Jump to content
heden.pl

Domeny *24.pl - ich prognozowana wartość

Recommended Posts

Co sądzicie o domenach *24.pl? Warto kupić? Jeśli tak jakie mogą osiągać ceny? Celowo napisaem kupić a nie rejestrować bo większość ciekawych już jest zajęta. Jakie maksyalne ceny mogą osiągać takie domeny?

 

Od siebie dodam, że pomimo pewnych wątpliwości po zakończeniu aukcji wczasy24.pl wydaje mi się, że cena jednak do zaakceptowania. Dla tych co nie wiedzą wczasy24.pl "poszły" na złapane.pl za 9120 PLN netto. Może mam trochę inny pogląd na domenę bo patrzę na nią przez pryzmat EU.

Komputery24.pl były niedawno na allegro bodajże za 7,5k brutto.

Kwiaciarnia24.pl - też na allegro chyba za 15k brutto

Z tego co pamiętam to zarówno kwiaciarnia24.pl jak i koputery24.pl nie zmieniły właściciela.

Telewizory24.pl zostały sprzedane na allegro coś w okolicach 0,1k

 

Więc teraz pytanie. Jakie ceny mogą osiągać w najbliższym czasie takie domeny?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem *24.pl są wprawdzie gorsze niż *.pl, *.eu, *.com, ale równie dobre co .com.pl, a na pewno dużo lepsze niż e* czy e-*

Tak że dla mocnych słów kluczowych to jest bardzo dobra alternatywa, no i do wielu słów pasuje. Jeśli się myśli o stworzeniu serwisu, można bez wahania brać taką domenę. Ale jeśli myśli się o ulokowaniu pieniędzy w takich domenach... tu byłbym raczej ostrożny, na pewno stopa zwrotu bedzie niższa niż np. przy słabszych keywordach, ale czystych .pl. Ja sam mam tylko kilka takich domen, ale to chyba bardziej dlatego że większość była już zajęta. ;-)

 

PS. Heden, w końcu mam okazję to napisać: nie odpowiadaj na posty edytując swój post powyżej, bo można się całkiem pogubić. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Heden, w końcu mam okazję to napisać: nie odpowiadaj na posty edytując swój post powyżej, bo można się całkiem pogubić. :-P

 

Wiem. Ale później mi ktoś zarzuci, że nabijam posty :)

 

Wracając do *24.pl sam mam z 30-40 różnych w tym jedna szczególnie mi się podoba.

 

pliki24.pl

 

Ruchu nie ma żadnego, z tego co pamiętam ale poniżej 10k bym jej nie sprzedał. Kwestia tylko czy ewentualny kupieć również podobnie ją wyceni ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nic nie zarzuci, a już na pewno nie ja. :)

 

Jak tak patrzę, to chyba już tylko te mi się ostały: motel24.pl, reklama24.pl, pasaz24.pl, forum24.pl

 

Nie przedłużałem: seks24.pl, sudety24.pl, butik24.pl, mieszkanie24.pl – wszystkie znalazły nowych właścicieli

 

Kiedyś sprzedane: warszawa24.pl, akcje24.pl, delikatesy24.pl, narty24.pl, laptopy24.pl, www24.pl, prezenty24.pl – większość po kilkaset złotych.

 

Chyba tyle. No i jeszcze pięć przechwyconych na zlecenie użytkowników, z czego dwie, zamówione przez więcej osób, trafiły na aukcje.

 

[edit] Dorzucę jeszcze zarezerwowane, ale nieopłacone (kiedyś, dawno temu): kwatery24.pl (poszła na allegro za 100 zł), komis24.pl (poszła na allegro za 610 zł), pb24.pl ;-), xxx24pl (zajęta), consulting24.pl (zajęta), bankier24.pl (obecnie wygasa po rezerwacji, nie mojej), konsulting24.pl (obecnie zarezerwowana), pub24.pl (zajęta), bilet24.pl, pozyczka24.pl, pozyczki24.pl (zajęta, zajęta, zajęta), audyt24.pl (też zajęta), jobs24.pl, soft24.pl (wszystkie pozajmowane...). I to naprawdę już wszystko. ;-)

 

