Jump to content
Sign in to follow this  
p0zer

Ot taki sobie pomysł...

Recommended Posts

W innym temacie napisałem:

Przymierzam się do zmiany pracy - wpadłem na taki oto pomysł.

Swego czasu było głośno o takim gościu, który w centrum Łodzi (chyba, miasta nie jestem pewien) wykupił billboard, na którym napisał, że szuka pracy. Podał również nr telefonu. Mój pomysł jest podobny: tylko zamiast billboardu użyłbym domeny z ruchem. Co o tym myślicie? Przewidujecie plusy dodatnie, czy plusy ujemne (takie powiedzonko na fali TW Bolka) ? Myślicie, że może się udać?

 

Nasunęło mi się nowe pytanie:

- czy wykorzystywanie literówek w tym przypadku może podchodzić pod nieuczciwą konkurencję lub czyn naruszający w jakikolwiek sposób polskie prawo?

 

Dodam, że chodzi o literówki portalu związanego bezpośrednio z ofertami pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysł.

Co do aspektów prawnych to ciężko powiedzieć. W sumie szukasz pracy dla siebie :( Więc umieszczenie na literówce swojego ogłoszenia o pracy samo w sobie chyba nie będzie czymś złym. Gorzej już z faktem zarejestrowania wogóle domeny (literówki) :) Tu chyba nie ma znaczenia w jakim celu wykorzystujesz stronę :)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem:

 

1. podchodzi to ewidentnie pod czyn nieuczciwej konkurencji.

 

2. Jaki jest cel wydania kupy kasy na billboard, wyklejenia na nim ogromniastego adresu www z błędem (literówka) i pokazanie go ludziom, którzy nie wiedzą co to są literówki i pomyślą, że ktoś się na pewno pomylił? Kto tam zapamięta literówkę (a pokazywanie literówki np inna czcionka, innym kolorem jest smieszne) , od razu każdemu na myśl przyjdzie poprawna nazwa i taką wpisze w przeglądarce.

 

To co dla ciebie jest oczywiste, nie jest oczywiste dla innych ludzi. Juz lepiej dac jakas intrygujaca nazwe nawet calkowicie nie zwiazana z praca, zeby nie bylo nazwy w stylu www.poszukujepracy.pl www.praceprzyjmeodzaraz.pl itd. tylko cos niekonwencjonalnego np. PrzygarnijMnie.pl :( MojaJedynaSzansa.pl Ja MamJednoMarzenie.pl itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Jaki jest cel wydania kupy kasy na billboard, wyklejenia na nim ogromniastego adresu www z błędem (literówka) i pokazanie go ludziom, którzy nie wiedzą co to są literówki i pomyślą, że ktoś się na pewno pomylił? Kto tam zapamięta literówkę (a pokazywanie literówki np inna czcionka, innym kolorem jest smieszne) , od razu każdemu na myśl przyjdzie poprawna nazwa i taką wpisze w przeglądarce.

 

Chyba nie zrozumiałeś... chodzi o ogłoszenie na domenie "literówkowej" - potraktowanie domeny jako billboard'u na wzór tego faceta z Łodzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To by było świetne pod generykiem. Kiedyś pod blad.pl i innymi domenami bylo CV.

Przygotowałem tez CV dla pewnego zbrojarza pod zbrojarz.pl ale zanim je tam dalem praca sie znalazła :(

 

Ja bym zaryzykowal gdybym prywatine szukal pracy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie zrozumiałeś... chodzi o ogłoszenie na domenie "literówkowej" - potraktowanie domeny jako billboard'u na wzór tego faceta z Łodzi

 

ok, faktycznie, zle zrozumialem - no to punkt 2. z tego co napisalem mozna skreslic , natomiast punkt 1. jest aktualny. Tak czy owak chyba warto zaryzykowac...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym zaryzykowal gdybym prywatine szukal pracy :(

Jest to tego typu sprawa, na którą nie ma jednoznacznego paragrafu i bez zawieruchy w mediach by się nie obeszło ( w przypadku sprzeciwu portalu). Przypuszczam, że na poparcie społeczne można by liczyć. Także uważam, że Twoje działanie byłoby znikomo szkodliwe bo przecież społecznie bardzo szczytne.

Myślę, że warto spróbować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyślimy, zobaczymy... trzeba jakiś ładny layout zrobić i napisać coś w stylu listu motywacyjnego.

Plan już mam, jestem na etapie tworzenia prostego (ale dość "zgrabnego") ogłoszenia z funkcjami: powiadom znajomego, wydrukuj stronę itd.

 

Dzięki za poparcie pomysłu.

 

@ umberto: odnośnie pkt 1. - jak coś to domenę zawsze można oddać :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×