Jump to content
Sign in to follow this  
igogel

OpenSource NOST API

sonda do pytania w tresci   

13 members have voted

  1. 1. ...Pytanie w tresci postu...

    • TAK
      6
    • TAK, ale bez statystyk
      0
    • NIE, czuje sie poszkodowany, ze kupowalem produkty wczesniej
      3
    • NIE - takie cos nie powinno powstawac
      4


Recommended Posts

Od pewnego czasu mam dylemat czy nie udostepnic programu DropSeek na zasadach FLOSS (GNU). Tzn. udostepnic kod zrodlowy (wraz z elementem autorejestracji) oraz utworzyc tzw. "nost API" tzn. kod, ktory mozna by uzywac we wlasnym oprogramowaniu do odpytania DNS, odpytania WHOIS oraz 'wymyslonego' przeze mnie odpytania mieszanego, ktore znacznie odciaza odpytania whois w celu sprawdzania WHOIS. Interesuje mnie jednak zdanie obecnych uzytkownikow systemu. Jednoczesnie chcialbym zauwazyc, iz poprzez NOST API najprawdopodobniej zbieralbym statystyki ile i jakich domen i kiedy zostalu zlapanyc przy jego pomocy. Przypominam, iz DropSeek a takze ew. przyszle nost api nie wymaga korzystania z EPP (nie trzeba byc partnerem NASKU). W miare mozliwosci prosze o odpowiedz na pytanie:

 

czy jestes za powstaniem darmowego i otwartego oprogramowania do zbierania informacji o domenach .pl oraz ich ewentualnej autorezerwacji jednoczesnie nie majac nic przeciwku gromadzeniu informacji o zamianach rynku nim spowodowanymi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglbys przy okazji odsłonic API do rezerwacji w domeny.TV - jak ma sie zwykle miniAPI to mamy tylko 100 odpytan dziennie, gdybysmy mieli jeszcze to od DropSeeka, to lacznie dawaloby nam 200 odpytan :)

 

Edit: Bleh, zle przeczytałem ;)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×