Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Pozwole sobie otworzyc temat analogiczny do tego o AfterMarket.pl (Michau mam nanije, ze sie nie obrazisz)

 

Mam kilka tipsow funkcjonalnych:

1. Segregowanie czy domena ma opcje czy nie by sie przydalo.

2. Mozliwosc zmiany czy sie chce miec widok swojej listy w calosci na jednej stronie czy na kilku stronach (osobiscie wole ta pierwsza opcje).

3. Domeny w spadach wg. alfabetu tj. wybierasz A dostajesz wszystkie domeny na A w wybranym przez siebie zakresie np. z wczoraj.

4. W listach domen tych do przechwycenia przydalo by sie << wstecz i dalej >> o czym juz na poczatku - Michau Ci pisalem kiedy o tym.

5. Mozliwosc ustawienia powiadomienia o konczacej sie aukcji domeny smsem / maile poza tym 2 godziny przed koncem aukcji (pare razy juz przespalem aukcje :huh: )

 

To tyle na teraz jesli ktos ma jeszcze jakies uwagi to zapraszam do dopisywania :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodalbym tez mozliwosc przedluzenia platnosci za zlapane domeny. Trzy doby to pomimo wszystko niejednokrotnie za malo, bo jak w tygodniu jeszcze mozna przelew zrobic, tak w weekendy banki nie dzialaja i przelewu nie da sie nijak zrobic. Podobnie dni powszednie, gdzie od 22ej do 7ej rano tez transakcje sa zablokowane we wszystkich bankach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z empiriusem że trzy dni to mało. Trzeba by przedłużyć albo może więcej banków?

 

I taka uwaga do przebiegu aukcji:

Załóżmy, że licytują A, B i C.

C postawił 100

B postawił 100

Wynik: C wygrał cena 100.

B postawił 200

Wynik: B wygrał cena 110.

A postawił 150

Wynik: B wygrał cena 160.

 

Ale gdybywcześniej:

B postawił 150

Wynik: B wygrał cena 110.

A postawił 150

Wynik: B wygrał cena 150.

 

Mam nadzieję, że da się zrozumieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś się popsuło:

 

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/var/lib/php/session/sess_cc4rh0ok0b0n7m3skifnrc4v95, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in /var/www/sites/domeny/config.php on line 3

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_cc4rh0ok0b0n7m3skifnrc4v95, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś się popsuło:

 

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/var/lib/php/session/sess_cc4rh0ok0b0n7m3skifnrc4v95, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in /var/www/sites/domeny/config.php on line 3

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_cc4rh0ok0b0n7m3skifnrc4v95, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0

http://www.di.pl/index.php?showtopic=15235&hl=

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś się popsuło:

 

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/var/lib/php/session/sess_cc4rh0ok0b0n7m3skifnrc4v95, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in /var/www/sites/domeny/config.php on line 3

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_cc4rh0ok0b0n7m3skifnrc4v95, O_RDWR) failed: Read-only file system (30) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0

 

 

dokładnie

 

i kiedy sie loguje na stronie głównej, to wyskakuje

Logowanie

 

Jeśli posiadasz już konto w serwisie Dropped.pl lub AfterMarket.pl, wpisz swój adres email oraz hasło, aby zalogować się do swojego konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taką małą aczkolwiek znaczącą - przynajmniej dla mnie - propozycje odnośnie przekierowań, otóż chodzi o to aby można było przekierowywać domeny na inny adres za pomocą .htaccess:

 

<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.jakasstronainternetowa.pl/$1 [R=301,L]
</IfModule>

 

Powyższa formuła jest nie powoduje nic szczególnego poza tym, że informuje np. robota wyszukiwarki o tym, że nastąpił błąd 301 czyli przeniesienie strony pod inny adres podany w 4 linii. Taka opcja ma także zastosowanie w przypadku przekierowania ruchu na inną stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Użytkownik ma problem z opłaceniem dwóch domen, na razie rating został wyzerowany aby umożliwić powtórne dokonanie płatności. Jeśli płatność nie dojdzie, ujemny rating powróci z powrotem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możemy liczyć na trim() w SuperWHOISie? ;)

Dodane ;)

 

1. Segregowanie czy domena ma opcje czy nie by sie przydalo.

Rozumiem, że chodzi o sortowanie na liście domen wygasłych?

 

2. Mozliwosc zmiany czy sie chce miec widok swojej listy w calosci na jednej stronie czy na kilku stronach (osobiscie wole ta pierwsza opcje).

