Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

Godzinę temu, Kangur napisał:

(...)

A czy ja mówię co ludzie powinni robić ze swoją kasą i domenami? Niech sobie robią co chcą ;) Oceniam jedynie fakt, że nawet posiadając świetną domenę nie jest tak łatwo wystartować z czymś, co na siebie zarabia. A to już jest dla mnie kluczowy aspekt, bo ten trend dotyczy nie tylko domen premium które podałeś, ale także innych domen, które kiedyś sprzedawały się znacznie lepiej.

 

Oczywiście, będą się zdarzać przypadki w których ktoś sprzeda przeciętną domenę, bo np. będzie to nazwa jakiejś nowej marki. To jest w sumie w tej branży najpiękniejsze. Jednak trzeba naprawdę sporo złej woli by nie dostrzec, że najczęstszy powód zakupu domeny (czyli założenie strony zarobkowej) jest już coraz słabszym bodźcem i to w sumie z wielu względów. Rynek internetowy bardzo mocno się zmienił. Ot chociażby taki przykład - dzisiaj miliony ludzi ogląda swoich Youtuberów i nie ma pojęcia jaki jest dokładny adres kanału tego Youtubera. A mimo tego trafiają na kanał, chłoną treści, a Youtuberzy zarabiają na tym sensowne pieniądze. Jeszcze 10 lat temu wielu z tych Youtuberów mogłoby być Twoimi klientami, szukając domeny na swojego bloga... Nie zaprzeczysz też, że 10 lat temu więcej firm otwierało swoje strony wizytówki, szukali więc wtedy domen. Tak można wymieniać i wymieniać ;)

 

Chcesz, bym nie oceniał rynku na podstawie wyrywkowych danych. W ten sposób to w ogóle jakakolwiek dyskusja na forum jest bez sensu, bo Ty także nie masz pełnego obrazu rynku, nikt z nas nie ma. Możemy jednak dzielić się pewnymi spostrzeżeniami i uwagami, a ja po raz kolejny muszę odpowiadać na post, który jest postem "ad persona", a nie "argumentum".

Edited by Rerek
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Alexis napisał:

Jest tego masa!

 

No to przechlapane, czas zamykać biznes i kupić zapas konserw za kasę z wyprzedaży portfolio.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest tutaj na forum jakis temat dotyczacy analizy i prognoz na ten temat?

 

Z mojej strony dodam, ze zostawilem domeny dla oprogramowania, bo brakuje mi 'szczescia', ale chcialbym szczesciu dopomoc, przez praktyczna wiedze tych, ktorzy maja tej wiedzy wiecej.

 

@pb

http://najlepszedomeny.pl - parking?

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Rerek said:

A czy ja mówię co ludzie powinni robić ze swoją kasą i domenami? Niech sobie robią co chcą ;) Oceniam jedynie fakt, że nawet posiadając świetną domenę nie jest tak łatwo wystartować z czymś, co na siebie zarabia. A to już jest dla mnie kluczowy aspekt, bo ten trend dotyczy nie tylko domen premium które podałeś, ale także innych domen, które kiedyś sprzedawały się znacznie lepiej.

 

Oczywiście, będą się zdarzać przypadki w których ktoś sprzeda przeciętną domenę, bo np. będzie to nazwa jakiejś nowej marki. To jest w sumie w tej branży najpiękniejsze. Jednak trzeba naprawdę sporo złej woli by nie dostrzec, że najczęstszy powód zakupu domeny (czyli założenie strony zarobkowej) jest już coraz słabszym bodźcem i to w sumie z wielu względów. Rynek internetowy bardzo mocno się zmienił. Ot chociażby taki przykład - dzisiaj miliony ludzi ogląda swoich Youtuberów i nie ma pojęcia jaki jest dokładny adres kanału tego Youtubera. A mimo tego trafiają na kanał, chłoną treści, a Youtuberzy zarabiają na tym sensowne pieniądze. Jeszcze 10 lat temu wielu z tych Youtuberów mogłoby być Twoimi klientami, szukając domeny na swojego bloga... Nie zaprzeczysz też, że 10 lat temu więcej firm otwierało swoje strony wizytówki, szukali więc wtedy domen. Tak można wymieniać i wymieniać ;)

 

Chcesz, bym nie oceniam rynku na podstawie wyrywkowych danych. W ten sposób to w ogóle jakakolwiek dyskusja na forum jest bez sensu, bo Ty także nie masz pełnego obrazu rynku, nikt z nas nie ma. Możemy jednak dzielić się pewnymi spostrzeżeniami i uwagami, a ja po raz kolejny muszę odpowiadać na post, który jest postem "ad persona", a nie "argumentum".

