Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane domeny

Recommended Posts

Pod domeną rowery.pl można uruchomić jakiś sklep internetowy + forum dyskusyjne i biznes kręci się. A pod cukierki.pl jakoś nie widzę sklepu czy nawet strony producenta, po prostu zbyt wąska dziedzina. Jakoś nie widzę tutaj komercyjnego zastosowania.

 

Jestem tego samego zdania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Pod domeną rowery.pl można uruchomić jakiś sklep internetowy + forum dyskusyjne i biznes kręci się. A pod cukierki.pl jakoś nie widzę sklepu czy nawet strony producenta, po prostu zbyt wąska dziedzina. Jakoś nie widzę tutaj komercyjnego zastosowania.

 

cukierki, a raczej cukierki reklamowe to niezły kawałek tortu do ugryzienia w internecie. Zamówienia jakie składają na nie firmy to od 50 do nawet 800 kilogramów jednorazowo.

 

Określenie archaiczne? Możliwe, ale jednak pojawia się te 90500 razy miesięcznie w Google.pl w różnych kombinacjach.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cukierki.pl są naprawdę bardzo mocną domeną generyczną - jako sklep (sprzedaż hurtowa to naprawdę pokaźny zarobek), jako blokowanie konkurencji, jako strona producenta. l.mn. na brand, a ta ma zdecydowanie konkretne, komercyjne zastosowanie.

Podpisuję się pod tą opinią.

 

A nawiązując do analogii rowerowej:

 

sport = słodycze

rowery = cukierki

pedały = landrynki

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dobra domena generyczna.

Ktoś wspomniał że pasuje na stronę producenta - również tak uważam,

Dla firm ze słodkiej branży na pewno wartościowy adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma pomysł, zasoby i zacięcie, to nawet z domeny koziatutka.pl (na marginesie: jest jeszcze wolna) może zrobić super rozpoznawalną markę. A co dopiero, jeśli mówimy o domenie cukierki.pl. 15K to raptem około 500 - 800 kg cukierków, (czyli moja miesięczna racja żywieniowa ;) ). Rynek słodyczy w Polsce za 2011 r., to 6mld PLN, w tym cukierków około 1mld. Myślę, że nabywca sobie poradzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nawiązując do analogii rowerowej:

 

sport = słodycze

rowery = cukierki

pedały = landrynki

 

Bez przesady:

 

sport = art. spożywcze

rowery = słodycze

pedały = cukierki

 

Mimo wszystko domena bardzo mocna i warta znacznie więcej ale tylko dla kk, w d2d IMHO chyba max jeśli nie przepłacona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam jestem w szoku ze padla cena 15k prawdopodobnie w d2d ja odpuscilem przy 6200pln , lekki szok jak dla mnie ;) dla kk dobra cena ale nie d2d imo :P

Edited by Sodeko

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Ryzykowny zakup, kupujący zapewne wie, że BET365 może odzyskać adres drogą prawną. Dziwne, dlaczego jeszcze tego nie zrobili? Domyślam się, że chodzi polskie prawo, zabraniające reklamowania firm bukmacherskich.

 

Zapewne adres ma spory ruch.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak na 2literówkę nawet ze znakiem niepożądanym to niska cena.

 

 

Popieram. Słabo.

 

Trzeba było licytować także :) uważam, że cena śmieszna gdzie kilka lat temu te domeny w fazie boomu byly warte 100-200% więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądając ten i inne tematy na di dochodzę do wniosku, że właśnie w tej chwili jest najlepszy czas na inwestowanie w domeny.pl.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba było licytować także :) uważam, że cena śmieszna gdzie kilka lat temu te domeny w fazie boomu były warte 100-200% więcej.

 

Gdybym miał się z tego utrzymywać to pewnie inwestowałbym "taką" kasę, a że dorabiam do żołnierskiej pensji, brak u mnie parcia na tym etapie rozwoju w inwestycje na takie sumy. Cały czas wyprzedaję swoje domeny, aby zmniejszyć ich ilość co z kolei pozwoli mi w końcu zająć się innymi projektami:)

 

Wolę już teraz przechwytywanie domen raz na jakiś czas, niż rejestrować z palca owocepomorza.pl(wybacz mofokeng;)

 

Tak czy siak dla mnie niska kwota jak na możliwości niektórych Domainerów;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak czy siak dla mnie niska kwota jak na możliwości niektórych Domainerów;)

 

niska, ale jest wiele innych ciekawych propozycji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×