Jump to content
Andro

Jak podnieść jakość postów forum

Jak podnieść jakość postów forum  

57 members have voted

  1. 1. Czy Twoim zdaniem należy wprowadzić mozliwość pisania postów do 10 w ciagu 24h

    • do 10 postów w ciągu 24 h dla 1 uzytkownika
      16
    • dowolna liczba postów dla 1 użytkownika
      37
    • nie mam zdania
      4


Recommended Posts

Też Ok, ale nie zmieniłoby to jednak faktu, że wciąż na forum najwięcej wątków pochodziłoby z działu "Wycena i opinia"

Generalnie rzecz ujmując: czyż nie o to też chodzi w tym wszystkim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przerobienie forum na klasę dla prymusów, gdzie trzeba za każdym razem podnosić rączkę jak się chce coś powiedzieć spowoduje to, iż stiuningowany DomainTalk.pl stanie się korytem dla mainstreamu domenowego..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ograniczyć do 5postów dziennie, a za każdy kolejny będzie trzeba płacić np:

sms pod numer 7137 1PLN (1,22 z VAT) 73073 3PLN (3,66 z VAT) - za każdy kolejny post.

sms pod numer 76076 6PLN (7,32 z VAT) 7937 9PLN (10,98 z VAT) - za pięć postów.

:blink:

Edited by hubert7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję limit 2 posty (w imieniny i na gwiazdkę) rocznie dla MasterofPoland. Niech ma chłopak trochę radości.

Zastrzeżenia do moich postów? Pisz na PW i tylko na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zablokowac sylyxa - bo nabija na siłe do tysiąca :blink: a tak serio - poroniony pomysł... niech moderatorzy usuwają posty jeśli im nie pasują ale zeby blokowac ilosciowo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie powinno zostać jak jest.

 

Faktem niestety jest to, iż coraz częściej dodawane są nie wnoszące niczego tematy, również w tym pojawiło się wiele bezsensownych, wręcz dziecinnych wypowiedzi wypchanych do granic ironią i cynizem, ale cóż każdy reprezentuje własny poziom, co wcale nie znaczy, że obniża poziom całej społeczności DI.

 

Uważam, że najlepszym pomysłem byloby kiedy do usunięcia tematu będzie potrzebna wola najmniej dwóch moderatorów.

Bo jak to sie mówi co dwie głowy to nie jedna.

Poza tym dwie osoby o odmiennych poglądach będą mogłby racjonalnie i w miarę obiektywnie stwierdzić czy dany post/temat wnosi jakąkolwiek wartość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro wszyscy doszli do wniosku, że poziom postów pozostawia wiele do życzenia, niech każdy uderzy się w pierś, odbębni pokutę, przemysli swoje postępowanie. Każdy posiada dwie półkule w mózgoczaszce i następnym razem 2 razy pomyśli zanim cokolwiek napisze. Jeśli ktoś na forum uważa, że jest przez innych ignorowany, w końcu zrozumie o co chodzi albo się z forum wyniesie. To by było na tyle...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że najlepszym pomysłem byloby kiedy do usunięcia tematu będzie potrzebna wola najmniej dwóch moderatorów.

Bo jak to sie mówi co dwie głowy to nie jedna.

Możesz nakreślić jakiś schemat działania? Tylko proszę coś więcej niż jedno, dwa zdania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz nakreślić jakiś schemat działania? Tylko proszę coś więcej niż jedno, dwa zdania ;)

 

W panelu administratora/moderatora powinna pojawić się opcja np "wyraź wolę usunięcia postu/tematu", czy coś tego typu.

Administrator/moderator po kliknięciu w tego typu przycisk musi podać konkretną przyczynę, oczywiscie jak najbardziej obiektywną dla której chciałby post/temat usunąć. Jego chęć usunięcia wraz z powodem pojawia się przy poscie/temacie, jednakże jest widoczna tylko w panelu administratora/moderatora.

Początkowo post/temat nie zostaje usunięty dopóki takowej woli nie wyrazi więcej niz jeden administrator/moderator.

 

Po uzyskaniu przynajmniej dwóch chętnych temat zostaje usunięty lub zablokowany z podaniem powodu wprowadzonego przez każdego, który przyczynił się do jego usunięcia. W przypadku zablokowania - bezposrednio w temacie, w przypadku usuniecia - na PW użytkownikowi, ktorego post/temat został usunięty.

 

Myślę, że w ten sposób usuwanie bezsensownych postów przede wszystkim będzie bardziej obiektywne i niezależne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że w ten sposób usuwanie bezsensownych postów przede wszystkim będzie bardziej obiektywne i niezależne ;)

Wyłożysz pieniądze na stworzenie takiej modyfikacji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyłożysz pieniądze na stworzenie takiej modyfikacji ?

 

Niestety obecny stan finansowy nie pozwoli mi na to.

 

Wybacz jeżeli po moim poprzednim poście poczułeś się zaatakowany, napisałem tylko luźną myśl jaka wpadła mi do głowy.

Jak dla mnie obecna postać forum jest dobra i jak już pisałem w tym temacie nie mam zadnych zastrzeżeń do obecnego działania, wystarcza mi oferowana tu wolność i nie odczuwam "symptomów komuny".

 

Natomiast w odpowiedzi na inne opinie myślę, że może po prostu będzie należało konsultować między sobą (wśród moderatorów i administatorów) chęć blokowania tematów, tyle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ tak się nie poczułem, broń boże ;)

 

Po prostu zadałem pytanie, otrzymałem odpowiedź i cieszę się, że i Ty zrozumiałeś, że wszelkie ograniczenia nie mają sensu ( te nielogiczne* ).

