Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Słowa kluczowe w domenach zagranicznych

Recommended Posts

Kupiłem niedawno trochę domen zagranicznych (literówek) – szwedzkich, holenderskich, hiszpańskich, fińskich itp. Jakoś tam sobie radzą, wejść trochę jest, ale klikalność w porywach sięga kilku procent. Jak dobieracie słowa kluczowe do takich 'egzotycznych' domen? Trochę mi się udało przez podpytywanie znajomych i szukanie w Wikipedii, ale nadal sporo brakuje. Może po prostu poprosić account managera o załatwienie tego? Ale jeśli macie jakieś podpowiedzi, to chętnie przeczytam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jedną domenę zagraniczną i użyłem ich własnych keywordów podglądając źródło strony. Co prawda ctr na poziomie 1-2% ale to dlatego, że to jest chyba jakis portal w stylu wp czy onetu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jedną domenę zagraniczną i użyłem ich własnych keywordów podglądając źródło strony.

 

Super pomysł, dzięki!

Muszę więcej spać, to może sam będę na takie rzeczy wpadał... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

z moich obserwacji wynika, że istnieją domeny nieoptymalizowalne. tzn. że jakiekolwiek słowa byśmy nie użyli to cr będzie słaby i basta.

jest to dla mnie zagadka, bo mam trochę domen literówek tych samych stron, layouty te same, keywordy te same, a cr baardzo różne, różnice sięgające kilkudziesięciu %.

miałem i mam takie domeny, zmieniałem templaty co parę dni, keywordy i nic. efekty zerowe. cokolwiek bym nie robił, cr jest na podobnym poziomie.

dotyczy to zarówno zagranicznych jak i .pl.

moja teoria jest taka. mamy 2 literówki tej samej strony. np. alegro*pl i alagrr*pl. ktoś wpisując alegro jest bardziej przekonany/pewny, że wpisał dobry adres, więc bardziej skupi się na tym co mu się pokazało i chętniej kliknie w linka. w drugim przypadku ktoś szybciej zorientuje się, że popełnił błąd i wpisze adres jeszcze raz (zamiast klikać :-))

myślę, że czasami trzeba mieć szczęście. próba optymalizacji może zwiększyć cr tylko nieznacznie, sądzę, że nie da się zrobić skoku z kilku do powiedzmy zadowalajacego poziomu 25-30% (a są domeny, przy których cr jest 50-70% bez żadnych keyów...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×