Jump to content
arekp

Odkupie kilka opcji na wlasne domeny ;-)

Recommended Posts

Myślę, że w znacznym stopniu jednak tak.

Sam mam trochę opcji, jeszcze z początku kiedy zacząłem je zakładać, na domeny kilku użytkowników tego forum. Uważam, że pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz kilka ID omijam szerokim łukiem przy zakładaniu opcji. ^_^ Co prawda opcje to loteria ale nie ma się co łudzić, że osoby te wypuszczą swoje perełki. Nie lepiej założyć komuś kto posiada jedną perełkę o świadomości jej ceny nie mając pojęcia?

 

Piszesz tak, bo jesteś "świadomym" domainerem, rodzimym że tak się wyrażę.

Niech tylko założy opcję ktoś, kto w tej dziedzinie jest świeży, ktoś kto reprezentuje zagraniczny fundusz.

Z drugiej strony nie każdy chętnie ujawnia swoje dane.

 

Mając opcję na swoją domenę masz swego rodzaju polisę, że możesz w terminie nie opłacić okresu abonamentowego.

Dziwię się też dlaczego wprost i oficjalnie nie można zakładać opcji na własne domeny. Niby tak rynkowo a jednak? Może właśnie chodzi o to aby był ruch w interesie domenowo-naskowym.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie sadzę aby ujawnienie danych powstrzymało przed zakładaniem opcji.

 

Potwierdzam – nie powstrzymuje. Ostatnio zauważyłem że ktoś mi na varia.pl założył. I teraz nie wiem, czy mam się zacząć bać wychodzić na ulicę, czy o co chodzi? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potwierdzam – nie powstrzymuje. Ostatnio zauważyłem że ktoś mi na varia.pl założył. I teraz nie wiem, czy mam się zacząć bać wychodzić na ulicę, czy o co chodzi? :D

Może varia.com.pl ? ^_^

Na meble.pl , onet.pl , wp.pl, aftermarket.pl i wiele innych też są założone :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może varia.com.pl ? ^_^

Na meble.pl , onet.pl , wp.pl, aftermarket.pl i wiele innych też są założone :D

 

No dobrze, to ja się przyznam ze mam opcję na era*pl oraz plus*pl, ale w ramach usprawiedliwienia się napiszę:

 

1. Owego czasu mówiło się dużo o rebrandingu tych firm, stąd moje nadzieje.

2. Nie wiedziałem wówczas, że opcji nie można przedłużać (należy założyć od nowa, po wygaśnięciu) - a miałem właśnie w planach przedłużanie tych opcji (kilka razy) z nadzieją na spad w okolicy 2015-2020r. - to się nazywa myślenie przyszłościowe :D

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, to ja się przyznam ze mam opcję na era*pl oraz plus*pl, ale w ramach usprawiedliwienia się napiszę:

 

1. Owego czasu mówiło się dużo o rebrandingu tych firm, stąd moje nadzieje.

2. Nie wiedziałem wówczas, że opcji nie można przedłużać (należy założyć od nowa, po wygaśnięciu) - a miałem właśnie w planach przedłużanie tych opcji (kilka razy) z nadzieją na spad w okolicy 2015-2020r. - to się nazywa myślenie przyszłościowe ^_^

Nie jest tak źle :D Ja przy jednej ze swoich pierwszych opcji popełniłem literówkę. Co nie zmienia faktu, że nadal posiadam opcję na trójkę :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, to ja się przyznam ze mam opcję na era*pl oraz plus*pl, ale w ramach usprawiedliwienia się napiszę:

 

1. Owego czasu mówiło się dużo o rebrandingu tych firm, stąd moje nadzieje.

2. Nie wiedziałem wówczas, że opcji nie można przedłużać (należy założyć od nowa, po wygaśnięciu) - a miałem właśnie w planach przedłużanie tych opcji (kilka razy) z nadzieją na spad w okolicy 2015-2020r. - to się nazywa myślenie przyszłościowe ^_^

 

Ja kiedyś pod wpływem info o kłopotach LOTu założyłem opcję na lot.pl ;) i tak sobie szybuje po dzień dzisiejszy :D

Więcej opcji nie pamiętam.... za wszystkie szczerze żałuję :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, to ja się przyznam ze mam opcję na era*pl oraz plus*pl, ale w ramach usprawiedliwienia się napiszę:

 

