Jump to content
DD

Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

Guest Lateralus
3 minuty temu, Czyzis napisał:

Dla Ciebie to moze i luzna dyskusja prowadzaca do nikad, dla mnie celem jest znalezienie rozwiazania.

Przeszkadza Tobie, ze ktos ma inne zdanie i na krytyce poprzestajesz.

Twoj wybor.

Moim celem jest znalezienie konrketnych informacji aby te tezy przedstawione w komentarzach obalic na podstawie konkretnych danych a nie prowadzic jalowe dyskusje o wyzszosci Twojego zdania nad innym.

 

Brawo! Właśnie odkryłeś, że nie wszyscy mają takie samo podejście do dyskusji na forach w internecie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Teraz, Czyzis napisał:

@Lateralus Nalegam abys jednak napisal cos sensownego, nie tylko mi bylo by milo.

 

Nie mów mi jak mam żyć!

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, przemowild napisał:

 

Przecież napisałem "średnią" liczbę sprzedaży i "średnią" kwotę a nie szczegółowe dane. Np. w latach 2008 - 2018, co rocznie sprzedawało się na giełdzie X domen .pl, średnia cena to Y ( albo w przedziale takim a takim). 

 

OK. Tylko statystyczne średnie nie pokażą, które transakcje były zawierane pomiędzy pośrednikami. A w związku z ich prawdopodobnym spadkiem, może to zniekształcić wyniki. Ponadto nie będzie widać też tych transakcji, które miały miejsce poza giełdą. A nie wykluczam, że wiele z domen wystawionych na giełdzie domen,  sprzedawanych jest już poza nią, w transakcji bezpośredniej. Zwłaszcza gdy są zawierane jakieś dodatkowe umowy pomiędzy stronami lub ktoś chce fakturę sprzedawcy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Czyzis napisał:

@Alexis dodam, ze nawet ludzie prowadzacy male biznesy rezygnuja z wlasnej domeny na rzecz strony na facebooku,

to samo z e-mail ewentualnie przekierowanie na gmail.

A jesli nawet maja bloga na wlasnej domenie to nie uzywaja komentarzy, tylko komentuja na portalach spolecznosciowych.

Jeżeli nie prowadzą biznesu nakierunkowanego na rozrywkę i przedmioty zbytku to słabo robią, Fb dziś to już nie Fb z przed 5 lat, jako narzędzie marketingowe słabo się sprawdza, ograniczanie zasięgów, treści dostosowane do post-Millenialsów i nieprzewidywalny sposób zarządzania.

  • Like 5
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Pan_Grzegorz said:

Jeżeli nie prowadzą biznesu nakierunkowanego na rozrywkę i przedmioty zbytku to słabo robią, Fb dziś to już nie Fb z przed 5 lat, jako narzędzie marketingowe słabo się sprawdza, ograniczanie zasięgów, treści dostosowane do post-Millenialsów i nieprzewidywalny sposób zarządzania.

dlatego wlasnie ze czesto jest to decyzja podejmowana przez nieswiadomych warto by bylo stworzyc aktualny obraz rzeczywistosci w postaci danych nadajacych sie do rzeczowej analizy i wyciagnieciu na tej podstawie logicznych wnioskow.. zblizamy sie do sztucznej inteligencji i chocby z tego powodu mialoby to sens.

kazdy z nas ma jakies doswiadczenie odkrywajace to jaka jest roznica w podejmowaniu zakupowych decyzji na przestrzeni lat wiec mysle ze mialo by to sens przedstawic w postaci liczb i nawet bylbym sklonny za to zaplacic.

Obecnie nie sprzedaje domen ale ciekaw jestem jak to wyglada teraz lub jak powinno sie do tego zabierac.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 4:01 PM, keyword said:

Rafael, w Twoich ostatnich postach wyraźnie wyczuwa się rozczarowanie. Rozczarowanie i rozgoryczenie tym, że Twoje nadzieje pokładane w domenach się nie spełniły.

 

Mylisz sie. Tak jak mowilem wczesniej, ja jestem usatysfakcjonowany. Zrobilem na domenach wiecej niz 99% innych spekulantow w Polsce, ale to zawsze bylo dla mnie zajecie na boku. Jak wiesz swoje miliony zarobilem na e-commerce i to juz w latach 90tych, pozniej tez na krypto, choc domen jak podlicze tez sprzedalem na milionowe sumy (oczywiscie, ze w domenach byly tez koszty).

 

To co wyczuwasz w moich postach jest poprostu irytacja ze ludzie dalej brna w spekulacje na rynku, ktory od lat sie kurczy i o czym bebnie od ladych pare lat. Mowie tu konkretnie o spekulacji na domenach .pl, bo niektore inne koncowki maja sie calkiem niezle.

