Skocz do zawartości

Najdrożej sprzedane domeny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
497 odpowiedzi w tym temacie

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11676 postów

Naszła mnie jeszcze taka myśl, że teraz po takim sukcesie pb wszystkie łapane *24.pl będzie wystawiał na aukcje publiczne :)

To już zależy od użytkowników. :-P

Ale przyznam że zacząłem się zastanawiać czy nie wystawić swoich 'starych' *24, jak pasaz24.pl czy reklama24.pl. ;-)

Ekspert

Ekspert
  • Advert

heden.pl

heden.pl

kolekcjoner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4200 postów

[...]
Ale przyznam że zacząłem się zastanawiać czy nie wystawić swoich 'starych' *24, jak pasaz24.pl czy reklama24.pl. ;-)

No tak. A o pasaż24.pl się nie pomyślało wcześniej :) Widzę, że dopiero czeka na rejestrację więc to pewnie impuls po wczasy24.pl ;)

korneliusz.com

korneliusz.com

Najlepsze domeny na sprzedaż

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4616 postów
Jak pod serwis to można dać tyle. Ale jeżeli to na handel to nie będzie dużej stopy zwrotu z tego. Lepiej zarejestrować 912 domen z palca.

swoj-chlop

swoj-chlop

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 578 postów

Jak pod serwis to można dać tyle. Ale jeżeli to na handel to nie będzie dużej stopy zwrotu z tego. Lepiej zarejestrować 912 domen z palca.

m.in. gazetą.pl ;) oj wolałby tą niż 912 :)

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4616 postów
Jak sprzedaż za jakiś czas 912 domen po 1000 zł, albo zarobisz na nich średnio po 1000zł to masz 912000zł. A za ile sprzedaż wczasy24.pl?

swoj-chlop

swoj-chlop

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 578 postów
no jeśli mówimy o dobry 912 domenach to oczywiście, ale takich już prawie nie ma (wyłączając keyword+24 :) )

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11676 postów
Wszystkich zainteresowanych, szczególnie niedowiarków, informuję że dziś pieniądze wpłynęły na moje konto. :-)

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów
Jak większość z Was zauważyła - cena jest do zaakceptowania pod warunkiem że domena trafiła do klienta końcowego. Tak się składa że od jakiegoś już czasu poszukiwałem ciekawej domeny turystycznej z przeznaczeniem na portal z tej branży, więc można powiedzieć że jestem klientem końcowym.
W ten właśnie sposób trafiłem na odpowiednią aukcje i postanowiłem trochę ostro licytować. Na początku myślałem podobnie jak Heden że uda się kupić domenę nie wydając więcej niż 1k PLN, jednak po chwili zrozumiałem że nie tylko mi spodobała się ta domena :)

Kilka osób napisało że znacznie przepłaciłem jak za domenę z końcówką 24. Nie jest tajemnicą że dużo lepsza byłaby domena wczasy.pl jednak nawet gdyby jakimś cudem była do sprzedania to uważam że trudno byłoby doliczyć się zer przy ofercie sprzedaży. Druga sprawa to czy ktoś widział jakąś ciekawą domenę turystyczną która nie jest jeszcze zagospodarowana przez biura podróży i jednocześnie jest do sprzedania za rozsądne pieniądze?

Podczas dyskusji padło również porównanie wczasy24.pl do wakacje24.pl (która według kilku osób warta jest ponad 10k PLN). Wydaje mi się że domena wczasy24.pl jest lepsza z bardzo prostego powodu - jej nazwa nie ogranicza się do max 3 miesięcy w roku (w przypadku wakacje24.pl), teoretycznie wczasy mogą być zarówno w styczniu jak i lipcu. Ale to tylko moje zdanie.

PS. Jestem również bardzo ciekawy na ile SALES wycenia swoją domenę turystyka24.pl - w sumie to bardzo podobne domeny ;)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4616 postów
A brałeś pod uwagę wczasy.com? Moim zdaniem było by to lepsze rozwiązanie.

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11676 postów

Jak znam właściciela, to nie byłby zainteresowany sprzedażą.

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów

Nie brałem pod uwagę, ponieważ:
- cena byłaby z kosmosu,
- dużo ruchu uciekałoby na .pl
- trudno byłoby przekonać osoby zajmujące się np. agroturystyka do domeny .com
- wolałem "Wczasy 24 godziny na dobę!" :)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Sprzedam domeny premium: telefony.pl , imprezy.pl. Nie są tanie, ale możliwa płatność w ratach.

networker

networker

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2981 postów

Druga sprawa to czy ktoś widział jakąś ciekawą domenę turystyczną która nie jest jeszcze zagospodarowana przez biura podróży i jednocześnie jest do sprzedania za rozsądne pieniądze?

