Jump to content
kloda

100 domen za darmo! ovh.pl

Recommended Posts

Zrozum ich ze ludzie zakladali po kilkaset kont - mozna sie wkurzyc faktycznie i zablokowac ten cyrk. Ja ich rozumiem.

Tak ? tylko kto tu mówi o kilku kontach jak sam posiadam jedno aktywne na którym zaledwie zarejestrowałem 60-70 domen , drugie konto jest jakieś stare na moje dane z którego nawet nie korzystałem bo zapomniałem o nim a mimo to zablokowali konto to z domenami i zapewne wszystkie domeny polecą na dropped. Bardzo ciekawe podejście do klientów , niech by blokowali ale z rozsądkiem tych którzy porejestrowali po więcej niż 100 domen. Ku*** szlak człowieka trafia jak wszystkie domeny które mogłem gdzie indziej zarejestrować połapane teraz będą przez dropped a przynajmniej część

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaw sie w ich sytuacji: nie chce ich bronic na sile, ale jak zobaczyli ze duzo osob robi klony siebie i rejestruje kolejne 100 kont, to posprawdzali i kazdemu kto ma zdublowane dane zablokowali na dzien dobry - masz troszkę pecha, ale chyba tak by to wyglądało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postaw sie w ich sytuacji: nie chce ich bronic na sile, ale jak zobaczyli ze duzo osob robi klony siebie i rejestruje kolejne 100 kont, to posprawdzali i kazdemu kto ma zdublowane dane zablokowali na dzien dobry - masz troszkę pecha, ale chyba tak by to wyglądało.

Najwidoczniej nawet nie patrzyli czy ktoś ma 100 domen czy więcej wystarczy ze 2 konta a że jedno aktywowane i już blokada i z domen nic nie zostaje. Przy okazji takie pytanie , domeny po skasowaniu przez rejestratora też są 14 dni w postępowaniu tak jak to można usunąć domenę np w dropped.pl ? oraz czy domeny zarejestrowane powiedzmy 2 dni temu dropped.pl czy inne serwisy z listami domen w ogóle będą miały na liście w razie gdyby je skasowało OVH ?

Edited by linkowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrozum ich ze ludzie zakladali po kilkaset kont - mozna sie wkurzyc faktycznie i zablokowac ten cyrk. Ja ich rozumiem.

a ja ich nie rozumiem, albo to jest biznes, albo piaskownica, jak sie chce przeprowadzac promocje to trzeba ja wczesniej przemyslec, a nie wylewac pozniej gorzkie zale, jacy to Polacy zli

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktoś kto będzie chciał oszukać i tak oszuka bo to przecież nie problem podstawioną osobę wziąć ;)

 

podstawowy błąd OVH to brak jakiegokolwiek regulaminu promocji!

 

Owszem to ich błąd ale była wyraźna informacja na stronie głównej i na infolinii.

 

Jak zobaczysz, że komuś wypadły z kieszeni pieniądze to możesz zaczekać aż odejdzie i je podnieść. Wtedy możesz powiedzieć "znalazłem". Nie ma regulaminu który tego zabrania.

Ale ja taką postawę nazywam złodziejstwem. I nie widzę powodu żeby bronić oszustów.

 

 

 

drugi błąd to pominięcie osób posiadających >100 domen już u nich normalnie opłaconych

 

Promocja może dotyczyć nowych klientów.

 

Za przeniesienie domeny do nich mieli płacić 10 PLN - sądzę, że w punktach. To mogli jak mniemam wykorzystać wszyscy. Więc jaki problem zarejestrować u konkurencji i przenieść? Cena ta sama. Al;bo przenieść 100 domen a kasę wykorzystać na 100 rejestracji.

 

 

Podstawowym błędem OVH było moim zdaniem niedocenienie dynamiki rozwoju rynku domen w pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sytuacja bardzo nieciekawa, podejrzewam że wielu zarezerwowało setki domen na kilka kont, a wśród nich po kilkanaście wartych rejestracji. Teraz trzeba będzie kupić (o ile odblokują konta), albo ryzykować że nikt ich nie złapie. Czy to wina OVH ?

P.S. Czy któraś z waszych promocyjnych domen jest już zarejestrowana ? Wczoraj aktywowałem konto jednak wszystkie zamówione domeny czekaja na rejestrację. Nie mam zablokowanego konta więc po aktywacji powinni rejestrować zamówione domeny.