 

Widac to chocby po tym, ze Ty (z najlepszym portfolio domen .pl) celebrujesz juz sprzedaze za XX.XXX pln, podczas gdy kiedys szczyciles sie tym, ze odrzucasz oferty XXX.XXX pln, bo wymagasz milionowych sum. Ja w swojej malej firmie e-commerce mam CODZIENNIE utargi rzedu wysokich XX.XXX, niskich XXX.XXX. Wiec pod wzgledem biznesowym, domeniarstwo to w najlepszym wypadku chalupnictwo i na palcach jednej reki mozna policzyc w kazdym kraju osoby, ktorzy zarobili na tym miliony (mowie o zyskach). Poniewaz sam od dawna jestem milionerem, to nie satysfakcjonuje mnie w najmniejszym stopniu finansowa mizernosc na rynku domeniarskim. Finansowo mam nieco wyzsze ambicje. Sprawdz linki w mojej sygnaturze, to zobaczysz o czym mowie.

 

Poza tym domeniarstwo nie podoba mi sie ze wzgledu na immanentny "scarcity mindset". Ja od jakiegos czasu (takze pod wplywem znajomych miliarderow) zdecydowanie preferuje the mindset of abundance, bo tylko on moze dowolnie skalowac. Duzo by pisac. Ci, ktorzy wiedza o czym mowie, to wiedza, ci ktorzy nie wiedza - moze innym razem wyjasnie. Moznaby powiedziec, ze znacznie dojrzalem pod wzgledem biznesowym.

 

Jestem zadowolony przede wszystkim z tego ze opuscilem ten tonacy statek (w prawie 100%) na czas by znacznie zmultiplikowac zarobione na domenach pieniadze. Z drugiej strony jestem zfrustrowany, gdy piejcy tacy jak Ty lub pb probuja dalej wmawiac poczatkujacym, ze w domenach jest dla tych poczatkujacych kasa. Z drugiej strony rozumiem to i nie mam do Ciebie pretensji, bo co by sie stalo z branza, ktorej kapitan (Ty) albo jeden z glownych armatorow (pb) opuscilby tonacy statek? Ty jako kapitan i reprezentant najlepszego portfolio wytrwasz do konca, do ostatniej sprzedanej domeny i jest naprawde duza szansa, ze ostatnia sprzedana domena .pl bedzie Twoja, wtedy jak nikt juz innych domen .pl kupowac nie bedzie.

 

On 1/8/2019 at 4:01 PM, keyword said:

Znam doskonale Twoje portfolio

 

Znasz co najwyzej czesc .pl, wiekszosci moich domen nie znasz :) Pokusze sie o stwierdzenie, ze w innych koncowkach wciaz mam lepsze portfolio niz ty w .pl (takze pod wzgledem jego wartosci).

 

On 1/8/2019 at 4:01 PM, keyword said:

i zastanawiałem się już dawno, dawno temu jak można było rejestrować taki "chłam", gdzie tak dużo ciekawych domen (w tamtych "zamierzchłych" czasach) było wolnych i praktycznie dostępnych od ręki. Dotyczy to również domen rejestrowanych przez naszego,  domenowego kolegę Dariusza H.

To, że słabe domeny się kiepsko sprzedają wiadomo już od dawna. Podobnie jest z resztą z doskonale Tobie znaną końcówką .de. Czy zwróciłeś jednak uwagę na fakt, ile domen i w jakich cenach sprzedał przykładowo przez ostatnie 2 lata Udo Paeffgen (eros.de), chociaż już od dawna mówi się o "martwym" rynku wtórnym domen .de ? Tylko, że Udo ma/miał w swoim portfolio zawsze dobre domeny i na te dobre domeny jest cały czas stabilny popyt.

 

P.S. dzisiaj właśnie została zlecona przez Premium.pl następna sprzedaż mojej "takiej sobie" peelki za kwotę średnio-wysokie xx.xxx PLN.

 

Co do chlamu: Ty masz podejscie wylacznie spekulatora domenowego i wychodzisz z zalozenia, ze domeny nadaja sie tylko i wylacznie do spekulacji. Ja przez pierwsze kilka lat podchodzilem do domen tylko z perspektywy mojej branzy. Domeny z mojej branzy, ktore dla Ciebie sa wysokim spekulacyjnym ryzykiem, wiec chlamem, ja potrafie zmonetyzowac i wyciagam z nich wiecej $ niz ty z Twoich niechlamowych domen. Poza tym moze sie myle, ale mysle, ze globalnie rzecz ujmujac miales moze wiecej sprzedazy rzedu XXX.XXX niz ja, ale nie opiewaly one na wyzsze kwoty niz moje, wiec chyba tak zle z jakoscia moich domen nie jest (czy nie bylo) ;) Jesli sie myle, to prosze zapostuj swoje najwyzsze sprzedaze.

 

Twoj komentarz z chlamem przypomnial mi cos ciekawego. W zeszlym tyg sprzedalem góral.pl + goral.pl za 45k w leasingu. To ten chlam masz na mysli? Pamietasz, jak ladnych pare lat temu skontaktowales mnie i namawiales, bym oddal Ci ten chlam za Twoja "wysokiej jakosci" mtb.pl? Ciesze sie, ze sie nie zamienilem :)

 

On 1/8/2019 at 4:01 PM, keyword said:

Czy zwróciłeś jednak uwagę na fakt, ile domen i w jakich cenach sprzedał przykładowo przez ostatnie 2 lata Udo Paeffgen (eros.de), chociaż już od dawna mówi się o "martwym" rynku wtórnym domen .de ? Tylko, że Udo ma/miał w swoim portfolio zawsze dobre domeny i na te dobre domeny jest cały czas stabilny popyt.

