Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy da się usunąć przy ofercie sprzedaży w statystykach "Otrzymane oferty kupna" ?

Pytam, ponieważ gdy klient końcowy wchodzi i widzi "0" to nie sprzyja to reklamie domeny.

 

Jeżeli się nie da tego usunąć to proponuje wprowadzić możliwość usunięcia.

 

to wprowadziła 5 kolumna w Dropped, i jak widać trzyma się nadal dzielnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie, za przedłużenie opcji tez powinien być bonus

 

Ja bardziej miałem na myśli to, czy bonus uzbierany na przedłużeniach domen może być zrealizowany na aukcji opcji.

Innymi słowy, jeśli mam np. 50 zł bonusu i wylicytuję opcję za 70 zł, to:

1. Płacę za opcję 20 zł, a 50 pobierane jest z bonusu.

2. Płacę za opcję 70 zł, a bonus pozostaje bez zmian.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bardziej miałem na myśli to, czy bonus uzbierany na przedłużeniach domen może być zrealizowany na aukcji opcji.

Innymi słowy, jeśli mam np. 50 zł bonusu i wylicytuję opcję za 70 zł, to:

1. Płacę za opcję 20 zł, a 50 pobierane jest z bonusu.

2. Płacę za opcję 70 zł, a bonus pozostaje bez zmian.

Bonus jest jak na razie na przechwytywanie DOMEN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bardziej miałem na myśli to, czy bonus uzbierany na przedłużeniach domen może być zrealizowany na aukcji opcji.

Innymi słowy, jeśli mam np. 50 zł bonusu i wylicytuję opcję za 70 zł, to:

1. Płacę za opcję 20 zł, a 50 pobierane jest z bonusu.

2. Płacę za opcję 70 zł, a bonus pozostaje bez zmian.

 

tak możesz kupić za to opcje, 50 zł idzie z bonusu, a 20 dopłacasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

dostalem dzis po kilka maili przypominajacych o konczacych sie aukcjach. Jestem w stanie to zniesc.

Szkoda tylko, ze nie przychodza z kolei maile o tym, ze ktos mnie przelicytowal w licytacji.

 

Tez tak macie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba już nie

 

 

Edit: W związku z wprowadzeniem wyżej wymienionych opłat, zniesiona zostanie prowizja za wypłatę środków z serwisu. Wszystkie wypłaty będą realizowane bez prowizji.

 

Rzeczywiście, dziś do mnie doszła wypłata bez prowizji. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W menu Przechwytuj domeny -> Szukaj Opcji w okienku Przeszukuj bazę wygasających opcji gdy wpiszemy propozycję z polskimi znakami wyskakuje następujący błąd:

 

Błąd bazy danych

 

Wystąpił błąd bazy danych. Prosimy o kontakt z administratorami serwisu z podaniem numeru błędu: 1296808605.

 

Pozdrawiam

Marcin

Edited by markow1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

nazwadomenyonline.pl - tak aktualnie wyglądają nazwy domen na giełdzie, zapis czysto techniczny, brak przedstawienia czytelnego dla klienta.

 

Wiadomo, gdyby w nazwie można było używać wielkich liter, możliwa byłaby manipulacja i > I, czyli l.

Więc nazwy domen powinny zostać jak dotychczas, ale dodatkowo warto rozważyć wprowadzenie pod domeną, czcionką tak jak sama domena, czytelnego napisu, obowiązkowo zgodnego z nazwą domeny (wg regulaminu), bez rozszerzenia, same wyrazy, z możliwością użycia dla każdego słowa wielkiej litery.

 

nazwadomenyonline.pl

 

Nazwa Domeny online

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie.

 

Czy firma może posiadać dwa różne konta w dropped.pl?

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bonus jest jak na razie na przechwytywanie DOMEN.

 

Opcje również.

 

 

tak możesz kupić za to opcje, 50 zł idzie z bonusu, a 20 dopłacasz

 

Dziękuję za informację.

 

Dzisiaj bonus został mi zaliczony na poczet wylicytowanej opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle było gadki na temat licytacji osób z ujemnym ratingiem, a one dalej licytują sobie w najlepsze i przebijają oferty... Aż odechciewa się korzystać z dropped.pl....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle było gadki na temat licytacji osób z ujemnym ratingiem, a one dalej licytują sobie w najlepsze i przebijają oferty... Aż odechciewa się korzystać z dropped.pl....

 

Prosze o przyklady takich aukcji ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcje również.
CYTAT(Pan_Grzegorz @ wto, 01 lut 11) *

tak możesz kupić za to opcje, 50 zł idzie z bonusu, a 20 dopłacasz

Dziękuję za informację.

 

Dzisiaj bonus został mi zaliczony na poczet wylicytowanej opcji.

 

tak ale najpierw musisz zasilić konto , a dopiero później zostaje dodana (zwrócona) suma na twoje saldo w dropped

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle było gadki na temat licytacji osób z ujemnym ratingiem, a one dalej licytują sobie w najlepsze i przebijają oferty... Aż odechciewa się korzystać z dropped.pl....

