Jump to content
Kangur

Mundial 2010

Recommended Posts

06 września 2008 r. rozpoczęły się piłkarskie eliminacje, które wyłonią finalistów Mistrzostw Świata 2010 w RPA.

Jak Waszym zdaniem poradzą sobie reprezentanci Polski ?

Na początek mizerny remis we Wrocławiu ze Słowenią 1:1 ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Waszym zdaniem poradzą sobie reprezentaci Polski ?

Nie poradzą sobie.

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

rowni pochylej ciag dalszy... Wichniarek i Jelen zrezygnowali z gry u Beenhakkera...

mysle, ze nie bedzie nawet barazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mimo wszystko mam nieodparte wrażenie, że Leo bardzo chciałby nie prowadzić już naszej reprezentacji i robi wszystko aby mu się to udało...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mimo wszystko mam nieodparte wrażenie, że Leo bardzo chciałby nie prowadzić już naszej reprezentacji i robi wszystko aby mu się to udało...

 

... ja mam wrażenie wprost przeciwne. PZPN chciałby rozwiązać kontrakt, ale musiałby płacić wielkie pieniądze za jego rozwiązanie ...

Leo [nie ujmując sukcesu awansu, i "tylko" awansu do ME], próbuje pewnie selekcjonować i trenować, jak umie najlepiej.

I tak mu właśnie wychodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale właściwie co przemawia za Twoim zdaniem?

 

Podstawowe argumenty, które wpływają na moje zdanie to:

- zerowa konsekwencja (początkowe wmawianie wszystkim, że w 40 milionowym kraju blebleble, a potem naciskanie na to, aby Roger dostał nasz paszport).

- zbyt duża nonszalancja i atakowanie mediów (bądźmy szczerzy, Janas nawyprawiał o połowę mniej niż Leo, a wiemy jak go media za to zjadły, tutaj dopiero powoli się zaczyna).

- całkowity brak jakichkolwiek podsumowań euro,

- "ataki" na polaków. Nie wiem jak Tobie, ale mnie osobiście strasznie denerwuje, że jakiś obcy facet przychodzi i mówi co robię w życiu źle, jak powinienem żyć i co robić, pomimo, że za przeproszeniem co go to obchodzi?

- sprawa "imprezy" po meczu z Ukrainą,

- konflikt z Jeleniem i Wichniarkiem, podczas kiedy nie mamy innych napastników,

- stawianie na słabeuszy, którzy mają wiadomych agentów i którzy nie "bronią się" swoją grą.

 

To są punkty, które moim zdaniem wskazują, że Leo jednak bardzo chciałby odejść.

 

Jeśli chodzi o PZPN, to generalnie nie ma co komentować tej instytucji, jeśli mnie szef daje coś za zadanie, a ja po jego kompletnym niewykonaniu przyszedł bym na dywanik i dał do zrozumienia, że nie będę się tłumaczył, to już bym u niego nie pracował.

 

Sprawa wygląda tak, że Leo przyszedł do pracy z celem awansu - awansował (pamiętajmy, że było mu łatwiej niż Engelowi i Janasowi), dostał za to wypłatę i dodatkowo wynegocjowane premie, ok - jego sprawa.

Teraz przyszły ME, gdzie miał wyjść z grupy, a po fatalnym stylu, nędznej formie i błędnie dobieranym składzie wróciliśmy z jednym punktem. Nie wywiązał się z założeń - dla mnie sprawa jasna, sam z honorem bym odszedł.

 

Kolejna sprawa, to ile lat ma budować drużynę aby dobrze grać?

Po ponad dwóch latach (z "dopingiem" z Brazylii) nie potrafimy wygrać u siebie ze Słowenią... z którą pewnie Lech czy Wisła w dobrej formie, dałyby sobie radę.

 

Widzę tylko dwie możliwości, albo jest to już bardzo słaby trener (gorszy od Engela lub Janasa), albo bardzo chce zostać zwolniony.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ależ ja nie bronię pana Leo. Doceniam, jedynie fakt awansu. I tyle. Zbyt dużo zjadłem nerwów, podczas wielu meczów, wielu beznadziejnych powołań, wielu nieracjonalnych niepowołań. Do pana Janasa mam podobne "ale" [jestem kibicem "Wisły". Znana byłą sprawa choćby i "Franka" - facet wygrał mu praktycznie eliminacje, teraz przy Leo, do tej pory Wiślaków "jak na lekarstwo". Tzn. ostatnio, cokolwiek ruszyło w powołaniach...].

