Jump to content
korneliusz.com

Edycja postów.

Edycja postów.  

82 members have voted

  1. 1. Czy uważasz że możliwość edycji postów powinna zostać ograniczona?

    • Tak.
      29
    • Nie.
      53


Recommended Posts

O ile dobrze pamiętam, rozważaliśmy już to kiedyś z Tomkiem i nie wiem dla czego odszedl temat w zapomnienie. Edycja jest mozliwa do 30 minut. Unikniemy w ten sposób dziur na forum.

 

Aha, mogliście dać znać wcześniej czy coś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy jestescie w stanie podac jakis plusy nieograniczonego czasu edycji postow?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Double posts? Jestem za tym, aby wprowadzic plugin, ktory dziala na takiej zasadzie.

 

 

Moj post mam 30 min do zmienienia jej tresci, jesli sie pomylilem, zrobilem blad.

 

Po 30 minutach jeżeli chce coś dodac, post wyglądał by w ten sposób.

 

Moj post mam 30 min do zmienienia jej tresci, jesli sie pomylilem, zrobilem blad.

 

Dodano: Skonczylo sie 30 min

 

Mam nadzieje, ze czesc mnie zrozumiala. '

 

Pozdro.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apze:

+ Gdy palniemy jakąś głupotę, możemy ją usunąć

+ Możemy w przyszłości dodać ankietę , do tematu (tak jak w przypadku tematu "Wybieramy Ninje Roku").

+Gdy w poscie są nasze dane osobowe

+Wg. własnego uznania

 

A może blokadę zrobiłbyś wyłącznie w dziale "Wycena i Opinia" oraz "sprzedam" , działach, które są najbardziej narazone na oszustwa, resztę odblokować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś demonizuje temat pustych postów a dotychczas to się w ogóle nie zdarzało albo bardzo rzadko, administratorzy zareagowali jak az.pl na hodunia po prostu polecieli po całości a nie ma takiej potrzeby. Każdy jest tu poważny i nie robi sobie jaj, a poza tym ktoś kiedyś napisał( chyba Michał) że posty są własnością piszącego i tylko on ma prawa do dysponowaniem nimi a teraz nie ma takiej możliwości. Gdyby jednak ktoś wyskoczył z seryjnym kasowaniem postów ( zawsze można zmienić treść a nie kasować) to banować takiego klienta i już.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy jestescie w stanie podac jakis plusy nieograniczonego czasu edycji postow?

 

 

Chociażby aktualizacja cen w dziale domen na sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś demonizuje temat pustych postów a dotychczas to się w ogóle nie zdarzało albo bardzo rzadko, administratorzy zareagowali jak az.pl na hodunia po prostu polecieli po całości a nie ma takiej potrzeby. Każdy jest tu poważny i nie robi sobie jaj, a poza tym ktoś kiedyś napisał( chyba Michał) że posty są własnością piszącego i tylko on ma prawa do dysponowaniem nimi a teraz nie ma takiej możliwości. Gdyby jednak ktoś wyskoczył z seryjnym kasowaniem postów ( zawsze można zmienić treść a nie kasować) to banować takiego klienta i już.

 

Nie zdarzało? Michał zrobił to z kilkudziesięcioma swoimi postami, jak nie więcej (nie liczyłem, pobieżnie widziałem). I administracja spełniła Twój postulat – dała mu bana. Pamiętasz co było dalej? No właśnie...

 

Żeby było jasne: ja jestem jak najbardziej za możliwością edycji postów, ale jestem przeciwko nadużywaniu tego. Prostego wyjścia nie ma. Ja bym mimo wszystko pozostawił to w rękach użytkowników, na ich odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądziłem, że mogą wyniknąć z tego utrudnienia, choć na początku "eksperyment" mnie zaciekawił.

Widzę jednak, że dla takich osób jak np. ja, które coś tam sobie przypomną po jakimś czasie

i chcą dopisać, to jest wyraźne uniedogodnienie.

Prowokuje taka sytuacja, do pisania wprost, albo "ukrytego" pisania - postów pod sobą samym

(w postaci odpowiedzi, na jakikolwiek wcześniejszy post innego użytkownika).

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 dni trwa ta blokada i już zaczyna sprawiać gigantyczne utrudnienia,

jakie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
posty są własnością piszącego i tylko on ma prawa do dysponowaniem nimi

 

powody: wystarczająco dużo osób przeciw, nieodpowiednia forma załatwienia tej sprawy, oraz aby na tym forum były także posty, nie tylko w rodzaju kłótni w przedszkolu, ale które chciałoby się przeczytać, po prostu aby ktokolwiek chciał tu pisać i zaglądać, poza działami technicznymi, bo teraz 3 razy warto zastanowić sie zanim coś się napisze, a to oznacza, że nie warto tu już pisać.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dluzszy czas na edycje? Kilka godzin/dni?

