Jump to content
korneliusz.com

Gdy kupujący nie ma wyjścia

Recommended Posts

Mam propozycję od małego banku, który chce wejść na polski rynek i może kupić tylko moją domenę. Jakiego rzędu kwoty mogę oczekiwać?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to cybersquatting, do 500 zł.

Jeśli to nie cybersquatting, do 500 miliardów międzygalaktycznych petrodolarów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli to cybersquatting, do 500 zł. [...]

 

Raczej 0 zł

Jeśli nie mają wyjścia a nie jest to cybersquatting to post bez sensu. Wołasz tyle ile chcesz :D

Jak przesadzisz to pewnie i tak spróbują sił w arbitrażu.

Myślę, że 100k dla banku (nawet małego) nie powinno stanowić problemu.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej 0 zł

 

Dlaczego? Dwa razy zdarzyło mi się zarejestrować domenę, która jak się potem okazało zawierała nazwę zastrzeżoną, i bez problemu odstąpiłem je po 500 zł netto. Myślę że to jest odpowiednia kwota odstępnego w takim przypadku. To oczywiście jeśli kontaktuje się z Tobą ktoś z działu technicznego, bo jeśli prawnik, to nie ma na co liczyć, oni muszą zarobić i udowodnić że są potrzebni (co zwykle kończy się co najmniej kilkumiesięcznym procesem 'odzyskiwania', po którym domena wygasa, ktoś inny ją łapie i zabawa zaczyna się od nowa ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego? Dwa razy zdarzyło mi się zarejestrować domenę, która jak się potem okazało zawierała nazwę zastrzeżoną, i bez problemu odstąpiłem je po 500 zł netto. Myślę że to jest odpowiednia kwota odstępnego w takim przypadku. To oczywiście jeśli kontaktuje się z Tobą ktoś z działu technicznego, bo jeśli prawnik, to nie ma na co liczyć, oni muszą zarobić i udowodnić że są potrzebni (co zwykle kończy się co najmniej kilkumiesięcznym procesem 'odzyskiwania', po którym domena wygasa, ktoś inny ją łapie i zabawa zaczyna się od nowa ;-).

 

 

Chodziło i o przypadek gdy domena jest jakąś nazwą abstrakcyjną. "0" było bardziej symboliczne. Nie sądzę, żeby nawet za 3k chcieli się bawić w arbitraże. Więc za tyle można próbować spokojnie sprzedać. Przy budżecie banku to prawie "0" :D

Wszystko zależy też od tego czy sami się zwrócili, czy może sylyx ich męczy?

 

EDIT:

Alior to nie jest a inny bank chyba nie przymierza się do Polski w najbliższym czasie :D

 

 

#consumerfinance.p

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest cybersquatting. Nazwa nie jest zastrzeżona. Ten bank się po prostu niefortunnie nazywa. :D

 

Aha. Sami się zwrócili.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest cybersquatting. Nazwa nie jest zastrzeżona. Ten bank się po prostu niefortunnie nazywa. :D

 

 

To wal ile chcesz. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie kretynizmem jest nazywanie firmy jakimś słownikowym wyrazem :D Chociaż Plusowi się udało :P

 

EDIT:

 

weż tylko pod uwagę, że jak przesadzisz to zarejestrują xxxbank.pl :P albo rzeczywiście spóbują arbitrażu.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Boję się właśnie tylko tego, że zarejestrują dziwoląga. No bo z wejścia na rynek chyba nie zrezygnują.

 

 

Dlatego napisałem żebyś nie przesadził bo zarejestrują jakąś :D a Ty zostaniesz z domeną.

Może skoro sami się zwrócili to odpisz im, ze nie myślałeś na razie o sprzedaży więc i nad ceną się nie zastanawiałeś i poproś ich o jakąś propozycję. Możesz oczywiście podać jakieś przykłady sprzedaży innych domen żeby nie wyskoczyli z propozycją 100 zł.