 

Wiem tylko, że wśród Zarządu "leśnych dziadków" z Miodowej, istnieje bardzo silna opcja, której hasłem jest : "Leo powinien odejść".

 

Jeśli ja o tym wiem, to Leo o tym wie tym bardziej. Nic bardziej prostego, aby teraz spotkać się i w sposób polubowny kontrakt rozwiązać. "Diabeł" tkwi jednak pewnie, i jak zwykle "w szczegółach". Na dzisiaj, rozwiązanie kontraktu = wielkie odszkodowanie dla pana Leo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podstawowe argumenty, które wpływają na moje zdanie to:

(...)

- "ataki" na polaków. Nie wiem jak Tobie, ale mnie osobiście strasznie denerwuje, że jakiś obcy facet przychodzi i mówi co robię w życiu źle, jak powinienem żyć i co robić, pomimo, że za przeproszeniem co go to obchodzi?

 

Nie wiem, jakieś przykłady? może jesteś przewrażliwiony na punkcie polskości? Ten człowiek przyszedł z innej kultury również piłkarskiej. Jak widzi cały ten bajzel w PZPNie to komentuje pewne rzeczy, a czy to się odnosi do Polakow jako narodu? Czy Leo mówił kiedyś na przykład ,że Polacy to brudasy i świnie czy coś takiego? Ja nie słyszałem.

 

A może troche powinienes popracowac w innej kulturze to dla Japończyka, to dla Niemca to dla kogoś innego (albo tez miec pod soba paru Europejczykow), abyś trochę się obył ze światem i współczesnymi realiami, skoro oburza cie, ze jakis obcy facet i takie tam bla bla... ksenofobia?

 

Kolejna sprawa, to ile lat ma budować drużynę aby dobrze grać?

Po ponad dwóch latach (z "dopingiem" z Brazylii) nie potrafimy wygrać u siebie ze Słowenią... z którą pewnie Lech czy Wisła w dobrej formie, dałyby sobie radę.

 

gdybanie gdybanie gdybanie... nie znam prostych formułek matematycznych według których można zbudować mistrzowską drużynę. Ty znasz? To nie przepis na ciasto: weź kilo mąki, wsyp kilo cukru, dolej szklankę mleka.Czasem wystarczy rok, czasem potrzeba kilku a nawet kilkunastu lat, czasem to przebłysk (np. Dania euro 1992). Widziałes gdzies w Polsce szkółki sportowe? Sorry, Leo jest dwa lata w Poslce i prezes PZPN nie zrobił nic, aby szkółki powstały? To skąd czerpać talenty? Ze zbitki chłoptasiów biegających na podwórku? Ze studni ich czerpac? A może w reprezentacyjne kamasze powołamy stadionowych bandytów biegających z racami i nożami?

 

Widzę tylko dwie możliwości, albo jest to już bardzo słaby trener (gorszy od Engela lub Janasa), albo bardzo chce zostać zwolniony.

 

Oczywiście trenowałeś więcej zespołów reprezentacyjnych żeby się tak wypowiadać, czy może grałeś przypadkiem w FIFA 08 i tak tobie wyszło?

 

Przede wszystkim proponuję ochłonąć, nie egzaltować się tyle piłką nożną, która niestety wyzwala czesto negatywne emocje, zarówno te fizyczne jak i emocjonalne, zupełnie niepotrzebne zresztą. Polceam podopingowac inne reprezentacje, nie dlatego, że to grają szkopy przeciw naszym na ten przykład, tylko dlatego, że grają piłkarze, że bedzie ciekawe widowisko, sportowa rywalizacja itd. wiecej racjonalizmu, mniej pochopnych sądow.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, jakieś przykłady? może jesteś przewrażliwiony na punkcie polskości? Ten człowiek przyszedł z innej kultury również piłkarskiej. Jak widzi cały ten bajzel w PZPNie to komentuje pewne rzeczy, a czy to się odnosi do Polakow jako narodu? Czy Leo mówił kiedyś na przykład ,że Polacy to brudasy i świnie czy coś takiego? Ja nie słyszałem.

