Jump to content
kloda

100 domen za darmo! ovh.pl

Recommended Posts

A wystarczyło tę promocję zrobić w bardzo prosty sposób:

 

np.

 

50 domen na jedną osobę... niezaleznie od ilości nicków... a w puli nie wiem, gdzieś między 25 a 100 tys domen... albo mnie, albo więcej, zależy - bez podawania konkretnej liczby, tylko, że miedzy tyle a tyle mamy domen...

 

A potem, że wystarczy zamówić, potwierdzić SMSem (obowiązkowo - w tej promocji nie było napisane nigdzie, że SMS jest warunkiem koniecznym, bo była tez opcja, aby nie potwierdzać) i przesłać skan dowodu osoby zamawiającej: Więcej jak 6 osób (z rodziny) nie udałoby się w większości przypadków wskrzesić/zagonić do rejestracji domen- i to dotyczyłoby tylko garstki ludzi zajmujących się domenami...

 

Pomine fakt, że jesli ktoś zamawiał w ostatnim lub przedostatnim dniu wrzesnia, to jak niby k....a miał dostać list z kodem?

 

A tak teraz sprawa za chwilkę będzie w NASKu i zobaczymy, co zrobi ta instytucja, czy tak samo spier...i sprawę...

 

Pominę fakt, że na potwierdzeniu zamówienia stało jak byk: "Zamówienie zostało opłacone DATA + GODZINA - Zamówienie jest w trakcie realizacji"

 

Skoro zostało opłacone (to nic, że na sumę 0,00 PLN) to chyba powinno być zrealizowane. Ciekawe jak mają się do tego przepisy kodeksu handlowego. Rozumiem, że OVH tłumaczyłoby się, że anulować moga w każdej chwili, a oddawać nic nie muszą, no bo.. 0,00 PLN widniało na zamówieniu.

 

Życzę OVH z całego serca, aby jak najszybciej straciła jak największą rzeszę klientów...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oferty promocyjne nie dają gwarancji rejestracji domeny.

Czy nie jest tak, iż ten dopisek znalazł się tam dopiero, gdy okazało się, że nie wszystkim te domeny zarejestrują z powodu stworzenia kilku kont? Coś mi tak świta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nie jest tak, iż ten dopisek znalazł się tam dopiero, gdy okazało się, że nie wszystkim te domeny zarejestrują z powodu stworzenia kilku kont? Coś mi tak świta...

dobrze Ci swita

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobrze Ci swita

Ja również nie przypominam sobie abym miał taką informację przez rejestracją tych domen , wychodzi na to iż ładnie sobie w kulki lecą ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja za to kupiłem jedną domenę od osoby która zarejestrowała je w tej promocji i odbyło się to bez najmniejszych problemów w jeden dzień, cesja wewnętrzna

 

co nie zmienia faktu, że moje zdanie o firmie OVH bardzo spadło po tej promocji

 

ale co zrobić skoro mają bardzo dobrą ofertę serwerów dedykowanych? przecież się nie wyniosę :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

APEL

 

DO WSZYSTKICH OSÓB, KTÓRE CZUJĄ SIĘ POSZKODOWANE PRZEZ OVH W RAMACH PROMOCJI 100 DOMEN .PL

 

Piszę to całkiem poważnie i prosze o wsparcie...tylko marazm może przysłużyć się takim szulerom jak OVH w ich dalszej nierzetelnej działalności.

 

Jestem w trakcie składania skargi do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji (UOKIK) na nierzetelne postępowanie OVH w związku z tą "słynną" już promocją 100 domen .pl

 

Ale o co chodzi?

 

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji dopuszcza możliwośc wnoszenia pozwów zbiorowych od pokrzywdzonych konsumentów zgodnie z tym, co jest napisane na ich stronie uokik.gov.pl

 

Z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów mamy do czynienia wówczas, gdy bezprawna praktyka przedsiębiorcy dotyka nieograniczonej liczby osób – to znaczy potencjalnie każdy może zostać przez nią poszkodowany. Tak więc zbiorowych interesów konsumentów nie będzie naruszać na przykład błędne naliczenie rozmów na rachunku telefonicznym bądź niejasne sformułowanie w konkretnej umowie – są to sprawy indywidualne. Natomiast z naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów będziemy mieli do czynienia w przypadku takiego skonstruowania systemu obsługi klienta, które w praktyce uniemożliwia reklamowanie kwestionowanego rachunku lub stosowanie w umowach ze wszystkimi konsumentami wzorców zawierających niedozwolone postanowienia.

 

Konsumenci, którzy chcą do UOKiK zgłosić skargę mogącą być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, powinni złożyć ją na piśmie pod adresem Urzędu. Zgodnie z art. 63 par. 2 kodeksu postępowania administracyjnego, zarówno w przypadku skargi, jak i próśb o udzielenie odpowiedzi, wszelkie wystąpienia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinny być opatrzone dokładnymi danymi teleadresowymi nadawcy. Zgłoszenia anonimowe nie będą przez Urząd rozpatrywane.

