Jump to content
Sign in to follow this  
Domeny_Wroclaw

Sabaton

Recommended Posts

 

 

Byłem wczoraj na koncercie Sabaton w Progresji .

Występ był moim zdaniem jeszcze lepszy od tego na Wacken Open Air w sierpniu . Niestety tylko krótki filmik :

 

 

Rewelacyjnie też wypadli GrailKnights (grupa towarzysząca), którzy poczynili moim zdaniem ogromne postępy w ostatnich 2-3 latach (na ostatnim ich koncercie byłem w 2005 roku) .

 

http://www.youtube.com/watch?v=LlKj_IcQAhg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cieszy mnie to niezmiernie , że pomimo Waszego młodego wieku (a może właśnie dlatego) , słuchacie tej muzyki , myślicie i jesteście zdolni do refleksji .

Czy ktoś z Was będzie 23.10 na koncercie w Progresji (obok lotniska Bemowo) ?

 

ja mialem byc, zarezerwowalem bilety nawet

...

niestety nie wyszlo, nie mialem z kim zostawic dzieci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z forum ogladal ten teatr? Mysle ze byl wart poswiecenia mu czasu aby poszerzyc swoje horyzonty myslowe by kiedys - przed napisaniem ze przeszlosc nie ma wplywu na teraznijeszosc i przyszlosc - zastanowic sie odrobine. No chyba ze jest sie z pokolenia metra (czyt. zyje sie pod ziemia (dla nieuswiadomionych - metro to podziemna kolejka ;)) i jak kret ktory ma slaby wzrok pewnych spraw sie nie dostrzega lub udaje sie ze sie ich nie widzi (tudziez widzi sie tylko to co inni chca (tzw. urabianka)) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda troche ze prowadze tutaj samotny monolog, ale coz - widocznie tak musi byc. W zwiazku ze zblizajacym sie 11 listopada ciekawy program bedzie mozna obejrzec w TVP Historia, mianowicie Jest Polska, jutro o godzinie 20 (program bez ograniczen wiekowych :lol:). A wracajac do zespolu wymienionego w tytule niniejszego watku, znalazlem ciekawa dyskusje dotyczaca tegoz. Mysle ze warto poczytac i porownac poziom merytorycznosci wypowiedzi osob reprezentujacych roznorakie swiatopoglady :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W zwiazku ze zblizajacym sie 11 listopada ciekawy program bedzie mozna obejrzec w TVP Historia, mianowicie Jest Polska, jutro o godzinie 20 (program bez ograniczen wiekowych :lol:).

 

W okresie, gdy mamy do czynienia z TVPiS oraz forsowaniem polityki historycznej, oglądanie różnych programów dotyczących historii Polski, a właściwie interpretacji tej historii należy traktować z pewnym sceptycyzmem i już lepiej w tym czasie pobuszowac po Plotek.pl czy innych takich portalach, a w Poznaniu zjeść sobie pysznego rogala marcińskiego, (na które zapraszam do Poznania i Wielkopolski przy okazji obchodzonych 11.11. imienin patrona tego miasta) nie tracąc czasu na oglądanie bzdurnej TVPiS, znaczy się telewizji misyjnej...

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
W okresie, gdy mamy do czynienia z TVPiS oraz forsowaniem polityki historycznej, oglądanie różnych programów dotyczących historii Polski, a właściwie interpretacji tej historii należy traktować z pewnym sceptycyzmem i już lepiej w tym czasie pobuszowac po Plotek.pl czy innych takich portalach, a w Poznaniu zjeść sobie pysznego rogala marcińskiego, (na które zapraszam do Poznania i Wielkopolski przy okazji obchodzonych 11.11. imienin patrona tego miasta) nie tracąc czasu na oglądanie bzdurnej TVPiS, znaczy się telewizji misyjnej...

 

Ja, ja, jawohl. Mysle ze nie masz pojecia o czym piszesz. Na zachodzie ludzie potrafia cenic swoja historie i zaczynajac ja dopiero odkrywac szczyca sie nia. W Polsce mamy natomiast doczynienia ze zjawiskiem zupelnie odwrotnym, a mianowicie ze zohydzaniem. To czego oni dopiero sie ucza my juz mamy, ale nalezy to caly czas umniejszac, lepiej niech dzieci ucza sie o tym ile zon mial ktorys tam z kolei krol Francji niz np. o obronie Wizny. Najlepiej niech ludzie straca plaszczynze identyfikacji, niech jeden odwroci sie plecami do drugiego, niech wszyscy beda skloceni i nieswiadomi. Bezladna "czernia" najlatwiej sie steruje, gorzej jest kiedy ludzie utozsamiaja sie ze soba i komunikuja. "Cudze chwalicie, swego nie znacie"... i jeszcze na swoje plujecie bo patrzycie na swiat przez "Szklo kontaktowe" i inne tego typu "polepszacze" widzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja, ja, jawohl. (...) i jeszcze na swoje plujecie bo patrzycie na swiat przez "Szklo kontaktowe" i inne tego typu "polepszacze" widzenia.