[edit2] Jednak nie wszystko, jeszcze karty24.pl (zajęta) i podbeskidzie24.pl (rezerwacja)

 

Jak tak patrzę, to chyba jednak warto opłacać te rezerwacje... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Jak tak patrzę, to chyba już tylko te mi się ostały: motel24.pl, reklama24.pl, pasaz24.pl, forum24.pl

 

Nie przedłużałem: seks24.pl, sudety24.pl, butik24.pl, mieszkanie24.pl – wszystkie znalazły nowych właścicieli

 

Kiedyś sprzedane: warszawa24.pl, akcje24.pl, delikatesy24.pl, narty24.pl, laptopy24.pl, www24.pl, prezenty24.pl – większość po kilkaset złotych.

 

Chyba tyle. No i jeszcze pięć przechwyconych na zlecenie użytkowników, z czego dwie, zamówione przez więcej osób, trafiły na aukcje.

 

[edit] Dorzucę jeszcze zarezerwowane, ale nieopłacone (kiedyś, dawno temu): kwatery24.pl (poszła na allegro za 100 zł), komis24.pl (poszła na allegro za 610 zł), pb24.pl ;-), xxx24pl (zajęta), consulting24.pl (zajęta), bankier24.pl (obecnie wygasa po rezerwacji, nie mojej), konsulting24.pl (obecnie zarezerwowana), pub24.pl (zajęta), bilet24.pl, pozyczka24.pl, pozyczki24.pl (zajęta, zajęta, zajęta), audyt24.pl (też zajęta), jobs24.pl, soft24.pl (wszystkie pozajmowane...). I to naprawdę już wszystko. ;-)

 

[edit2] Jednak nie wszystko, jeszcze karty24.pl (zajęta) i podbeskidzie24.pl (rezerwacja)

 

Jak tak patrzę, to chyba jednak warto opłacać te rezerwacje... ;-)

 

 

Spawdziłem kilka z tych co wymieniłeś i z 90-95% stoi na parkingach :) I teraz pytanie. Czy nie ma chętnych? Czy może ceny są wygórowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że wartość domeny z dodatkiem 24 to ok 5% wartości tego samego słowa bez dodatku. Wyjątkiem są tylko nazwy usług całodobowych lub np. 24-7.pl. Cena była podbijana 76 razy :) i chyba żaden z Was nie chciał tyle zapłacić.

 

Nie zgodzę się, że domeny z "e" i "e-" są dużo gorsze, gdyż zależy to od nazw, np:

e-mail vs. mail24

e-biznes vs. biznes24

e-marketing vs. marketing24

e-prawnik vs. prawnik24

e-usługi vs. usługi24

 

Oczywiście w tym przypadku warto mieć obydwie wersje "e" i "e-".

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zgodzę się, że domeny z "e" i "e-" są dużo lepsze, gdyż zależy to od nazw

 

Chodziło mi o to, że 24 można dokleić do znacznie większej ilości słów kluczowych niż e/e-.

Zgodzę się co do tego że *24.pl to kilka procent wartości *.pl, dlatego pisałem że to dobra alternatywa w przypadku dobrych słów kluczowych. Dla słabych keywordów właściwie nic poza .pl nie „da rady”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod wpływem tej rozmowy nagle naszło mnie olśnienie i...

 

#gazety24.pl

 

że też wcześniej na to nie wpadłem-bo szukałem czegoś e-czasopisma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedyną ciekawą domeną *24.pl jest tvn24.pl

 

ale ogólnei wszystkei cośtam24.pl e-cośtam.pl iCośtam.pl to kombinacje tych co skompią na odkupienie porzadnej domeny albo myślą że im się uda zaoszczędzić.

Minie rok lub parę i będzie to taki sam skansen jak kiedyś nazywanie firm z końcówką-ex, Edex, Jarex etc etc.

 

Albo po Alle- , Nasza-, -24, przyjdzie kolej na -365 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Za do/my2/4.pl mam już ofertę 1,5k, ale za tak niską kwotę nie sprzedam.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście za wczasy24 na pewno bym tyle nie dał, nawet jako EU.

Właściwie to chyba żadnej domeny *24 bym nie kupił za takie pieniądze.

