Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

W tym roku na MeetDomainers w Warszawie będzie poruszona również tematyka, która nie jest bezpośrednio związana z domenami (parking, rejestratorzy, przechwytywacze), ale w jakiś sposób pozostaje w kręgu zainteresowań przeciętnego inwestora domenowego.

 

Proszę pomóżcie mi ustalić, o czym chcielibyście posłuchać na wykładach i czego się nauczyć na warsztatach na MD. Jakie punkty programu powinny znaleźć się w agendzie? Poddaję propozycje do wyboru. Dajcie swoje i potem zrobię ankietę. Wybierzemy te tematy, które najbardziej Was interesują. Ze względu na ograniczenia czasowe - nie możemy upchnąć wszystkich możliwych tematów na jednym spotkaniu MD :lol:

 

Parking

Rejestracja i utrzymanie domen (Polska i świat)

Aukcja domen na żywo

Tworzenie serwisów (ministrony i normalne serwisy)

Domainerzy dzielący się swoimi doświadczeniami

Prawne aspekty związane z domenami

Programy reklamowe (adsense i pokrewne, afiliacyjne, partnerskie, inne)

SEO

Networking (ułatwienia w poznawaniu innych osób na spotkaniu)

Aspekty związane z prowadzeniem firmy w kontekście prowadzenia biznesu domenowego

 

Na spotkaniu chciałbym, żeby tak jak ostatnio, pojawił się tzw. keynote speaker. Ostatnio w takiej roli MD gościło Rafała Agnieszczaka. Kogo tym razem chcielibyście widzieć jako gościa specjalnego? Piszcie swoje typy - może uda się zaprosić ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Dla mnie najciekawsze punkty to:

 

Domainerzy dzielący się swoimi doświadczeniami

Prawne aspekty związane z domenami

Aspekty związane z prowadzeniem firmy w kontekście prowadzenia biznesu domenowego

 

W SEO nie powinniśmy się pakować, do tego służą inne konferencje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aspekty związane z prowadzeniem firmy w kontekście prowadzenia biznesu domenowego

Myślę w takim razie, że ten punkt można rozszerzyć o informacje na temat prowadzenia działalności gospodarczej w rajach podatkowych takich jak Delaware czy Cypr, które w prowadzeniu biznesu domenowego mogą być bardzo pomocne.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcja domen na żywo

Tworzenie serwisów (ministrony i normalne serwisy)

Domainerzy dzielący się swoimi doświadczeniami

Programy reklamowe (adsense i pokrewne, afiliacyjne, partnerskie, inne)

SEO

Networking (ułatwienia w poznawaniu innych osób na spotkaniu)

Aspekty związane z prowadzeniem firmy w kontekście prowadzenia biznesu domenowego

 

 

Legenda:

Najchętniej bym widział te, ale te również ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Afterparty

2. Luźne rozmowy

3. Relaks

;)

Czyli ogólnie opowiadasz się za networkingiem ;) Po rozbicie na części składowe :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

odpuściłbym seo, a jeżli juz to na jakimś podstawowym poziomie i w wąskim znaczeniu zwiazanmy z domenami: np tworzenie tematycznych zapleczy dla głównej stron poprzez budowę ministron na pomniejszych o węższym znaczeniu domenach np

 

mamy główną domenę kulinarną z przepisami

 

a obok niej 100 domen/ministron z przepisami odpowiednimi dla domen:

 

kotlety.pl

oscypki.pl

przyprawy.pl

 

etc

któe wspierają pozycję i kierują ruch na stronę główną

 

podobnie w kwązdej innej branży da się takie zaplecze opisać i zrobić

 

o tyle ma to sens na meetdomainers, że wiąże sie z budowaniem portfolio i gromadzeniem domen w poszczególnyh/interesujących branżach

Share this post


Link to post
Share on other sites
o tyle ma to sens na meetdomainers, że wiąże sie z budowaniem portfolio i gromadzeniem domen w poszczególnyh/interesujących branżach

Ciekawa uwaga. Myślę, że jeśli pojawi się SEO na MD to pewnie właśnie w takim jakimś mega okrojonym kontekście, razem z tematyką tworzenia ministron i stron.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa uwaga. Myślę, że jeśli pojawi się SEO na MD to pewnie właśnie w takim jakimś mega okrojonym kontekście, razem z tematyką tworzenia ministron i stron.

