Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

Guest Lateralus
Teraz, Alexis napisał:

O Putinie jeszcze zapomniales.

 

Miliarderzy to Twoi znajomi, nie moi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Czyzis said:

image.png.3d637b8d7cad093d45e3c321a3bc9b30.png

 

@Alexis[x] ignore user, u mnie działa ;)

 

Dzieki, ale po co ignore? Lateralus to bardzo interesujaca osobowosc do studiowania. To kopalnia jesli chodzi o inspiracje do moich filmow o mentalnym niewolnictwie. Na takie konstrukcje "ekonomiczno-filozoficzne" trzeba najpierw wpasc! :) Lateralus, chlopie, urodziles sie kilkadziesiat lat za pozno. Che Guevara bylby z ciebie dumny.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
6 minut temu, Alexis napisał:

Dzieki, ale po co ignore? Lateralus to bardzo interesujaca osobowosc do studiowania. To kopalnia jesli chodzi o inspiracje do moich filmow o mentalnym niewolnictwie. Na takie konstrukcje ekonomiczno-filozoficzne trzeba najpierw wpasc! :) Lateralus, chlopie, urodziles sie kilkadziesiat lat za pozno. Che Guevara bylby z ciebie dumny.

 

Rośnij, zarabiaj, miej więcej pieniędzy i sukcesów - tego Ci szczerzę życzę bo widocznie tego Ci potrzeba i z tego czerpiesz radość w życiu. Ja pójdę w swoich mentalnych kajdanach na spacer po górach, a Ty nagrywaj filmiki w domu o takich niewolnikach jak ja.

 

Bez urazy i z fartem

Lateralus

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Lateralus said:

Rośnij, zarabiaj, miej więcej pieniędzy i sukcesów - tego Ci szczerzę życzę bo widocznie tego Ci potrzeba i z tego czerpiesz radość w życiu. Ja pójdę w swoich mentalnych kajdanach na spacer po górach, a Ty nagrywaj filmiki w domu o takich niewolnikach jak ja.

 

Dzieki! Masz na mysli te gory?

https://nolimits.co/2015/01/07/mt-elbrus-climbing-in-the-death-zone/

Powodzenia! :) I pisz wiecej, naprawde jestes inspiracja!

Pozdrowienia z Londynu goralu!

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Alexis said:

 

Dzieki, ale po co ignore? Lateralus to bardzo interesujaca osobowosc do studiowania. To kopalnia jesli chodzi o inspiracje do moich filmow o mentalnym niewolnictwie. Na takie konstrukcje "ekonomiczno-filozoficzne" trzeba najpierw wpasc! :) Lateralus, chlopie, urodziles sie kilkadziesiat lat za pozno. Che Guevara bylby z ciebie dumny.

Che ... i Hitler, byliby z niego dumni, mordowałby jak oni a może i lepiej.

 

Nie można mieć respektu do ludzi, którzy nie respektują praw innych ludzi do życia, komunizm, który propaguje Lateralus jest zakazany w Polsce, dlatego polecam ignore, bo szkoda czasu.

 

No chyba, że Twoja następna książka będzie o psychopatach i 'przeciętniakach' to rozumiem, materiał do badań...

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/10/2019 at 7:13 AM, Czyzis said:

tak na szybko mam wrażenie, że cykle życia takich wynalazków jak domeny i kryptowaluty są podobne:

najpierw silna spekulacja, potem wchodzi ulica i wszystko powoli się uspokaja. trwa to kilka, kilkanaście lat, a wygrywają dystrybutorzy i pośrednicy, gdyż wartość "tego" jest dyskusyjna

rejestratorzy / autorzy, ew. górnicy

giełdy / portale pośredniczące, płatnosci, itp

 

Tym sposobem można się nauczyć choćby z przeszłości tego jak korzystać z podobnych wynalazków z przeszłości, szkoda tylko, że: "źniwo wprawdzie wielkie, ale nauczycieli mało"

 

 

Dyskusje na dokladnie ten temat proponowalem jakies 1,5 roku temu:

 

Jednak niestety nie zostala podjeta przez tutejsza spolecznosc, bardziej zainteresowana bronieniem domen...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, eposition.pl napisał:

dawno nie czytałem tak bezsensownej i nic nie wnoszącej "przepychanki"...

