Jump to content
Sign in to follow this  
bradiaga

Ukryte nicki ?

Czy ukrywać nicki w dziale Wycena i Opinia.  

83 members have voted

  1. 1. Czy ukrywać nick osoby dodającej domenę do działu Wycena i Opinia?

    • Ukrywać na 48h
      28
    • Dać możliwość wyboru: Ukrywam - nie ukrywam.
      39
    • Nie ukrywać. I tak każdy sobie sprawdzi whois ;)
      16


Recommended Posts

Na pewnym forum fotograficznym, w którym miałem przyjemność uczestniczyć w czasie dodawania zdjęcia można było ukryć swój nick. (na 48 godzin)

Jeśli technicznie by to było możliwe (Moderatorzy?) To co sądzicie o takim rozwiązaniu?

bradiaga

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo mi sie nie podoba ten pomysl, jak prosze o wycene moich domen to z niektorymi opiniami sie bardzo licze, z niektorymi troche, a z innymi wogole -zapewne podobnie wiekszosc uzytkownikow, wiecej powodow chyba nie trzeba podawac

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, już rozumiem ;-)

 

Jednak zgadzam się z Panem Grzegorzem. Nie komplikujmy sobie bardziej 'życia' na forum. Zmiany są dobre, ale ta bardzo mi się nie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem mogło by być ciekawie. Nie sugerowano by się nickami.

"A bo ten ma dobre portfolio to tę domenę trzeba ładnie wycenić:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżbym się nie wysłowił jasno?

Dodający do oceny swoją domenę ukrywa nick. O ile ma taka wolę oczywiście - ma wybór. (Nick ujawnia się po 48 godzinach).

Nicki wyrażajacych opinie sa jawne cały czas.

Pozdrawiam

bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak. Ciekawe.

Tylko, że całkowicie osobą "incognito" użytkownik z ukrytym nickiem nie byłby. Niewiele trzeba, aby trochę przysiąść nad jego domeną, i obnażyć jeśli nie jego tożsamość, to np. przy "dobrych wiatrach" :rolleyes: inne jego domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem mogło by być ciekawie. Nie sugerowano by się nickami.

"A bo ten ma dobre portfolio to tę domenę trzeba ładnie wycenić:

 

Było by to ciekawe. Uważam, że to dobry pomysł. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było by to ciekawe. Uważam, że to dobry pomysł. :rolleyes:

 

 

Ciekawy pomysł,

ale jest on jednak "do obejścia" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy pomysł,

ale jest on jednak "do obejścia" ...

 

Nie zawsze da się obejść. Poza tym mnie osobiście nie chciałoby się grzebać po doomeny.pl i innych żeby zobaczyć kto daje do wyceny :rolleyes:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zawsze dasię obejść. Poza tym mnie osobiście nie chciałoby się grzebać po doomeny.pl i innych żeby zobaczyć kto daje do wyceny :rolleyes:

 

 

... no mnie też nie chciałoby się :), komuś innemu może tak ...

Samo założenie jest ciekawe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł jest świetny - tylko znając życie nigdy nie zostanie wdrążony w życie forum :rolleyes:

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

bradiaga trzeba było zrobić głosowanie :rolleyes: pomysł jest ciekawy i bardzo chętnie zobaczyłbym coś takiego na forum.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł ciekawy, ale faktycznie dość łatwo zweryfikować właścicieli - szczególnie tych co rejestrują domeny na firme i mają jawne dane whois.

Tak czy inaczej jestem na tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżbym się nie wysłowił jasno?

Dodający do oceny swoją domenę ukrywa nick. O ile ma taka wolę oczywiście - ma wybór. (Nick ujawnia się po 48 godzinach).

Nicki wyrażajacych opinie sa jawne cały czas.

Pozdrawiam

bradiaga

teraz rozumiem, podoba mi sie, warto przetestowac, a pozniej podjac decyzje czy to dobry pomysl

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł jest świetny - tylko znając życie nigdy nie zostanie wdrążony w życie forum :rolleyes:

Fundusze fundusze i wszystko można zrobić ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko nie róbcie sondy :rolleyes:

 

Tylko nie powtarzaj tego samego po innych.

 

Jedna osoba wspomniała, że nie są już potrzebne żadne sondy na forum chyba heden, a pózniej każdy w nowym pomysle pisze "ej, ale nie robcie sondy", "ale sonda juz nie potrzebna", "po co kolejna sonda"? To jest już na prawdę nudne. Nie dość, że post nie wnosi niczego konkretnego do tematu to jeszcze denerwuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł fajny jednak nie mam ochoty na ten cel się składać, to bardziej gadżet, bez którego można żyć chyba, że ktoś wykona modyfikacje dla "sportu" za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) chyba, że ktoś wykona modyfikacje dla "sportu" za darmo.

Jakby nie spodziewano się IP.Board 3.0 ( oj będzie się działooo ;P ) to chętnie bym wykonał za darmo, bo to dość ciekawa propozycja, jednak należy liczyć się z tym, że powoli IP.Board 2.x będzie odchodził..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem tu od niedawna więc nie śmiałem robić sondy:)

Ale widzę, że pomysł się podoba.

Tamto forum to chyba były fotomotywy*pl - to tak jakby ktoś chciał zobaczyć co to za skrypt.

Ale forum zmieniło właściciela i nie wiem czy ta funkcja dalej działa.

Co do możliwości sprawdzenia czyje - jasne że jest. Tylko po co?

Żeby się nie narazić przyjacielowi?

Uważam, że pisząc Wycenę i opinię - trzeba się skupić nad adresem. To czasem pomaga właścicielowi - (pomysły na zagospodarowanie) a czasem innym czytającym - jakich domen szukać a jakie sobie odpuszczać.

Pozdrawiam

bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukrywanie nicków niewiele zmieni, to tak jak z aukcjami, chodzi o motywację, a generalnie jej brak, można zadać sobie pytanie, jaką motywację mają aktualnie osoby wyceniające, co zmieni w tej kwestii zasłonięcie nicku, i czy jest w ogóle możliwość stworzenia takiej motywacji, by było dużo osób zainteresowanych wyceną, przy tym warto przeanalizować aktualną sytuację, najczęściej wyceniane są domeny wybranych osób z dużą aktywnością na forum oraz totalne ninje, a największym powodzeniem cieszyły się tematy, gdzie trzeba było zgadnąć cenę sprzedaży domeny, i to były jedyne tematy z większymi emocjami,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×