Jump to content
Sign in to follow this  
pb

[UPRP] Słowo a Słowo.pl

Recommended Posts

Nie znalazłem takiego tematu, ale późno jest, mogłem przeoczyć – w razie czego proszę o doklejenie.

 

 

W UPRP znalazłem zarejestrowany towarowy znak słowny „Słowo” (nie dosłownie, umownie ;-). Rejestracja obejmuje jedną klasę, a spółka której przyznano TM używa domeny Słowo.com.pl. Ja mam Słowo.pl oraz plany na wykorzystanie domeny. Nie znam się dokładnie na klasach nicejskich, ale możliwe że klasa będzie ta sama, bo jest dość szeroka. I teraz moje pytanie:

 

Czy w obliczu istnienia TM na Słowo, mogę zarejestrować TM na Słowo.pl w tej samej klasie? Bo w innej to chyba bez problem, zgadza się?

 

Liczę na głosy doświadczonych, bo ja jeszcze nie miałem kontaktu bezpośredniego z UPRP...

 

 

[edit] Jak tak patrzę na klasy znaków oto.pl i OTO, to chyba można... ba, nawet są dwa TM „OTO” w tej samej klasie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie znalazłem takiego tematu, ale późno jest, mogłem przeoczyć ? w razie czego proszę o doklejenie.

 

 

W UPRP znalazłem zarejestrowany towarowy znak słowny ?Słowo? (nie dosłownie, umownie ;-). Rejestracja obejmuje jedną klasę, a spółka której przyznano TM używa domeny Słowo.com.pl. Ja mam Słowo.pl oraz plany na wykorzystanie domeny. Nie znam się dokładnie na klasach nicejskich, ale możliwe że klasa będzie ta sama, bo jest dość szeroka. I teraz moje pytanie:

 

Czy w obliczu istnienia TM na Słowo, mogę zarejestrować TM na Słowo.pl w tej samej klasie? Bo w innej to chyba bez problem, zgadza się?

 

Liczę na głosy doświadczonych, bo ja jeszcze nie miałem kontaktu bezpośredniego z UPRP...

 

 

[edit] Jak tak patrzę na klasy znaków oto.pl i OTO, to chyba można... ba, nawet są dwa TM ?OTO? w tej samej klasie...

 

 

Oj pb moze faktycznie nalezy to zrzucic na to ze bylo pozno a moze mamy inne postrzeganie bo ja nie widze w bazie UPRP przyznananej ochrony na slowny "słowo" .Sprawdzilem dosc dokladnie bo jak czytalem pierwsze zdanie z twojego posta to juz bylem w szoku ale podejrzewalem ze to nie mozliwe i tak tez jest !

Nie chce rozwijac temtu wykluczania sie klas , kolizji itd chce zrowcic uwage wszystkim na jedna mala rzecz a mianowicie na uwazne czytanie wynikow bazy !

Mowie po to bo juz wielokrotnie spotykalem sie z taka wlasnie sytuacja jak teraz opisuje pb .Nie jest to tylko blad ludzi ktorzy sie tym nie paraja na codzien ale tez znam coniektorych prawnikow popelniajacych ten sam blad ! Juz mowie o co chodzi .A mianowicie o roznice miedzy zlozniem wniosku o ochorne , otrzymnaiem , odmowa i w koncu okresem oczekiwania na ochrone.Zobacz pb Ty mowisz o klasie 16 w tak ? Ale zwroc uwage na maly szczegol ze skladajacy dostal ODMOWE :P Widzisz ze pole tabeli "111) Numer prawa wyłącznego" przy tym rekordzie jest puste ? Czyli nie ma numeru ochrony a tzn ze albo czeka albo odomowa albo wygasniecie .Ale jak wejdziemy w ten rekord to widzimy ze Odmowa.Dobrze mowie czy mowimy o innym rekordzie ?

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj pb moze faktycznie nalezy to zrzucic na to ze bylo pozno a moze mamy inne postrzeganie bo ja nie widze w bazie UPRP przyznananej ochrony na slowny "słowo" .[...]

 

Wydaje mi się, po przeczytaniu postu pb, że nie chodzi mu konkretnie o znak "słowo" a użył go chyba w znaczeniu "generyk". Tak ja to zrozumiałem. :P

 

W UPRP znalazłem zarejestrowany towarowy znak słowny „Słowo” (nie dosłownie, umownie ;-).

 

Albo to ja źle zrozumiałem.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, po przeczytaniu postu pb, że nie chodzi mu konkretnie o znak "słowo" a użył go chyba w znaczeniu "generyk". Tak ja to zrozumiałem. :P

 

 

 

Albo to ja źle zrozumiałem.

 

To moze obaj zle zroumielismy :P? ale fakty sa takie ktore pasuja "jedna klasa" ( a takich rekordow jest tylko 5) i slowny na "słowo" a takich jest tylko 2.Nie napisal ze na fraze ze slowem "słowo" .

Ale nie ma co dumac pb nam wyjasni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kilofek: no napisałem przecież, że nie dosłownie „Słowo”, tylko umownie, czyli trzeba tam wstawić jakieś słownikowe słowo, którego nie chcę zdradzać. Chodzi mi o samą ideę. ;-) Aha, i chodzi mi tylko o znaki z *przyznaną* ochroną, nie patrzyłem na odrzucone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×