# wypoczywaj.pl :)

Z wielu domen wybrałem jedną i na niej postawiłem serwis gdzie są sklepy i kody rabatowe. Nie samymi domenami człowiek żyje. czasem trzeba coś zjeść i poszukać dobrych przepisów na http://www.przepisy.com/. Lubię też latać i zwiedzać a o biletach czytam na http://www.linie-lotnicze.com.pl/. Jak na to wszystko zarobić/ pożyczyć sprawdzam w ofertach banków na http://www.dukacik.pl.

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4616 postów
-Nie wiesz jaka cena (można też wakacje.com albo inną), a dolar dalej nisko.
-Z tej też ucieknie ruch. A tak Ty zyskał byś ruch z wczasy.pl.
-Tu chyba masz racje.
-Tu na pewno masz rację.

heden.pl

heden.pl

kolekcjoner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4200 postów

[...]
Kilka osób napisało że znacznie przepłaciłem jak za domenę z końcówką 24. Nie jest tajemnicą że dużo lepsza byłaby domena wczasy.pl jednak nawet gdyby jakimś cudem była do sprzedania to uważam że trudno byłoby doliczyć się zer przy ofercie sprzedaży. Druga sprawa to czy ktoś widział jakąś ciekawą domenę turystyczną która nie jest jeszcze zagospodarowana przez biura podróży i jednocześnie jest do sprzedania za rozsądne pieniądze?
[...]

Szczerze mówiąc to sam po aukcji myslałem przez chwilę, że trochę się zagalopowaliśmy w licytacji. Fakt jest taki, że oboje kupowaliśmy ją jako EU a nie na handel. I necik ma rację wg. mnie nie ma w tej chwili ciekawych nie zagospodarowanych domen z tej branży *24.pl o czystych keywordach nie wspominając. Przecież macie przykład sprzedaży urlopy.pl :) Sorki Panowie ale różnica pomiędzy xxx xxx euro za urlopy.pl a raptem ~10k za wczasy24.pl jest wystarczająca aby zakup tej drugiej był atrakcyjny dla EU nawet przy tej cenie ;)
Ja jeszcze raz jednak pogratuluję necikowi ;)

PS.
Co do Turystyka24.pl to wiem na ile ją SELES wycenia bo niedawno chciałem ją kupić ;) Uważam, że też cena jest do osiągnięcia

Generalnie ludzie mają coraz więcej kasy, coraz więcej zaciagają kredytów (z tego się cieszę), kupują nieruchomości, więcej kupują dóbr luksusowych i coraz więcej podróżują. Branża turystyczna więc się rozwija a w tej branży akurat jak mało, której pasuje dodatek 24. Wydatek rzędu ~11k zwróci się po sprzedaży kilku wycieczek za pomocą serwisu.

Użytkownik heden.pl edytował ten post 08 August 2008 - 19:38

necik

necik

użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2790 postów
Taka ciekawostka w temacie - zauważyłem że wczasy24.com.pl została zarejestrowana ponad miesiąc temu przez pewną agencję turystyczną.
Ciekawe czemu zdecydowali się na com.pl oraz czy za jakiś czas nie będą chcieli odkupić .pl :)

heden.pl

heden.pl

kolekcjoner

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4200 postów

Taka ciekawostka w temacie - zauważyłem że wczasy24.com.pl została zarejestrowana ponad miesiąc temu przez pewną agencję turystyczną.
Ciekawe czemu zdecydowali się na com.pl oraz czy za jakiś czas nie będą chcieli odkupić .pl :)

No to masz już dwa serwisy (wczasy24h.pl i wczasy24.com.pl), z których część ruchu pójdzie pewnie na wczasy24.pl ;)

EDIT:

Mi pozostało przerzucenie się na *365.pl ;)
Jak to napisał jeden z uczestników forum "Mamy dla Ciebie ofertę na... 365 dni w roku" ;)

Użytkownik heden.pl edytował ten post 08 August 2008 - 19:56

rekino

rekino

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 882 postów

Wydaje mi się że wczasy24*pl to nie tylko najdrożej sprzedana domena w złapane, ale w ogóle najdrożej sprzedana domena .pl z doczepką 24, no chyba że były jakieś inne większe "ciche" sprzedaże .pl24.

Były :D. Tyle, ze tam "24" ma sens. No i wlasnie tak jak to ujales, byla to "cicha" transakcja.

przemeq

przemeq

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów
mysle ze moja sprzedaz tez sie kwalifikuje

i nie byla to domena z "24", sprzedana za 35 000 brutto

ps. zgadza sie, wkradła się literówka,

sylyx.com dzieki za czujność

Użytkownik przemeq edytował ten post 09 August 2008 - 17:25

korneliusz.com

korneliusz.com

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4616 postów
Z maja, czy moja?

rok1978

rok1978

Buyer

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2816 postów

mysle ze maja sprzedaz tez sie kwalifikuje

i nie byla to domena z "24", sprzedana za 35 000 brutto

a sprzedales ja na zlapanych?
Bo to watek o zlapanych a nie o sprzedazach w ogole.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych