Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane domeny

Recommended Posts

wczasy24.pl - 9120 PLN netto (6.08.2008)

 

P.S A może PB mógłbyś przedstawić historyczne dane na temat najdroższych sprzedaży w serwisie?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
wczasy24.pl - 9120 PLN netto (6.08.2008)

 

P.S A może PB mógłbyś przedstawić historyczne dane na temat najdroższych sprzedaży w serwisie?

 

DD

 

 

Szczerze mówiąc w pewnym momencie uświadomiłem sobie, że mam trochę innych ciekawych domen przeznaczonych pod turystykę więc odpuściłem. Tak to jest czasami w ferworze licytacji, że człowiek winduje cenę. Do tej pory to chyba najdrożej sprzedana domena na złapane.pl

Właściciel wczasy24h.pl może być nią zainteresowany chociaż po 24h nie sądzę. Ja ją chciałem dla siebie nie wiem jak necik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do tej pory to chyba najdrożej sprzedana domena na złapane.pl

Chyba tak - uzyskana cena jest na pewno satysfakcjonująca dla PB ;) Warto byłoby przekazać tę informację do dnjournal.com - wzorem Aftermarket.pl.

 

Transakcji gratuluję obu stronom. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z jej finalizacją :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S A może PB mógłbyś przedstawić historyczne dane na temat najdroższych sprzedaży w serwisie?

 

No przecież wystarczy posorotwać. ;-)

http://zlapane.pl/auctions.php?all=&ol...amp;order=value

 

Archiwum aukcji na złapane.pl jest jawne (ale nieindeksowane), co już raz było przedmiotem spięcia – ktoś tam kupił domenę tanio i potem *żądał* usunięcia aukcji z serwisu. Żądania były moim zdaniem bezzasadne, więc nic nie zmieniłem. Ale zastanawiam się, czy może ewentualnie wyłączyć widok archiwum dla niezalogowanych...

 

Co do dzisiejszej aukcji, przyznam że miło mnie zaskoczyła. Podejrzewam że necik kupił ją pod serwis, bo do tego nadaje się bardzo dobrze, w dodatku jeśli jest popularny serwis pod *24h, to już na starcie duże ułatwienie w postaci spontanicznego ruchu.

 

Transakcji gratuluję obu stronom. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z jej finalizacją :)

 

Jestem o to spokojny, tym bardziej że w złapane.pl nie ma takiej możliwości jak nieopłacenie domeny. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przecież wystarczy posorotwać. ;-)

http://zlapane.pl/auctions.php?all=&ol...amp;order=value

 

No to wyszło na to, że w pierwszej 10-ce 3 domeny są moje a w pierwszej 20-ce aż 8. Musisz mi pb jakiś program lojalnościowy wymyślić :)

 

Co do ukrywania historycznych aukcji to nie ma co kombinować. Dobrze tylko, żeby google ich nie pokazywało. Wtedy unikniemy sytuacji gdy osoba chcąca kupic domenę pisze nam "Dam Panu 3 razy tyle ile Pan za nią zapłacił na aukcji" ;)

 

EDIT:

 

No i cóż. Mimo wszystko gratuluję Necikowi :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przecież wystarczy posorotwać. ;-)

Drugi dropped.pl nam rośnie :)

 

PB - napisz koniecznie do Rona Jacksona z dnjournal.com po potwierdzeniu tej transakcji. Ta transakcja "załapie się" już do top 20 tygodniowego zestawienia sprzedanych domen ccTLD. Fajnie jak coraz więcej informacji o sprzedanych domenach .pl będzie trafiało do szerszego kręgu zainteresowanych.

 

P.S Może też już czas pomyśleć na angielską wersją strony? ;)

 

EDIT: Ty Heden kupiłeś a ja sprzedałem 1 domenę w top 2 najdrożej sprzedanych i 2 w top 8 :D

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Może też już czas pomyśleć na angielską wersją strony? :)

 

Może i czas...

 

DOMENA: caught.pl

id abonenta: varia (FIRMOWA)

utworzona: 2008.05.06 01:02:34

 

;-)

 

Myślę że niedługo będzie, wraz z dodatkowymi funkcjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
caught.pl

 

Myślę że niedługo będzie, wraz z dodatkowymi funkcjami.

