Jump to content
korneliusz.com

Edycja postów.

Edycja postów.  

82 members have voted

  1. 1. Czy uważasz że możliwość edycji postów powinna zostać ograniczona?

    • Tak.
      29
    • Nie.
      53


Recommended Posts

zaczyna mi to przypominac temat domeniarz vs domainer, choc poki co to jest dopiero 2 sonda, ale zaloze sie, ze efekt bedzie taki sam - gowno ustalimy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaczyna mi to przypominac temat domeniarz vs domainer, choc poki co to jest dopiero 2 sonda, ale zaloze sie, ze efekt bedzie taki sam - gowno ustalimy :P

 

 

He, he :) ...

 

Mam w zanadrzu na taką, hipotetyczną sytuację następującą myśl:

Jeśli wynurzą się z wyników dwie względnie równorzędne opcje, zaproponuję sondę, w której pytania będą dotyczyły możliwości ustępstw, tzn. do jakiej granicy jest w stanie dany forumowicz "odpuścić", aby zbliżyć stanowiska (nawet, jeśli pozornie stanowiska byłyby np. megarozbieżne - to jednak konsensus, sądzę, byłby możliwy ...).

Jeżeli wyłoni się zdecydowany "zwycięzca", to myślę, że ruch należał będzie po prostu do Administracji, aby uwzględnić wolę Ludu :), oraz oczywiście własne stanowisko :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam jaki jest cel edytowania starych postów? Może lepiej nie pisać głupot?

 

 

Ponieważ nie będę się wypowiadał za innych, powiem za siebie:

Wracam do ostatnich moich postów, i czyszczę, ale "ogonki" w literach jeśli być nie powinny, znaki interpunkcyjne ...

Taką mam "manię", że lubię, aby było bez "naleciałości" :)

Poza tym, jeśli już, to dodaję. Czasem, zdarza się, że sobie coś przypomnę. Uważam jednak, aby to co dopisuję, nie zaburzyło dalszego toku ewentualnej dyskusji w temacie, a uzupełniało/dopełniało mój post ...

 

Pewnie masę głupot już napisałem. Uważam, że powinny zostać :). Nie ruszam ich.

Raz, późno w nocy, gdy byłem sam na Forum, napisałem post. W ciągu kilku minut, uznałem, że nic nie wnosi do dyskusji, a nikt po mnie niczego nie napisał, więc go "wyczyściłem" i poprosiłem Moderatorów o skasowanie "resztek".

Jeśli jednak minęłaby doba, a zauważyłbym że ten post jest beznadziejny, a nikt po nim jeszcze nie pisał -

to również bym go usunął.

Moje przypadki, nie dotyczą jednak "starych" postów.

 

Zresztą tutaj, jest pewnie "pies pogrzebany", jak daleko mogłaby zajść ingerencja Forumowiczów, w jak stare posty ...

I myślę, że ważną jest kwestią również, czy ktoś inny, już po takim poscie cokolwiek napisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem takim pedantem, gdyż słabo nauczyłem się polskiego dlatego, że chodziłem do szkoły sportowej i sprawiał mi problemy. Piszę z błędami, mam niewyparzoną mordę, czasem piszę głupoty, ale uważam, że to wszystko może zostać, bo się siebie nie wstydzę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie jestem takim pedantem, gdyż słabo nauczyłem się polskiego dlatego, że chodziłem do szkoły sportowej i sprawiał mi problemy. Piszę z błędami, mam niewyparzoną mordę, czasem piszę głupoty, ale uważam, że to wszystko może zostać, bo się siebie nie wstydzę. :)

 

 

Nie jest z Tobą tak źle :P.

Natomiast ja, uprawiałem sport (kiedyś) :), i nie stroniłem od "zadym" :) ...

 

Jeśli chodzi o edycje, to myślę, że jeśli ktoś będzie miał naprawdę wielką ochotę, żeby coś jeszcze dodać, a nie będzie miał takiej możliwości, to po prostu, odpowie "pierwszemu z brzegu" forumowiczowi, i nawet zupełnie nie na temat. Wykorzysta po prostu jego post, do napisania swojego.

Wsadzi w "topic" coś, co nadawałoby się, ale do np. postów sprzed kilku dni. Tym samym, zaburzy cały logiczny układ tematu. Wywoła coś, o czym pozostali już dawno zapomnieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijam temat.

