Jump to content
Sign in to follow this  
levandowsky

Domaining za Oceanem - Który poradnik wybrać?

Recommended Posts

Witam,

 

Nie wiem czy ktoś z Was pamięta, ale nie tak dawno pisałem o tym, że chciałbym zaopatrzyć się w jeden z poradników amerykańskich dotyczących domainingu.

 

Obecnie zastanawiam się nad 2 tytułami:

 

The Domain Game - David Kesmodel

link do strony poradnika: thedomaingame.org

 

lub

 

Domaining Manifesto - John Motson

link do strony poradnika: domainingmanifesto.com

 

Który z poradników wydaje się Wam ciekawszy? Może macie jakieś inne typy? Po przeczytaniu chętnie pożyczę poradnik przesyłając pocztą wszystkim zainteresowanym :)

 

Pozdrawiam i czekam na opinie! ;)

 

F.L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawde nikt nie skusi się na podpowiedź co do wyboru książki? :) Dla niezdecydowanych dodaje jeszcze 2 pozycje jakie znalazłem:

 

The Art of Domaining - Jason Drohn - artofdomaining.com

 

The Domain Graduate - Sean Stafford - domaingraduate.com

 

 

Czekam na Wasze opinie. A może już ktoś czytał jakiś z tych tytułów i napisze recenzje? ;) Jeśli nie to mam nadzieje, że ktoś pomoże mi wybrać najciekawszy jego zdaniem tytuł.

 

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
poszukaj takiego tematu na NP lub DNF

 

Na NP już wcześniej przed napisaniem na di, znalazłem pytanie dotyczące wszystkich tych książek, jednak nikt nic nie polecił, bo nikt nic nie czytał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z reguły ci co piszą wiedzą mniej na ten temat niż ci co sie tym na prawdę zajmują.

Wiecej info znajdziesz na forum niż w tych "poradnikach"

Share this post


Link to post
Share on other sites
z reguły ci co piszą wiedzą mniej na ten temat niż ci co sie tym na prawdę zajmują.

Wiecej info znajdziesz na forum niż w tych "poradnikach"

 

Bardziej chodzi o ciekawość, niż o same info :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawy, czy czegoś można dowiedzieć się konkretnego. Być może samo zwrócenie na pewne kwestie uwagi jest zyskiem z przeczytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dotarła do mnie książka "The Domain Game" - jak przeczytam, to podzielę się wrażeniami :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem po lekturze Domaining Manifesto i jedyne co mogę powiedzieć, to to, że nie znalazłem tam NIC ciekawego :)

Duża czcionka, duże odstępy między wierszami to jedyna ciekawostka, której książka zawdzięcza swoją objętość. Jeśli ktoś będzie chciał przeczytać to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem po lekturze Domaining Manifesto i jedyne co mogę powiedzieć, to to, że nie znalazłem tam NIC ciekawego

Duża czcionka, duże odstępy między wierszami to jedyna ciekawostka, której książka zawdzięcza swoją objętość. Jeśli ktoś będzie chciał przeczytać to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

 

A autor pozwala na dzielenie się jego tekstem ? ;).

 

To tak jakbym Pana " Domeny Internetowe", rozsyłał do wszystkich na forum.

 

Byłby pan zadowolony ?.

 

Za taki post, odrazu ban powinien polecieć :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A autor pozwala na dzielenie się jego tekstem ? ;).

 

To tak jakbym Pana " Domeny Internetowe", rozsyłał do wszystkich na forum.

 

Byłby pan zadowolony ?.

 

Za taki post, odrazu ban powinien polecieć :ph34r:.

 

Masz rację, nie powinienem oferować dzielenia się utworem autora ;)

 

Czy ja byłbym zadowolony gdyby dzielono się moim tekstem? A jakie to ma znaczenie skoro nie da się tego uniknąć ?

Codziennie ktoś słucha płyt w samochodzie ze znajomymi pomimo, że płyta jest tylko jednego z nich,

codziennie ktoś pożycza znajomym dobrą książkę, a nie każe im lecieć do sklepu po swój egzemplarz.

 

Dla jednych to łamanie prawa, dla innych zwykła przysługa, dla jeszcze innych najzwyklejsza rzecz.

 

Zdaję sobie sprawę, że moją książke przeczytało ponad 120 osób które ją zakupiło i pewnie drugie tyle, osób które jej nie zakupiło ;)

Nie sposób tego zatrzymać ani kontrolować - ale jeśli apelujesz do mnie to cofam moją propozycję w poprzednim poście - jest już NIEAKTUALNA! ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×