Kiedyś zarejestrowałem kilka domen *24.pl i tak je trzymam

*ferie24.pl

*samolot24.pl

*autokar24.pl

*apartament24.pl

*pensjonat24.pl

 

Może teraz na fali znajdą swoich amatorów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt nic nie zarzuci, a już na pewno nie ja. :)

 

Jak tak patrzę, to chyba już tylko te mi się ostały: motel24.pl, reklama24.pl, pasaz24.pl, forum24.pl

 

Nie przedłużałem: seks24.pl, sudety24.pl, butik24.pl, mieszkanie24.pl – wszystkie znalazły nowych właścicieli

 

Kiedyś sprzedane: warszawa24.pl, akcje24.pl, delikatesy24.pl, narty24.pl, laptopy24.pl, www24.pl, prezenty24.pl – większość po kilkaset złotych.

 

Chyba tyle. No i jeszcze pięć przechwyconych na zlecenie użytkowników, z czego dwie, zamówione przez więcej osób, trafiły na aukcje.

 

[edit] Dorzucę jeszcze zarezerwowane, ale nieopłacone (kiedyś, dawno temu): kwatery24.pl (poszła na allegro za 100 zł), komis24.pl (poszła na allegro za 610 zł), pb24.pl ;-), xxx24pl (zajęta), consulting24.pl (zajęta), bankier24.pl (obecnie wygasa po rezerwacji, nie mojej), konsulting24.pl (obecnie zarezerwowana), pub24.pl (zajęta), bilet24.pl, pozyczka24.pl, pozyczki24.pl (zajęta, zajęta, zajęta), audyt24.pl (też zajęta), jobs24.pl, soft24.pl (wszystkie pozajmowane...). I to naprawdę już wszystko. ;-)

 

[edit2] Jednak nie wszystko, jeszcze karty24.pl (zajęta) i podbeskidzie24.pl (rezerwacja)

 

Jak tak patrzę, to chyba jednak warto opłacać te rezerwacje... ;-)

 

Narty24.pl kiedyś należały do Ciebie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem cena za wczasy24 duzo przeplacona. Raczej to druga klasa domen.

Do niektorych slow w ogole nie pasuja (choc do wczasow ok).

 

# talk24.pl

# rezerwacje24h.pl

# onlinebanking24.pl

# online-banking24.pl

# lekarzdomowy24.pl

# homebanking24.pl

# home-banking24.pl

# Oddam za xxx/szt jakby ktos byl zainteresowany

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Cena była podbijana 76 razy ;) i chyba żaden z Was nie chciał tyle zapłacić. [...]

 

Kurcze ja zawsze (poza 2 celowymi przypadkami na dropped) płacę za domeny :D

Ja wtedy chciałem za tyle ją kupić. Sam pewnie wiesz jak to jest na aukcjach. Do ostatnich godzin przed aukcją cena była coś w okolicach 160 zł. Założyłem sobie, że skoro nie ma za bardzo chętnych to pewnie za 1k ją kupię :) A później już poszło z górki. Nie wiem jak necik ale ja chciałem ją kupić dla siebie pod serwis więc jak dla mnie cena nie była najniższa ale wraz z serwisem po jakimś czasie i tak zarobiłbym dużo więcej więc przepłacenie za domenę tak by nie bolało. ;) Przy zakupie domeny na handel tyle bym za nią nie dał.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę się przyznać, że nie spodziewałem się aż tak wysokiej ceny za wczasy24*pl na rynku wtórnym. Gratuluję pb!

 

Domena wczasy24 spadała ok. minutę czasu po rezerwacje24*pl, którą przygarnąłem. Ciekaw jestem czy osiągnęłaby podobną cenę. Na naszym rynku te domeny przyjęły się już jakiś czas temu (np. hotele24*pl) więc życzę powodzenia nowemu nabywcy wczasy24 w stawianiu serwisu, gdyż wtedy (i tylko wtedy) inwestycja się opłaci.