 

A może troche powinienes popracowac w innej kulturze to dla Japończyka, to dla Niemca to dla kogoś innego (albo tez miec pod soba paru Europejczykow), abyś trochę się obył ze światem i współczesnymi realiami, skoro oburza cie, ze jakis obcy facet i takie tam bla bla... ksenofobia?

Wiele sytuacji "około tematu" zaczęło wychodzić blisko rozpoczęcia euro. To głównie kwestie wywiadów (często potwierdzane na konferencjach) poczynając od kwestii średnio sportowych, że powinniśmy brać przykład z krajów bardziej rozwiniętych i nie robić problemów z naturalizacją Rogera (dla mnie to problem, widać że to fajny chłop, ale przecież żaden z niego Polak...). Później głośna afera z tym, że powinniśmy dziękować Niemcom za to co dla nas zrobili w okresie powojennym i pokomunistycznym (potem kłótnia o to z dziennikarzami, następnie wycofanie się i stwierdzenie, że to Bild kłamał - jak było nie wiem, ale niesmak pozostaje). Aż wreszcie liczne nauki dotyczące sposób życia polaków i podejścia do życia, tego chyba nie trzeba przytaczać, wystarczy obejrzeć kilka wywiadów, w których dziennikarz w jakiś sposób zdenerwował Leo (przed ME pytania o niepowołania Wichniarka i Brożka, jak się okazało słuszne).

Pominę fakt ważnego dla mnie Adasia... To nie była co prawda kwestia pouczania, ale wypadało się odpowiednio zachować.

 

Jeśli chodzi o pracę w innej kulturze, to chyba fatalnie odczytałeś moje słowa. Ja mam właśnie pretensje o to, że on nie chce zrozumieć naszej kultury tylko narzucić swojej. On ma być selekcjonerem, miał za zadanie wyjść z grupy, a nie uczyć żyć. W tym problem (dla przykładu, zobacz na trenera Rosjan).

 

Ksenofobia - pudło :)

 

gdybanie gdybanie gdybanie... nie znam prostych formułek matematycznych według których można zbudować mistrzowską drużynę. Ty znasz? To nie przepis na ciasto: weź kilo mąki, wsyp kilo cukru, dolej szklankę mleka.Czasem wystarczy rok, czasem potrzeba kilku a nawet kilkunastu lat, czasem to przebłysk (np. Dania euro 1992). Widziałes gdzies w Polsce szkółki sportowe? Sorry, Leo jest dwa lata w Poslce i prezes PZPN nie zrobił nic, aby szkółki powstały? To skąd czerpać talenty? Ze zbitki chłoptasiów biegających na podwórku? Ze studni ich czerpac? A może w reprezentacyjne kamasze powołamy stadionowych bandytów biegających z racami i nożami?

Nie wiem czy to "gdybanie" było do mojego cytatu, bo ja tam nigdzie nie gdybałem, co najwyżej stwierdziłem fakt. Jeśli natomiast pisząc o "gdybaniu" miałeś na myśli czas budowy drużyny (reprezentacji, bo to właściwie w tym przypadku różnica), to moim zdaniem (obojętnie z jakim trenerem) powinniśmy właśnie zacząć przygotowania do ME 2012, czyli 4 lata są okresem w sam raz. Problem polega na tym, że Leo po 2 latach zaczyna od zera.

Tak, widziałem na własne oczy takie szkółki, co nie znaczy, że jest ich dużo czy tym bardziej, że jest dobrze. Nigdzie tego nie napisałem i tak nie uważam, ale ta Twoja wypowiedź, to trochę jak pytania co ma piernik do wiatraka.

Ja napisałem o przykrym fakcie "ściągnięcia" Rogera, a nie o błędach wyszkolenia. Reprezentacja, to reprezentacja, słyszałeś o tym, że gdyby FIFA nie wprowadziła zmian (bodaj pod koniec tego roku), to w 2016 roku najprawdopodobniej ok 40% zawodników na MŚ byłaby rodowitymi Brazylijczykami?

 

Oczywiście trenowałeś więcej zespołów reprezentacyjnych żeby się tak wypowiadać, czy może grałeś przypadkiem w FIFA 08 i tak tobie wyszło?