Jeden powie, że to przepychanka, a drugi pominie emocjonalnie wpisy i skupi się na tych, które dla niego mogą być przydatne. A ciekawych wskazówek tutaj nie brakuje.  Choć OT zrobił się całkiem spory. A wydawało się, że Przemo tak niewinnie odkopał ten wątek, A to była iskra, która dała tyle ognia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku temat wydawał się fajny, bo fajnie było poczytać jak ten biznes wyglądał 10-20 lat temu i jakich kwot można było oczekiwać w tamtym czasie lub obecnie za domeny zakupione (zarejestrowane) w tamtym czasie.  Ale ten obecny coachingowy bełkot, filmy na youtube i to jakie cudowne miejsca odwiedził Alexis to już nic fajnego...(pomimo tego że lubię podróżować ;))

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję @apze / @tmi podzielić ten wątek, bo jak ktoś rzadko bywa na forum, to może pomyśleć, że tu się z zapałem planuje nowe spotkanie domainerów i się srodze zawiedzie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, sebastian0000 said:

Ale ten obecny coachingowy bełkot, filmy na youtube i to jakie cudowne miejsca odwiedził Alexis to już nic fajnego...(pomimo tego że lubię podróżować ;))

 

Musze cie rozczarowac. NIe jestem w ZADNYM wypadku coachem. Nie zajmuje sie coachingiem, calkowicie w przeciwienstwie do Maku Maku:

 

1 hour ago, Maku Maku said:

Tu nie trzeba nic dzielić tylko wywalić ten żenujący OT...

 

A w stopce Maku Maku ma:

www.KonsultacjePsychologiczne.pl

 

Pod linkiem:

Moja oferta obejmuje:

• indywidualną pomoc psychologiczną
• grupową pomoc psychologiczną
• terapię TSR
• coaching
• mentoring
• doradztwo zawodowe
• mediacje

 

A w zakladce Oferta m.in.

Coaching i Mentoring
Moim celem jest pomoc w odkryciu własnego potencjału, wiedzy i umiejętności by znaleźć
rozwiązanie danego problemu i spowodować rozwój osobisty a także pomóc w wyznaczaniu
nowych celów i realizowaniu ich.

http://konsultacjepsychologiczne.pl/oferta/

 

Oooops... :/

 

Uwazaj sebastian0000, sa kolcze wsrod nas!

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, sebastian0000 said:

 i to jakie cudowne miejsca odwiedził Alexis to już nic fajnego...(pomimo tego że lubię podróżować ;))

 

Polecam zamknac oczy, jesli nie potrafisz poskromic swej zawisci i tlo przeszkadza ci w zrozumieniu tego co mowie.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeh te nasze narodowe kompleksy. 

Dyskusja z tego watku przypomniala mi scenkę z ponizszego filmu. 

 

 

 

 

 

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Alexis said:

 

Dyskusje na dokladnie ten temat proponowalem jakies 1,5 roku temu:

 

Jednak niestety nie zostala podjeta przez tutejsza spolecznosc, bardziej zainteresowana bronieniem domen...

 

Dyskusja okazała się krótka, bo domainerzy mają inne spojrzenie na zarabianie.

Dlaczego sądzisz, że ktoś broni domen?

One same się bronią, bo są nadal konieczne do używania internetu.

Odezwali się tam ludzie, którzy znają rynek i powiedzieli kilka słów i z tego wychodzi rozsądny obraz, dlaczego tak trudno zabrać się do kryptowalut z przewidywalnym rezultatem.

 

Zapytałeś też Tim'a Drapera, więc on objął taką strategie jaką objęli najbardziej aktywni domainerzy, bo partycypowali w tworzeniu rynku domen na arenie Polski, za co jestem im wdzięczny.

 

Promujesz ByteBall, czy robisz coś więcej?

