Jump to content
Sign in to follow this  
luqi

Opcja, czy przedłużać domenę?

Recommended Posts

Czy waszym zdaniem przedłużać domenę na która została założona opcja chodziarz jest raczej mało warta :huh:

 

Nie koniecznie. Może np. dropped założył opcje jak leci a nie koniecznie domena będzie warta więcej niż przedłużenie. Radziłbym się nie sugerować opcją przy przedłużeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja mam podobna sytuacje m.in. KacikKibica.pl - wg Was przedluzyc czy odpuscic?

 

kacikkibica.pl nie bardzo pasuje, nawet pod serwis. jak dla mnie to nie, ale to Twoje pieniadze :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja mam podobna sytuacje m.in. KacikKibica.pl - wg Was przedluzyc czy odpuscic?

Kącik czy taki mały kac ? Odpuść sobie tą domenę :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam podobnie z podkladka.pl :huh: Ktoś założył opcje, a ja i tak wiem że jest nic nie warta - dlatego jej nie przedłużę.

Z drugiej strony, śmieszą mnie sytuacje, kiedy niektórzy przedłużają tylko domeny na których są opcje... i nie ważne jak zła jest domena... "jest opcja - muszę ją za wszelką cenę przedłużyć..." nawet dlatego, żeby zrobić komuś na złość :D

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podkladka.pl - fajna domena :huh: Tylko niestety malo komercyjna.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto zajrzeć na dropped.pl kiedy domena wejdzie w 15 dni i zobaczyć czy adres ma status "premium" bo jeśli tak, to być może nazwa warta jest więcej niż te wydane 100zł na opcję.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

po prostu masz motywację by sprzedać, ale widać, zakładanie opcji prowadzi do rodzaju korespondencyjnej "walki" pomiędzy stronami, właścicielem domeny i opcji, jeżeli obie strony są domeniarzami, i wiedzą o co chodzi,

 

pytanie czy lepiej założyć 20 opcji na średnie domeny i mieć ostatecznie 1 domenę np. za 20x32+15=655zł, czy lepiej kupić ją na giełdzie bezpośrednio od domeniarza, ... chyba, że lepiej by zarobił tylko nask

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze sa chetni (zalozyli) opcje na domeny:

 

analitykfinansowy.pl

wybitny.pl

podrozmarzen.pl

 

Co myslicie - oddac czy przedluzyc?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto zajrzeć na dropped.pl kiedy domena wejdzie w 15 dni i zobaczyć czy adres ma status "premium" bo jeśli tak, to być może nazwa warta jest więcej niż te wydane 100zł na opcję.

 

Moim zdaniem, żadne porównanie ;-)

Fakt faktem, że często domeny premium są ładne i warte niezłej ceny ale jest także masa przypadków, gdzie "kulfony" są jako premium, dam Ci przykład:

2pm.pl Szkoda, że nie 14pm.pl

abcwypadku.pl Lepsza byłaby abckolizji.pl :D

I wiele wiele innych... Rozumiem, może niektóre mają z nich jakąś tam alexe,PR,historię ale większość także nie ma nic, a jest premium co mniej najbardziej dziwi. No może dla niektórych to sa domeny premium i warte miliony i ja się nie znam, więc ok ;-)

Jak ktoś przechwyca i opłaca wszystkie domeny premium, to życzę powodzenia w dalszych transakcjach :-)

 

I prośba do Michała, żeby zmienił może serwer, na którym stoi Dropped, bo przez kilka ostatnich dni widać, jakby strona dostała małej "zadyszki" i zamula okropnie. A może to tylko tak u mnie ;-)

 

Pozdro

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt faktem, że często domeny premium są ładne i warte niezłej ceny ale jest także masa przypadków, gdzie "kulfony" są jako premium, dam Ci przykład:

2pm.pl Szkoda, że nie 14pm.pl

abcwypadku.pl Lepsza byłaby abckolizji.pl :D

I wiele wiele innych...

 

Taki jest niestety urok automatu, ale swoją droga nie mam zielonego pojęcia skąd ten automat bierze listy domen, bo skoro na każdą stronę ze spadającymi domenami „premium” jest jedna, może dwie interesujące mnie jako klienta, to trochę mi się nie chce przeglądać tej listy... :-(

 

I prośba do Michała, żeby zmienił może serwer, na którym stoi Dropped, bo przez kilka ostatnich dni widać, jakby strona dostała małej "zadyszki" i zamula okropnie. A może to tylko tak u mnie ;-)

 

Michau chyba się przejął że Złapane.pl łapie prawie 20% domen i teraz tak rzeźbi aż serwer NASK-u staje. Michau, nie bądź takim egoistą, zostaw trochę innym! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I prośba do Michała, żeby zmienił może serwer, na którym stoi Dropped, bo przez kilka ostatnich dni widać, jakby strona dostała małej "zadyszki" i zamula okropnie. A może to tylko tak u mnie ;-)

 

Działa Wam dropped.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje, że wiele tych domen "premium" pochodzi od ludzi przedłużających swoje domeny za pomocą opcji i próbujących zarazem sprzedać swoje domeny (czyli wykupienie opcji i dodanie jako aukcji premium).

 

Przynajmniej moim zdaniem w okolicach wprowadzenia tej możliwości lista domen premium się powiększyła i pogorszyła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×