 

 

W związku z tym , co jest napisane w pierwszym zdaniu zacytowanego powyżej tekstu, KAŻDA OSOBA, która wzięła udział w promocji OVH, a której z niejasnych powodów firma OVH nie zarejestrowała domen, może skierować skargę do UOKIK. jesli tych pozwów się ileś uzbiera, to jest szansa, że UOKIK się sprawą w ogóle zajmie

 

UWAGA! Apel ten dotyczy tylko naprawdę uzasadnionych przypadków odrzucenia domen według zasady "widzimisię" stosowanej przez OVH. Ci, którzy naprawdę wskrzesili dziadków, babcie, zaangażowali rodzinkę ;) do rejestracji po kilka kont, raczej niech sobie składanie zażalenia darują. Chyba że dobrze umotywują wniosek

 

Dodam tylko, co już napisałem w jednym z postów, tzn, jakiej argumentacji należy używać w skardze do UOKIK (najważniejsze oczywiście, aby przedstqwić rzetelnie swoją sytuację, właściwie umotywować pokazując jakieś dowody oraz podkreślac, że skarga dotyczy BRAKU REGULAMINU PROMOCJI i rejestracji według "widzimisię":

- nie było żadnego regulaminu promocji, absolutnie żadnego, co więcej, jak się zrobił dym z domenami, OVH powiedziało ot tak sobie, że "zamówienie nie jest absolutnie żadną gwarancją rejestracji"

- przy weryfikacji SMSem nigdzie nie było napisane, że jest to warunek absolutnie konieczny i niezbędny do weryfikacji konta

- Osoby, które zamówiły w ostatnim dniu września lub np 1-2 dni wczesniej, praktycznie nie miały możliwości otrzymania listu z kodem aktywacyjnym z Francji wysłanego pocztą zwykłą. Nadmienię tylko, że sam takiego listu do dnia dzisiejszego nie otrzymałem.

- od niektórych osób firma OVH żadała dodatkowo 3ciej formy weryfikacji - skanu dowodu osobistego - o czym nie było wcześniej mowy. nie wiem, czy to zadziałało. Do weryfikacji miało się to jednak nijak, ponieważ nawet mając kilak kont można było wysłać również np. osób z rodziny. U mnie w ogóle nie odpowiedziano na mail, w którym wysłałem już po 1 października skany dowodu.

- Można również dodać , ze jest się już klientem OVH, czy było, na długo przed promocją, opłacało sie domeny itd.

- W ramach promocji na formularzu potwierdzającym zamówienie widniało: "Zamówienie zostało opłacone 23/09/2008 a 13:24:39 - Zamówienie jest w trakcie realizacji." Warto, aby UOKIK zbadał to sformułowanie, gdyż wyrażenie, że "zostało opłacone" oznaczać może (nie piszę ze 100% pewnością, że oznacza, bo nie wiem, nie jestem prawnikiem), że domena "się należy" albo zwrot kosztów. To nic, że opłacona została na sumę 0,00 PLN. Skoro została opłacona, to powinna zostac zarejestrowana.

 

Dokąd składać, wysyłać wnioski?

 

Można wysyłać na centralny adres UOKIK

 

Ja jednak polecam i sam tak zrobię, aby wysłać wszystkie listy na adres Delegatury UOKIK do Wrocławia, ponieważ spółka OVH ma tam swoje przedstawicielstwo i tak mi poradzono w czasie telefonicznej rozmowy z przedstawicieelem UOKIK z Warszawy

 

Zatem adres do wysłania do UOKIK do Wrocławia jest następujący:

 

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji

Delegatura we Wrocławiu

ul. Walońska 3-5,

50-413 Wrocław

adres również TUTAJ

 

 

Jeśli ktoś się zdecyduje wysłać pismo do UOKIK-u (nie nalezy zapomnieć podpisać sie imiennie i podać adresu do korespondencji!), to dobrze. Jeśli zwycięży marazm albo postawa "mnie to nie dotyczy", to kto wie, może będzie to dotyczyć innym razem, u kogo innego...

 

Zdaję sobie sprawę, że od momentu zakończenia promocji upłynęło jak na domenowe standardy wiele czasu i rezerwcje zdążyły w międzyczasie powygasać, a dodatkowo takie skierowanie pisma do UOKIK-u powoduje, że urząd ma do miesiąca czasu na odpowiedź(!) i przez to postępowanie się może ciągnąć, tym bardziej, że musi być na piśmie Jednak nie chodzi tu już tylko o same domeny, które byc może niektórzy stracili. I nie chodzi też o to, że można je było rejestrować po "normalnych" cenach poza promocją. Chodzi po prostu o zasadę... Zasadę rzetelności! O standardy na rynku domenowym. Jak widać, brak jakiegokolwiek regulaminu promocji wprowadza dżunglę do postępowania rejestratorów, którzy działają według "widzimisię".