 

Wyłączone, mozna edytowac non stop. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie i mam nadzieje, ze pomozecie wymyslec mi inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 lub 24 godziny wydają się najbardziej optymalne.

W tym czasie każdy zdąży dopisać coś czego zapomniał, poprawić błędy zarówno drobne (ortograficzne i literówki) jak i większe (merytoryczne),

Do tego, po takim czasie od napisania wiadomości i tak większość użytkowników dodaje nową wiadomość (aby odświeżyć temat), a nie edytuje poprzedniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Czasami chce się usunąć cenę ze starych ofert w dziale Sprzedam i co wtedy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostajemy przy starym, sprawdzonym rozwiązaniu i ok.

 

Sylyx, musisz pogodzić się z wolą większosci. :-P

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to sprawdzone rozwiązanie skoro znikają posty. I nie mam problemu z pogodzeniem się z wolą większości, tylko szukam innego rozwiązania. Jak widzisz lepsze to napisz, a nie nabijaj postów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje nowe logo dla di.pl:

 

dizn5.jpg

 

:)

 

A tak serio mówiąc, swobodna edycja postów to najlepsze rozwiązanie i dziękuję wszystkim którzy głosowali na NIE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba co niektórzy źle pojmują brak możliwości edycji postów jako atak na własność prywatną, intelektualną czy "zamordyzm".

 

Wyjaśniam swój punk widzenia na temat braku możliwości edycji postów, czyli na NIE:

- traktuję forum jako swego rodzaju kronikę, gdzie mogę cofnąć się parę miesięcy wstecz i porównać wcześniej podawane statystyki z obecnymi - można wtedy porównać jak zmieniają się trendy - co się stanie gdy nagle wszyscy zaczną grzebać w historii postów i je zmieniać na bieżące? Czy to oznacza, że forum co kwartał należałoby czytać od początku? Czy wtedy wartość forum będzie większa?

- skoro używam funkcji SZUKAJ to nie po to aby znaleźć PUSTEGO/WYKASOWANEGO posta lub nic nie odszukać i usłyszeć - już BYŁO,

- skoro ktoś nie umie trzymać jezyka na wodzy, to niech się nie wypowiada, lub robi to bardziej uważnie i merytorycznie.

- Z prawami autorskimi do postów to trochę przesadzacie, to nie blog tylko forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od początku głosowałem za zablokowaniem mozliwości usuwania (edycji) postów.

Generalnie sam często poprawiam jakieś literówki ale całkowite kasowanie postów uważam za nieporozumienie.

Oczywiście w przypadku czyjegoś "długiego języka" powinna pozostać możliwość kasowania postów przez adminów. :) na prośbę użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bałagan, a wolność słowa.

 

Co się stanie w przypadku, gdy parę osób stworzy np. forumdomenowe.pl i wykasuje swoje posty? Forum zamieni się w śmietnik, gdyż już jest sporo tematów w których nie wiadomo o co chodzi. Wy inwestujecie tylko swój czas, a ktoś zainwestował duże pieniądze w te forum.

 

I możliwość i brak edycji jest zła dla forum. Może ukryte forum jako wyższy stopień wtajemniczenia jest rozwiązaniem? Przynajmniej nie będzie głupich wycen które można wykasować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje 24h, nie widze powodu edycji postow sprzeda np 2-3 dni a juz na pewno miesiaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat stał się wypadkową całego forum, czyli ja chcę to, a ty chcesz to, kto więcej napisze słów ten ma rację, kto kogo przeciągnie, kto komu nagada. I choćby dlatego jest totalną porażką. Nie mówiąc już, że powstał dlatego, że na forum nie jest przestrzegany regulamin dotyczący komentowania ofert sprzedaży. Czyli zamiast sprawę załatwić tak by regulamin działał, tworzy się frakcja, by był nowy podział, i tych którzy są przeciw, wziąć za twarz. To jest aktualne motto forum.

 

I nie padły żadne konkretne argumenty, że potrzebna jest zmiana edycji z jakiegoś konkretnego powodu, a więc w związku z tym trzeba wprowadzić odpowiednie rozwiązanie i zostawić ileś czasu. Temat powstał, bo ktoś chciał sprzedać domenę, i ratował się przed atakami, kasując posty. Czy stowarzyszenie też będzie podobnie działać ?

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×