1. Owego czasu mówiło się dużo o rebrandingu tych firm, stąd moje nadzieje.

2. Nie wiedziałem wówczas, że opcji nie można przedłużać (należy założyć od nowa, po wygaśnięciu) - a miałem właśnie w planach przedłużanie tych opcji (kilka razy) z nadzieją na spad w okolicy 2015-2020r. - to się nazywa myślenie przyszłościowe ^_^

 

 

Era zmienia brand na T-mobile a Plus myśli nad byciem Vodafone :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Era zmienia brand na T-mobile a Plus myśli nad byciem Vodafone ^_^

 

I cóż z tego, Idea już dawno jest pomarańczą, a domeny nie puszczają. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A LOT? ^_^

 

heden, ja bym trzymał tę opcję z jednego prostego powodu ( po za oczywistym potencjalnym xxxxxxxxxxxx cashem :D ) w tej firmie panuje bałagan, rotacja zatrudnienia, kilka organizacji związkowych ciągnących każda w swoją stronę itp klimaty.

Reasumując : jest szansa że osoba odpowiedzialna za IT w tej firmie zawali temat albo odejdzie z firmy. Czyli brak ciągłości w przekazywaniu obowiązków służbowych.

 

Mam jeszcze pytanie w tej kwesti:

"Tak, o to też by chodziło tylko problemem - jak zauważył Pan Grzegorz - jest brak centralnej tablicy ogłoszeń z opcjami"

Jak by to miało wyglądać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety nie liczyłbym na to, nawet jak LOT zostanie przejęty przez Ugandyjskie Tanie Linie to i tak domenę mają na 4 lata w NASKU opłaconą, więc min do 2011 roku musisz czekać ^_^

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
A skąd wiesz, że akurat na 4 lata? :D

 

dedukcja drogi Watsonie, dedukcja ;)

 

DOMAIN: lot.pl

registrant's handle: nsk15812 (CORPORATE)

nameservers: intra.comp.waw.pl. [195.117.238.131]

dns.lot.pl. [193.227.216.3]

created: 1999.02.15 12:00:00

last modified: 2007.03.01 15:47:32

 

rejestracja 99, 4 lata później "last modified", gdyby była na rok przedłużona to modyfikacja byłaby w marcu 2008. A nie było. ^_^

potrafię tez wróżyć z fusów i usuwać kurzajki :P

 

jedno mi sie tylko nie zgadza w mojej genialnej teorii :P... mianowicie przy założeniu że rejestracja jest na 4 lata to 01.02.2007 ta domena powinna byc już wolna jak nieopierzone pisklę zamiast dać sie zmodyfikować. Niestety magiczne pole siłowe NASKU jest zbyt silne abym mógł zgłębic jego tajniki :D

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
rejestracja 99, 4 lata później "last modified"

Ja tam widzę po 8 latach "last modified". :P

 

gdyby była na rok przedłużona to modyfikacja byłaby w marcu 2008. A nie było. :D

I tu się mylisz, bo podczas przedłużenia domen utrzymywanych bezpośrednio w NASK nie zmienia się data ostatniej modyfikacji. ;)

 

jedno mi sie tylko nie zgadza w mojej genialnej teorii ^_^... mianowicie przy założeniu że rejestracja jest na 4 lata to 01.02.2007 ta domena powinna byc już wolna jak nieopierzone pisklę zamiast dać sie zmodyfikować. Niestety magiczne pole siłowe NASKU jest zbyt silne abym mógł zgłębic jego tajniki :D

Nie wiem co się tak uparłeś na te 4 lata? Przecież domenę możesz z góry opłacić na 10 lat. Poza tym i to sprowadza się do braku zmiany daty ostatniej modyfikacji dla domen utrzymywanych w NASK. :P

 

potrafię tez wróżyć z fusów i usuwać kurzajki tongue.gif

Naucz mnie. :P

 

Któryś z nas jest już chyba zmęczony. ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież domenę możesz z góry opłacić na 10 lat.

 

...u partnerów. W NASK tylko na rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, to ja się przyznam ze mam opcję na era*pl oraz plus*pl ...

Opcja na google.pl to też Twoje dzieło ? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcja na google.pl to też Twoje dzieło ? ^_^

 

Pewnie gdybym owego czasu słyszał o rebrandingu Google to bym założył :D ale nie, to nie jest moja opcja ja swoje pomyłkowe opcje zakładałem prawie rok temu (03.2008)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×