Bardzo dobrze - czekamy :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że wczasy24*pl to nie tylko najdrożej sprzedana domena w złapane, ale w ogóle najdrożej sprzedana domena .pl z doczepką 24, no chyba że były jakieś inne większe "ciche" sprzedaże .pl24. A to czy się opłacało no cóż...Domena tyle była w tym momencie warta ile ktoś chciał za nią zapłacić, choć zapewne wielu nie zdecydowałoby na kupno tej domeny za taką kwotę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się że wczasy24*pl to nie tylko najdrożej sprzedana domena w złapane, ale w ogóle najdrożej sprzedana domena .pl z doczepką 24, no chyba że były jakieś inne większe "ciche" sprzedaże .pl24.

Słuszna uwaga. Przynajmniej w gronie oficjalnych sprzedaży nie znam droższej dla domeny z końcówką "24".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słuszna uwaga. Przynajmniej w gronie oficjalnych sprzedaży nie znam droższej dla domeny z końcówką "24".

 

DD

 

Tak czy inaczej mnie się nadal bardzo podoba i jak dla mnie 24 jest jak najbardziej na miejscu. Wczasy.pl to to nie będą ale kwota też do zaakceptowania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czy inaczej mnie się nadal bardzo podoba i jak dla mnie 24 jest jak najbardziej na miejscu. Wczasy.pl to to nie będą ale kwota też do zaakceptowania :)

Ja też osobiście lubię domeny z "24" - szczególnie niektóre keywordy, także mnie nie musisz przekonywać ;)

 

*active24.pl :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blisko 10K za domenę z 24 to gruba przesada. Ale to już problem nowego właściciela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blisko 10K za domenę z 24 to gruba przesada. Ale to już problem nowego właściciela :)

Za wakacje24.pl, hotele24.pl i wiele innych podobnych dałbym 10k PLN bez zastanowienia. Oczywiście wartość takich domen to wielokrotność 10k PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Daniel Dryzek' date='śro, 06 sie 08' post='106531']

Za wakacje24.pl, hotele24.pl i wiele innych podobnych dałbym 10k PLN bez zastanowienia. [...]

 

 

A wczasy24.pl?

 

Aukcja była publiczna a tylko my z necikiem się "kopaliśmy"

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wczasy24.pl?

Aukcja była publiczna a tylko my z necikiem się "kopaliśmy"

No wczasy to jednak trochę inny kaliber niż wakacje czy hotele.. Poza tym teraz jest sezon ogórkowy a do tego niektórzy mają dużo domen do przedłużenia :/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za wakacje24.pl, hotele24.pl i wiele innych podobnych dałbym 10k PLN bez zastanowienia. Oczywiście wartość takich domen to wielokrotność 10k PLN.

 

DD

 

 

Dla końcowego klienta może i są warte powyżej 10 K, ale taki klient musi się znaleźć, to po pierwsze. A po drugie uważam, że mimo wszystko nawet w takim przypadku on przepłaca. Na rynku ciężko będzie mu później odsprzedać tą domenę (pomijam Ciebie DD i kilka innych osób z forum)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naszła mnie jeszcze taka myśl, że teraz po takim sukcesie pb wszystkie łapane *24.pl będzie wystawiał na aukcje publiczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naszła mnie jeszcze taka myśl, że teraz po takim sukcesie pb wszystkie łapane *24.pl będzie wystawiał na aukcje publiczne :)

 

To już zależy od użytkowników. :-P

 

Ale przyznam że zacząłem się zastanawiać czy nie wystawić swoich 'starych' *24, jak pasaz24.pl czy reklama24.pl. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Ale przyznam że zacząłem się zastanawiać czy nie wystawić swoich 'starych' *24, jak pasaz24.pl czy reklama24.pl. ;-)

 

No tak. A o pasaż24.pl się nie pomyślało wcześniej :) Widzę, że dopiero czeka na rejestrację więc to pewnie impuls po wczasy24.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak pod serwis to można dać tyle. Ale jeżeli to na handel to nie będzie dużej stopy zwrotu z tego. Lepiej zarejestrować 912 domen z palca.

m.in. gazetą.pl ;) oj wolałby tą niż 912 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×