Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

8 minutes ago, szogun said:

Tak kolego, miliarderzy i milionerzy kupują książki, jak zostać milionerem.

 

??? ja nie pisze ksiazek, jak zostac milionerem.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Alexis napisał:

 

??? ja nie pisze ksiazek, jak zostac milionerem.


Masz rację. Wybacz za przeinaczenie. Post już zedytowałem. Miałem na myśli głównie Twoją działalność na YT, która jest prowadzona właśnie w takiej konwencji.

 

 

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, szogun said:

Masz rację. Wybacz za przeinaczenie. Post już zedytowałem. Miałem na myśli głównie Twoją działalność na YT, która jest prowadzona właśnie w takiej konwencji.

 

odpowiedzi masz w moich postach u gory

 

4 hours ago, Alexis said:

Moja dzialalnosc edukacyjna w PL mozna nazwac charytatywna. To takie nauczanie w kraju dziadow ;) glownie po to by nie zapomniec polskiego.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Alexis said:

 

Serio? To cos slabo dzialasz, bo w internecie tego nie widac ;)

bo nie chcę, aby było widać, jak będę chciał to Ty i wszyscy "przeciętniacy"  (o których z pogardą się wypowiadasz) się dowiedzą.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Czyzis said:

bo nie chcę, aby było widać, jak będę chciał to Ty i wszyscy "przeciętniacy"  (o których z pogardą się wypowiadasz) się dowiedzą.

 

Czyzbys mial cos do ukrycia? Czy poprostu wstydzisz sie swojego "biznesu"? Ilu ludzi zatrudniasz? Czy to chalupnictwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Czyzis said:

Drogi @Alexistak, uprawiam chałupnictwo, nie zatrudniam,

 

No wlasnie. Podgon troche, zanim zaczniesz nastepnym razem trolowac kogos w internecie.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexis

Gdzie oficjalnie jesteś właścicielem jakiejkolwiek firmy?

Muszę cię rozczarowąć, że Danuta jest właścicielem rowerków nie Ty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Czyzis said:

@Alexis

Gdzie oficjalnie jesteś właścicielem jakiejkolwiek firmy?

Muszę cię rozczarowąć, że Danuta jest właścicielem rowerków nie Ty.

 

;) rozgryzles mnie ;) jestem zebrakiem!

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Czyzis said:

Miłego dnia

 

Wzajemnie, fantastycznego dnia zycze! Obejrzyj ten filmik u gory "Czego nauczylem sie..." (serio mowie). Prosiles o porade. To jest wlasnie moja porada.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, eposition.pl said:

dawno nie czytałem tak bezsensownej i nic nie wnoszącej "przepychanki"...

 

zgadza sie. bezsensowna. ja ze swojej strony przepraszam.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Alexis napisał:

Moja dzialalnosc edukacyjna w PL mozna nazwac charytatywna. To takie nauczanie w kraju dziadow ;)

Dopytam.

Dziadów czy przodków ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Alexis napisał:

Kwestionujesz czystosc mych intencji? ;)

 

Odpowiadam na pytanie. Imputujesz mi coś więcej? :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
18 godzin temu, Alexis napisał:

 postulujesz wprowadzenia socjalizmu na rynek domen i komitetu przydzielajacego kazdemu domeny wedlug potrzeb? A moze domeny na kartki ci sie marza? Zaluz moze PKKD (Polska Partia Komunistow Domenowych), z pewnoscia rozwiaze problemy rynku domen .pl poprzez wywlaszczenie kulakow domenowych i podzielenie ich majatkow wsrod domenowego proletariatu :)

 

Postulowałem już podobny pomysł w tym temacie:

Niestety nie spotkał się z poważnym ani pozytywnym odzewem.

 

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Lateralus said:

 

Postulowałem już podobny pomysł w tym temacie:

Niestety nie spotkał się z poważnym ani pozytywnym odzewem.

 

 

No to rzeczywiscie nieciekawie jest z rynkiem .pl, skoro pojawiaja sie juz komunistyczne postulaty. Chcialem dorzucic jeszcze do mojego zartobliwego postu stworzenie domenowych kolchozow i odgornie ustalane jednolite ceny sprzedazy (od metra), ale nie moglem juz zedytowac, a tu sie okazuje, ze ty rzeczywiscie takie postulaty wysunales i nawet jeszcze chcesz wprowadzic gospodarke planowa na domenach (sprzedaz maksymalnie 5 domen w roku) ;) Zrob jakis watek z glosowaniem na wpis roku, to zaglosuje na ciebie :)

 

Juz widze ten rynek twoich marzen:

Jest pazdziernik, facet chce kupic od ciebie domene za 100k, bo potrzebuje by sprzedawac gadzety na boze narodzenie. A ty: "Sprzedalbym panu, ale nie moge juz w tym roku. Moze byc w styczniu?" ;)

 

Oj, Laterlaus, Lateralus. Widac, ze mlody jestes i socjalizmu nie doswiadczyles :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
11 minut temu, Alexis napisał:

Oj, Laterlaus, Lateralus. Widac, ze mlody jestes i socjalizmu nie doswiadczyles :)

 

Argumentum ad wiekum - bardzo dojrzałe z Twojej strony.

 

Jeśli siedzisz w temacie to zapewne rozumiesz, że kapitalizm okazał się systemem niewydajnym na dłuższą metę tylko nikt nie wie jak to teraz naprawić, bo wycofać się z tego nie można. Pozostało granie na zasadach jakie mamy, a jako że jesteś beneficjentem systemu to będziesz go bronił, co jest zrozumiałe w przypadku takich osobistości.

