Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

Nie wiem Daniel czy to jest dobry termin - w tym czasie nask bedzie wprowadzal nowy system - mysle ze moze to byc przeszkoda dla wielu z nas - przynajmniej apel do organizatorow by wzieli to pod uwage.

Stety, niestety od jakiegoś czasu nie jest na czasie, co w kwestiach technicznych zaplanował NASK i kiedy. Ustalając termin spotkania trzeba też liczyć się z wieloma innymi czynnikami. Termin spotkania już na 100% jest potwierdzony: 25-27 września 2009.

 

Wydaje mi się też, że 99% pracy w przypadku zmian w systemie NASK można wykonać przed dniem zmiany. Poza tym spotkanie nie jest na pustyni :) Będzie Internet itd. Znów - może mi się tylko wydaje - ale obecność w konkretnym miejscu na Ziemi nie jest potrzebna do wprowadzenia takich zmian w swoim oprogramowaniu :D

 

EDIT: Z terminami jest zawsze tak, że nie wszystkim odpowiadają. Trzeba iść na jakiś kompromis. Z drugiej strony - na miejscu w Warszawie będzie mnóstwo specjalistów - jeśli z czymś będzie problem, od razu będzie się można poradzić.. :D

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że mi mag przypomniał kwestię prowizji na aukcji, bo znów popełniłbym ten sam błąd, co rok temu.. eh :D

 

Prowizja od domen sprzedanych na aukcji MeetDomainers w Warszawie wyniesie 7%. Oprócz tej opłaty nie będzie dodatkowych kosztów transakcji. Jeśli domena się nie sprzeda, wtedy koszty = 0.

 

Od strony technicznej i płatności - aukcja będzie obsługiwana przez Aftermarket.pl.

 

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia. Proszę podawać oczekiwaną cenę startową. Im niższa tym lepiej. Najchętniej rozpatruję dobre domeny od 1 PLN :P

 

Część domen wybiorę według własnego uznania, bazując na atrakcyjności i cenie startowej. A co do tych, nad którymi będę się wahał - zapewne zorganizuję jakieś sondy na di.pl.

 

Ilość domen na aukcji: nie więcej niż 30-50 sztuk, zależnie od jakości. Jak nie znajdzie się tyle ciekawych domen - to mniej. Nie w ilości wszak, a w jakości siła. Poza tym szkoda czasu na licytację :):P:D

 

Na 99% aukcja będzie dostępna także przez Internet.

 

Otrzymałem już sporo zgłoszeń ciekawych domen od 1 PLN, więc na pewno będzie sporo okazji zakupu ciekawych domen. Są też bardzo ciekawe domeny od "trochę" wyższych cen startowych - np. telefony.pl od 40 000 PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Na pewno jeszcze coś podeślę do aukcji, więc proszę nie zamykać wyborów za wcześnie :) Chętnie poznałbym jakąś deadline.

 

A co do promocji MD2 to moim zdaniem warto jak najszybciej się za to wziąść żeby inwestorzy mieli czas się zorganizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do promocji MD2 to moim zdaniem warto jak najszybciej się za to wziąść żeby inwestorzy mieli czas się zorganizować.

Pełna zgoda, dlatego siedzę nad nową stroną, żeby można ją było pokazać światu i wtedy zacznie się MOCNE promowanie. W porównaniu do MD 1, to tym razem promocja spotkania będzie tak.. 10x większa :)

 

Na pewno jeszcze coś podeślę do aukcji, więc proszę nie zamykać wyborów za wcześnie :D Chętnie poznałbym jakąś deadline.

Jeszcze jest dużo miejsca.. ale jednak wcześniejsze domeny mają lepsze pozycje startowe :D

 

Dostałem też dobre pytania od blaugrana w sprawie aukcji.

 

Otóż większość domen wystawionych na aukcję będzie .pl. Wcześniej wspominałem, że pojedyncze bardzo dobre domeny .eu też mogą się pojawić i o takie topowe generyki .eu również proszę w swoich zgłoszeniach. Najlepiej od 1 PLN lub niskiej kwoty startowej.

 

Dziś dodaję również topowe domeny .com z polskimi keywordami. Zapraszam do zgłaszania. Pamiętajcie jednak, że cena startowa musi być naprawdę NISKA (preferowana 1 PLN) i muszą to być domeny naprawdę najlepsze w swoich kategoriach.