 

Musze podziekowac uzytkownikowi Rerek. Do tej pory nie mialem przyjemnosci z nim dyskutowac (chyba ze zmienil pseudonim), ale jest to naprawde racjonalne podejscie i kulturalny sposob dyskusji. I nie mowie tego tylko dlatego, ze jego opinie sa bliskie moim. Zyczylbym nam wszystkim, by kazdy z nas w ten sposob dyskutowal i tak rzeczowo podchodzil do tematu. Bez emocji, bez ideologii, bez niezdrowego patriotyzmu, bez bronienia swoich domenowych wlosci.

 

Dzieki Rerek! Masz moj respekt i szacunek.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexis dodam, ze nawet ludzie prowadzacy male biznesy rezygnuja z wlasnej domeny na rzecz strony na facebooku,

to samo z e-mail ewentualnie przekierowanie na gmail.

A jesli nawet maja bloga na wlasnej domenie to nie uzywaja komentarzy, tylko komentuja na portalach spolecznosciowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 8.01.2019 o 11:17, Rerek napisał:

...

Gdy rynek nie jest już taki rozdrobniony, a silni gracze umacniają swą pozycję, to faktycznie trudniej jest wejść na rynek z czymś nowym, dochodowym. Choć ciągle pojawiają się też nowe możliwości, o którym nikt wcześniej nie słyszał lub nie były popularne na rynku, typu forex, krypotowaluty, chmury obliczeniowe, najem długoterminowy, car-sharing i wiele branżowych, często niszowych, ale bardzo dochodowych.
Zgodzę się też z tym, o czym pisałem już wcześniej, a teraz i Ty potwierdzasz.

Dnia 8.01.2019 o 11:17, Rerek napisał:

... Ty także nie masz pełnego obrazu rynku, nikt z nas nie ma.

Tyle, że jeśli ktoś nie dysponuje pełnym obrazem rynku, to nie powinien pisać, że w ciągu ostatnich kilku lat padło tylko kilka rewelacyjnych kwot.

 

Dnia 7.01.2019 o 23:21, Rerek napisał:

... Możemy więc powiedzieć, że w ciągu ostatnich kilku lat padło kilka rewelacyjnych kwot i tylko tyle....

 

 

 

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Jak zwykle najwięcej narzekają Ci którym w biznesie domenowym nie idzie albo przestało iść bo się okazało że stojąc w miejscu nie da się zarabiać na domenach :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Alexis said:

Tutaj przykladowe prysniecie banki IDN.pl i staly coroczny spadek od roku 2012:

 

 

idn.png

 

Dziwne, ze do jedynych namacalnych i niepodwazalnych faktow/liczb rynkowych, ktore tu zostaly zacytowane, ktorym nikt nie moze zarzucic, ze nie zawieraja czegos nieopublikowanego, a ktore najwyrazniej pokazuja zalamanie rynku, jakos nikt z wyznawcow .pl nie chce sie odniesc.

Edited by Alexis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie byłoby zobaczyć raport z Premium.pl oraz Aftermarket.pl pokazujący średnią liczbę sprzedaży i średnią cenę domen sprzedanych w przeciągu ostatnich 10 lat żeby dokładniej zobaczyć jak kształtują się trendy o których istnieniu wiemy bo je obserwujemy ale brakuje nam bliższych danych. Jestem świadomy, że żadna z giełd nie pokusi się na to bo zaraz konkurencja by zaczęła to wykorzystywać do własnych celów ( np. u nas domeny sprzedają się za więcej lub u nas sprzedaje się więcej domen).

 

 

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Lateralus said:

Jak zwykle najwięcej narzekają Ci którym w biznesie domenowym nie idzie albo przestało iść bo się okazało że stojąc w miejscu nie da się zarabiać na domenach :rolleyes:

Jakie masz spostrzezenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Alexis napisał:

 

Dziwne, ze do jedynych namacalnych i niepodwazalnych faktow, ktore tu zostaly zacytowane, ktorym nikt nie moze zarzucic, ze nie zawieraja czegos nieopublikowanego, a ktore najwyrazniej pokazuja zalamanie rynku, jakos nikt z wyznawcow .pl nie chce sie odniesc.

Rafael, w Twoich ostatnich postach wyraźnie wyczuwa się rozczarowanie. Rozczarowanie i rozgoryczenie tym, że Twoje nadzieje pokładane w domenach się nie spełniły. Zastanawiałeś się jednak kiedykolwiek nad tym, iż głównym powodem Twoich niepowodzeń "sprzedażowych" była/jest jakość domen, które rejestrowałeś. Znam doskonale Twoje portfolio i zastanawiałem się już dawno, dawno temu jak można było rejestrować taki "chłam", gdzie tak dużo ciekawych domen (w tamtych "zamierzchłych" czasach) było wolnych i praktycznie dostępnych od ręki. Dotyczy to również domen rejestrowanych przez naszego,  domenowego kolegę Dariusza H.