 

P.S. dzisiaj właśnie została zlecona przez Premium.pl następna sprzedaż mojej "takiej sobie" peelki za kwotę średnio-wysokie xx.xxx PLN.

 

Tak jak pisalem u gory, nikt na rynku spekulacji domenowej (moze poza niektorymi ludzmi na rynku .com) nie jest dla mnie biznesowym autorytetem, bo ja osiagnalem biznesowo wiecej od tych ludzi. Owszem, Udo sprzedaje wiecej domen .de, ale ja w .de bylem zainteresowany jedynie domenami bezposrednio pod moj biznes i w tym biznesie robie duzo wieksze pieniadze od niego. Dlaczego mialbym sie zajmowac w tym czasie domenowym chalupnictwem?

 

Co do twojej sprzedazy na XX.XXX PLN, oczywiscie gratuluje, ale tak jak mowilem: to jest objaw slabego rynku. Kiedys bys sie tym nie chwalil. Nie musialbys sie tym chwalic. Nie sadzilem, ze kiedys dojdzie do tego, ze Tobie bede musial gratulowac sprzedazy na takie sumy :/

 

Na koncu chcialbym poruszyc inna kwestie. Twoja (moim zdaniem) niezrozumiala niechec do mnie (bo mam nadzieje ze nie jest to wrogosc), ktora masz od samego poczatku. Pamietam jak przyjechalem incognito na konferencje w 2008. Siedzialem sobie spokojnie na widowni nie wadzac nikomu myslac w swojej naiwnosci, ze jestem anonimowy. A Ty ze sceny wskazales na mnie, wyjasniles widowni kim jestem i zaczales krytykowac moja strategie domenowa. Zastanawia mnie jak mnie rozpoznales, skad mnie znales i dlaczego od wtedy komentujesz mnie raczej w negatywny sposob. Napisz mi prosze na priv, bo naprawde nie wiem skad to sie wzielo i chcialbym wyjasnic wszelkie niejasnosci, przeprosic jesli trzeba, bo mam wrazenie ze cos stoi miedzy nami, ze kiedys byc moze calkiem nieswiadomie nadepnalem Ci na odcisk, obrazilem albo moze nawet niechcacy zaszkodzilem? Wyjasnijmy to prosze na privie... Ciesze sie i dzieki z gory!

 

I przepraszam jesli kogokolwiek w jakikolwiek sposob moje slowa dotknely. Mam nadzieje, ze docenicie moja szczerosc.

 

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszym dowodem na to, że rynek wtórny domen wychodzi z dołka, jest tak żywiołowa dyskusja na forum ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, DD said:

Najlepszym dowodem na to, że rynek wtórny domen wychodzi z dołka, jest tak żywiołowa dyskusja na forum ;)

 

Najlepszym dowodem na to, ze rynek wtorny domen .pl jest w glebokim dolku jest to, ze nawet ta dyskusja uwazana jest juz za zywiolowa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexis Mając własne bogate doświadczenie mógłbyś wskazać korzyści obecnej sytuacji na rynku domen, kierunki, jakie wg Ciebie warto obrać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Alexis napisał:

 

Mylisz sie. Tak jak mowilem wczesniej, ja jestem usatysfakcjonowany. Zrobilem na domenach wiecej niz 99% innych spekulantow w Polsce, ale to zawsze bylo dla mnie zajecie na boku. Jak wiesz swoje miliony zarobilem na e-commerce i to juz w latach 90tych, pozniej tez na krypto, choc domen jak podlicze tez sprzedalem na milionowe sumy (oczywiscie, ze w domenach byly tez koszty).

 

To co wyczuwasz w moich postach jest poprostu irytacja ze ludzie dalej brna w spekulacje na rynku, ktory od lat sie kurczy i o czym bebnie od ladych pare lat. Mowie tu konkretnie o spekulacji na domenach .pl, bo niektore inne koncowki maja sie calkiem niezle.

 

Widac to chocby po tym, ze Ty (z najlepszym portfolio domen .pl) celebrujesz juz sprzedaze za XX.XXX pln, podczas gdy kiedys szczyciles sie tym, ze odrzucasz oferty XXX.XXX pln, bo wymagasz milionowych sum. Ja w swojej malej firmie e-commerce mam CODZIENNIE utargi rzedu wysokich XX.XXX, niskich XXX.XXX. Wiec pod wzgledem biznesowym, domeniarstwo to w najlepszym wypadku chalupnictwo i na palcach jednej reki mozna policzyc w kazdym kraju osoby, ktorzy zarobili na tym miliony (mowie o zyskach). Poniewaz sam od dawna jestem milionerem, to nie satysfakcjonuje mnie w najmniejszym stopniu finansowa mizernosc na rynku domeniarskim. Finansowo mam nieco wyzsze ambicje. Sprawdz linki w mojej sygnaturze, to zobaczysz o czym mowie.