 

Ja swój list wysyłam jutro... Zapraszam do przyłączenia się. Wysłanie nic nie kosztuje poza napisaniem wniosku (Indywidualnego, nie ma wzorów na wniosek), wydrukowaniem, załączeniem załączników, np. screeny maili i odpowiedzi od BOKu, potwierdzenia zamówienia i inne, które się nasuną oraz wrzuceniem do skrzynki lub nadaniem na poczcie. Mnie cała ta przyjemnośc będzie kosztować do 4 euro...myslę, że warto zaryzykować. Nawet jeśli UOKIK po jakimś czasie odrzuci sprawę i uzna, że nie chce się nią zajmować, to myślę, że warto pokazać, jakim "nierzetelnym" rejestratorem jest OVH. być może UOKIK zanotuje sobie te skargi i będzie miał lepszy argument w przyszłości.

 

Do wiadomości, kto tego nei wie:

 

SPółka OVH Sp. z o.o. ma adres:

 

PL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 16-18

53-333 WROCŁAW

KRS 0000220286

REGON 933029040

 

 

Jesli ktoś ma jakieś pomysły, uwagi, sugestie, prosze walić śmiało!

 

PS Aha, i pozdrawiam przy okazji obserwatorów z OVH to czytających. Mam nadzieję, że będziecie mieli małą zyebkę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszę to całkiem poważnie i prosze o wsparcie...tylko marazm może przysłużyć się takim szulerom jak OVH w ich dalszej nierzetelnej działalności.

 

Przesadziłeś.

 

Niedopilnowali wszystkiego ale nie masz prawa nazywać ich szulerami.

 

Napisałeś ogromniastego posta (dwa razy) a nie podałeś żadnych argumentów.

 

Sporo osób w kilku krajach z promocji skorzystało.

 

Ale szanse macie:

Myślę, że powinieneś tą sprawą zainteresować pana Andrzeja L. Ostatnio nie bywa w Sejmie to może ma więcej czasu i zajmie się obroną pokrzywdzonych. Wiele argumentów w tym wątku było na poziomie jego kampanii wyborczej więc myślę, że zrozumie i poprze Wasze zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałeś ogromniastego posta (dwa razy) a nie podałeś żadnych argumentów.

 

Jesli dokładnie przeczytałeś post wyżej, to mogłeś zauważyć, że podaję 7 argumentów (moich, każdy może mieć swoje)! A Andrzej L. jest od palenia opon a nie rozmów z UOKIK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc wracam do sprawy dymu wokół promocji 100 domen .pl za darmo w OVH.. Trochę już czasu upłynęło, ale obiecałem napisac, zatem informuję.

 

Po tym jak jeden oddział we Wrocławiu UOKiK przekazał sprawę innemu departamentowi, dostałem pismo, w ktorym zostało jedynie wspomniane o jakiejs kontroli w OVH (życzyłbym sobie, aby przetrzepali tam ostro, aczkolwiek nie mam złudzen co do wyników kontroli, jeśli takowa w ogóle będzie miała miejsce w siedzibie OVH w innej postaci niż herbatka u Pana Tadka).

 

drugi list do NASKu - NASK olał sprawę kompletnie umywając brudne łapska - czyli nihil novi

 

niniejszym chyba sprawa zakonczona. Wyszło jak zwykle, czyli kombinatorzy wyszli na swoje otrzymując nawet i 100 domen, natomiast osoba, ktora byla lojalnym klientem przez ostatnie 2 lata została olana calkowicie. Zatem trzeba pogratulować OVH sprawnego marketingu. Gratuluję. Piątka dla OVH.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
A więc wracam do sprawy dymu wokół promocji 100 domen .pl za darmo w OVH.. Trochę już czasu upłynęło, ale obiecałem napisac, zatem informuję.

 

Po tym jak jeden oddział we Wrocławiu UOKiK przekazał sprawę innemu departamentowi, dostałem pismo, w ktorym zostało jedynie wspomniane o jakiejs kontroli w OVH (życzyłbym sobie, aby przetrzepali tam ostro, aczkolwiek nie mam złudzen co do wyników kontroli, jeśli takowa w ogóle będzie miała miejsce w siedzibie OVH w innej postaci niż herbatka u Pana Tadka).

 

drugi list do NASKu - NASK olał sprawę kompletnie umywając brudne łapska - czyli nihil novi

 

niniejszym chyba sprawa zakonczona. Wyszło jak zwykle, czyli kombinatorzy wyszli na swoje otrzymując nawet i 100 domen, natomiast osoba, ktora byla lojalnym klientem przez ostatnie 2 lata została olana calkowicie. Zatem trzeba pogratulować OVH sprawnego marketingu. Gratuluję. Piątka dla OVH.

już dawno przysłali mi coś podobnego, ogólnie jakiś biurokrtyczny bełkot o zbadaniu sprawy itd... pewnie nic z tego nie wyjdzie, ale to już nie od nas zależy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobre, oni nadaja sie tylko do kabaretu :)

Nadaja sie do pchania karuzeli ...

 

Ja mam lepszy patent zarejestrowali domene na mnie, ale nie dodali mi jej w panelu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×