Jump to content
korneliusz.com

Nie można zakładać opcji na własne domeny!?!

Recommended Posts

Chciałem założyć parę opcji na własne domeny i pojawił mi się komunikat "wynik: blad: Opcja jest możliwa wyłącznie w stosunku do nazwy domeny, która w dacie zawarcia Umowy jest utrzymywana na rzecz osoby trzeciej (abonenta)."

 

Domena była zarejestrowana w innej firmie niż opcja. Czy NASK nas znowu zaskoczył?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogłeś to napisać na PM, bo zaraz nie będzie można, jak to szpiedzy z NASK-u przeczytają.

 

Domyślam się, że masz brata lub wuja, który z uśmiechem na ustach da Ci (ustne) pełnomocnictwo na zakładanie opcji, cesje i swobodne rozporządzanie domenami w jego imieniu.

 

Edit:

No właśnie, może się syna dorobiłeś. Spraw swojej pociesze opcje, na pewno się ucieszy. :)

Edited by MiKeyCo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dziś założyłem kilka bez problemów.

 

Z resztą jeśli będzie taka opcja to Moja Pani wzbogaci się o kilkadziesiąt domen :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

sylyx a gdzie Ty chciałeś założyć tę opcję, bo ja także bez problemów wykupiłem opcję na swoją domenę. Może rejestratorzy mają wolną rękę w tym temacie i sami sobie ustalają sposób na cwaniaków :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może to nowy rozdział walki z mafią domenową, i padło na sylyxa. :)

Oj bo sobie naskrobiesz i znajdziesz w łóżku łeb.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
sylyx a gdzie Ty chciałeś założyć tę opcję, bo ja także bez problemów wykupiłem opcję na swoją domenę. Może rejestratorzy mają wolną rękę w tym temacie i sami sobie ustalają sposób na cwaniaków :)

Domeny w home.pl, a opcje zakładałem w az.pl.

A może to nowy rozdział walki z mafią domenową, i padło na sylyxa. :)

Ale ja jestem tylko biednym żołnierzem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny w home.pl, a opcje zakładałem w az.pl.

Może to jakaś zorganizowana akcja przeciwko wyprowadzaniu "tanich" domen od "tanich" rejestratorów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może to jakaś zorganizowana akcja przeciwko wyprowadzaniu "tanich" domen od "tanich" rejestratorów :)

 

Ja jeszcze parę dni temu zakładałem w az.pl opcje na swoje domeny w home :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może to jakaś zorganizowana akcja przeciwko wyprowadzaniu "tanich" domen od "tanich" rejestratorów :)

Dla mnie wszystkie .pl są tanie i uważam, że .com są lepsze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tak apropo.... gdzie sa teraz najtansze opcje ?

 

Chyba w Az.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcja jest możliwa wyłącznie w stosunku do nazwy domeny, która w dacie zawarcia Umowy jest utrzymywana na rzecz osoby trzeciej (abonenta).

Na 99% oznacza to po prostu, że domena, na którą chcesz założyć opcję, już wygasła (czyli nie jest "utrzymywana" na Twoją rzecz). Nie ma w tym żadnej teorii spiskowej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Do wygaśnięcia zostało kilka-kilkanaście dni. Próbowałem 3 razy i nie mogłem. Dopiero kiedy kupiłem te opcje na inną osobę się udało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To spróbuj założyć opcje w innym miejscu i sprawdź czy to sprawka NASKu czy AZ ?

Może AZ ma taką opcję w systemie, która nie pozwala im przyjmować za dużo pieniędzy od jednego klienta by się od niego nie uzależniać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wszystko znajdzie sie sposob :D

Ludzie beda kupowali opcje na inne nazwiska a potem "sprzedawali" sobie domeny po 5zł :D

 

A skad te informacje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wszystko znajdzie sie sposob :D

Ludzie beda kupowali opcje na inne nazwiska a potem "sprzedawali" sobie domeny po 5zł :D

 

A skad te informacje ?

Mam to samo co sylyx myślałem o tym aby założyć opcję w dropped, ale nie wiem czy to wypali czy też będą miał taki sam komunikat:

 

Błąd: Opcja jest możliwa wyłącznie w stosunku do nazwy domeny, która w dacie zawarcia Umowy jest utrzymywana na rzecz osoby trzeciej (abonenta).,

Rzeczywiście zakładanie opcji będzie dalej możliwe na inne dane to tylko troszkę więcej kombinacji, ale i tak szkoda ze w ogóle zaistniała taka potrzeba kombinacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×