 

Poza tym domeniarstwo nie podoba mi sie ze wzgledu na immanentny "scarcity mindset". Ja od jakiegos czasu (takze pod wplywem znajomych miliarderow) zdecydowanie preferuje the mindset of abundance, bo tylko on moze dowolnie skalowac. Duzo by pisac. Ci, ktorzy wiedza o czym mowie, to wiedza, ci ktorzy nie wiedza - moze innym razem wyjasnie. Moznaby powiedziec, ze znacznie dojrzalem pod wzgledem biznesowym.

 

Jestem zadowolony przede wszystkim z tego ze opuscilem ten tonacy statek (w prawie 100%) na czas by znacznie zmultiplikowac zarobione na domenach pieniadze. Z drugiej strony jestem zfrustrowany, gdy piejcy tacy jak Ty lub pb probuja dalej wmawiac poczatkujacym, ze w domenach jest dla tych poczatkujacych kasa. Z drugiej strony rozumiem to i nie mam do Ciebie pretensji, bo co by sie stalo z branza, ktorej kapitan (Ty) albo jeden z glownych armatorow (pb) opuscilby tonacy statek? Ty jako kapitan i reprezentant najlepszego portfolio wytrwasz do konca, do ostatniej sprzedanej domeny i jest naprawde duza szansa, ze ostatnia sprzedana domena .pl bedzie Twoja, wtedy jak nikt juz innych domen .pl kupowac nie bedzie.

 

 

Znasz co najwyzej czesc .pl, wiekszosci moich domen nie znasz :) Pokusze sie o stwierdzenie, ze w innych koncowkach wciaz mam lepsze portfolio niz ty w .pl (takze pod wzgledem jego wartosci).

 

 

Co do chlamu: Ty masz podejscie wylacznie spekulatora domenowego i wychodzisz z zalozenia, ze domeny nadaja sie tylko i wylacznie do spekulacji. Ja przez pierwsze kilka lat podchodzilem do domen tylko z perspektywy mojej branzy. Domeny z mojej branzy, ktore dla Ciebie sa wysokim spekulacyjnym ryzykiem, wiec chlamem, ja potrafie zmonetyzowac i wyciagam z nich wiecej $ niz ty z Twoich niechlamowych domen. Poza tym moze sie myle, ale mysle, ze globalnie rzecz ujmujac miales moze wiecej sprzedazy rzedu XXX.XXX niz ja, ale nie opiewaly one na wyzsze kwoty niz moje, wiec chyba tak zle z jakoscia moich domen nie jest (czy nie bylo) ;) Jesli sie myle, to prosze zapostuj swoje najwyzsze sprzedaze.

 

Twoj komentarz z chlamem przypomnial mi cos ciekawego. W zeszlym tyg sprzedalem góral.pl + goral.pl za 45k w leasingu. To ten chlam masz na mysli? Pamietasz, jak ladnych pare lat temu skontaktowales mnie i namawiales, bym oddal Ci ten chlam za Twoja "wysokiej jakosci" mtb.pl? Ciesze sie, ze sie nie zamienilem :)

 

 

Tak jak pisalem u gory, nikt na rynku spekulacji domenowej (moze poza niektorymi ludzmi na rynku .com) nie jest dla mnie biznesowym autorytetem, bo ja osiagnalem biznesowo wiecej od tych ludzi. Owszem, Udo sprzedaje wiecej domen .de, ale ja w .de bylem zainteresowany jedynie domenami bezposrednio pod moj biznes i w tym biznesie robie duzo wieksze pieniadze od niego. Dlaczego mialbym sie zajmowac w tym czasie domenowym chalupnictwem?

 

Co do twojej sprzedazy na XX.XXX PLN, oczywiscie gratuluje, ale tak jak mowilem: to jest objaw slabego rynku. Kiedys bys sie tym nie chwalil. Nie musialbys sie tym chwalic. Nie sadzilem, ze kiedys dojdzie do tego, ze Tobie bede musial gratulowac sprzedazy na takie sumy :/

 

Na koncu chcialbym poruszyc inna kwestie. Twoja (moim zdaniem) niezrozumiala niechec do mnie (bo mam nadzieje ze nie jest to wrogosc), ktora masz od samego poczatku. Pamietam jak przyjechalem incognito na konferencje w 2008. Siedzialem sobie spokojnie na widowni nie wadzac nikomu myslac w swojej naiwnosci, ze jestem anonimowy. A Ty ze sceny wskazales na mnie, wyjasniles widowni kim jestem i zaczales krytykowac moja strategie domenowa. Zastanawia mnie jak mnie rozpoznales, skad mnie znales i dlaczego od wtedy komentujesz mnie raczej w negatywny sposob. Napisz mi prosze na priv, bo naprawde nie wiem skad to sie wzielo i chcialbym wyjasnic wszelkie niejasnosci, przeprosic jesli trzeba, bo mam wrazenie ze cos stoi miedzy nami, ze kiedys byc moze calkiem nieswiadomie nadepnalem Ci na odcisk, obrazilem albo moze nawet niechcacy zaszkodzilem? Wyjasnijmy to prosze na privie... Ciesze sie i dzieki z gory!