 

 

 

* - to moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ależ tak się nie poczułem, broń boże ;)

 

Po prostu zadałem pytanie, otrzymałem odpowiedź i cieszę się, że i Ty zrozumiałeś, że wszelkie ograniczenia nie mają sensu ( te nielogiczne* ).

 

 

 

* - to moje zdanie.

 

No tak ale zamykanie tematów które według punktów regulaminu go nie łamią na zasadzie bo moderatorowi się coś ubzdurało to jest logiczne ograniczenie? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak ale zamykanie tematów które według punktów regulaminu go nie łamią na zasadzie bo moderatorowi się coś ubzdurało to jest logiczne ograniczenie? ;)

Napiszesz taki regulamin obejmujący każdy przypadek postów nie pasujących do forum? Nie, nie napiszesz, nie potrafisz, ja również nie potrafię, nikt tego nie może zrobić. Dlatego pozostaje odczucie, intuicja, chwila danej osoby postępującej w ten, a nie inny sposób.

 

halapenio - o co walczysz? Co chcesz osiągnąć tym pustostanem ?

 

EDIT: bo moderatorowi się ubzdurało - rozumiem, że tylko Ty masz jedyną słuszną rację? Może to Tobie się ubzdurało, że moderatorowi się ubzdurało? Błędne koło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie luźne propozycje:

1. Może rozdzielić Wyceny i Opinie?

Np do wyceny dajemy ileś tam domen tygodniowo, miesięcznie czy jak ustalicie i do innego wątku - albo mailem. Lista pojawiałaby się raz w tygodniu/dziennie/czy inaczej.

Dobrze by było, zeby można było wyceniać klikając w okienko a nie pisząc.

2. Limit postów dla początkujących - jak najbardziej. Ale w zależności od stażu a nie ilości postów. Bo jak dacie od ilości - to będzie nabijanie.

Ewentualnie jakaś tajna kombinacja tych dwóch wartości.

3. Gdyby w zakładce "zobacz nowe posty" pojawiały się tylko posty z tematów którymi jesteśmy zainteresowani - i zaznaczyliśmy go w panelu - nie byłoby problemu. Nie wiem czy dałoby się to zrobić.

bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napiszesz taki regulamin obejmujący każdy przypadek postów nie pasujących do forum? Nie, nie napiszesz, nie potrafisz, ja również nie potrafię, nikt tego nie może zrobić. Dlatego pozostaje odczucie, intuicja, chwila danej osoby postępującej w ten, a nie inny sposób.

 

halapenio - o co walczysz? Co chcesz osiągnąć tym pustostanem ?

 

EDIT: bo moderatorowi się ubzdurało - rozumiem, że tylko Ty masz jedyną słuszną rację? Może to Tobie się ubzdurało, że moderatorowi się ubzdurało? Błędne koło.

 

Oj Dawpi :) Chodzi o demokrację a nie jakieś promoskiewskie metody zarządzania :) Już nie mam sił dyskutować na ten temat i idę spać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypominają mi się wątki w których krzykacze proszeni o wytłumaczenie własnego zdania, odpowiedzenie na jakieś proste pytania po prostu chowają głowę w piasek, migają się od odpowiedzi, piszą coś w tym stylu co wyżej i na tym dyskusja się kończy. Im się wydaje, że są OK, a tak naprawdę nie potrafią dyskutować.

 

To tyle. Idź spać i daj nam odpocząć.

 

p.s. ile Ty masz lat? Wg mnie maksymalnie 17.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypominają mi się wątki w których krzykacze proszeni o wytłumaczenie własnego zdania, odpowiedzenie na jakieś proste pytania po prostu chowają głowę w piasek, migają się od odpowiedzi, piszą coś w tym stylu co wyżej i na tym dyskusja się kończy. Im się wydaje, że są OK, a tak naprawdę nie potrafią dyskutować.

 

To tyle. Idź spać i daj nam odpocząć.

 

p.s. ile Ty masz lat? Wg mnie maksymalnie 17.

 

Chcesz dyskutować, proszę bardzo. Tak mam 17 lat, co z tego? Odnośnie Twoich dziwnych zarzutów :) Od dłuższego czasu próbujesz na siłę narzucić dużej części użytkowników di swoje zdanie. Mnie nie obchodzi co tmi czy apze powiedzą tylko obchodzi mnie to czemu i z jakiej racji bawisz się w Pana dyktatora. Ten post ok ten nie, ten wątek ok ten nie. Skoro na forum jest wątek na każdy temat to o czym mam tam pisać? O IP.Board żebyś mógł błyszczeć i nie kasować? Ja mam takie same prawa jak Ty do tego forum i rejestrując się tu nie znalazłem w regulaminie żadnych punktów że mój pogląd na świat jest mniej ważny od Twojego, a to że moderator i admin może wykasować wszystkie posty bo mu się tak podoba jest zrozumiałe dla idiotycznych postów w złych miejscach. Czy ja coś mówię gdy kasujesz moję posty niezwiązane z tematem dyskusji w innych działach? NIE. Nawet Ci dziękowałem że skasowałeś czy tam przeniosłeś kilka moich wypocin które umieściłem w złym miejscu. Uważam że kasowanie wątków z działu "Na Każdy Temat" argumentując to jakimś odliczaniem do 1000 czy innymi tego typu rzeczami jest dziwne. W moim mniemamiu po to jest ten dział i choćbym sobie pisał o chrabąszczu co po moim parapecie śmiga a robię mu zdjęcia to od tego jest ten dział :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×