Jump to content
zagrabski

az.pl czy home.pl

Recommended Posts

Chce przetransferowac od innego rejestratora swoja prywatna domene .net, ktorej nie mam zamiaru nikomu odsprzedawac.

Do wyboru pozostalo mi dwoch rejestratorow, az.pl i home.pl.

Ktorego z nich polecacie?

Ktory jest wygodniejszy i ktory umozliwia edycje wpisow DNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak musisz to AZ (chodź ja od nich uciekłem)

 

jak nie musisz to DROPPED - tam teraz trzymam 80% swoich domen i za niedługo przeniosę wszystkie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość domen zarejestrowanych w Az.pl ze względu na łatwość/szybkość księgowania wpłat/ oraz niskie ceny domen *pl oraz szczerze mówiąc średni interfejs graficzny ale to tylko na okres 1 roku, potem większość będzie w dropped ze względu na przedłużenia ;-)

 

Edit. Home to ogólnie porażka nie mówiąc tylko o cenach przedłużeń i braku Authinfo....

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Az.pl , doceniam, także szybką obslugę. Odpowiadają w godzinę.

 

Ty to masz szczęście...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty to masz szczęście...

Dokladnie, chociaz ja zawsze dzwonie i nie moge sie dodzwonic. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladnie, chociaz ja zawsze dzwonie i nie moge sie dodzwonic. :rolleyes:

 

 

Teraz sprytnie podeszli. Podczas połączenia od razu odbiera automat, następnie dopiero po wyborze następuje łączenie. Za każdy czas oczekiwania płacimy więc chętniej się rozłączamy. Na szczęście łatwo można znaleźć w kopiach stare numery i dzwonić bezpośrednio ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Az.pl , doceniam, także szybką obslugę. Odpowiadają w godzinę.

 

 

Że nieśmiało ekshumuję wątek...

 

Dziś (tj. niedziela) wysłałem zapytanie do az.pl odnośnie problemu technicznego (błahego dla osoby obeznanej w temacie). Automat odpisał, że dostanę odpowiedź w ciągu 10h roboczych, a tu niespodzianka 6 godzin (nieroboczych :-)) później dostałem wyczerpującą odpowiedź. Tak więc obsługa na prawdę bez zarzutu - klient ze mnie marny: kilka domen na krzyż i pierwszy hosting na 3 miesiące. Brak tylko chatu takiego jak na home.pl - telefonicznie i mailowo człowiek trzy razy się zastanowi i poczyta FAQ zanim zada durne pytanie - na chacie można bez wstydu zapytać się o byle pierdołę o dowolnej porze dnia i nocy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie są różnice cenowe między nimi, ale ja bardzo polecam home.pl. To jest #1 rejestrator w Polsce (top100.pl) i jakość obsługi klienta ma na najwyższym poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Do wyboru pozostalo mi dwoch rejestratorow, az.pl i home.pl.

2. Ktory jest wygodniejszy i ktory umozliwia edycje wpisow DNS

 

Jeszcze raz analizuję Twój temat

 

Ad1. Dlaczego tylko tych dwóch? Jakiegoś wyboru jednak dokonywałeś.

Ad2. AZ może nie jest wygodniejszy ale mnogość funkcji powoduje typowanie właśnie jego.

 

Napisz czy chodzi Tobie o pocztę, czy stronę będziesz stawiać. Skoro nie zamierzasz pozbywać się swojej domeny - tak napisałeś - to co chcesz z nią robić. Chodzi o kasę?, dns-y?, parkowanie?, serwer....?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie moje... cóż takiego tragicznego w home jest? :)

Przeciąganie transferów i ceny :blink:

(To samo dot. też nazwy i az... :/ )

Edited by Index

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeciąganie transferów i ceny :blink:

(To samo dot. też nazwy i az... :/ )

Jakby wziąć pod uwage promocję 'freewolne domeny' to pozostaje jedynie przedłużanie w transferze, tak ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby wziąć pod uwage promocję 'freewolne domeny' to pozostaje jedynie przedłużanie w transferze, tak ? :blink:

Przy próbie przeniesienia domeny z promocji typu "domena za 0zł" w regulaminie stoi, ze musisz zapłacić im za odnowienie za następny rok. I oni to egzekwują...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×