 

I przepraszam jesli kogokolwiek w jakikolwiek sposob moje slowa dotknely. Mam nadzieje, ze docenicie moja szczerosc.

 

Zacznę od końca. Jeśli chodzi o mój stosunek do Twojej osoby, tutaj nie ma żadnych ani negatywnych, ani pozytywnych emocji. Ja Ciebie tak naprawdę nie znam. Wiem jak masz na imię, bo w Krakowie podszedłeś do mnie i się przedstawiłeś, powiedziałeś mi czym się zajmujesz i że interesujesz się również domenami. Nie mam najmniejszego pojęcia kiedy i na czym dorobiłeś się milionów (w tym wypadku również musiałbym Ci uwierzyć na słowo, że te miliony posiadasz). 

W jakimś tam stopniu kojarzyłem Ciebie, ponieważ od czasu do czasu w bazie Whois trafiałem na Twoje dane, a ludzi mieszkających za granicą i rejestrujących peelki było wówczas niewielu.

Właśnie wtedy już zwróciła moją uwagę słaba jakość rejestrowanych przez Ciebie domen (przepraszam za użycie niezbyt szczęśliwego określenia "chłam").

W kwestii oczekiwań cenowych, wysokości ofert itp. dzisiaj i przed kilkunastoma laty nie ma sensu się o tym rozpisywać. Tylko na tym forum ta tematyka była już bardzo często poruszana. To były takie czasy, że np. ludzie z dużej firmy na "S" z Kolonii, obserwując ruch i zarobki generowane przez zaparkowane tam domeny, składali propozycje tego typu: ".... wybierze Pan sobie 100-150 najbardziej, Pana zdaniem cennych domen generycznych z Pańskiego portfolio , za resztę jesteśmy Panu skłonni zapłacić x.xxx.xxx €...."

I jak tu nie oczekiwać milionowych sum za domeny ;). No tak, ale to już przeszłość, jak wszyscy wiemy, rynek się ucywilizował.

Bardziej chodzi mi o "besserwisserowy" styl Twoich wypowiedzi na tym forum. Skoro już teraz wszyscy wiemy w jakiej branży zarobiłeś wiele, wiele milionów (koniec cytatu), wyobraź sobie, że ja, jako posiadacz kilku zdezelowanych rowerów (bo to, że masz/miałeś kiepskie domeny też już wszyscy wiemy;), wpadłbym na pomysł aby wypowiadać się na temat kondycji szeroko pojętej "branży rowerowej".

Że b. duża konkurencja, że śmiesznie niskie marże, że Amazon zmonopolizował rynek etc.etc. Śmiechu warte.

 

Jeszcze tylko krótko odnośnie domeny goral. Nigdy nie byłem zainteresowany jej posiadaniem. Jak już prawie masowo zacząłem rejestrować .pl, domena ta była cały czas wolna. W każdej chwili mogłem ją sobie zarejestrować.

Natomiast sugerowanej chęci zamiany tej domeny na absolutnie topową 3-literówkę mtb.pl nie będę nawet komentował. To nie ta liga, pod każdym względem.

 

 

 

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, keyword said:

´Skoro już teraz wszyscy wiemy w jakiej branży zarobiłeś wiele, wiele milionów (koniec cytatu), wyobraź sobie, że ja, jako posiadacz kilku zdezelowanych rowerów (bo to, że masz/miałeś kiepskie domeny też już wszyscy wiemy;), wpadłbym na pomysł aby wypowiadać się na temat kondycji szeroko pojętej "branży rowerowej". ... Śmiechu warte. 

 

1. Wiele, wiele milionow to cytat? Z czego? Bo ja tego nie powiedzialem. Ja mowilem o milionach, nie o wielu, wielu milionach. Prosze nie przekrecaj tego co napisalem. To paskudna cecha.

 

2. Chcesz powiedziec, ze nikt poza toba nie ma prawa wypowiadac sie na temat rynku wtornego .pl bo rynek to ty? Dobrze, bylbym sklonny przyjac postulat zamkniecia tego forum dyskusyjnego, bo tylko tobie wolno sie na ten temat wypowiadac. Ale skoro rynek to ty i tylko ty masz dobre domeny .pl, na ktorych mozna zarobic pieniadze, a nie taki chlam jak ja, to dlaczego wpierasz mlodym, ze na tym rynku moga zarobic pieniadze?

Nie sadzisz, ze sam sobie przeczysz?

 

I jak w koncu jest z tym rynkiem? Bo sam mowisz, ze to juz nie te czasy, kiedy bylo mozna wymagac miliony, ze "to juz przeszlosc". O ile rzedow wielkosci spusciles z tonu?

