Jump to content
keyword

wyscigi*pl

Recommended Posts

Te domeny ktore wymieniles byly opcjowane w client hold

 

Polemizowałbym. Nie wiem dlaczego prowadzicie tak ożywioną polemikę z kimś kto tak trzeźwo poskładał fakty. Ja to zrobiłem dwa lata temu i wyszło mi dokładnie to samo. Domeny, w liczbie ok. 100, zostały wyprowadzone z NASK poprzez założenie opcji przed usunięciem domeny ze strefy lub dosłownie sekundy po tym, zanim było to rozpropagowane, przez co osoby zakładające opcje w 'client hold', do czego się odnosisz, nie miały już szans tego zrobić. Odbyło się to na przestrzeni paru miesięcy po czym zostało zakończone i można było dalej normalnie 'pracować' nad opcjami. Tu kończy się moja wiedza, do tej pory nie rozwiązałem tylko dwóch zagadek: 1. czy 'abonent' wykorzystał 'kreta', czy może jest tylko 'słupem'; 2. czy proceder został zakończony wykryciem sprawy w NASK i zwolnieniem, czy może krecik sam odszedł jak zaczęło się robić ciepło. W czasie trwania procederu, systematycznie wzbogacane portfolio 'spółki' było publicznie dostępne, ale zaraz potem zniknęło. Domen pozbywali się po zaniżonych cenach na allegro i innymi kanałami – co dodatkowo sugeruje że domeny 'parzyły'. Część domen, które się nie sprzedały, była przedłużona przez opcję, co raczej nie było szukaniem oszczędności a jedynie próbą dodatkowego wybielenia – przecież taka zarejestrowana z opcji domena to już nie jest ta sama która była wyprowadzona z NASK...

 

W każdym razie czekam z niecierpliwością na nowe dane.

 

[edit] Oczywiście to wszystko są tylko domysły wynikające z połączenia faktów – bo cóż innego niż domysły można mieć w takiej szemranej sprawie? Chętnie, nawet bardzo chętnie poznam wersję wydarzeń ze strony abonenta tych domen. Nawet bym się ucieszył jeśli się mylę i z polskimi domenami nie było nigdy żadnych przekrętów, ani w NASK, ani wśród rejestratorów. Ale by było fajnie. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śledzę od pewnego czasu wątek "NASK-owy" i co mogę już stwierdzić?:

 

1. Afera z opcjami walutowymi.

2. "Wyssanie" wartościowych domen w niejasnych okolicznościach.

3. Trzymanie w nieskończoność cennych domen, na które założono opcje - wiele pisał o tym Miś Uszatek.

 

i jeszcze jeden fakt, który być może uchodzi uwadze, ale po przemyśleniu może okazać się istotny...

http://www.di.pl/index.php?showtopic=31949...mp;#entry215056

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polemizowałbym. Nie wiem dlaczego prowadzicie tak ożywioną polemikę z kimś kto tak trzeźwo poskładał fakty. Ja to zrobiłem dwa lata temu i wyszło mi dokładnie to samo. Domeny, w liczbie ok. 100, zostały wyprowadzone z NASK poprzez założenie opcji przed usunięciem domeny ze strefy lub dosłownie sekundy po tym, zanim było to rozpropagowane, przez co osoby zakładające opcje w 'client hold', do czego się odnosisz, nie miały już szans tego zrobić. Odbyło się to na przestrzeni paru miesięcy po czym zostało zakończone i można było dalej normalnie 'pracować' nad opcjami. Tu kończy się moja wiedza, do tej pory nie rozwiązałem tylko dwóch zagadek: 1. czy 'abonent' wykorzystał 'kreta', czy może jest tylko 'słupem'; 2. czy proceder został zakończony wykryciem sprawy w NASK i zwolnieniem, czy może krecik sam odszedł jak zaczęło się robić ciepło. W czasie trwania procederu, systematycznie wzbogacane portfolio 'spółki' było publicznie dostępne, ale zaraz potem zniknęło. Domen pozbywali się po zaniżonych cenach na allegro i innymi kanałami – co dodatkowo sugeruje że domeny 'parzyły'. Część domen, które się nie sprzedały, była przedłużona przez opcję, co raczej nie było szukaniem oszczędności a jedynie próbą dodatkowego wybielenia – przecież taka zarejestrowana z opcji domena to już nie jest ta sama która była wyprowadzona z NASK...