Hm... Po raz mniej więcej piętnasty wyjaśniam:

 

* Osoby z ratingiem -10 i mniej nie mogą licytować w żadnej aukcji.

* Osoby z ratingiem od 0 do -9 mogą licytować, jeśli wpłacą odpowiednia kaucję która przepada w przypadku nieopłacenia aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co sie stalo z łaparką w dropped?

 

Dodałem domeny... a w panelu mam takie babole:

Domeny do przechwycenia: .pl

yyyyyyy.pl 2011.02.07 23:59:59

xxxxxxx.pl 2011.02.09 11:15:02

 

We whois natomiast mam:

DOMAIN NAME: xxxxxxx.pl is queued up for registration

created:			   2011.02.09 11:48:04
last modified:		 2011.02.09 11:48:04


REGISTRAR:
Michau Enterprises Ltd.

 

a domena yyyyyyy.pl :

DOMAIN NAME:		   yyyyyyy.pl
registrant type:	   individual
nameservers:		   ns11.az.pl. [85.232.252.194]
				   ns10.az.pl. [62.146.113.3]
created:			   2009.01.23 23:59:59
last modified:		 2011.02.07 11:16:10


REGISTRAR:
AZ.pl Sp. z o.o.

 

Rozumiem, ze cron w dropped dziala jak muł, ale takiego muła to bym na salami przeznaczyl, bo to nie godzina, dwie, ale kilka dni nic sie nie odswiezylo!

Poza tym, po co dodawac domeny do lapania, jak i tak nie sa lapane o czasie? Usluga miala dzialac SEKUNDE od wygasniecia, a w przypadku domeny xxxxxx.pl roznica jest 33 minuty!! Nawet nie mam pewnosci, czy to przechwycil dropped, czy ktos po prostu sobie regnal ta domene. To jest ta jakosc ??

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co sie stalo z łaparką w dropped?

 

(...) To jest ta jakosc ??

Chyba się popsuła. Dodałem 3 domeny do przechwycenia za 20 zł będąc pewnym, że ich nikt nie będzie chciał. Jedna się złapała, dwie pozostałe są w rezerwacji u łapaczy (w tym w Premium.pl). Super, będe musiał czekać 2 tygodnie aż spadną z rezerwacji. Wiem, że ryzyko było, bo dodałem do przechwycenia za 20 zł, ale kiedyś skutecznośc była wyższa w Dropped.

 

***

No i cały czas czekam na odświeżenie się danych Monitora WHOIS, który kosztuje 1 zł za domenę na rok i w którym wydałem już kilkadziesiąt złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i cisza... Oczywiscie piewcy dropped ani slowem sie nie odezwa, bo przeciez dropped jest the best, siodmy cud swiata i inne orzeszki...

A i brygada RR i inne futrzate od lapania domen, ani pary nie puszcza, ze ich perpetum mobile sie rozkraczylo...

 

No chyba, ze o lapaniu domen znowu decyduja jakies przywileje? Moze kolejka w tych godzinach byla taka, ze do lapania poszly najpierw domeny dodane przez "uprzywilejowanych"?

 

Moglby byc jakis komunikat, ze chwilowo usluga jest wadliwa/nie dziala, no ale najlepiej nabrac wody w usta, ze niby nic sie nie dzieje...

 

Polacy, nic sie nie stalo... niiiiic sie nie staaaaaalooooo, Polacy niiiiicccc sieeeee nieeee staaaallooooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i cisza... Oczywiscie piewcy dropped ani slowem sie nie odezwa, bo przeciez dropped jest the best, siodmy cud swiata i inne orzeszki...

A i brygada RR i inne futrzate od lapania domen, ani pary nie puszcza, ze ich perpetum mobile sie rozkraczylo...

 

No chyba, ze o lapaniu domen znowu decyduja jakies przywileje? Moze kolejka w tych godzinach byla taka, ze do lapania poszly najpierw domeny dodane przez "uprzywilejowanych"?

 

Moglby byc jakis komunikat, ze chwilowo usluga jest wadliwa/nie dziala, no ale najlepiej nabrac wody w usta, ze niby nic sie nie dzieje...

 

Polacy, nic sie nie stalo... niiiiic sie nie staaaaaalooooo, Polacy niiiiicccc sieeeee nieeee staaaallooooo...