 

3. Co do goral.pl + góral.pl: Myslisz, ze cie z kims pomylilem? Nie do konca cie zrozumialem. Chcesz powiedziec, ze:

a) nigdy nie miales mtb.pl?

b) miales, ale nigdy nie proponowales mi zamiany na goral.pl (czy zestaw goral.pl + góral.pl, bo już nie pamiętam)? ;)

Oczywiscie, jesli cie z kims pomylilem, to zwracam honor z nalezytym szacunkiem.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, czołem,

 

jest ktoś kto bierze na barki organizację spotkania w rzeczywistości fizycznej a nie cyfrowej? :)
Szkoda palców na wywody i udowadnianie racji. Racja to pojęcie względne zależne od punktu siedzenia i bagażu doświadczeń.

Ja tam bym chętnie się spotkał w pokojowej atmosferze i życiu realnym - trochę czasu już upłynęło :)
Jeżeli są osoby, które podzielają moje zdanie i byłyby chętne podywagować o trendach, zmianach i innych kwestiach nie koniecznie związanych z rynkiem wtórnym to zapraszam do zabrania głosu.
Mogę ew. pomóc w kwestii organizacyjnej, potrzebujemy jedynie facylitatora  :)
 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku!
Samych udanych transakcji i sprzedaży powyżej czterech zer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Alexis napisał:

 

1. Wiele, wiele milionow to cytat? Z czego? Bo ja tego nie powiedzialem. Ja mowilem o milionach, nie o wielu, wielu milionach. Prosze nie przekrecaj tego co napisalem. To paskudna cecha.

 

2. Chcesz powiedziec, ze nikt poza toba nie ma prawa wypowiadac sie na temat rynku wtornego .pl bo rynek to ty? Dobrze, bylbym sklonny przyjac postulat zamkniecia tego forum dyskusyjnego, bo tylko tobie wolno sie na ten temat wypowiadac. Ale skoro rynek to ty i tylko ty masz dobre domeny .pl, na ktorych mozna zarobic pieniadze, a nie taki chlam jak ja, to dlaczego wpierasz mlodym, ze na tym rynku moga zarobic pieniadze?

Nie sadzisz, ze sam sobie przeczysz?

 

I jak w koncu jest z tym rynkiem? Bo sam mowisz, ze to juz nie te czasy, kiedy bylo mozna wymagac miliony, ze "to juz przeszlosc". O ile rzedow wielkosci spusciles z tonu?

 

3. Co do goral.pl + góral.pl: Myslisz, ze cie z kims pomylilem? Nie do konca cie zrozumialem. Chcesz powiedziec, ze:

a) nigdy nie miales mtb.pl?

b) miales, ale nigdy nie proponowales mi zamiany na goral.pl (czy zestaw goral.pl + góral.pl, bo już nie pamiętam)? ;)

Oczywiscie, jesli cie z kims pomylilem, to zwracam honor z nalezytym szacunkiem.

Nasza dyskusja zaczyna co raz bardziej przypominać nawalankę.

Jeszcze chwila i zaczniesz mieć do mnie pretensję o to, że farrad.de przekierowuje na stronę Danuty.

Ja nigdy na tym forum nie wpierałem młodym, że gdziekolwiek można zarobić jakiekolwiek pieniądze (vide: bitcoin).

Jedyny mój przekaz do młodych to: nie zadawajcie się z kobietami w podeszłym wieku, bo skończycie jak Emmanuel M.

3.

b)

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, keyword said:

Nasza dyskusja zaczyna co raz bardziej przypominać nawalankę.

Jeszcze chwila i zaczniesz mieć do mnie pretensję o to, że farrad.de przekierowuje na stronę Danuty.

Ja nigdy na tym forum nie wpierałem młodym, że gdziekolwiek można zarobić jakiekolwiek pieniądze (vide: bitcoin).

Jedyny mój przekaz do młodych to: nie zadawajcie się z kobietami w podeszłym wieku, bo skończycie jak Emmanuel M.

3.b)

 

Nawalanka: Nie jest/bylo to absolutnie moim celem i przepraszam jesli takie odniosles wrazenie.

W pozostalych 3 zdaniach brakuje mi inteligencji/wyobrazni by zrozumiec aluzje albo zwiazek z tematem i pojecia nie mam kto to Emmanuel M. Nie ogladam tv, pewnie dlatego. Przepraszam ze nie lapie. Wydaje mi sie zreszta, ze prosilem cie juz kiedys zebys nie publikowal danych osobowych w publicznych komentarzach. Jesli nie, to niniejszym to czynie. Po to sie uzywa przeciez pseudonimu. Przykro mi, ze sie do tego nie stosujesz. Chyba odmienne zdanie nie powinno byc powodem porzucania dobrych obyczajow, o kwestiach prawnych juz nie wspomne? Cieszylbym sie, gdybys usunal wszelkie dane osobowe z twoich komentarzy. W tym watku zrobiles to 2 razy.

Co do zamiany domen: Oczywiscie wierze tobie. W takim wypadku ktos podal sie za ciebie i chcial mi wcisnac twoja domene. Przepraszam najmocniej, ze myslalem, ze to byles ty.