To, że słabe domeny się kiepsko sprzedają wiadomo już od dawna. Podobnie jest z resztą z doskonale Tobie znaną końcówką .de. Czy zwróciłeś jednak uwagę na fakt, ile domen i w jakich cenach sprzedał przykładowo przez ostatnie 2 lata Udo Paeffgen (eros.de), chociaż już od dawna mówi się o "martwym" rynku wtórnym domen .de ? Tylko, że Udo ma/miał w swoim portfolio zawsze dobre domeny i na te dobre domeny jest cały czas stabilny popyt.

 

P.S. dzisiaj właśnie została zlecona przez Premium.pl następna sprzedaż mojej "takiej sobie" peelki za kwotę średnio-wysokie xx.xxx PLN.

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Uwielbiam te momenty jak na forum wbija Theo, jego autorytet i informacje o sprzedażach za 5-6 iksów.

 

49 minut temu, Czyzis napisał:

Jakie masz spostrzezenia?

Że jeśli ktoś nie zmienił biznes planu od 2008 roku to niech się nie dziwi że u niego domeny nie przynoszą już takich zysków jak kiedyś.

 

1 godzinę temu, Alexis napisał:

Dziwne, ze do jedynych namacalnych i niepodwazalnych faktow/liczb rynkowych, ktore tu zostaly zacytowane, ktorym nikt nie moze zarzucic, ze nie zawieraja czegos nieopublikowanego, a ktore najwyrazniej pokazuja zalamanie rynku, jakos nikt z wyznawcow .pl nie chce sie odniesc.

 

Napompowana bańka domen IDN prysła = załamanie rynku domen :lol:

 

Jak wy tak prowadzicie biznesy jak wyciągacie wnioski to ja się nie dziwie, że jesteście rozgoryczeni sytuacją na rynku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Alexis napisał:

Dziwne, ze do jedynych namacalnych i niepodwazalnych faktow/liczb rynkowych, ktore tu zostaly zacytowane, ktorym nikt nie moze zarzucic, ze nie zawieraja czegos nieopublikowanego, a ktore najwyrazniej pokazuja zalamanie rynku, jakos nikt z wyznawcow .pl nie chce sie odniesc.

 

Ludzie spekulowali idn-ami, ale okazało się, że nie mają aż takiego powodzenia aby utrzymać stadko, więc nastąpiła redukcja. Tak samo zaczynają wyglądać wykresy wielu ntld...

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lateralus Mozesz rozwinac? Dobrze zaczales, myslalem, ze masz cos wiecej do powiedzenia, bo nie tylko ja bym chetnie poznal, spostrzezenia odnosnie tego jakie zmiany widac od 10 lat na rynku domen i co teraz na rynku domen jest istotne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 minutę temu, Czyzis napisał:

@Lateralus nie miej wobec tego pretensji do innych, ze maja swoje zdanie i je wypowiadaja.

 

Ja wypowiadam swoje na temat ich zdania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, przemowild napisał:

... żadna z giełd nie pokusi się na to bo ...

Nie jestem pewien czy pod kątem prawnym dopuszczalne byłyby ujawnienie tych wszystkich danych?
A jeszcze pełniejszy obraz byłby wtedy, gdyby podano też oferty odrzucone i kontroferty, Chociażby bez nazw domen ;)

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Lateralus said:

 

Ja wypowiadam swoje na temat ich zdania.

Bylo by OK, gdyby tematem ostatnich postow bylo: co Ty myslisz o innych zdaniu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
2 minuty temu, Czyzis napisał:

Bylo by OK, gdyby tematem ostatnich postow bylo: co Ty myslisz o innych zdaniu...

 

Było by OK, gdybyś sam się do tego dostosowywał :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Lateralus said:

 

Było by OK, gdybyś sam się do tego dostosowywał :D

Dla Ciebie to moze i luzna dyskusja prowadzaca do nikad, dla mnie celem jest znalezienie rozwiazania.

Przeszkadza Tobie, ze ktos ma inne zdanie i na krytyce poprzestajesz.

Twoj wybor.

Moim celem jest znalezienie konrketnych informacji aby te tezy przedstawione w komentarzach obalic na podstawie konkretnych danych a nie prowadzic jalowe dyskusje o wyzszosci Twojego zdania nad innym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Kangur said:

Nie jestem pewien czy pod kątem prawnym dopuszczalne byłyby ujawnienie tych wszystkich danych?
A jeszcze pełniejszy obraz byłby wtedy, gdyby podano też oferty odrzucone i kontroferty, Chociażby bez nazw domen ;)

 

Przecież napisałem "średnią" liczbę sprzedaży i "średnią" kwotę a nie szczegółowe dane. Np. w latach 2008 - 2018, co rocznie sprzedawało się na giełdzie X domen .pl, średnia cena to Y ( albo w przedziale takim a takim). 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×