Jump to content
luk@s

domena zawierająca nazwisko, można przejąć?

Recommended Posts

są cztery domeny, które zawierają moje nazwisko

 

  1. .pl - jakieś śmieciowisko, autoblog czy coś w tym stylu
  2. .com - zaparkowana
  3. .net i .org - właścicielem jest gościu, który ma takie samo nazwisko jak ja

 

Czy mam prawo do, którejś z tych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
są cztery domeny, które zawierają moje nazwisko

 

Czy mam prawo do, którejś z tych domen?

 

Takie prawo jak i inni noszący to nazwisko.

a .eu wolna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy mam prawo do, którejś z tych domen?

 

Bardzo wątpliwe. Na 99,9% nie. Przecież to cudze domeny, nie jesteś też zapewne jedyną osoba na świecie noszącą to nazwisko, ani (tu zgaduję) nie masz firmy o tożsamej nazwie czy też zarejestrowanego znaku towarowego składającego się z tego nazwiska...

Share this post


Link to post
Share on other sites
są cztery domeny, które zawierają moje nazwisko

 

  1. .pl - jakieś śmieciowisko, autoblog czy coś w tym stylu
  2. .com - zaparkowana
  3. .net i .org - właścicielem jest gościu, który ma takie samo nazwisko jak ja

 

Czy mam prawo do, którejś z tych domen?

 

Na pewno są też dziesiątki adresów e-mail, które zawierają Twoje nazwisko w nazwie, napisz do Google, Onet, Interia ... aby te konta poblokowali, bo co to kurna ma znaczyć !!!

 

Sorki, za sarkazm, ale rozwalają mnie takie postawy roszczeniowe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny nie musza byc na wiecznosc przypisane do jednego wlasciciela i czasem spadaja niczym gwiazdki z nieba. Moze warto zalozyc opcję np. na domene .pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: Mam na nazwisko X (np. taboret) i mam domenę x.org (taboret.org). Jest pewna firma, która nazywa się X (taboret) i ma prawa do tej nazwy/znaku. Czy mogą mi odebrać moją domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie: Mam na nazwisko X (np. taboret) i mam domenę x.org (taboret.org). Jest pewna firma, która nazywa się X (taboret) i ma prawa do tej nazwy/znaku. Czy mogą mi odebrać moją domenę?

Panu Nissanowi jakoś do tej pory nie odebrali nissan.com. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Panu Nissanowi jakoś do tej pory nie odebrali nissan.com. ;)

Ale raczej ze względu na to, że jego firma się nazywa "Nissan Computer Corp.".

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie: Mam na nazwisko X (np. taboret) i mam domenę x.org (taboret.org). Jest pewna firma, która nazywa się X (taboret) i ma prawa do tej nazwy/znaku. Czy mogą mi odebrać moją domenę?

jezeli nie dzialasz umyslnie na szkode tej firmy to bardzo malo prawdopodobne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwisko też może być "marką" bez posiadania firmy, np. Jesteś znanym pisarzem, malarzem, piosenkarzem. Tutaj bardziej liczy się, kto pierwszy ten lepszy, przecież możesz być z zawodu sprzedawcą i oferować podobne produkty, co firma z twoim nazwiskiem. Raczej nikt domeny z Twoim nazwiskiem ci nie odbierze, jak będziesz potrafił dobrze uzasadnić, że nie możesz być traktowany jako "śmieć", któremu nie należy się domena, wobec jakiejś firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio zasugerowałem koledze aby zarejestrował swoje nazwisko w .pl. Farciarz, bo teraz ciężko o wolne w miarę popularne nazwisko. No i teraz może ją przekazać synowi który będzie zapewne już tym pokoleniem opowiadającym sobie legendy o wolnych domenach ;) no i ma fajną inwestycję którą może w razie czego spieniężyć.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×