Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

Przez pewien czas grzecznie odpowiadałem na wszelkie zapytania, nawet typu" ile za ........pl" bez imienia/nazwiska czy powitania. Zauważyłem jednak iż poziom kultury jest wprost proporcjonalny to zasobności portfela i powagi oferenta. Teraz wychodzę z założenia, że jak kogoś nie stać na to aby się podpisać, to tym bardziej nie będzie go stać na zakup domeny. Budżety takich "apaczy" zwykle kończą się na 50 pln więc po prostu nie odpisuję nic.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ani cześc, ani dzień dobry to lekka przesada, ale brak podpisu, czy też samo imię w kontekście transakcji via Aftermarket powinno byc do przyjęcia. A przynajmniej ja jako sprzedający nie wymagam niczego takiego od kupujących i mam nadzieję, że odwrotnie też tak jest. :)

 

W kontekście transakcji AM to dla mnie do przyjęcia jest nawet sama kwota, mam na myśli wiadomości pisane bezpośrednio na maila przez osoby spoza branży, które ostatnio wyglądają mniej więcej tak(przykłady z kilku ostatnich dni):

 

Ile chcesz za sprzedaż domeny?

 

ile za samodoskonalenie.pl?

 

Za ile puscisz ddj.pl?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Fakt, na takie "zapytania" to szkoda tracic czasu.

 

Ogólnie interesy z domainerami należą do naprawdę trudnych. ;) Co jakiś czas mam okazję pozyskiwac/odzyskiwac domeny dla Klientów i różnie się trafi - raz jest to osoba, której mówię jak jest i on to rozumie, dogadujemy się. Innym razem trafia się jakiś fanatyk, z którym już po pierwszej fali korespondencji daje sobie spokój. Zdarzył mi się przypadek, kiedy widziałem cenę Kup Teraz, złożyłem zapytanie i cena Kup Teraz znikła. Na domenę musiałem więc poczekac pare miesięcy ;)

 

Ludzie często są przekonani, że domeny jak rachunek za telefon - da się opłacic w późniejszym terminie, unikając poważniejszych konsekwencji. Swoją drogą, ciekawe co by było, gdyby operatorzy utworzyli rynek wtórny dla numerów tel. :) Oj, działoby się.

Edited by e-demon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Innym razem trafia się jakiś fanatyk, z którym już po pierwszej fali korespondencji daje sobie spokój.

 

Aż muszę zapytać - czym objawia się taki fanatyzm domenowy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiadam każdemu. Mniej więcej standardowo [jeśli go nie znam].

 

Np. dziś w nocy było takie coś:

 

Bo mam inna opcję, żeby się nie zgadać. Proszę o odpowiedź ile kosztuje to witrynko. Sprzedajta to puki nie jest zadłużone. Pozdrawiam

 

I odpowiedź:

 

Witamy uprzejmie,

 

dziękując za zainteresowanie domeną xxxxxx.pl.

 

 

 

Proponowana cena za domenę xxxxxx.pl (wraz z jej odpowiednikiem z polskimi znakami czyli domeną xxxxxx.pl) wynosi xxxx zł.

 

 

--

Z poważaniem,

 

( i tu podpis oraz klauzula ważności oferty)

 

 

Natomiast jestem w stanie rzucać ciężkimi ku ... ami jeśli ktoś próbuje mnie obrazić, klnie itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zapytania w stylu "ile chcesz" lub "ile za domenę" zawsze odpowiadam z kulturą (chodź czasami ostre przekleństwa chodzą po głowie).Staram się nie dostowywać do poziomu klienta.Zapytania w których przewijają się wulgarne słowa ignoruję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpowiadam każdemu...

 

Ja nie.