 

Jakies dwa miesiace temu udalo mi sie kupic jedno forum. Jak tylko dowiedzial sie jeden moderator wykasowal wiekszosc swoich postow. Jak tylko sie zorientowalem zablokowalem edycje i usuwanie. Zaraz po tym znalezli sie inni chetni do kasowania i zrobila sie rozruba.

Chcieli mnie podawac do sadu i takie tam. Jesli bym tego nie zrobil forum z dziurami przestalo by istniec ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem dziś edytować mój post z przed paru dni o cenie domeny i okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Teraz ta cena wraz z linkiem, będzie wisieć do końca świata na forum dla kolejnych pokoleń. Czy możliwość edytowania postów(tak ważna na forum domenowym) została zablokowana?

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem dziś edytować mój post z przed paru dni o cenie domeny i okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Teraz ta cena wraz z linkiem, będzie wisieć do końca świata na forum dla kolejnych pokoleń. Czy możliwość edytowania postów(tak ważna na forum domenowym) została zablokowana?

Podziękuj osobom, które notorycznie usuwają swoje posty i piszą "do usunięcia" lub sam "x"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podziękuj osobom, które notorycznie usuwają swoje posty i piszą "do usunięcia" lub sam "x"

 

No to może niech konsekwencje ponoszą te właśnie osoby, które tak robią. Co to za komunistyczna odpowiedzialność zbiorowa?

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to może niech konsekwencje ponoszą te właśnie osoby, które tak robią. Co to za komunistyczna odpowiedzialność zbiorowa?

 

dokładnie, popieram!

nie mierzmy wszystkich jedną miarą :)

Edited by blink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następny krok to pewnie będzie linijką po łapach za złe zachowywanie się i stawianie do kąta za wrzucanie nindż do wyceny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponoszą konsekwencje. Ale skutków nie da się naprawić więc trzeba się przed nimi obronić ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponoszą konsekwencje. Ale skutków nie da się naprawić więc trzeba się przed nimi obronić ;/

 

Admin nie ma podglądu postu sprzed edycji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podziękuj osobom, które notorycznie usuwają swoje posty i piszą "do usunięcia" lub sam "x"

Nie wynika to może z faktu podwojenia postu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem wklejają się podwójnie posty na róznych forach (nie tylko di.pl), szczególnie, gdy pisze się z komórki lub innego sprzętu mobilnego. W takim wypadku napisanie "do usunięcia" i zaraportowanie swojego postu (skoro nie można usuwać) jest raczej słuszną drogą (sam tak zrobiłem kiedyś), użytkownicy nie powinni być przecież karani za błędy developerów sprzętu mobilnego, gdzie obsługa stron internetowych potrafi jeszcze płatać figle. To samo tyczy się postów, pisanych w afekcie (wydaje mi się, że każdy popełnił takich choć kilka, po czym po ochłonięciu je przeedytował) czy zdeaktualizowanych już ofert sprzedaży - Google wszystko "widzi" i czasem dobrze jest jak "widzi" mniej niż więcej. :)

 

Oczywiście wszystko się tu rozbija o czas, sprzed którego nie można postów edytować - jeśli jest to 48 godzin lub więcej to moim zdaniem jest to do przyjęcia (choć z ciężkim bólem), w przypadku zwykłych postów - wystarczy na poprawienie postu w zupełności, ale w przypadku ofert (np. tylko w dziale sprzedaży), moim zdaniem nie powinno być ograniczeń w edycji postów (może technicznie dałoby się to rozdzielić, kto wie).

 

Takie jest przynajmniej moje zdanie w tej sprawie, że nie jest to jakieś super rozwiązanie, ale jeśli naprawdę nie ma innej możliwości to jakoś człowiek się dostosuje (szczególnie, że ograniczenie w edycji było już tu kiedyś). ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to może niech konsekwencje ponoszą te właśnie osoby, które tak robią. Co to za komunistyczna odpowiedzialność zbiorowa?

 

zgadza się, chyba, że na forum chodzi o to by pisać jak najmniej lub nie na temat domen, co jest już jest faktem od dłuższego czasu, m.in. z tego powodu, jak i paru innych

 

z powodu paru edytowanych postów, poziom forum jest o jeden poziom niżej, zawsze są zyski, jak i straty

 

oczywiście > edit

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja również chciałem usunąć linki i okazuje się, że już nie mogę...

