Jump to content
Sign in to follow this  
ala.pl

co zrobic z domena?

Recommended Posts

Pod wpływem newsa zarejetrowalem domene eu z nazwa pewnego produktu sportowego. Sprawdzilem na UPRP i oami.europa.eu i tam nie jest to trademarkiem. Potem zglebiajac temat dotarlem do strony producenta z RPA z informacja, że produkt jest opatentowany.

Co moge zrobic z ta domena, zeby nie miec klopotow? zalezy mi na bezpiecznym rozwiazaniu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej zostań reprezentantem firmy na Europę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod wpływem newsa zarejetrowalem domene eu z nazwa pewnego produktu sportowego. Sprawdzilem na UPRP i oami.europa.eu i tam nie jest to trademarkiem. Potem zglebiajac temat dotarlem do strony producenta z RPA z informacja, że produkt jest opatentowany.

Co moge zrobic z ta domena, zeby nie miec klopotow? zalezy mi na bezpiecznym rozwiazaniu... :lol:

 

to w koncu patent czy znak towarowy? Troche nalezaloby rozrozniac czym sa patenty a czym znaki towarowe i nie mylic tych waznych pojec

Share this post


Link to post
Share on other sites
yyyy a co ma RPA do Polski czy EU?? I co ma © do ?? :lol:

przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post. Ala.pl najpierw cos napomknal o znaku towarowym, a potem o patencie, dlatego się pytalem, bo jesli chodzi tylko o patenty, to pytanie jest bezzasadne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nie wiem... czyli pewnie maja patent, ale moze nie zarejestrowali znaku towarowego? czy gdzies to moge jeszcze sprawdzic, zeby miec pewnosc?

 

co moge a czego nie powinienem robic z tą domeną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A patent nie obowiązuje przypadkiem w obrębie kraju (lub organizacji - UE), w którym został zgłoszony?

Tak mi coś świta w głowie, przynajmniej w wersji sprzed ładnych kilku lat, kiedy miałem prawo na studiach.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
A patent nie obowiązuje przypadkiem w obrębie kraju (lub organizacji - UE), w którym został zgłoszony?

Tak mi coś świta w głowie, przynajmniej w wersji sprzed ładnych kilku lat, kiedy miałem prawo na studiach.

 

Dokładnie tak jest.

Patent obowiązuje tylko na terenie kraju w którym został udzielony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak jest.

Patent obowiązuje tylko na terenie kraju w którym został udzielony.

..yyy, a co ma patent do domeny internetowej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
..yyy, a co ma patent do domeny internetowej?

 

No nic ale odpowiedziałem na zacytowany jak widzisz post wyżej ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post. Ala.pl najpierw cos napomknal o znaku towarowym, a potem o patencie, dlatego się pytalem, bo jesli chodzi tylko o patenty, to pytanie jest bezzasadne...

 

Umberto, ripostujesz mnie, a sam czasami nie wiesz o czym czytasz... przeczytaj jeszcze raz pierwszy post, a pozniej moj ... jak nie pojmiesz, to czytaj tyle razy, az w koncu zrozumiesz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×