 

Ja naprawde rozumie twoje stanowisko i punkt widzenia: "ja mam najlepsze domeny .pl, wiec nawet jak rynek sie calkowicie zalamie, to zawsze cos sprzedam. jak masz tak dobre domeny jak ja, to sie nie masz poki co czym przejmowac. patrzcie, ja ciagle cos tam sprzedaje i nawet za kwoty xx.xxx". Jasne, oczywiscie ze tak jest. To dobrze swiadczy o jakosci twoich domen (.pl), ale jednak niewiele mowi o kondycji rynku.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Alexis napisał:

To co wyczuwasz w moich postach jest poprostu irytacja ze ludzie dalej brna w spekulacje na rynku, ktory od lat sie kurczy i o czym bebnie od ladych pare lat.

 

To fajnie, że masz żyłkę edukatora, ale nie miej pretensji do świata, że nie wszyscy chcą iść do Ciebie na praktyki.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb, zapomnialem tego napisac, bo myslalem ze to jest oczywiste, ale ja w swoich wypowiedziach odnosilem sie wylacznie do spekulacji na domenach (.pl). Twoj glowny model biznesowy (jak i modele biznesowe rejestratorow/hosterow) to inna kwestia. to jest prawdziwy, stabilny, trwaly biznes. moznaby powiedziec ze ty i kilku innych dostarczacie lopat dla poszukiwaczy zlota i jestescie jedynymi z racjonalnym, biznesowym podejsciem do branzy. I oczywiscie, ze w Twoim interesie jest dbalosc o to, by ludzie wierzyli w przyszlosc tej branzy. Ja tego absolutnie nie krytykuje i moje wszystkie powyzsze wypowiedzi nie tyczyly sie tego. Co do praktyk: Ja sam uczeszczam pilnie na praktyki do biznesowo duzo lepszych ode mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transfer wiedzy jest oczywiście bardzo cenny, natomiast żeby daną wiedze przyjąć, trzeba najpierw się z nią zgadzać. Rolą i wolą nauczyciela jest przekazanie swojej wiedzy, ale uczeń ma wolny wybór czy tę wiedzę przyjąć jako swoją, czy szukać na własną rękę. Mało tego, uczeń może już mieć zgoła inną wiedzę, z innego źródła lub z praktyki, która nie daje się pogodzić z tą przekazywaną. I besztanie ucznia niekoniecznie coś w tym temacie zmieni. Zwłaszcza jeśli wcale nie zapisywał się na ten kurs. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamiast mądrych analiz w kontekście ostatnich zmian na rynku domen, mam żywą dyskusję pomiędzy nauczycielami o nich samych....

nie mam szczęścia do tematów na forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak na szybko mam wrażenie, że cykle życia takich wynalazków jak domeny i kryptowaluty są podobne:

najpierw silna spekulacja, potem wchodzi ulica i wszystko powoli się uspokaja. trwa to kilka, kilkanaście lat, a wygrywają dystrybutorzy i pośrednicy, gdyż wartość "tego" jest dyskusyjna

rejestratorzy / autorzy, ew. górnicy

giełdy / portale pośredniczące, płatnosci, itp

 

Tym sposobem można się nauczyć choćby z przeszłości tego jak korzystać z podobnych wynalazków z przeszłości, szkoda tylko, że: "źniwo wprawdzie wielkie, ale nauczycieli mało"

 

Edited by Czyzis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w kwestii domen, spekulacji na nich i końca rynku poucza nas człowiek m.in. od kryptowalut, gdzie krypto wywaliły takiego fikołka jakiego domeny nigdy nie doświadczyły i nie doświadczą :lol:

 

Oczywiście kryptowaluty spekulacją nie były i nie są :lol::lol::lol:

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Lateralus said:

Oczywiście kryptowaluty spekulacją nie były i nie są :lol::lol::lol:

 

Kto powiedzial ze nie sa? Oczywiscie ze sa. (jesli masz na mysli kupowanie/sprzedawanie, bo najlepsze pieniadze takze w krypto sie robi prowadzac biznes w tej branzy, a nie spekulujac) Ja nie uzywam spekulacji w sensie pejoratywnym. Spekulacja to nic zlego i oczywiscie ze mozna na niej zarabiac pieniadze. Czym wiekszy rynek, tym wieksze na niej pieniadze mozna zarabiac. Ja uczestniczylem zarowno w spekulacji na domenach, jak i w spekulacji na krypto i oprocz tego caly czas prowadze niezalezny od tego biznes, wiec mam jakies porownanie. W kazdej z tych dziedzin mozna zarabiac pieniadze, tyle tylko, ze w domenach najmniejsze, a w spekulacji na domenach .pl jeszcze mniejsze i do tego z roku na rok coraz mniejsze. O to tylko chodzi. Nic wiecej, nic mniej. Ja swoje pierwsze domeny rejestrowalem w roku 1998 i od tamtego czasu jestem na rynku. A Ty?