 

Dla mnie nie do przyjęcia są oferty w stylu:

 

Na CWT została wyceniona na 79,00 zł ;)

 

Jestem w stanie przeznaczyć na domenę 700 zł ;)

 

Chyba, że nastąpiła pomyłka i oferta miała być na 70 zł? Jak można pisać o tym, że domena jest wyceniona na 79 zł a linijkę niżej proponować prawie 10 razy tyle? Dla mnie to jawna próba wprowadzenia w błąd drugiej osoby i liczenie na to, że może się uda. Co do ewentualnych negocjacji jakoś nie widzę sensu negocjowania przy ofercie 700 zł. Z tego co pamiętam to na PW wysłałem chyba odpowiedź wraz z linkiem:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17001...ogrzeb\.pl

 

i otrzymałem tylko podziękowanie bez żadnej konkretnej ceny więc o jakich negocjacjach mamy rozmawiać? Najwidoczniej moja cena zakupu przekroczyła kwotę, którą kupujący był w stanie zapłacić więc negocjacje się zakończyły zanim się rozpoczęły.

 

Bez osobistych wycieczek do Martineza. Celowo nie podawałem o kogo chodzi. Oferta mnie po prostu rozbawiła. :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
klik

 

Możliwe, że skrzywdziłem tam jakiegoś top generyka, ale chyba się zrozumiemy ;)

 

 

Często takie aukcje służą jako słup ogłoszeniowy.

 

Natomiast jeden ze Sprzedających chyba przesadził z tą prawie miliardową ceną :) [777 777 780,00 zł]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwe, że skrzywdziłem tam jakiegoś top generyka, ale chyba się zrozumiemy ;)

 

Mogę zrozumieć wystawianie takich ofert jako ogłoszenia, ale chyba nie bardzo mógłbym zrozumieć składanie takich totalnie nierealnych kontrofert (po milion zł i więcej) dla ofert na słabe lub bardzo słabe domeny, bo to bez sensu. To chyba rzeczywiście byłby już fanatyzm. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiadam zasadniczo na każde kulturalne zapytanie, ale zazwyczaj ograniczam się do "Cena tej domeny to xxx zł", wiedząc że i tak w 99% przypadków to koniec korespondencji. Natomiast jeśli ktoś na wstępie oferuje śmiesznie niską kwotę, to rzadko odpowiadam. Bo może się skończyć jak w dowcipie:

 

– Czysta?

– Pińcet.

– Ja się pytam czy czysta jesteś...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ani cześc, ani dzień dobry to lekka przesada, ale brak podpisu, czy też samo imię w kontekście transakcji via Aftermarket powinno byc do przyjęcia. A przynajmniej ja jako sprzedający nie wymagam niczego takiego od kupujących i mam nadzieję, że odwrotnie też tak jest. ;)

Na AM słowa nie są potrzebne, wystarczy kwota :)

Czasami dialog jest potrzebny kiedy dochodzi się do kwoty maksymalnej jaką może zaproponować kupujący lub minimalnej ustalonej przez sprzedającego poniżej której nie sprzeda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z innej beczki .Dostałem propozycję kupna domeny ;)

Witam piszę z oferta sprzedaży domeny

Domena: Informacja24.com

Szacowana wartość:250000,00 PLN brutto (cena jest do negocjacji)

 

Zastanawiam się czy brać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie zamawialiście otrzymywanie ciekawych ofert :)

Chyba każdy to dostał, bo ja do dwóch serwisów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba każdy to dostał, bo ja do dwóch serwisów.

 

Może na mnie też przyjdzie pora.

 

No chyba, że nie zaznaczyłem gdzieś ,aby otrzymywać newsletter :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź na moją ofertę sprzedaży 4500 PLN za opiekaprawna*pl.

 

Dziekuję za informację. Nie przyjmuję Pańskiej oferty.

Proponuję 100 zł (to pokryje koszty rejestracji + przedłużenia).

 

Widać, że jakiś prawnik odpisał ;)

 

Poprosiłem o jakieś uzasadnienie oferty 100 zł. Także mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena : warzywny.pl

 

Mam 21 lat i interesuje się warzywami. Najbardziej lubie marchewki... Mmmmm...mniam- mniam. ^^

 

I co takiemu gościowi odpisać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena : warzywny.pl

 

 

 

I co takiemu gościowi odpisać :)

 

 

Ja bym mu napisał: a na mnie w podstawówce wołali seler ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×