Jump to content
korneliusz.com

Gdy kupujący nie ma wyjścia

Recommended Posts

Swoją droga, poprawne są tylko wersje millennium (łacińska) i milenium (polska). Millenium jest niepoprawna, jak dla mnie firmy tak się nazywające to porażka. Zresztą widziałem kiedyś świeżo otwarty lokal o dźwięcznej nazwie Manhatan, więc co ja się czepiam....

 

 

 

# millennium.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
btw chodzi o bigbank banken lub interactbank ? :D

Jeżeli chodzi o domenę bigbank.pl to podam kolejna ciekawostkę - big.pl należy do Millennium :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o domenę bigbank.pl to podam kolejna ciekawostkę - big.pl należy do Millennium :D

 

Z historii Millennium Banku:

1997 - połączenie z Bankiem Gdańskim S.A. przyjęcie nazwy BIG Bank GDAŃSKI S.A.

 

więc stąd pewnie została im domena big.pl :D

 

W tym przypadku rzeczywiście cięzko byłoby zarejestrować xxxbank.pl bo wyszła by niezła :P => bigbankbank.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o domenę bigbank.pl to podam kolejna ciekawostkę - big.pl należy do Millennium :D

Pozostałość po BIG Bank Gdański :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o domenę bigbank.pl to podam kolejna ciekawostkę - big.pl należy do Millennium :D

bigbank.pl - moja ex, sprzedana wieku temu na Allegro za około 150zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb: a od Ciebie nie próbowali odkupić? :D

 

Jeszcze nie. Mam ją od niedawna, spad po Millennium Communications S.A. Dłuższych nazw chyba nie było na stanie jak zakładali firmę. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie. Mam ją od niedawna, spad po Millennium Communications S.A. Dłuższych nazw chyba nie było na stanie jak zakładali firmę. :D

 

 

To chyba lepiej, żeby nie pokazywała na parkingu reklam samego Millennium Banku ani innych związanych z bankowością? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba lepiej, żeby nie pokazywała na parkingu reklam samego Millennium Banku ani innych związanych z bankowością? :D

hehehe wszystkie linki do banku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba lepiej, żeby nie pokazywała na parkingu reklam samego Millennium Banku ani innych związanych z bankowością? :D

 

Ja nic nie ustawiałem, słowo kluczowe Millennium wskoczyło automatycznie na podstawie nazwy domeny, jak chcą się sądzić z sedo albo google (co nie jest rzadkością, ani jedno ani drugie), to kto im broni. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

CTM-ONLINE - Detailed trade mark information

Trade mark name : BIGBANK FASTEST WAY TO MONEY

Trade mark No : 006962138

Trade mark basis: CTM

Number of results: 1 of 1

 

Niestety nie jest tak dobrze jest jakiś TM w europie powodzenia syly próbój się dogadać bo na prawników szkoda kasy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
CTM-ONLINE - Detailed trade mark information

Trade mark name : BIGBANK FASTEST WAY TO MONEY

Trade mark No : 006962138

Trade mark basis: CTM

Number of results: 1 of 1

 

Niestety nie jest tak dobrze jest jakiś TM w europie powodzenia syly próbój się dogadać bo na prawników szkoda kasy :D

 

"Figurative" a nie "word". Czyli nie jest to TM słowny.

0069621.gif

 

 

Co innego jakby Bigbank był TM słownym

 

EDIT:

Przeglądając niektóre wyroki sądów arbitrażowych niczego nie można być pewnym.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

może masz rację, nie znam się na prawie aczkolwiek czy warto się włóczyć po sądach (największym minusem będzie kosmiczna cena) a potem nawet wygrać i oni wezmą np com.pl ? :D piszę troche z doświadczenia 10 tyś pln było za dużo dla firmy, przegrała, mimo tego wzięła com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
może masz rację, nie znam się na prawie aczkolwiek czy warto się włóczyć po sądach (największym minusem będzie kosmiczna cena) a potem nawet wygrać i oni wezmą np com.pl ? :D piszę troche z doświadczenia 10 tyś pln było za dużo dla firmy, przegrała, mimo tego wzięła com.pl

 

Dlatego napisałem w którymś poście, żeby nie "przestrzelić" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym przypadku zadowoliłbym się 10k. Nikt tego nie zauważył, ale bigbank.com jest do kupienia za 19k usd i nie ma na nią chętnych.

 

Nie wszystkie domeny mam w portfolio. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ja nic nie ustawiałem, słowo kluczowe Millennium wskoczyło automatycznie na podstawie nazwy domeny, jak chcą się sądzić z sedo albo google (co nie jest rzadkością, ani jedno ani drugie), to kto im broni. ;-)

Akurat będą się sądzić z Tobą, gdyż jest to Twoja domena i Ty odpowiadasz za to, co się na niej znajduje. Oczywiście możesz wtedy wystąpić o odszkodowanie do Sedo, ale to i czy je wogóle dostaniesz to już inny temat.

 

Tym bardziej, że teraz już posiadasz świadomość, że aktualny stan na Twojej domenie jest problematyczny.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat będą się sądzić z Tobą, gdyż jest to Twoja domena i Ty odpowiadasz za to, co się na niej znajduje. Oczywiście możesz wtedy wystąpić o odszkodowanie do Sedo, ale to i czy je wogóle dostaniesz to już inny temat.

 

Tym bardziej, że teraz już posiadasz świadomość, że aktualny stan na Twojej domenie jest problematyczny.

 

1. Millennium to wyraz słownikowy.

2. Vide casus myspace.co.uk, zwróć uwagę co sąd orzekł w sprawie reklam/parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co, jeśli ktoś by był tak miły, sąd orzekł z tym myspace.co.uk? nie znam fachowego ang więc nawet nie szukam;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×