Jako milioner masz środki na to aby wesprzeć kilka.kilkanaście projektów.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Czyzis napisał:

...

Jako milioner masz środki na to aby wesprzeć kilka.kilkanaście projektów.

...


Możemy się ze sobą nie zgadzać, ale nie idźmy w stronę demagogii i politykierstwa.
Gdy słyszę lub czytam, że ktoś się czepia kogoś bo robi coś innego lub sugeruje mu jak powinien wydawać swoje pieniądze, to zaczyna mną trząść.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kangur to jest pomysł, poparty obserwacją, może zbyt do siebie to bierzesz.

Nie kierowałem tych słów do Ciebie, bo nie poruszasz takich tematów, ani nie przedstawiasz się jako milioner, znawca domen i kryptowalut.

przepraszam, jeśli nim jesteś i nie zwróciłem się bezpośrednio do Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Czyzis napisał:

@Kangur...

Za złośliwością też nie przepadam, choć rozumiem, że jeśli napisze się coś niepożądanego, to czasami można rykoszetem dostać w pysk ;)

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy rok 2019 to rok w którym już nie ma nic do dodania w aspekcie rynku domen i nawet nie ma sensu robić kolejnego spotkania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Czyzis said:

One same się bronią, bo są nadal konieczne do używania internetu.

Odezwali się tam ludzie, którzy znają rynek i powiedzieli kilka słów i z tego wychodzi rozsądny obraz, dlaczego tak trudno zabrać się do kryptowalut z przewidywalnym rezultatem.

 

Chodzilo mi o to, ze wola bronic domen, zamiast dyskutowac jakie zjawiska/metody/strategie mozna przetransferowac na inne rynki dygitalne. Zamiast zastanawiac sie bez eomcji co z doswiadczenia w rynku domenowym (ktore niektorzy tutaj maja od 10-20 lat) mozemy wyciagnac do innych rynkow, spekulacji na asetach digitalnych, to ludzie (tak jak ty tutaj) zaraz zabieraja sie w wojne crypto vs domeny. TO NIE O TO CHODZI Chodzi o transfer doswiadczenia miedzy branzami. Kazdy z nas moze na tym skorzystac, zamiast sie za lby brac.

ps. ja nie podaje sie za specjaliste od domen. podaje tylko fakty od kiedy jestem w domenach, po tym jak tutaj zostalem napadniety przez kilku osobnikow kwestionujacych moja prawdomownosc. naprawde trudno z wami racjonalnie na jakikolwiek temat pogadac. Co kilka miesiecy tu zagladam i za kazdym razem stwierdzam, ze naprawde nie warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Czyzis said:

Czy rok 2019 to rok w którym już nie ma nic do dodania w aspekcie rynku domen i nawet nie ma sensu robić kolejnego spotkania?

 

Quote

Wszystko, co było do wynalezienia, zostało już wynalezione tak ogłosił w 1899 roku Charles H. Duell szef biura patentowego USA, uznając, że jego urząd można by w zasadzie zamknąć. 

 

Innowacja w zakresie wykorzystania i monetyzacji domen zależy wyłącznie od ludzkiej kreatywności. Teoretycznie takie spotkania mogłyby być czynninkiem motywującym rozwój rynku, ale w praktyce patrząc na przykładzie tego tematu, mogłyby się okazać wyłącznie okazją do kolejnej kłótni.

 

Np. Za parę lat rynek może wyglądać całkiem inaczej. Dynamika przyrostu nowych końcówek jest bardzo wysoka, a wielu analityków sądzi, że niebawem firmy przeniosą się na swoje rozszerzenia typu .puma lub .audi i tak jak kiedyś nowe firmy rozpoczynały biznes od rejestracji .com tak w przyszłości będą zaczynać od rejestracji swojej końcówki. Tematów więc do dyskusji na takich spotkaniach na pewno by nie zabrakło, pytanie tylko, czy są osoby potrafiące trzymać się merytorycznej dyskusji zamiast się między sobą naparzać. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Alexis said:

 