 

ps. Jeszcze nikt mnie chyba nie nazwal "czlowiekiem od kryptowalut". Nie wiem, czy powinienem sie tym cieszyc czy smucic. proponuje odwiedz linki w mojej sygnaturze, by sprawdzic kim jestem, zanim zapuscisz sie w slepa uliczke.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
7 minut temu, Alexis napisał:

Ja swoje pierwsze domeny rejestrowalem w roku 1998 i od tamtego czasu jestem na rynku. A Ty?

 

Pffff. Lamus. Ja w 1989 roku pracowałem już w CERN i ustalałem z chłopakami jak ma wyglądać WWW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Lateralus said:

 

Pffff. Lamus. Ja w 1989 roku pracowałem już w CERN i ustalałem z chłopakami jak ma wyglądać WWW.

 

;) dobre! pytanie tylko co robiles przez ostatnie 30 lat, ze domeny odkryles dopiero w 2016? Hibernacja? ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
2 minuty temu, Alexis napisał:

 

;) dobre! pytanie tylko co robiles przez ostatnie 30 lat, ze domeny odkryles dopiero w 2016? Hibernacja? ;)

 

Czyli Ty domeny odkryłeś dopiero w 2008 roku, a wcześniej kłamałeś? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • krainaalkoholi.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604315/  
    • helpsite.pl motowork.pl motowork.pl qlki.pl robotcache.pl teaserai.pl   Grupa 6 domen od 1 zł   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604378
    • Dominacje.pl   Aukcja BCM
    • Drodzy Partnerzy! Zachęcamy do promocji boostera testosteronu, za którego sprzedaż gwarantujemy 30% prowizji!    Prowizja: 30% Średnia prowizja: 113.99 zł Ciasteczka: dożywotnie GEOs: PL, ES, IT, DE, FR, SE, RO, GB, US, NL, GR Link do rejestracji → https://nutriprofits.com/pl/
    • tuj.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 89 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/9377/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl. Wcześniej zarejestrowana była w Aftermarket.pl od 2012 roku.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-03-27 22:41:14) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-02 godz. 19:45:00   DD
    • nieaktualne - sprzedana
    • Drodzy, zapraszam do skorzystania z promocji rejestracji domen .pl (również funkcjonalnych i regionalnych .pl) w cenie 2 PLN netto / szt. / pierwszy rok w ddregistrar.pl. Oferta promocyjna ważna jest od 26 do 29 marca 2024 (do końca dnia). Limit dla jednego konta (podmiotu) w naszym serwisie to 20 domen. Minimalne zamówienie to 5 domen. Można zamawiać wielokrotnie do wykorzystania limitu (czyli maksymalnie 4 zamówienia po 5 domen lub 2 x 10 lub 1 x 5 + 1 x 15 itd.). Pula promocyjnych domen: 500. W przypadku wyczerpania puli poinformuję w bieżącym wątku na di.pl o osiągnięciu limitu. Promocja może zostać zakończona w dowolnym momencie, również przed zamieszczeniem informacji na di.pl (choć nie powinno do tego dojść). Osoby, które złożą zamówienia a promocja nie będzie już obowiązywała, poinformujemy o takim fakcie. Liczy się moment opłacenia a nie złożenia zamówienia. Zachęcam do korzystania z płatności online, które księgowane są natychmiast.   W momencie składania zamówienia cena wyniesie 10 PLN netto za rejestrację domeny .pl na 1 rok. Cena w zamówieniu będzie musiała być przez nas uaktualniona. Dopiero po zmianie będzie możliwe opłacenie zamówienia w cenie promocyjnej. Będziemy się starać jak najszybciej uaktualniać ceny (w ciągu kilka - kilkunastu minut), jednak bez gwarancji. Może się tak zdarzyć, że zamówienie, które wpłynie o 3:00 nad ranem zostanie przetworzone dopiero o 9:00 rano. Nie ponosimy też odpowiedzialności, że zamówione domeny będą nadal dostępne w momencie opłacenia. Nie ma możliwości rezerwacji domen .pl (dla przypomnienia). Gdyby zdarzyła się sytuacja, że Klient zamówi 10 domen w promocji o 10:00, a o 10:30 tylko 9 będzie dostępnych, to taka ilość zostanie zarejestrowana w promocji (po opłaceniu). Jeśli na koncie przedpłaty Klienta będą znajdowały się środki wystarczające na opłacenie zamówienia, to zamówienie zostanie opłacone - żeby zagwarantować rejestrację dostępnych domen .pl.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.   Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Cena odnowienia domeny .pl na kolejny rok: 129 PLN netto.   Hurtowy cennik odnowień dla 10 - 49 utrzymywanych domen: .pl 59 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 39 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 39 PLN netto / rok Hurtowy cennik odnowień dla 50 i więcej utrzymywanych domen: .pl 51 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 31 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 31 PLN netto / rok   Pełny cennik: https://ddregistrar.pl/cennik/ Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT.   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o komentarz lub kontakt na naszą skrzynkę kontaktową: https://ddregistrar.pl/kontakt/   Z góry przepraszam za tak "partyzancką" formę promocji  Na przyszłość postaramy się tego typu oferty zautomatyzować.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,169
    • Most Online
      756

    Newest Member
    zaluknijtv
    Joined
×