 

Prosze o numer ticketu w ktorym zostało to opisane wraz z nazwami domen ;-)

 

Po drugie opisał to Pan kilka h temu - naprawde nie obserwujemy caly czas forum i nie odpowiadamy na posty - szybsza droga kontaktu jest wyslanie maila ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, rozumiem, ze o niektorych tematach lepiej publicznie nie rozmawiac... ;-) A nuz wyjdzie na jaw, ze machineria przerosla tworcow i zwyczajnie nikt juz nad nia nie panuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopóki nie poznamy tej tajemnicy zwiazanej z nazwami domen nie mozemy okreslic czy to problem po naszej stronie, czy moze jakis inny blad - niestety nie jestesmy jasnowidzami ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo, ale skoro dodałeś za 20 zł to chyba powinieneś wiedzieć, że takie dodanie nie daje żadnej gwarancji przechwycenia, ponieważ jest to próba rezerwacji podejmowana już po zwolnieniu domeny; tak więc skoro ktokolwiek inny przechwytuje domenę to ją przejmie. Było to opisywane w wielu miejscach, i nie ma nic wspólnego ze skutecznością. Jeśli chcesz skutecznego przechwytywania, musisz je zlecić, a nie jedynie próbę rezerwacji. Co w tym takiego trudnego do zrozumienia?

 

Domena xxxxxxx.pl była łapana w tym samym czasie co inna domena z wysokim priorytetem, stąd moce przerobowe skryptu przechwytującego zostały przeznaczone przede wszystkim na tamtą domenę. Domena yyyyyyy.pl była przechwytywana ale złapał ją inny łapacz (we WHOIS masz datę rejestracji a nie przechwycenia).

 

Działanie skryptów przechwytujących jest codziennie przeze mnie osobiście monitorowane i działają one poprawnie. Wynik za ostatnie 24 godziny jest na przykład następujący:

 

PPD: 3

Nameo: 0

Namis: 0

Napieraj:0

CREGISP: 0

Az.pl: 5

Dropped: 70

Skutecznosc: 89.74%

 

Jeśli zdarzyło Ci się mieć jedną domenę, której nie udało nam się przechwycić, i uważasz że to koniec świata, to chyba naprawdę jeszcze nie rozumiesz jak to działa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam bardzo, ale skoro dodałeś za 20 zł to chyba powinieneś wiedzieć, że takie dodanie nie daje żadnej gwarancji przechwycenia, ponieważ jest to próba rezerwacji podejmowana już po zwolnieniu domeny; tak więc skoro ktokolwiek inny przechwytuje domenę to ją przejmie. Było to opisywane w wielu miejscach, i nie ma nic wspólnego ze skutecznością. Jeśli chcesz skutecznego przechwytywania, musisz je zlecić, a nie jedynie próbę rezerwacji. Co w tym takiego trudnego do zrozumienia?

 

A wczytales sie uwaznie w to co napisalem? Czy tylko napisales sobie bo wypadalo sie pochwalic "skutecznoscia" ktora wlasnie poruszylem, jak i Umberto?

 

Domena yyyyyyy.pl była przechwytywana ale złapał ją inny łapacz (we WHOIS masz datę rejestracji a nie przechwycenia).

Odnosnie yyyy.pl to widac, ze ktos po prostu ODNOWIL domene, ale nadal ten babol dynda w panelu do przechwycenia. No, ale przeciez sie nie znam...

 

 

Domena xxxxxxx.pl była łapana w tym samym czasie co inna domena z wysokim priorytetem, stąd moce przerobowe skryptu przechwytującego zostały przeznaczone przede wszystkim na tamtą domenę.

Odnosnie xxxxxx.pl pisanie o skutecznosci jest smieszne, bo wskazuje w takim razie na bezzasadnosc tej uslugi, skoro ona praktycznie nie dziala wcale. Sorry, ale 33! (TAK - TRZYDZIESCI TRZY) minuty zeby skrypt nie zadzialal? Podobno usluga miala dzialac sekunde, badz max kilka sek. po spadzie domeny, wiec o czym Ty w ogole piszesz?!

 

Działanie skryptów przechwytujących jest codziennie przeze mnie osobiście monitorowane i działają one poprawnie. Wynik za ostatnie 24 godziny jest na przykład następujący:

 

PPD: 3

Nameo: 0

Namis: 0

Napieraj:0

CREGISP: 0

Az.pl: 5

Dropped: 70

Skutecznosc: 89.74%

Jakis PR sobie robisz, a tu jasno i wyraznie widac, ze cos sie rozkraczylo.

 

Jeśli zdarzyło Ci się mieć jedną domenę, której nie udało nam się przechwycić, i uważasz że to koniec świata, to chyba naprawdę jeszcze nie rozumiesz jak to działa :rolleyes:

Tak, Ty za to pozjadales wszelakie rozumy i masz monopol... A tak naprawde nawet nie potrafiles przeczytac ze zrozumieniem wynikow whois, ktore podalem.

 

Podsumowujac - usluga przechwytywania za 20zl dziala tylko wtedy, gdy ktos inny zleci przechwycenie tej samej domeny za 40zl. W przeciwnym wypadku lepiej samemu probowac lapac - ma sie pewnosc, ze bedzie wieksza skutecznosc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem Ci wyraźnie, że skrypt nie zadziałał poprawnie dla jednej wskazanej domeny, ze względu na inną domenę przechwytywaną w tym samym czasie. Jeśli uważasz, że skoro nie zadziałał dla jednej, to nie będzie działał dla żadnej, to zapraszam rzeczywiście do ręcznego przechwytywania :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×