 

To administracja powinna zadbać o dodatkową funkcjonalność (jeśli takowej nie ma) aby mieć podgląd do postów sprzed edycji (powiedzmy przechowywane w bazie przez 3dni)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem dziś edytować mój post z przed paru dni o cenie domeny i okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Teraz ta cena wraz z linkiem, będzie wisieć do końca świata na forum dla kolejnych pokoleń. Czy możliwość edytowania postów(tak ważna na forum domenowym) została zablokowana?

 

Domainer ... dziękuję za ostrzeżenie ...

A ja ostatnio się zastanawiałem, dlaczego ludzie przestali pisać sensowne rzeczy na forum ;)

Osobiście jakoś nie wyobrażam sobie, że nie mam możliwości edycji postów, które napisałem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli znajdziemy moda do zarządzania edycją postów i przywracania treści lub coś podobnego to chętnie wdrożymy.

 

Tutaj chodzi o osoby, które w zależności od humoru kasują swoje posty, piszą "kupa", usuwają nagle 100 wypowiedzi sprzed 2 lat i robią dziury przez co duży wątek staje się nieczytelny. Także chodzi o tych, którzy zmieniają swoje zdanie sprzed roku, oszustów i żartownisiów. I jeszcze póki pamiętam ;) o tych, którzy dają domenę do wyceny (dział ukryty dla google), a gdy dowiadują się, że warta jest 0zł wstawiają "x" we wszystkich postach.

 

Posty można edytować do 600 minut. Potrzebujecie edycji postów sprzed miesiąca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posty można edytować do 600 minut. > usuwają nagle 100 wypowiedzi sprzed 2 lat

 

Ograniczenie edycji dla nowych użytkowników rozwiązuje sprawę, a pozostali chyba nie są oszustami, od tego jest ban i brak dostępu do konta.

 

Lub wersja: edycja do 7 dni swobodna, większa na życzenie w uzgodnieniu z administracją.

Chyba, że są inne powody, inaczej na tym forum będą tylko żartownisie i ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest kilka możliwości:

1. Nie korzystamy z forum w ogóle - coraz niższa jakość merytoryczna.

2. Wprowadzenie ukrytych działów lub całego forum przed goglami - por. wątek niżej

http://www.di.pl/index.php?showtopic=28518&hl=

3. Wprowadzenie opłaty/abonamentu za możliwość korzystania z forum.

4. Pewnie jeszcze parę utrudnień lub udogodnień można by wymyślić.

 

A w ogóle należy się zastanowić, czemu forum ma służyć?

Czy propagujemy wiedzę ogólną?

Czy propagujemy wiedzę tajemną?

Czy traktujemy jako tablicę ogłoszeń?

Czy rozmawiamy o wszystkim i o niczym?

Czy forum jest platformą handlu?

Czy farmą linków?

Czy chcemy propagować domaining?

Czy chcemy działać w ukryciu?

 

Ooooo! i wyedytowałem sobie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli znajdziemy moda do zarządzania edycją postów i przywracania treści lub coś podobnego to chętnie wdrożymy.

 

Tutaj chodzi o osoby, które w zależności od humoru kasują swoje posty, piszą "kupa", usuwają nagle 100 wypowiedzi sprzed 2 lat i robią dziury przez co duży wątek staje się nieczytelny. Także chodzi o tych, którzy zmieniają swoje zdanie sprzed roku, oszustów i żartownisiów. I jeszcze póki pamiętam ;) o tych, którzy dają domenę do wyceny (dział ukryty dla google), a gdy dowiadują się, że warta jest 0zł wstawiają "x" we wszystkich postach.

 

Posty można edytować do 600 minut. Potrzebujecie edycji postów sprzed miesiąca?

 

dla takich osób powinna być kara 1 tydzień bana za 1 post

myślę że 7 dni to byłaby optymalna długość na edycje postu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjmuję tą zmianę z zadowoleniem, bo przez brak niektórych postów nie można się połapać o co chodzi w niektórych tematach. Forum jest dla całej społeczności, a takie kasowanie postów to egoizm i dziecinada. Jeżeli ktoś chce mieć pełną kontrolę nad tym co kiedyś napisał to zawsze może założyć bloga.

3. Wprowadzenie opłaty/abonamentu za możliwość korzystania z forum.

Jestem za wprowadzeniem takiego rozwiązania, ale wraz z zwiększeniem funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×