Której listy? W serwisie jest ich sporo ;)

 

3. Domeny w spadach wg. alfabetu tj. wybierasz A dostajesz wszystkie domeny na A w wybranym przez siebie zakresie np. z wczoraj.

OK, dopiszę do TODO.

 

4. W listach domen tych do przechwycenia przydalo by sie << wstecz i dalej >> o czym juz na poczatku - Michau Ci pisalem kiedy o tym.

Chodzi o stronicowanie? Czy o coś innego?

 

5. Mozliwosc ustawienia powiadomienia o konczacej sie aukcji domeny smsem / maile poza tym 2 godziny przed koncem aukcji (pare razy juz przespalem aukcje :ph34r: )

Na ile wcześniej? (poza SMSem który jest 2 godziny wcześniej)

 

Dodalbym tez mozliwosc przedluzenia platnosci za zlapane domeny. Trzy doby to pomimo wszystko niejednokrotnie za malo, bo jak w tygodniu jeszcze mozna przelew zrobic, tak w weekendy banki nie dzialaja i przelewu nie da sie nijak zrobic. Podobnie dni powszednie, gdzie od 22ej do 7ej rano tez transakcje sa zablokowane we wszystkich bankach.

To da się zrobic dopiero wtedy, kiedy zrezygnuje się z aukcji publicznych...

 

Mam nadzieję, że da się zrozumieć.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem ;)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponawiam prośbę o stworzenie opcji "Zaznacz wszystkie domeny które nie zostały przechwycone" w celu ich usunięcia z listy za jednym zamachem.

 

U mnie na liście leży odłogiem ponad 500 domen i nie chciało by mi się klikać po kolei aby to usunąć.

 

Podejrzewam, że inni mogą mieć xxxx domen na liście :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że chodzi o sortowanie na liście domen wygasłych?

Tak

 

Której listy? W serwisie jest ich sporo :P

Wygasłych.

 

OK, dopiszę do TODO.

Dzieki.

 

Chodzi o stronicowanie? Czy o coś innego?

Chodzi o: poprzednia - nastepna

 

Na ile wcześniej? (poza SMSem który jest 2 godziny wcześniej)

Dowolnie. Kazdy woli inaczej.

 

Jeszcze pare kwestii:

 

1. Ustawianie ilości wyswietlanych domen na jedna strone na liscie wygaslych.

2. Zaowazylem porownujac listy z Nasku i Dropped.pl, że jest problem pobieraniem listy niekeiedy trafiaja sie takie kroliczki jak FFFFFFFFFFFFFFF albo nie trafiaja do listy wcale mimo, że spadły i nie da się ich dodać.

3. Mapa serwisu:

Nie znaleziono strony

Strona, jakiej szukasz, nie została znaleziona.

4. Mam u Ciebie ponad 100 domen i 2 gwiazdki. Nie dokopalem sie nigdzie do dokladnego punktowania i opisu ratingu.

5. Mysle, ze z marketingowego punku widzenia moglo by byc faj gdybys dawal maile w swoich domenach w sensie dwoch glownych. W zasadzie pro spolecznie mozna zrobic to za darmo przy uzyciu Googla.

6. Wytlumacz prosze zasady dzialania przekierowan bo swojego czasu kiedy proponowalem rewritem mowiles, ze tak to dziala ja niestety nie jestem tego taki pewien. Dal bym tez mozliwosc ustawienia przekierowania po okreslonym czasie np. 15 sekundach wtedy domena jednoczesnie informuje o tym, ze jest na sprzedaz i kieruje ruch na inna strone.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponawiam prośbę o stworzenie opcji "Zaznacz wszystkie domeny które nie zostały przechwycone" w celu ich usunięcia z listy za jednym zamachem.

 

U mnie na liście leży odłogiem ponad 500 domen i nie chciało by mi się klikać po kolei aby to usunąć.

 

Podejrzewam, że inni mogą mieć xxxx domen na liście :rolleyes:

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem błąd. W cenniku promocyjnym czytamy:

"Wypłata środków na polskie konto bankowe 2.5% 0.0% kwoty, min. 2.50 PLN"

 

Proszę o sprostowanie.

 

EDIT: Sorry, nie zauważyłem tamtego wątku. Może lepiej napisać po prostu: opłata stała 2,5 PLN?

Edited by tom_net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd EURid: Błąd połączenia z systemem EURid couldn't connect to host (7) [9999]

 

Kiedy można spodziewać się naprawy funkcji do aktywowania rejestracji .eu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×