Nie trenowałem żadnej reprezentacji, ale to było tylko i wyłącznie podsumowanie argumentów (swoją drogą "przyczepiłeś" się tylko do jednego z nich). Nie zmienia to jednak faktu, że obejrzałem kilka tysięcy meczy, przejechałem za moją drużyną pewnie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów (również za reprezentacją Naszego kraju) i nie trudno w takiej sytuacji zauważyć co się dzieje.

Nie znam cię, więc nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale jeśli powiedzmy obejrzałeś kilkaset meczy (bardziej na żywo, bo w TV tego się tak nie odczuwa), to w kolejnych śmiało można było rozpoznać co się dzieje.

 

Tak na marginesie, grałem jedynie w FIFA 96 no i w SWOS.

 

Przede wszystkim proponuję ochłonąć, nie egzaltować się tyle piłką nożną, która niestety wyzwala czesto negatywne emocje, zarówno te fizyczne jak i emocjonalne, zupełnie niepotrzebne zresztą. Polceam podopingowac inne reprezentacje, nie dlatego, że to grają szkopy przeciw naszym na ten przykład, tylko dlatego, że grają piłkarze, że bedzie ciekawe widowisko, sportowa rywalizacja itd. wiecej racjonalizmu, mniej pochopnych sądow.

Ale to moja pasja :P (emocje zawsze pozytywne)

Za moją drużynę dopingowałem w europejskich pucharach, ekstraklasie, a jak trzeba było to również w 4 lidze. Co prawda przyjemnie jest popatrzeć również na inne ligi, ale nie zmienia to faktu, że kocha się to jedną jedyną :P

 

Co do racjonalizmu i pochopnych sądów, to w moim odczuciu jest tak jak napisałem (i nie jest to ani irracjonalne ani pochopne), przed ME w rozmowach ze znajomymi twierdziłem, że Leo bierze taki skład jaki mu odpowiada i rozliczymy go po mistrzostwach, a nie przed. Więc dokładnie to uczyniłem. Oczywiście jestem ostatnią osobą, która krzyczałaby dzisiaj, że nie mamy szans na awans do MŚ albo że Leo jest złym trenerem. Dlatego sądzę, że po prostu mu się "nie chce", a jeśli jeszcze kilku najlepszych polskich piłkarzy się obrazi, to już nawet jak mu się będzie chciało, to będzie ciężko :P

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś z Was marnuje czas na oglądanie meczu z księstwem San Marino ale mi ten mecz ( jest 30-ta minuta ) przypomina długie negocjacje przy sprzedaży domeny.

Jedna ze stron ( duży inwestor ) upiera się przy cenie 1 zł netto a druga ( student-domainer ) przy 2,44 brutto.

W negocjacje zaangażowany jest cały sztab fachowców i znajomych.

Każdy z nich nie śpi po nocach i wierzy w zwycięstwo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GOOOOOOOOL !

cale szczescie ze Smolarkowi odbilo sie od nogi.

Wydaje mi sie ze Polacy tak slabo graja, bo nawierzchnia jest w nie najlepszym stanie :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi sie ze Polacy tak slabo graja, bo nawierzchnia jest w nie najlepszym stanie :>

Ostatnio było za mało kibiców, teraz murawa przypomina pole po wykopkach, co będzie następne ... reklamy za mocno świeciły ? :rolleyes:

Każdy wynik poniżej 3:0 będzie IMHO porażką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mecz wyrownany, zakonczony sukcesem, teraz tylko czekac jak rozniosa Czechow

A mógłbyś doprecyzować definicję sukcesu ?

Bo dla mnie to co najwyżej mizerny fart.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mógłbyś doprecyzować definicję sukcesu ?

Bo dla mnie to co najwyżej mizerny fart.

no jak to, wygrali w koncu :rolleyes: I to z San Marino, a San Marino to prawie jak Wlochy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska - Czechy 2:1 (1:0)

Polska wygrała z Czechami w Chorzowie 2:1. Bohaterem meczu był Jakub Błaszczykowski, który w pierwszej połowie wypracował bramkę Pawła Brożka, a w drugiej sam pokonał Petra Cecha. Biało-czerwoni pozostają liderem grupy eliminacji mistrzostw świata.

 

Wspaniale gole i swietna gra

 

Pierwsza bramka: http://pl.youtube.com/watch?v=Ag7uyfAKKVY&NR=1

Druga bramka: http://pl.youtube.com/watch?v=LBVgMEplX48&...feature=related

 

Jeszcze dzis mi ciarki przechodza jak je ogladam ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do niedawna wogóle piłką się nie interesowałem. Jednak widząc jakie możliwości rozwoju ma ten sektor i jaka kase można na tym zarobić zacząłem się interesować.