 

Domen .eu i .com nie będzie jednak znacząco dużo. Jeśli np. w sumie będzie 30 domen do licytacji, to maksymalnie 5-7 domen będzie z rozszerzeniem .eu lub .com.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje się, że byłoby więcej ciekawych zgłoszeń, gdyby wprowadzić na Aftermarket listę zgłoszeniową, gdzie każdy mógłby złożyć swoje propozycje wraz z podaniem ceny startowej. Tam można zrobić wstępną selekcję, a nawet wprowadzić głosowanie dla wybranych domen. Byłaby to dodatkowa promocja dla tych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na 99% druga edycja MeetDomainers odbędzie się 25 i 26 września 2009 w Warszawie w hotelu Marriott. W niedzielę 27 września planujemy natomiast zwiedzanie Warszawy dla chętnych ;)

 

Zostawiłem 1% niepewności, bo do czasu podpisania umowy z hotelem nie mogę dać gwarancji. Jednak termin jest już zarezerwowany, więc żadnych niespodzianek być nie powinno.

Czy ten termin jest już ostateczny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ten termin jest już ostateczny?

Termin jest już pewny na tyle, że mamy słowo hotelu i umówione spotkanie 3 sierpnia na podpisanie umowy. Jak będę miał papier przed sobą zniknie ten 1% niepewności ;) Nie mogę po prostu ręczyć za hotel, nawet Marriott, dopóki nie będę miał podpisanej umowy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Termin jest już pewny na tyle, że mamy słowo hotelu i umówione spotkanie 3 sierpnia na podpisanie umowy. Jak będę miał papier przed sobą zniknie ten 1% niepewności :D Nie mogę po prostu ręczyć za hotel, nawet Marriott, dopóki nie będę miał podpisanej umowy.

 

DD

 

no jak tam, umowa podpisana? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no jak tam, umowa podpisana? ;)

Termin spotkania potwierdzony!

 

25-27 września 2009

Warszawa, Hotel Marriott

 

Niestety konieczne są jeszcze drobne poprawki na nowej stronie, dlatego jej uruchomienie się przeciąga :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 lat mineło, wagary.pl właśnie poszła na aukcji za 396 PLN. 10 604 PLN straty nie licząc przedłużeń :o

 

Jeszcze domeny jakieś zostały sprzedane z tego pierwszego pakietu sprzedanych na Meet Domainers?

 

Peron.pl wygasła i złapałem ją na opcję. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas przerwy świątecznej robiłem porządki w szafach i wpadł mi w ręce folder z Krakowa, z października 2008 roku :)

domeny folder Kraków .jpg

Edited by Kangur
  • Like 4
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Czyzis napisał:

Pamiętamy [*]

koszulki też masz?

Nie wiem.  W szafkach z koszulkami nie robiłem tak dokładnych porządków :P
Ale może już jej nie być, bo akurat w ubraniach  - w przeciwieństwie do papierów - żona mi czasami robi tzw. akcję bez sentymentów ;) I po niej okazuje się, że nie mogę znaleźć wielu dotychczasowych ciuchów ;)

Edited by Kangur
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, przemowild napisał:

10 lat mineło, wagary.pl właśnie poszła na aukcji za 396 PLN. 10 604 PLN straty nie licząc przedłużeń :o

 

Jeszcze domeny jakieś zostały sprzedane z tego pierwszego pakietu sprzedanych na Meet Domainers?

 

Peron.pl wygasła i złapałem ją na opcję. 

 

To też pięknie pokazuje jak bardzo zmieniło się postrzeganie domen i ogólnie tego co jest dzisiaj cenne na rynku. Dzisiaj cenna jest baza klientów, działający portal, rozpoznawalność marki, skrypty i przede wszystkim miesięczne zarobki na stronie - za to ludzie są w stanie płacić pieniądze. Sama domena nie jest towarem chodliwym, bo mając tylko domenę trzeba włożyć jeszcze masę pracy i pieniędzy w dany projekt. No i powiedzmy sobie wprost, ale wystartowanie tu i teraz z nowym projektem jest znacznie trudniejsze niż 10 lat temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rerek napisał:

...