 

Michał

 

#hosting24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt nic nie zarzuci, a już na pewno nie ja. :)

 

Jak tak patrzę, to chyba już tylko te mi się ostały: motel24.pl, reklama24.pl, pasaz24.pl, forum24.pl

 

Nie przedłużałem: seks24.pl, sudety24.pl, butik24.pl, mieszkanie24.pl – wszystkie znalazły nowych właścicieli

 

Kiedyś sprzedane: warszawa24.pl, akcje24.pl, delikatesy24.pl, narty24.pl, laptopy24.pl, www24.pl, prezenty24.pl – większość po kilkaset złotych.

 

Chyba tyle. No i jeszcze pięć przechwyconych na zlecenie użytkowników, z czego dwie, zamówione przez więcej osób, trafiły na aukcje.

 

[edit] Dorzucę jeszcze zarezerwowane, ale nieopłacone (kiedyś, dawno temu): kwatery24.pl (poszła na allegro za 100 zł), komis24.pl (poszła na allegro za 610 zł), pb24.pl ;-), xxx24pl (zajęta), consulting24.pl (zajęta), bankier24.pl (obecnie wygasa po rezerwacji, nie mojej), konsulting24.pl (obecnie zarezerwowana), pub24.pl (zajęta), bilet24.pl, pozyczka24.pl, pozyczki24.pl (zajęta, zajęta, zajęta), audyt24.pl (też zajęta), jobs24.pl, soft24.pl (wszystkie pozajmowane...). I to naprawdę już wszystko. ;-)

 

[edit2] Jednak nie wszystko, jeszcze karty24.pl (zajęta) i podbeskidzie24.pl (rezerwacja)

 

jobs24.pl mogę odstąpić.

 

Jak tak patrzę, to chyba jednak warto opłacać te rezerwacje... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

 

A jakie jest Wasze zdanie na temat *24.com w przypadku mocnych polskich nazw ?

 

A jakie ma być?

Skoro *24.pl nie jest jakoś wysoko wyceniane to chyba logiczne, że *24.com z polskimi keywordami tym bardziej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

odpowiem prosto 24 to gorzej niż średniaki, ktoś tam kiedyś coś takiego wymyślił, bo generyki były pozajmowane i jakoś się to kręci, ale osobiście nie postawiłbym na 24 porządnego serwisu (za duże typo z 42 :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
odpowiem prosto 24 to gorzej niż średniaki, ktoś tam kiedyś coś takiego wymyślił, bo generyki były pozajmowane i jakoś się to kręci, ale osobiście nie postawiłbym na 24 porządnego serwisu (za duże typo z 42 :P)

 

Czasem sie tak zdaza, ze nie idzie odkupic generyka. Nawet gdyby istniala taka mozliwosc, to nie wszyscy maja pier...lca by miec tego generyka za wszelka cene ;) Osobiscie posiadam tylko jednego "piraty*pl" (co oznacza lewy stuff), a i tak jakos nie param do tej domeny wielka miloscia. Gdyby byla zajeta, to wzialbym pewnie piraty24.pl i bylbym rownie zadowolony. Ktos juz zreszta zrobil podobnie, bo niedawno powstal jakis serwis e-piraty*pl ;) Nigdy nie zglosil sie do mnie o odkupienie piraty.*** ktorych mam pelna kolekcje i ktore dyndaja sobie na parkingu.

 

Ja sam, gdy zaczynalem przygode z domenami, nie kwapilem sie nigdy, by od kogos odkupic jaka kolwiek domene - wolalem rejestrowac ninje z *24.pl *info.pl (*4u.pl i *4all.pl tez :) )

 

Wystarczy tez spojzec na SWL - czy tam sa generyki? Owszem, jakies sie trafiaja od czasu do czasu, ale wiekszosc z nich to ninje, ktorych nawet ja bym nie zarejestrowal. A jednak ludzie z oszczednosci wola takie domeny. Widac to rowniez po serwisach, jakie sa w Top10 Google. Pierwszy lepszy przyklad: noclegi - w Top10 sa i ninje i dwufrazowce ;)

 

Nie margianlizowalbym takich slabych domen, bo dzieki nim wzrasta prestiz dobrych domen, jak rowniez cena. Ciutke gorzej jest sprzedac dobra domene, ale gdy klient sie znajdzie, to i cena jest odpowiednio dobra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena firmy o2.pl : Otwarte24.pl mi się podoba. Tam pasuje 24 na końcu i razem tworzy logiczną całość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×