Jump to content
Guest Michal

termometr.pl

Recommended Posts

Guest Michal

Na ile wyceniacie domenę termometr.pl?

 

Dzięki

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena idealnie nadaje się na serwis pogodowy, na serwis medyczny także, ale dla producenta termometrów przy liczbie pojedynczej to nie bardzo, choc pod .com.pl ta właśnie fraza daje jakoś radę...Liczba poj. troszkę tu psuje wycenę, sama domena bez serwisu przy odsprzedaży zainteresowanemu klientowi to może tak ze 3k-5k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się szybciej kierował w okolice 10k za samą domenę.

Ciężko wyceniać coś co nie do mnie należy. Oczywiście jakby była moja to poniżej 20k bym nie sprzedał. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena ma większy potencjał, niż tylko "medyczny" ;).

Odstawiając na bok producentów termometrów, gdzie idealna byłaby liczba mnoga,

do pozostałego zastosowania tej domeny - najlepsza liczba pojedyncza.

10 k, jak najbardziej ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena ma większy potencjał, niż tylko "medyczny" ;) .

Odstawiając na bok producentów termometrów, gdzie idealna byłaby liczba mnoga,

do pozostałego zastosowania tej domeny - najlepsza liczba pojedyncza.

10 k, jak najbardziej ;) .

 

Termometr - serwis poświęcony bieżącym komentarzom z życia politycznego ;) Coś w stylu "Szkła kontaktowego" na przykład ;)

 

Akurat w tym przypadku jedyną słuszną jest liczba pojedyncza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Termometr - serwis poświęcony bieżącym komentarzom z życia politycznego ;) Coś w stylu "Szkła kontaktowego" na przykład ;)

 

Mysle, ze raczej barometr by pasowal do tej tematyki.

 

Wg mnie mocno przeceniacie mozliwosci tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie jedynym przeznaczeniem tej domeny to serwis pogodowy. Tylko no właśnie... trochę zbyt długa domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie jedynym przeznaczeniem tej domeny to serwis pogodowy. Tylko no właśnie... trochę zbyt długa domena.

 

necik, wez mnie nie oslabiaj... ;-) Za chwile sie dowiemy ze trudno ja powiedziec przez telefon ;-)

 

Co do domeny - jestem umiarkowanym optymista i jednak ta liczba pojedyncza jakos gryzie mnie w oczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
necik, wez mnie nie oslabiaj... ;-) Za chwile sie dowiemy ze trudno ja powiedziec przez telefon ;-)

 

Co do domeny - jestem umiarkowanym optymista i jednak ta liczba pojedyncza jakos gryzie mnie w oczy.

 

Moim zdaniem siłą tej domeny jest właśnie liczba pojedyncza - rozszerza to możliwości jej potencjalnego wykorzystania. Gdyby to była liczba mnoga to myślę, że jedynie producenci mogliby nią być zainteresowani. Stwierdzenie że domena jest długa uważam za nie na miejscu ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem siłą tej domeny jest właśnie liczba pojedyncza - rozszerza to możliwości jej potencjalnego wykorzystania. Gdyby to była liczba mnoga to myślę, że jedynie producenci mogliby nią być zainteresowani.

 

zgadzam sie absolutnie.

 

Patrzac na domene zwykle poza klasycznym zastosowaniem w stylu termometry---->sklep z termometrami lub producent termometrow zastanawiam sie co jeszcze mogloby sie tam znalezc! W przypadku termometr.pl nic nie przyszlo mi jakos do glowy (a dalem sobie pare chwil na zastanowienie;).

Oczywiscie wszystko zalezy od fantazji i pomyslowosci nabywcy i nic nie zmieni faktu ze jest to bardzo ladny generyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem siłą tej domeny jest właśnie liczba pojedyncza - rozszerza to możliwości jej potencjalnego wykorzystania. Gdyby to była liczba mnoga to myślę, że jedynie producenci mogliby nią być zainteresowani. Stwierdzenie że domena jest długa uważam za nie na miejscu ;).

Bardzo trafna opinia. Rzeczywiście liczba pojedyncza ma więcej możliwości, ale oczywistą oczywistością jest liczba mnoga dla producenta termometrów a wszystko inne jest na zasadzie "bo się nadaje" Wiele innych domen też się nadaje i też można coś zrobić, tym niemniej jest to bardzo fajna domena a przez popularną frazę warta jest wiele "k" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo producent nie zakupi domeny w l.pojedynczej .Producent np.okien woli okna.pl niz okno.pl.Chyba to logiczne.

 

W tym przypadku wg mnie liczba pojedyncza nie jest najgorsza a wręcz jak ktoś napisał "nie ogranicza" zastosowania.

 

W przypadku okien masz rację ale nie zawsze l. pojedyncza jest gorsza. Wszystko zalezy od przeznaczenia domeny. Przykładem może być urlopy.pl, o sprzedaży których ostatnio Keyword pisał ;) Akurat tutaj lepsza jest l. pojedyncza. Wychodzenie od razu z założenia, że l. mnoga zawsze jest lepsza jest błędne bo to jak zawsze zależy od konkretnego przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo producent nie zakupi domeny w l.pojedynczej .Producent np.okien woli okna.pl niz okno.pl.Chyba to logiczne.

 

No wiesz, gdybym był producentem termometrów i udało by mi się zdobyć domenę termometr.pl uważałbym to za sukces. Oczywiście, że akurat w tym przypadku lepsza jest l. mnoga ale postawienie jednoznacznej tezy że "producent nie kupi l. pojedyńczej" jest, moim zdaniem, błędne. To samo tyczy się Twego przykładu z oknami - który producent nie chciałby mieć domeny okno.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wystarczy poszukac producenta termometrow to sie przekonacie.oczwywisce zycze udanej sprzedazy domeny.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abstarhując już od tego czy tacy w ogóle istnieją - gdybyś produkował termometry chciałbyś mieć domenę termometr.pl ? Wiem, że wolałbyś termometry.pl ale tą byś również nie pogardził, zgadza się?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasne ze bym wziol taka domene internetową.To jest takie gdybanie tylko czy bym wziol.Wszystko zalezy jaki będzie kupiec.poszukac takich producentow,podzwonic i się dowiemy.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jako ciekawostkę podam, iż w ciągu ostatnich paru tygodni otrzymałem oferty od różnych podmiotów. Najwyższa do tej pory jest bardzo zbliżona do 10k PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Trochę zainteresowanych się kręci wokół tej domeny. Ostatnio otrzymałem dwie oferty na tę domenę:

- 2 000 EUR

- 15 000 PLN

 

IMO jednak za mało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 15000 zł oddałbym bez zastanowienia .

Ja też, to prawie środek mojej wyceny ;-)

 

Więcej ciężko będzie wycisnąć. Przecież większość Polaków wpiszę tą domenę z błędem ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież większość Polaków wpiszę tą domenę z błędem ;-)

chyba masz na myśli tęperatura, bo nie wiem jaki w tej domenie można błąd zrobić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×