Jump to content
necik

Jaki telefon dla osoby zajmującej się domenami?

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zmiany telefonu i w związku z tym chciałbym poznać Wasze opinie na temat jaki telefon komórkowy będzie odpowiedni da osoby zajmującej się domenami?

Dodam że koniecznie musi posiadać funkcje przeglądania stron internetowych, może wifi oraz dobrze byłoby gdyby była to nokia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam ze swojej strony nokie n95 - sam korzystam :)

Wifi, gps, duzy wyswietlacz(wersja 8gb ma jeszcze wiekszy), dobry aparat, symbian itd..

 

Wrzucasz opere i smigasz az miło, do tego standardowo mozliwosc podlaczenia pod tv i ogladania filmow, przegladania stron na telewizorze - przydaje sie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również zastanawiam się nad kupnem N95, więc chętnie przeczytam więcej opinii. Z dotychczas znalezionych modeli ten wydaje się najlepiej spełniać moje oczekiwania. Jedno tylko pytanie: czy w ramach oprogramowania N95 jest dostępny klient SSH, lub można go łatwo doinstalować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu, sciagasz Putty pod symbiana i instalujesz :) Juz nie pamietam czy to było w javie czy normalnie w sisie :)

 

Jedyny ból to problem z instalowaniem aplikacji nie pochodzacych prosto od producenta albo starszych - wtedy przydaje sie certyfikat - ale o takie sprawy odsylam na forum.symbianos.pl - w razie problemu z zalatwieniem certyfikatu pomoge :)

 

PS. Instalacja innego softu niz prosto od producenta "lezy" u wszystkich nowych symbianow v3 s60 (od n80 w gore) - mozna złamac system - tak jak wyzej wspomniałem odsyłam na tamto forum :P

 

PS2. http://s2putty.sourceforge.net/ - tutaj masz :)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, że n95 nie ma takich wad jak n70. W każdym razie n70 całkowicie nie polecam: strasznie wolno działa, potrafi w dodatku jeszcze bardziej zwolnić, włączający się czasami aparat bez przesunięcia tylnej pokrywy.

 

Ja za miesiąc wymieniam swoją N70 na E65. EDGE/Bluetooth/WiFi/USB(!), Symbian 9.1, do tego osobno dual-sim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem rok n70 i jezeli karta nie obciazala strasznie telefonu - to było wszystko ok :)

 

Na n95 mam wrzucona karte 4GB, wszystkie programy lacznie z nawigacja zainstalowane na karcie + muzyka, zajeta 50% - nie obciaza mi w ogole :)

 

Co do aparatu to w dzien naprawde robi fajne zdjecia, w nocy roznie - zazwyczaj nie chce mi sie nic ustawiac wiec wychodza srednie chociaz i tak dobre jak na telefon, a jak pobawimy sie w tryby nocne itd to tez wyjdzie nam calkiem ladna fotka :)

 

Kolejna zaleta jest to ze ma wyjscie minijack - na normalne sluchawki czy kabel do tv - w zestawie, oraz port usb-mini :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja za miesiąc wymieniam swoją N70 na E65. EDGE/Bluetooth/WiFi/USB(!), Symbian 9.1, do tego osobno dual-sim.

 

Tak sobie patrzę na mój telefonik i okazuje się, że to właśnie E65. Napiszę tylko nie polecam tego g...na :) Dość często się wiesza i traci zasięg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sobie patrzę na mój telefonik i okazuje się, że to właśnie E65. Napiszę tylko nie polecam tego g...na :) Dość często się wiesza i traci zasięg.

Eh... chyba wróce do starego Siemensa, który działa do dziś od 8 lat i zero problemów. :) Jeszcze nie widziałem telefonu Nokii bazującego na Symbianie na jaki by nie narzekano. :[

 

@Noname: Z kartą czy bez karty, z wyczyszczoną czy pełna - nie ma różnicy. Zrób sobie test - wejdź w smsy, wybierz wyświetlenie smsa i poczekaj ile potrwa wyświetlenie go. U mnie 2-3 sekundy zanim się nie wyświetli. Tak durna operacje nie powinna trwać nawet sekundy. Ale znając Jave to się wcale nie dziwie... Weź do ręki starszy telefon, wyświetlenie smsa na wiekowym Siemensie to setne sekundy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że sporo n95 na Allegro pochodzi z UK.