 

W każdym razie czekam z niecierpliwością na nowe dane.

 

[edit] Oczywiście to wszystko są tylko domysły wynikające z połączenia faktów – bo cóż innego niż domysły można mieć w takiej szemranej sprawie? Chętnie, nawet bardzo chętnie poznam wersję wydarzeń ze strony abonenta tych domen. Nawet bym się ucieszył jeśli się mylę i z polskimi domenami nie było nigdy żadnych przekrętów, ani w NASK, ani wśród rejestratorów. Ale by było fajnie. :blink:

 

 

Nie rozumiem tylko jednego jesli znacie fakty o ktorych mowa i nie bylo to lapanie domen w client hold to jest to sprawa dla prokuratora !

Ale panowie podajcie jakies fakty, jakes dowody nie poszlaki i domysly ! Nie chce ci PB przypominac ale sam pisales o mnie na tym forum ponad 2 lata temu ze rejestrowalem domeny w podejrzany sposob .Uzywales wtedy moich dnsow jako okerslenia abonenta ! Nie bede cytowal bo nie pamietam ale byly komentarze w stylu no i znowu nie wiadomo jak domene trafila w rece ns.mgpro.net !

Kiedy juz sam zaczoles lapac i poznales temat i miales pierwsze sukcesy zobaczyles ze chyba nie miaes racji , dobrze mowie czy nie ?.Ja wychodze z zalozenia ze jak sie nie ma dowodow a jedynie jest to w sferze domyslow to nie wypada autorytatywnie pisac i sugerowac ze byly to dzialania korupcyjne lub nawet przestepstwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem tylko jednego jesli znacie fakty o ktorych mowa i nie bylo to lapanie domen w client hold to jest to sprawa dla prokuratora ! Ale panowie podajcie jakies fakty, jakes dowody nie poszlaki i domysly !

 

Ok, zapytam pojutrze w NASK, a nuż mi ktoś coś powie. :blink:

 

Nie chce ci PB przypominac ale sam pisales o mnie na tym forum ponad 2 lata temu ze rejestrowalem domeny w podejrzany sposob .Uzywales wtedy moich dnsow jako okerslenia abonenta ! Nie bede cytowal bo nie pamietam ale byly komentarze w stylu no i znowu nie wiadomo jak domene trafila w rece ns.mgpro.net !

Kiedy juz sam zaczoles lapac i poznales temat i miales pierwsze sukcesy zobaczyles ze chyba nie miaes racji , dobrze mowie czy nie ?.Ja wychodze z zalozenia ze jak sie nie ma dowodow a jedynie jest to w sferze domyslow to nie wypada autorytatywnie pisac i sugerowac ze byly to dzialania korupcyjne lub nawet przestepstwo.

 

Czyli każde podejrzane działania należy przemilczeć bo się nie ma dowodów? Zawsze jest bardzo prosty sposób aby udowodnić że czy wnioski są błędne – przedstawić fakty.

 

PS. Tu jest jedyne miejsce w którym wspominałem o "mgpro": http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...ost&p=14346

Parę postów dalej widać jak udajesz głupiego i pytasz co to jest mgpro. ;-) Nie znalazłem żadnego postu w którym wspominam że rejestrowałeś domeny w podejrzany sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu kończy się moja wiedza, do tej pory nie rozwiązałem tylko dwóch zagadek: 1. czy 'abonent' wykorzystał 'kreta', czy może jest tylko 'słupem';
spółka ?
2. czy proceder został zakończony wykryciem sprawy w NASK i zwolnieniem, czy może krecik sam odszedł jak zaczęło się robić ciepło.
'abonent'

http://ay.pl/ ( whois )

krecik

http://ka.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×