 

DD

 

 

myślę, że nawet byłoby to korzystne z punktu widzenia zarabiania na domenach, bo przecież takie ministron można wynajmować firmom seo i/lub chocby sprzedawać na takich stronach linki - jeżli oczywiscie sami nie tworzymy głównej strony, którą warto wspierać

 

jakąś tam wiedzę z dawnych lat jezcze mam w seo, więc jakbyś nie znalazł ciekawego prelegenta to mógłbym się podjąć tematu domen w kontekście seo i budowania zaplecza w oparciu o domeny tematyczne

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakąś tam wiedzę z dawnych lat jezcze mam w seo, więc jakbyś nie znalazł ciekawego prelegenta to mógłbym się podjąć tematu domen w kontekście seo i budowania zaplecza w oparciu o domeny tematyczne

Super! :lol: Myślę, że Twoja wiedza SEO w bezpośrednim połączeniu ze znajomości rynku domen bardzo się przyda. OK - w takim razie wstępnie rezerwuj już czas ;) Oczywiście jeśli tematyka stron i SEO przejdzie, ale myślę, że tak, bo to ciekawa sprawa w kontekście malejących przychodów z parkingu i poszukiwania nowych źródeł dochodów.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja domen na żywo

Tworzenie serwisów (ministrony i normalne serwisy)

Domainerzy dzielący się swoimi doświadczeniami

Prawne aspekty związane z domenami

Aspekty związane z prowadzeniem firmy w kontekście prowadzenia biznesu domenowego

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Aukcja domen na żywo

- Prawne aspekty związane z domenami

- Domainerzy dzielący się swoimi doświadczeniami

 

Z chęcią posłuchałbym też o programach reklamowych i partnerskich, ale niekoniecznie o Adsense, czy Zanox, ale o inicjatywach typu Adtaily, związanych z zapewnianiem reklamodawców dla serwisów tematycznych o nieco mniejszym ruchu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Organizatorowi takiego spotkania - wg mnie - przede wszystkim będzie zależało na inwestorach, na osobach z doświadczeniem

 

Uważam, że ciekawym prelegentem byłby Harry H. właściciel adomino.com . Oczywiście zakładając, że Danielowi uda się go jako prelegenta w trakcie MD pozyskać . Ma spore doświadczenie w zakresie dzierżawy domen, sprzedaży ruchu i co najważniejsze, jest trochę gadułą ;) (do tego anglojęzyczną )

 

P.S. Szkoda, że nie będę mógł w tym roku przyjechać :lol: . Postaram się w kazdym razie przysłać Dinkę na przeszpiegi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Uważam, że ciekawym prelegentem byłby Harry H. właściciel adomino.com . Oczywiście zakładając, że Danielowi uda się go jako prelegenta w trakcie MD pozyskać . Ma spore doświadczenie w zakresie dzierżawy domen, sprzedaży ruchu i co najważniejsze, jest trochę gadułą ;) (do tego anglojęzyczną )

Również się zastanawiałem kogo by tu można zaproponować, a o Harry'm nie pomyślałem. On tak samo jak Hyro mają kontrowersyjną przeszłość co nie czyni ich specjalnie lubianych wśród wszystkich niemieckich domeniarzy, ale tak jak Theo pisze mają duże doświadczenie.

 

Mój typ na kandydata:

http://www.dnforum.com/member-hyro.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
wow! 250 tysięcy domen!
Top 5 Domains

übersetzer*de - währungsrechner*de - städtereisen*de - südtirol*de - schüler*de

Czy ktoś biegły z niemieckiego może przetłumaczyć co za perełki ma?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś biegły z niemieckiego może przetłumaczyć co za perełki ma?

Biegły nie jestem ale wg mojej skromnej wiedzy tłumaczę ( proszę o ew. poprawienie ):

übersetzer - tłumacz

währungsrechner - liczarka walut / przelicznik walut

städtereisen - miejskie podróże

südtirol - Południowy Tyrol

schüler - uczeń

Share this post


Link to post
Share on other sites
całe top 5 z umlautami..

Widać te umlauty pozwalają mu mieszkać w Dubaju:

Home Country Dubai

Koszty podróży mogą przez to nieco urosnąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać te umlauty pozwalają mu mieszkać w Dubaju

paradoksalnie tam nie jest tak drogo, szejkowie żeby ściągnąć ludzi "dopłacają" do interesu i dają różne bonusy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę osób w tym wątku pisało o konieczności zorganizowania mniej formalnych spotkań. Zgadzam się! Dlatego zapraszam chętne osoby do organizacji mniejszych, lokalnych spotkań domainerów. Koszty biorę na siebie. Wy tylko musicie się skrzyknąć i spotkać w jakimś miejscu ;)

 

Szczegóły:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=29685

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Może tylko odprowadza tam podatki ;)

Z tego co mi wiadomo to tam mieszka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może tylko odprowadza tam podatki ;)

W Dubaju nie ma nawet takiej instytucji jak Urząd Skarbowy bo nie płaci się tam żadnych podatków ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×