 

Koniec OT.

 

Ja nie chcę krakać ale znowu będzie o krok... Przynajmniej dopóki nie zaczniemy inwestować w młodych. Chociażby sytuacja Podolskiego pokazuje jakie braki ma polski system szkolenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczyna się mecz Polski ze Słowacją.

Przykre jest to, że na początku pokazano w TVP1 policjantów pacyfikujących na trybunach grupkę rozrabiających polskich niby-kibiców.

Mecz jest wyjazdowy ale zapewne większość z nas ma nadzieję na kolejną wygraną.

Apetyty po wygranej z Czechami wzrosły.

Obstawiać 3:1 dla naszych ?

 

Po pierwszej połowie 0:0.

Chyba tylko Kuba Błaszczykowski miał jedyną ciekawą okazję.

Przypomina mi się Słowenia i San Marino ...

 

Widzę, że nikomu nie chciało się wieczorem dopisać wyniku więc dla formalności podam, że Polska przegrała 1:2 :lol:

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że nikomu nie chciało się wieczorem dopisać wyniku więc dla formalności podam, że Polska przegrała 1:2 :lol:

Grali zupełnie inaczej niż z Czechami..

 

Tutaj nie można mówić o osłabieniu, wykończeniu tamtym meczem itd - wszystko jest w głowach, mentalności. Mimo zapewnień że podejdą poważnie, tak jak z Czechami i tak zrobili swoje. Jakby zagrali jak z Czechami roznieśli by ich z 5-0.

 

Nie awansują na własne życzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno, Drużyna była "wypompowana" po meczu z Czechami. Może "wypompowana" to za duzo powiedziane, ale tamten mecz chyba nam dał "w kość" ...

Zdążyłem, jedynie na II połowę meczu ze Słowacją. Wydaje mi się, ze kontrolowaliśmy grę ..,

ale to, co zrobiliśmy na kilka minut przed końcem, tzn. prowadząc 1:, przegraliśmy 1:2, to Mistrzostwo Świata!

Pierwszą bramkę, faktycznie zawalił Boruc, i w ciągu tej chwili, jakieś nieprawdopodobne niezrozumienie, "nie czytanie gry" bramkarza z obrońcami.

 

W komentarzach pomeczowych, zapomina się o jednej rzeczy, którą wszak można było wychwycić.

"Wszystko", zaczęło się, od nieoczekiwanej zmiany dobrze funkcjonującego Brożka. Zawodnik był na zmianę nieprzygotowany, i cała drużyna na taka roszadę, w tym momencie (bo wszedł Krzynówek) na pewno też nie ...

I jeszcze coś: Pan Leo, zachował się jak zwyczajny Burak, kiedy Brożek do niego podszedł, aby "przybić piętkę", tamten odwrócił się na pięcie ! Tak traktuje zawodnika, którego zresztą zawsze "olewał", nie doceniał, a który świetnie zagrał z Czechami, a ze Słowacją, po koronkowej wymianie piłki z Błaszczykowskim, z b. dużym udziałem Brożka padła bramka ...

Oczywiście, zaraz później, Rogerowi Pan Leo "piątkę" przybił ...

 

Zauważam w tym wszystkim, jakąś dziwną analogię, do dziwnej niechęci trenerów kadry, do osób, (powoływanych często jedynie pod naciskiem "opinii publicznej", vide: "Franek"), które w konsekwencji wywalczyły im awanse do turniejów międzynarodowych ... Nie chcę knuć spiskowej teorii, że ww. "Franka", olewał Pan Engel (totalnie, bo stawiał na niejakiego Wichniarka) i Pan Janas (w końcu łaskawie i pod naciskiem powołał, ale na MS go nie wziął), a Pan Leo zachowuje się w sposób arogancki wobec innego zawodnika akurat "Białej Gwiazdy", ale tak się składa, że ww. piłkarze, to faktycznie (są/byli) zawodnicy Wisły Kraków.

 

 

Jestem, owszem, rozemocjonowany, ale zachowania pana Leo, z miesiąca na miesiąc coraz bardziej mi się nie podobają.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×