolony. Mea culpa. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

takie logo to pasuje prawie do wszystkiego....tylko nie do Twojego serwisu

Nie rozumiem jak mozna dac otwarta dlon kiedy serwis nazywa sie zlapane :( wez sproboj zlapac cos otwarta dlonia nie zamykajac jej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
takie logo to pasuje prawie do wszystkiego....tylko nie do Twojego serwisu

Nie rozumiem jak mozna dac otwarta dlon kiedy serwis nazywa sie zlapane :( wez sproboj zlapac cos otwarta dlonia nie zamykajac jej...

 

Dobra, to zrobimy animowane logo, że przelatuje domena, a ja ją cap tą otwartą dłonią, oczywiście w trakcie capania się zamknie.

Jutro ogłoszę casting na domenę która będzie przelatywała i zostanie capnięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×