Może ktoś bawił się w prywatny import i może powiedzieć jaka jest różnica w cenie oraz czy są problemy z simlockiem oraz językiem .pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sobie patrzę na mój telefonik i okazuje się, że to właśnie E65. Napiszę tylko nie polecam tego g...na :) Dość często się wiesza i traci zasięg.

 

no popatrz, ja sobie chwale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@necik: Ja kupowałem N95 z UK, w polsce jeszcze był wtedy problem z simlockiem bo kosztował majatek - ja kupiłem odrazu bez.

Na dzien dzisiejszy jak juz kupujesz to bierz ta ktora z tyłu ma na klapce nie sam napis Nokia - lecz tez NSeries - to sa z tej nowszej produkcji ze tak powiem - ma lepiej zrobione slider i takie tam :)

 

@icered: Powiem Ci szczerze ze nie mam takiego problemu - u mnie otwieranie smsa trwa hmm 1sek ? moze nawet nie - ale slyszałem ze opłaca sie wymienic u operatora karte sim co kilka lat - przykładowo miałem karte plusa od 7lat i po wymianie telefon zaczal szybciej łapac siec, posiada lepszy zasieg, smsy otwieraja sie szybciej itd;)

Niedlugo ma wyjsc nowy software do tej nokii wiec moze warto zaktualizowac - aktualnie najnowszy to v21.0.016 :)

 

Z n70 miałem takie problemy jak opisujesz - długie otwieranie smsow, włączanie aparatu, galeria/muzyka = tragedia.

Aktualnie nie mam takich problemow i naprawde jestem z tej nokii zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyny telefon jaki dla mnie istnieje to Palm (obecnie używam Palm Centro). Miałem krótki romans z Symbianem ale to zdecydowanie nie to. Zalety to przede wszystkim bajeczna prostota i wygoda obsługi, wszystkie potrzebne usługi w jednym miejscu (terminarze, notatniki itp. organizery z jednej strony, przeglądarka WWW, email itp. z drugiej - klienta SSH też można ściągnąć), pełna klawiatura QWERTY przy zachowaniu sensownych rozmiarów (czego o Nokiach na pewno nie da się powiedzieć). Biblioteka dostępnego oprogramowania jest ogromna, no i bardzo prosto się programuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
posiadam i aktywnie korzystam z n95 i e90

 

moge na nich zrobic wszystko co potrzebuje, rowniez zawiazanego z domenami

 

 

zdecydowanie e90 spory wyświetlacz, qwerty. fakt, ze czasem się wiesza. no i drug antenka ( przy rozłozonym telefonie ) ma słabszy zasięg. ale generalnie sporo domen na dropped wylicytowała :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda pro - nie praktyczny

Nokia e90 - za duża,

 

Czy macie złe doświadczenia z Samsungiem i780?

 

(przekonują mnie jego małe wymiary - szczególnie grubość i klawiatura qwerty

edytuje dokumenty office'a,

ma gps'a - w promocji operatorów również soft)

 

Tomek.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może coś poręczniejszego, żeby literówki nie walnąć :)

Jak dla mnie, thumb keyboard wystarcza i nie robię literówek ;)

 

Oczywiście, Palm też może edytować dokumenty Office.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo długo do 6310i miałem 9300.

 

Teraz mogę z czystym sumieniem polecić N93i oraz e90. N95 podobno OK, ale to już za dużo ludzi z nią chodzi.

 

Korzystając z okazji: Wiem, że nie ma nowych 6310i ale gdyby kogoś wujek, ciocia, babcia przechowywała ten model od nowości gdzieś w szafie to chętnie kupię. Budżet 1000 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
N95 podobno OK, ale to już za dużo ludzi z nią chodzi.

 

W jaki sposób stanowi to problem dla osoby zajmującej się domenami i poszukującej odpowiedniego do tego celu telefonu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jaki sposób stanowi to problem dla osoby zajmującej się domenami i poszukującej odpowiedniego do tego celu telefonu? :)

Jak kto woili. Ja np nie lubię masówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×