Jump to content
pb

denic leci w kulki?

Recommended Posts

Jakiś czas temu wygasła mi domena .de, którą miałem zarejestrowaną w AZ. Zgodnie z procedurą, dostałem z denicu pismo z hasłem do domeny na transit.denic.de. W międzyczasie namyśliłem się na przedłużenie, więc zalogowałem się i zleciłem przeniesienie domeny do AZ (wybrałem z listy rejestratorów w formularzu). Wszystko wydawało się pójść ok, ale dziś wyjąłem ze skrzynki fakturę z denic na €58 euro za przedłużenie domeny. Czyli domena nie powędrowała do AZ (patrzę – nie ma jej tam), tylko dlaczego? Nie planuję opłacać faktury, czy jest sens pisać do nich i żądać wyjaśnień, czy może do AZ, czy gdzie jeszcze? Nie znam ni w ząb niemieckiego (z wyjątkiem „ruf mich an”), ale transit.denic.de ma wersję angielską, więc raczej wszystko zrozumiałem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba nie ma problemu zeby dogadac sie po angielsku, tak jak z wiekszymi registrarami. Moze sprobuj, co? +49 69 27 235 270 (8.00-18.00)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki miłej i sprawnej pomocy ze strony AZ, domena jest już w moim panelu, a za przedłużenie zapłaciłem wg standardowego cennika AZ. Dziękuję! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, a mi wygasła domena .de zarejestrowana w az.pl i już dostałem trzecie pismo od Denic ale lądują w koszu bo nie mam pojęcia co jest tam napisane :)

 

Nikogo nie prosiłem o przedłużenie domeny i żadnych pieniążków na to nie wpłacałem. Długo tak jeszcze będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, a mi wygasła domena .de zarejestrowana w az.pl i już dostałem trzecie pismo od Denic ale lądują w koszu bo nie mam pojęcia co jest tam napisane :)

 

Nikogo nie prosiłem o przedłużenie domeny i żadnych pieniążków na to nie wpłacałem. Długo tak jeszcze będzie?

 

No to niedługo spodziewaj się faktury za przedłużenie domeny w denic... albo wyciągnij z kosza te papiery, wyłuskaj z nich hasło, zaloguj się na denic i zleć skasowanie domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to niedługo spodziewaj się faktury za przedłużenie domeny w denic... albo wyciągnij z kosza te papiery, wyłuskaj z nich hasło, zaloguj się na denic i zleć skasowanie domeny...

No to trochę przesadzają :) Mogli by chociaż poleconym. Będzie ciężko coś wyłuskać. Dzięki za pomoc, wiem na czym stoję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem teraz, 1 pismo z Denic.de co do wygaslej domeny w az.pl. Czy musze podjac jakies kroki zeby potem nie placic za ta domene(jesli tak to jakie?) czy smialo moge wywalic te pisemka do kosza i nie wnikac w ta cala sytuacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ten sam problem teraz, 1 pismo z Denic.de co do wygaslej domeny w az.pl. Czy musze podjac jakies kroki zeby potem nie placic za ta domene(jesli tak to jakie?) czy smialo moge wywalic te pisemka do kosza i nie wnikac w ta cala sytuacje?

 

1. krok - zadzwon do AZ

 

2. krok - przygotuj sobie wypowiedzenie umowy w Denic

 

3. Przeczytaj wszystkie posty od początku

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. krok - zadzwon do AZ

 

2. krok - przygotuj sobie wypowiedzenie umowy w Denic

 

3. Przeczytaj wszystkie posty od początku

Wystarczy tylko zalogować się do denic i oznaczyć, że nie będzie przedłużał domeny. W papierach wszystko pisze, wystarczy zrozumiec (http://translate.google.com :unsure:).

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak juz przetlumaczyles to to moglbys powiedziec mniej wiecej co zrobic ? albo przynajmniej powiedz jak tam sie zalogowac, musze jakies nowe konto zalozyc czy na dane podane w liscie te ktorych nawet nigdzie nie widze :unsure: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mialem domene .de ktora wygasla w listopadzie.Dostalem pierwsze pismo w ktorym byly dane do zalogowania do denic,nieprzeczytalem go nawet(domena automatycznie przedluzona na nastepny rok).Drugie pismo to faktura do zaplaty za przedluzenie domeny,nie zaplacilem.Trzecie pismo to zawiadomienie zebym oplacil do xx,jezeli nie oplace to rozwiazuja ze mna umowe i trace domeny.Czwarte pismo to,ze rozwiazuja ze mna umowe.Ok 3-4 miesiecy przysylania pism.Domena w tej chwili jest dostepna do rejestracji.Tak wygladala moja przygoda z denic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mialem domene .de ktora wygasla w listopadzie.(...)Tak wygladala moja przygoda z denic.

 

A czego się spodziewałeś?

 

no i całkiem prawidłowa procedura, a nie jakieś ociąganie się, cackanie, granie w kulki jak w przypadku NASK, gdy nie wiesz, czy rozwiążą umowę, nie rozwiążą. A tu proszę, koniec zabawy, domena wraca do puli wolnych i tyle. Tschuess.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak juz przetlumaczyles to to moglbys powiedziec mniej wiecej co zrobic ? albo przynajmniej powiedz jak tam sie zalogowac, musze jakies nowe konto zalozyc czy na dane podane w liscie te ktorych nawet nigdzie nie widze :ph34r: ?

Co zrobić - nie pamiętam. Nie jestem wyjadaczem .de.

 

http://translate.google.com/

 

Przetłumacz na język angielski (jeśli znasz), bo tłumaczenie na polski jest gorsze.

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×