 

EDIT:

 

No a widzisz napisałeś w tytule tematu, że kupujący nie ma wyjścia :D Zawsze jest wyjście w postaci jakiejś :P

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domene masz zwiazana z profilem ich firmy? Czy to jakis stwor? Nie chce Cie straszyc, ale mozliwe ze to typowy spam. Do mnie pisal niby przedstawiciel handlowy jakiegos tam hipermarketu, ktory ma wejsc do Polski i chcieli odkupic domene ogrodnicza <lol>. Nawet nie odpisalem, w mailu nie było zadnych danych takich jak nazwa firmy, imie nazwisko, mail, tel/fax, nip, regon a chyba kazda szanujaca firma wysyla takie informacje. No i tresc maila byla taka bez interpunkcji, spojnosci :DChociaz trzymam kciuki, ze to nie zaden spam!

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale to był by totalny dziwoląg, gdyż nazwa składa się z dwóch wyrazów.

 

Pytanie o propozycje jest nieprofesjonalne. Ten bank 500 ludzi. To jaka kwota, żeby ich nie spłoszyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jaka kwota, żeby ich nie spłoszyć?

 

Jak napiszę 50k a Ty myślałeś o 500k to postukasz się w czoło. Jak będzie odwrotnie też się postukasz więc cieżko jest komuś coś zaproponować. Jakby należała do mnie a rzeczywiście nie mieli by za bardzo wyjścia to próbowałbym 50-100k. Przesadzać też nie ma co bo zostaje jeszcze kwestia tego czy jak ewentualnie nie kupią to będziesz miał komu ją później sprzedać.

 

 

EDIT:

Z drugiej strony to mały bank więc może nie zależy im na prestiżu i dobrej domenie. Może trochę poczytaj o nich. Dowiedz się jak działają za granicą, co planują u nas?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluje sylyx , bo masz okazję zarobić na dobre zakupy dla swojej kobiety :D Jeśli mają niewielkie pole do popisu to pewnie kwota 75k ich nie wystraszy. Pamiętaj jednak że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, to a propo kosmicznej ceny, gdybyś o takiej myślał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja może podam taką ciekawostkę: bank Millenium korzysta z domeny millenet.pl zamiast millenium.pl :D

 

Więc jeżeli chcą dać 50k PLN to sprzedałbym za taka kwotę, w końcu to nie Orange.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaproponuj 70k żeby mieć pole do negocjacji i zejść ostatecznie na 50k. Możesz przywołać informacje o dużych domenowych transakcjach jako uzasadnienie jak by nie było wysokiej ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jakiś krzaczor to wezmą com.pl nawet także nie wojowałbym bez nazwy cięzko, ale próbowałbym 5000

 

Za 5k to ja ją odkupię od Sylyxa jeśli to nie TM. :D

 

 

Sorki ale poniżej 50k chyba bym nie schodził.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja może podam taką ciekawostkę: bank Millenium korzysta z domeny millenet.pl zamiast millenium.pl :D

 

Więc jeżeli chcą dać 50k PLN to sprzedałbym za taka kwotę, w końcu to nie Orange.

To głupole. 5600 pracowników i taka prowizorka. Proponowali Ci coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To głupole. 5600 pracowników i taka prowizorka. Proponowali Ci coś?

 

 

Czy necik to Omnigence Sp. z o. o. ? :D

 

EDIT:

Tak dla przypomnienia: Millennium Bank a nie millenium ani milenium :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, milenium.pl to nie moja domena :D

Taki tylko przykład podałem że banki nie zawsze mogą być skłonne do wydania sporej kasy na domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, millennium.pl to nie moja domena :D

Taki tylko przykład podałem że banki nie zawsze mogą być skłonne do wydania sporej kasy na domenę.

 

No tak. Tylko czy wiesz wogóle czy chcieli odkupić millennium.pl? Może właściciel millennium.pl chciał ją sprzedać za 500k a nie 50k?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak. Tylko czy wiesz wogóle czy chcieli odkupić millennium.pl? Może właściciel millennium.pl chciał ją sprzedać za 500k a nie 50k?

No ładnie, mimo że przez jakiś czas posiadałem w tym banku konto to nie zauważyłem że w nazwie banku występuje podwójna litera "n" :D

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×