 

Mit, że w kapitalizmie i na wolno rynkowych zasadach każdy może się dorobić i zostać milionerem miał rację bytu może w czasach I czy II wojny światowej. Nie ma równych szans, a mydlenie oczu ludziom, że "niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz" przypomina mi działania rodem z systemów MLM. Ludzie mają różny potencjał intelektualno-fizyczny, nie każdy zostanie biznesmenem. Mało tego, zdecydowanej większości się to nie uda nawet mimo ciężkiej pracy, dążeniu do celu, ambitnych planów i oglądaniu jakichś pseudo-coachów na YT.

 

Problem jest właśnie w samej idei kapitalizmu i tym całym nieprzerwanym wzroście oraz mitycznym rośnięciu tortu. Większość ludzi ma ma przez to apetyt na więcej. Na więcej pieniędzy, więcej dóbr, więcej wszystkiego. Przez co ludzie tracą zdolność do odczuwania szczęścia z tego co się ma i z życia ogólnie. Kapitalizm przyniósł dramatyczny wzrost jakości życia, przynosząc jednocześnie niezadowolenia z życia i pandemie depresji, co mogłoby się wydawać absurdalne z punktu widzenia tego jak żyjemy obecnie i na jakim poziomie.

 

Ludzie przestali się cieszyć życiem. Skupiają się obecnie na tym co kapitalizm wymusza czyli "WIĘCEJ!". A nigdy nie ma dość bo zawsze możesz mieć lepszy samochód, zawsze możesz mieć większy telewizor i zawsze jak cokolwiek kupisz, to po pewnym czasie się do tego przyzwyczajasz. 

 

Za 50-100 lat w szkołach będą krótkie wzmianki o kapitalizmie jako o niewydolnym systemie, który wyssał z ludzi ich naturę oraz chęć do życia. Przyszłość nie może być kapitalistyczna. Przyszłość należy do ludzi jako gatunku, któremu zależy na ciągłym rozwoju jako idei człowieka samego w sobie, a nie dóbr jakie posiada. Nie skupiliśmy się na edukacji i będziemy płacić za to przez kilka lub kilkanaście kolejnych pokoleń o ile nie kultura zachodu nie zostanie wyparta przez inne kultury gdyż mamy najniższy wskaźnik przyrostu naturalnego na świecie i dosłownie wymieramy o czym trąbią odpowiedni GUSów np. w Niemczech.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Lateralus said:

 

Argumentum ad wiekum - bardzo dojrzałe z Twojej strony.

 

Jeśli siedzisz w temacie to zapewne rozumiesz, że kapitalizm okazał się systemem niewydajnym na dłuższą metę tylko nikt nie wie jak to teraz naprawić, bo wycofać się z tego nie można. Pozostało granie na zasadach jakie mamy, a jako że jesteś beneficjentem systemu to będziesz go bronił, co jest zrozumiałe w przypadku takich osobistości.

 

Mit, że w kapitalizmie i na wolno rynkowych zasadach każdy może się dorobić i zostać milionerem miał rację bytu może w czasach I czy II wojny światowej. Nie ma równych szans, a mydlenie oczu ludziom, że "niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz" przypomina mi działania rodem z systemów MLM. Ludzie mają różny potencjał intelektualno-fizyczny, nie każdy zostanie biznesmenem. Mało tego, zdecydowanej większości się to nie uda nawet mimo ciężkiej pracy, dążeniu do celu, ambitnych planów i oglądaniu jakichś pseudo-coachów na YT.

 

Problem jest właśnie w samej idei kapitalizmu i tym całym nieprzerwanym wzroście oraz mitycznym rośnięciu tortu. Większość ludzi ma ma przez to apetyt na więcej. Na więcej pieniędzy, więcej dóbr, więcej wszystkiego. Przez co ludzie tracą zdolność do odczuwania szczęścia z tego co się ma i z życia ogólnie. Kapitalizm przyniósł dramatyczny wzrost jakości życia, przynosząc jednocześnie niezadowolenia z życia i pandemie depresji, co mogłoby się wydawać absurdalne z punktu widzenia tego jak żyjemy obecnie i na jakim poziomie.

 

Ludzie przestali się cieszyć życiem. Skupiają się obecnie na tym co kapitalizm wymusza czyli "WIĘCEJ!". A nigdy nie ma dość bo zawsze możesz mieć lepszy samochód, zawsze możesz mieć większy telewizor i zawsze jak cokolwiek kupisz, to po pewnym czasie się do tego przyzwyczajasz. 

 

Za 50-100 lat w szkołach będą krótkie wzmianki o kapitalizmie jako o niewydolnym systemie, który wyssał z ludzi ich naturę oraz chęć do życia. Przyszłość nie może być kapitalistyczna. Przyszłość należy do ludzi jako gatunku, któremu zależy na ciągłym rozwoju jako idei człowieka samego w sobie, a nie dóbr jakie posiada. Nie skupiliśmy się na edukacji i będziemy płacić za to przez kilka lub kilkanaście kolejnych pokoleń o ile nie kultura zachodu nie zostanie wyparta przez inne kultury gdyż mamy najniższy wskaźnik przyrostu naturalnego na świecie i dosłownie wymieramy o czym trąbią odpowiedni GUSów np. w Niemczech.

 

O Putinie jeszcze zapomniales napisac ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×