Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane domeny

Recommended Posts

Wszystkich zainteresowanych, szczególnie niedowiarków, informuję że dziś pieniądze wpłynęły na moje konto. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak większość z Was zauważyła - cena jest do zaakceptowania pod warunkiem że domena trafiła do klienta końcowego. Tak się składa że od jakiegoś już czasu poszukiwałem ciekawej domeny turystycznej z przeznaczeniem na portal z tej branży, więc można powiedzieć że jestem klientem końcowym.

W ten właśnie sposób trafiłem na odpowiednią aukcje i postanowiłem trochę ostro licytować. Na początku myślałem podobnie jak Heden że uda się kupić domenę nie wydając więcej niż 1k PLN, jednak po chwili zrozumiałem że nie tylko mi spodobała się ta domena :)

 

Kilka osób napisało że znacznie przepłaciłem jak za domenę z końcówką 24. Nie jest tajemnicą że dużo lepsza byłaby domena wczasy.pl jednak nawet gdyby jakimś cudem była do sprzedania to uważam że trudno byłoby doliczyć się zer przy ofercie sprzedaży. Druga sprawa to czy ktoś widział jakąś ciekawą domenę turystyczną która nie jest jeszcze zagospodarowana przez biura podróży i jednocześnie jest do sprzedania za rozsądne pieniądze?

 

Podczas dyskusji padło również porównanie wczasy24.pl do wakacje24.pl (która według kilku osób warta jest ponad 10k PLN). Wydaje mi się że domena wczasy24.pl jest lepsza z bardzo prostego powodu - jej nazwa nie ogranicza się do max 3 miesięcy w roku (w przypadku wakacje24.pl), teoretycznie wczasy mogą być zarówno w styczniu jak i lipcu. Ale to tylko moje zdanie.

 

PS. Jestem również bardzo ciekawy na ile SALES wycenia swoją domenę turystyka24.pl - w sumie to bardzo podobne domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A brałeś pod uwagę wczasy.com? Moim zdaniem było by to lepsze rozwiązanie.

 

Jak znam właściciela, to nie byłby zainteresowany sprzedażą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A brałeś pod uwagę wczasy.com? Moim zdaniem było by to lepsze rozwiązanie.

Nie brałem pod uwagę, ponieważ:

- cena byłaby z kosmosu,

- dużo ruchu uciekałoby na .pl

- trudno byłoby przekonać osoby zajmujące się np. agroturystyka do domeny .com

- wolałem "Wczasy 24 godziny na dobę!" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Druga sprawa to czy ktoś widział jakąś ciekawą domenę turystyczną która nie jest jeszcze zagospodarowana przez biura podróży i jednocześnie jest do sprzedania za rozsądne pieniądze?

 

 

# wypoczywaj.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Nie wiesz jaka cena (można też wakacje.com albo inną), a dolar dalej nisko.

-Z tej też ucieknie ruch. A tak Ty zyskał byś ruch z wczasy.pl.

-Tu chyba masz racje.

-Tu na pewno masz rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Kilka osób napisało że znacznie przepłaciłem jak za domenę z końcówką 24. Nie jest tajemnicą że dużo lepsza byłaby domena wczasy.pl jednak nawet gdyby jakimś cudem była do sprzedania to uważam że trudno byłoby doliczyć się zer przy ofercie sprzedaży. Druga sprawa to czy ktoś widział jakąś ciekawą domenę turystyczną która nie jest jeszcze zagospodarowana przez biura podróży i jednocześnie jest do sprzedania za rozsądne pieniądze?

[...]

 

Szczerze mówiąc to sam po aukcji myslałem przez chwilę, że trochę się zagalopowaliśmy w licytacji. Fakt jest taki, że oboje kupowaliśmy ją jako EU a nie na handel. I necik ma rację wg. mnie nie ma w tej chwili ciekawych nie zagospodarowanych domen z tej branży *24.pl o czystych keywordach nie wspominając. Przecież macie przykład sprzedaży urlopy.pl :) Sorki Panowie ale różnica pomiędzy xxx xxx euro za urlopy.pl a raptem ~10k za wczasy24.pl jest wystarczająca aby zakup tej drugiej był atrakcyjny dla EU nawet przy tej cenie ;)

Ja jeszcze raz jednak pogratuluję necikowi ;)

 

PS.

Co do Turystyka24.pl to wiem na ile ją SELES wycenia bo niedawno chciałem ją kupić ;) Uważam, że też cena jest do osiągnięcia

 

Generalnie ludzie mają coraz więcej kasy, coraz więcej zaciagają kredytów (z tego się cieszę), kupują nieruchomości, więcej kupują dóbr luksusowych i coraz więcej podróżują. Branża turystyczna więc się rozwija a w tej branży akurat jak mało, której pasuje dodatek 24. Wydatek rzędu ~11k zwróci się po sprzedaży kilku wycieczek za pomocą serwisu.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka ciekawostka w temacie - zauważyłem że wczasy24.com.pl została zarejestrowana ponad miesiąc temu przez pewną agencję turystyczną.

Ciekawe czemu zdecydowali się na com.pl oraz czy za jakiś czas nie będą chcieli odkupić .pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka ciekawostka w temacie - zauważyłem że wczasy24.com.pl została zarejestrowana ponad miesiąc temu przez pewną agencję turystyczną.

Ciekawe czemu zdecydowali się na com.pl oraz czy za jakiś czas nie będą chcieli odkupić .pl :)

 

No to masz już dwa serwisy (wczasy24h.pl i wczasy24.com.pl), z których część ruchu pójdzie pewnie na wczasy24.pl ;)

 

 

EDIT:

 

Mi pozostało przerzucenie się na *365.pl ;)

Jak to napisał jeden z uczestników forum "Mamy dla Ciebie ofertę na... 365 dni w roku" ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się że wczasy24*pl to nie tylko najdrożej sprzedana domena w złapane, ale w ogóle najdrożej sprzedana domena .pl z doczepką 24, no chyba że były jakieś inne większe "ciche" sprzedaże .pl24.

 

Były :D. Tyle, ze tam "24" ma sens. No i wlasnie tak jak to ujales, byla to "cicha" transakcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mysle ze moja sprzedaz tez sie kwalifikuje

 

i nie byla to domena z "24", sprzedana za 35 000 brutto

 

ps. zgadza sie, wkradła się literówka,

 

sylyx.com dzieki za czujność

Edited by przemeq

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze maja sprzedaz tez sie kwalifikuje

 

i nie byla to domena z "24", sprzedana za 35 000 brutto

a sprzedales ja na zlapanych?

Bo to watek o zlapanych a nie o sprzedazach w ogole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

me2008.pl, sprzedana o2

 

kupiona na rynku wtórnym, kilka miesiecy wczesniej za 200 zl

Edited by przemeq

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
sam napisalem od tak, nie traktujac powaznie :P

 

z wywolawcza 10 k, negocjacje trwaly 6 wymian maili :P i skonczylo sie na 35 k

Very nice :D Gratuluję :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozumiem ze 10tys wywoławcza żeby zejść tak do 3 :D a wyszłeś do 35? :P geniusz

 

dobra negocjacja - podstawa

 

był to okres, ok 2-3 tyg do imprezy euro 2008, wiem ze robili serwis i porykali sie z brakiem domeny

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×