Jump to content
Sign in to follow this  
BOSS

Z jaką datą wystawić rachunek dla Namedrive?

Recommended Posts

W połowie lipca dostałem przelew od Namedrive na którym pisze po angielsku, że to jest

płatność za czerwiec 2008. Czy rachunek (kopia) do księgowego powinien być wystawiony

z datą 30.06.2008 czy też z dnia otrzymania przelewu czyli połowy lipca.

Księgowy twierdzi, że skoro na przelewie piszą o czerwcu to rachunek powinien byc

wystawiony w czerwcu, tylko skąd ja mam wiedziec w czerwcu ile zarobie

do 30.06.2008 23:59:59. Nie wystawiam faktur ponieważ nie jestem płatnikiem VATu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tą kase podliczacie pod dochód z czerwca czy lipca ?

Chodzi mi o to kiedy płacicie podatek z tego, do 20 lipca (bo pisze na przelewie ze kasa za czerwiec 2008) czy do

20 sierpnia (bo kasa doszła w połowie lipca).

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja w dniu otrzymania $

Data sprzedazy 30 czerwiec

Wystawienia 11 Lipca

 

Lepiej to szybko popoprawiaj, fakturę miesięczną musisz wystawić do 7. dnia następnego miesiąca.

 

Ostatniego dnia miesiąca (tak naprawdę to trochę później, jak już są znane dokładne zarobki za dany miesiąc, ale z datą na ostatni dzień miesiąca) wystawiam fakturę z kwotą wyrażoną w złotych wg kursu na ten dzień. Po otrzymaniu przelewu na konto złotówkowe wystawiam RK (różnice kursowe) do faktury takiej a takiej. Sposób liczenia tego znajdziecie w sieci. Oczywiście druczku nie wystawiam jeśli przyjmuję kasę na Paypal w tej samej walucie, a tak jest w przypadku ND. Powyższy sposób stosuję do faktur dla sedo.

 

@boss: dochód czerwcowy jest oczywiście dochodem czerwcowym; nawet jeśli fakturę wystawisz w lipcu, to i tak jest to faktura miesięczna za czerwiec i przychód z niej ląduje w KPiR w czerwcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ PB zawsze będziemy księgować inaczej :).

 

Pisałeś już kiedyś na forum, że jest termin do 7 dni, powiedziałem to w swoim biurze a oni, że tak też może być :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×