Chodzilo mi o to, ze wola bronic domen, zamiast dyskutowac jakie zjawiska/metody/strategie mozna przetransferowac na inne rynki dygitalne. Zamiast zastanawiac sie bez eomcji co z doswiadczenia w rynku domenowym (ktore niektorzy tutaj maja od 10-20 lat) mozemy wyciagnac do innych rynkow, spekulacji na asetach digitalnych, to ludzie (tak jak ty tutaj) zaraz zabieraja sie w wojne crypto vs domeny. TO NIE O TO CHODZI Chodzi o transfer doswiadczenia miedzy branzami. Kazdy z nas moze na tym skorzystac, zamiast sie za lby brac.

ps. ja nie podaje sie za specjaliste od domen. podaje tylko fakty od kiedy jestem w domenach, po tym jak tutaj zostalem napadniety przez kilku osobnikow kwestionujacych moja prawdomownosc. naprawde trudno z wami racjonalnie na jakikolwiek temat pogadac. Co kilka miesiecy tu zagladam i za kazdym razem stwierdzam, ze naprawde nie warto.

Twoje wrażenie albo wynika z błędnej oceny ludzi na tym forum, albo z powodu czynników o których nie wiesz.

 

Nie zakładam złej woli wypowiadających się ludzi tutaj, jeśli nie zabierają głosu, albo ograniczają go.

 

Być może tutaj nie powinno się pisać o poważnych sprawach?

 

12 minutes ago, przemowild said:

Za parę lat rynek może wyglądać całkiem inaczej. Dynamika przyrostu nowych końcówek jest bardzo wysoka, a wielu analityków sądzi, że niebawem firmy przeniosą się na swoje rozszerzenia typu .puma lub .audi i tak jak kiedyś nowe firmy rozpoczynały biznes od rejestracji .com tak w przyszłości będą zaczynać od rejestracji swojej końcówki.

 

Ten komentarz pokazuje, że wielu ludzi, nie ma pewności czego oczekiwać od rynku domen i nawet trudno o spekulację, tak jak kiedyś to miało miejsce, choćby z ".eu"

 

Dlatego z perspektywy rozwiązań technicznych kryptowaluty dają sporo możliwości do popisu i nie trzeba tworzyć nowej kryptowaluty ani giełdy, aby na rynku kryptowalut działać, choćby "smart contracts", które wydają sie lekiem i rozwiązaniem nie tylko na umowy pomiędzy ludźmi i maszynami ale także na hazard p2p.

 

Ja widzę mało w domenach bo nie idzie mi dobrze handel, za to lepiej idzie mi programowanie i z perspektywy programisty staram się w wolnym czasie zgłębiać te rzeczy a domeny używam tylko jako nazw dla projektów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Alexis napisał:

 

Polecam zamknac oczy, jesli nie potrafisz poskromic swej zawisci i tlo przeszkadza ci w zrozumieniu tego co mowie.

Zawiść :D ? Daj spokój... A co do tła... to prócz tego że nie do końca poprawnie wymawiasz nazwę wyspy to polecam Arubę, jest znacznie piękniejsza od pozostałych dwóch wysp.

To wszystko w tym temacie ode mnie bo szkoda czasu. 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, sebastian0000 said:

Zawiść :D ? Daj spokój... A co do tła... to prócz tego że nie do końca poprawnie wymawiasz nazwę wyspy to polecam Arubę, jest znacznie piękniejsza od pozostałych dwóch wysp.

To wszystko w tym temacie ode mnie bo szkoda czasu. 

Pozdrawiam

 

Mowisz o tej?

 

 

Notabene: ja preferuje Curacao.

 

Co do wymowy: PUDLO! ;) Widze, ze lepiej wiesz od jej mieszkancow, jak sie ja wymawia ;) To forum to siedlisko samozwanczych lingwistow, jak sie okazuje ;) ktorym wydaje sie ze maja o czymkolwiek pojecie. Wyprostuje cie: nie, nie masz pojecia. Za duzo TV ogladasz widac.

 

Co mi jeszcze polecisz zawistniku?

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×