 

 

NIe wiem, o co ci dokladnie chodzi, jednak na pewno gdybym byl teraz w szkole podstawowej czy sredniej, chyba bym zrezygnowal z lekcji historii, szczegolnie tej najnowszej. Ciesze sie, ze moglem uczeszczac na lekcje historii w latach dziewiecdziesiatych, zanim polskie szkolnictwo zaczely psuc najwieksze psuje w historii rzadzenia polska edukacja, ci z AWS, tzn przede wszystkim Handke, a pozniej w latach 2006-2007 Giertych (choc nie, na tego pierwszego ksenofoba jeszcze sie na chwilke zalapalem). Calkowicie wypaczyli oni obraz szkoly, systemu nauczania i wartosci wprowadzajac widzimisie, nie mowiac juz o nauczaniu historii, gdzie wlasnie wtedy zaczelo sie wprowadzanie "jedynie slusznej linii programowej" do podrecznikow.

 

W sumie z czego tu byc dumnym w tej chwili?

 

Ze najwiekszym osiagnieciem technologicznym i naukowym Polski sa oscypki, kiszone ogórki i wyborowa?

 

Ze najwieksze psuje w historii polskiej polityki (lacznie z Piłsudskim i Antkiem Policmajstrem Macierewiczem) - blizniacy w dodatku - niszcza dobre imie matecznika? ze osmieszaja Polske w swiecie? Za nic maja konstytucje i dyplomacje. Interpretuja historie i w ogole szkoda tylko sie tutaj rozwodzic.

 

Poza tym wielu ludziom po prostu wisi kto i po co skakal nascie, dziesiat lat temu przez plot. Ludzie walcza i gina kazdego dnia, czasem na wojnie, a czasem po prostu w walce z codziennymi nierozwiazanymi problemami, bo ci, ktorzy te problemy powinni rozwiazac, wola prowadzic dyskusje na tematy takie, czy i kogo teczka jest w instytucie, jak zinterpretowac historie i w ogole, czy dac mu ordery, a moze ma teczke

 

Na zachodzie ludzie potrafia cenic swoja historie i zaczynajac ja dopiero odkrywac szczyca sie nia.

 

Tzn jakies konkretne przyklady? W jaki sposob odkrywac, bo nie rozumiem. Na Zachodzie jest ta sama szopka, tzn kazdy interpretuje historie na swoj sposob

 

W Polsce mamy natomiast doczynienia ze zjawiskiem zupelnie odwrotnym, a mianowicie ze zohydzaniem. To czego oni dopiero sie ucza my juz mamy, ale nalezy to caly czas umniejszac, lepiej niech dzieci ucza sie o tym ile zon mial ktorys tam z kolei krol Francji niz np. o obronie Wizny.

 

Ale czego zohydzaniem? Nie rozumiem, czego tez ucza sie ci na zachodzie, co my mamy? Czemu nauka o obronie jakiejs tam Wizny mialaby byc priorytetem? Kogo to dzisiaj jeszcze interesuje? Po co to komu? Sluchaj, mnie najbardziej interesuje, zeby polski rzad zrobil stypednia dla mlodych badaczy ze swoich pieniedzy (tak, swoich, nie tych unijnych, zeby pokazal, ze potrafi sam cos wypracowac), zebym ja mogl przyjechac i prowadzic badania godziwych warunkach i aby kazdy polski mlody naukowiec mogla takie warunki miec, tzn np na dzien dobry 5 tys. netto na reke, aby mozna bylo pracowac dla instytutu, Polski, Europy, swiata i nie martwic sie o codzienne przetrwanie, w czym celebrowanie jakichs bitew pod Wizna nie pomoze. To mnie interesuje, przyszlosc, nie jakas przeszlosc...

 

Najlepiej niech ludzie straca plaszczynze identyfikacji, niech jeden odwroci sie plecami do drugiego, niech wszyscy beda skloceni i nieswiadomi.

 

Ja nie wiem nadal, czy ty wiesz, o czym piszesz, poniewaz chyba widac dokladnie jak na dloni, jaki nurt jest dzisiaj sklocony w polityce i jaki probuje sklocac, no chyba, ze masz juz tak przesloniete oczy, ze nie dostrzegasz tego.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na zachodzie ludzie potrafia cenic swoja historie i zaczynajac ja dopiero odkrywac szczyca sie nia. W Polsce mamy natomiast doczynienia ze zjawiskiem zupelnie odwrotnym, a mianowicie ze zohydzaniem.

 

dużą część ludzi ulega w łatwy sposób indoktrynacji, i potem sądzą, że wypowiadają swoje poglądy, a tak naprawdę powtarzają to czym przesiąkli, na ogół całkowicie nieświadomie, a znajomość historii to podstawa, by zabierać głos w wielu sprawach, niektórzy jednak wolą ideologię, sztandary i hasła

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogląda się sabaton, i człowiek czuje się dumny, potem czyta o gazie łupkowym (prezent dla usa) i szlag człowieka trafia.

czasem ma się ogromną ochotę spuścić napalm na tych ludzików w sejmie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×