Równie dobrze domenę mógł licytować ktoś, kto miał pomysł na jej zagospodarowanie. Z czasem pomysł (lub projekt) mógł upaść i już domena nie jest mu potrzebna. A dla innych może nie mieć takiej wartości. Gdyby nie ten folder, sam bym pewnie nie pamiętał, że pod adresem zlapane.pl był kiedyś branżowy serwis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro to była licytacja, to domyślam się, że ten ktoś sam siebie nie przebijał ;) Cena wyjściowa za domenę 10 lat temu to była 1zł i dobiła ta kwota do 11k. To oznacza, że "wartość" tej domeny 10 lat temu dostrzegało znacznie więcej osób niż dziś. Z czegoś to się bierze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś więcej dzieci chodziło na wagary, dziś nie jest to już takie popularne. ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co robić z igły widły. Ktoś chciał sobie policytować, to policytował. Trochę stracił na nietrafionej decyzji i tyle. Nie takie pieniądze ludzie tracili w biznesie. A co się w historii pierwszej aukcji domen zapisał, to jego ;)
 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rerek napisał:

Skoro to była licytacja, to domyślam się, że ten ktoś sam siebie nie przebijał ;) Cena wyjściowa za domenę 10 lat temu to była 1zł i dobiła ta kwota do 11k. To oznacza, że "wartość" tej domeny 10 lat temu dostrzegało znacznie więcej osób niż dziś. Z czegoś to się bierze ;)

 

Dajesz jeden przykład... i na tym przykładzie dorabiasz ideologie.

 

Tak samo w 2008 roku były domeny po 300 zł do kupienia a w poprzednim sprzedawały się za xxxxx zł

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to nie ja dałem ten przykład, tylko inny Forumowicz.

 

Po drugie nie był to jeden przykład, bo w tym samym poście miałeś wiadomość, że inna domena wręcz spadła.

 

Po trzecie nie dorabiam żadnej ideologii, tylko realnie widzę jak to dziś wszystko wygląda. Współpracuję z ludźmi, którzy często nie chcą wydać 1000zł na domenę, ale bez problemu są w stanie wydać pięciocyfrowe kwoty za jakieś projekty, które niosą ze sobą wartość. I znowu - nie jest to jednostkowa historia. Zresztą, po co dywagować. Wystarczy wejść na listę najdrożej sprzedanych domen w tym roku, przejrzeć te domeny sprzedane za np. 3-5k i wzwyż i sprawdzić pod iloma z nich stoją serwisy. Większość z nich kieruje na giełdę.

Edited by Rerek

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Rerek napisał:

Po pierwsze to nie ja dałem ten przykład, tylko inny Forumowicz.

 

Po drugie nie był to jeden przykład, bo w tym samym poście miałeś wiadomość, że inna domena wręcz spadła.

 

Po trzecie nie dorabiam żadnej ideologii, tylko realnie widzę jak to dziś wszystko wygląda. Współpracuję z ludźmi, którzy często nie chcą wydać 1000zł na domenę, ale bez problemu są w stanie wydać pięciocyfrowe kwoty za jakieś projekty, które niosą ze sobą wartość. I znowu - nie jest to jednostkowa historia. Zresztą, po co dywagować. Wystarczy wejść na listę najdrożej sprzedanych domen w tym roku, przejrzeć te domeny sprzedane za np. 3-5k i wzwyż i sprawdzić pod iloma z nich stoją serwisy. Większość z nich kieruje na giełdę.

 

A ja znam ludzi, którzy zapłaciliby dużo nawet bardzo dużo gdyby dało się odkupić daną domenę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Rerek napisał:

Wystarczy wejść na listę najdrożej sprzedanych domen w tym roku, przejrzeć te domeny sprzedane za np. 3-5k i wzwyż i sprawdzić pod iloma z nich stoją serwisy. Większość z nich kieruje na giełdę.

 

Wchodzę na listę najdrożej sprzedanych w poprzednim roku i na niektórych sprzedanych/kupionych za 5-6-cyfrowe kwoty stoją już serwisy. Nie wiem tylko, czy patrzymy na tę samą listę. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
58 minut temu, Rerek napisał:

Współpracuję z ludźmi, którzy często nie chcą wydać 1000zł na domenę, ale bez problemu są w stanie wydać pięciocyfrowe kwoty za jakieś projekty, które niosą ze sobą wartość. I znowu - nie jest to jednostkowa historia.

 

No skoro tak to znaczy że nie ma w Polsce już innych ludzi który by mogli mieć inne zdanie. Zdanie ludzi z którymi Ty współpracujesz jest ostateczne i nikt w Polsce już nie jest w stanie wydać na domenę więcej jak 1000 złotych. Dobrze że nam dałeś znać. Panowie, czas zwijać manatki i się przebranżowić bo nikt już nie zapłaci za domeny więcej jak 1000 złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O czym wy wogole dywagujecie? Rynek domen .pl spada od lat i kazdy to widzi. Zarowno ilosc transakcji i jak i ich wysokosc idzie w dol. Sprzedawcy celebruja sprzedaze wysokosci X.XXX tak jak kiedys to robili przy kwotach rzedu XX.XXX. To jest chyba oczywiste. A moze ktos to chce kwestionowac?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×