Edited by karollp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak ? tylko kto tu mówi o kilku kontach jak sam posiadam jedno aktywne na którym zaledwie zarejestrowałem 60-70 domen , drugie konto jest jakieś stare na moje dane z którego nawet nie korzystałem bo zapomniałem o nim a mimo to zablokowali konto to z domenami i zapewne wszystkie domeny polecą na dropped. Bardzo ciekawe podejście do klientów , niech by blokowali ale z rozsądkiem tych którzy porejestrowali po więcej niż 100 domen. Ku*** szlak człowieka trafia jak wszystkie domeny które mogłem gdzie indziej zarejestrować połapane teraz będą przez dropped a przynajmniej część

 

Te domeny były zarejestrowane czy zarezerwowane?

Zdaje mi się, że po rezerwacji nie trafiają na żadne listy.

A jeśli są zarejestrowane to na Ciebie więc chyba tylko Ty możesz je zamykać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sytuacja bardzo nieciekawa, podejrzewam że wielu zarezerwowało setki domen na kilka kont, a wśród nich po kilkanaście wartych rejestracji. Teraz trzeba będzie kupić (o ile odblokują konta), albo ryzykować że nikt ich nie złapie. Czy to wina OVH ?

P.S. Czy któraś z waszych promocyjnych domen jest już zarejestrowana ? Wczoraj aktywowałem konto jednak żadna z zamówionych domen nie jest jeszcze zarejestrowana.

U mnie wszystkie 70 domen w których bynajmniej 50 jest wartych rejestracji a nawet sporo więcej moim zdaniem jest ZAREJESTROWANYCH ale co z tego jak konto zablokowane mimo iż ich regulaminu nie złamałem bo tylko tyle zdążyłem zarejestrować, jeżeli teraz te domeny zaczną spadać i je potracę to będzie zwykłe oszustwo aby przyciągnąć ludzi na stronę, co najlepsze na zablokowanym koncie mam też domenę globalną już od dawna więc ciekaw jestem czy jest taki punkt w regulaminie iż mogą mi zablokować dostęp do obsługi domen za które zapłaciłem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te domeny były zarejestrowane czy zarezerwowane?

Zdaje mi się, że po rezerwacji nie trafiają na żadne listy.

A jeśli są zarejestrowane to na Ciebie więc chyba tylko Ty możesz je zamykać?

Zarejestrowane wszystkie , ale tak jak pisałem otrzymałem dziś emaila iż większość z tych 70 domen zarejestrowanych wczoraj i przedwczoraj wygasa a o kasowaniu domen zdaje się że coś wspominali na tym swoim forum , mam rację?

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie wszystkie 70 domen w których bynajmniej 50 jest wartych rejestracji a nawet sporo więcej moim zdaniem jest ZAREJESTROWANYCH ale co z tego jak konto zablokowane mimo iż ich regulaminu nie złamałem bo tylko tyle zdążyłem zarejestrować, jeżeli teraz te domeny zaczną spadać i je potracę to będzie zwykłe oszustwo aby przyciągnąć ludzi na stronę, co najlepsze na zablokowanym koncie mam też domenę globalną już od dawna więc ciekaw jestem czy jest taki punkt w regulaminie iż mogą mi zablokować dostęp do obsługi domen za które zapłaciłem

 

Wiesz, ze "bynajmniej" nie znaczy to samo co "co najmniej"?

To sa Francuzi, wiec na pewno bedzie sie z nimi ciezko dogadac.

Tak jak pisza u nich na forum, bok mowi co innego, centrala (Francuzi ;p) co innego.

Wiec dojdz z takimi do ladu i skladadu.

 

Na szczescie ja mam wszystko aktywne, wraz ze 100 nowymi domenami ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie wszystkie 70 domen w których bynajmniej 50 jest wartych rejestracji a nawet sporo więcej moim zdaniem jest ZAREJESTROWANYCH ale co z tego jak konto zablokowane mimo iż ich regulaminu nie złamałem bo tylko tyle zdążyłem zarejestrować, jeżeli teraz te domeny zaczną spadać i je potracę to będzie zwykłe oszustwo aby przyciągnąć ludzi na stronę, co najlepsze na zablokowanym koncie mam też domenę globalną już od dawna więc ciekaw jestem czy jest taki punkt w regulaminie iż mogą mi zablokować dostęp do obsługi domen za które zapłaciłem

ciekawi mnie gdyby np. te domeny byly uzywane przez firme i blokada dostepu do nich generowalaby z tego powodu straty tej firmy, kto wtedy zaplacilby za poniesione straty? ;)

 

widze, ze ovh chyba zatrudniaja gimnazjalistow bo nikt inny nie mogl wymyslic nic rownie genialnego

 

moja sytuacja wyglada tak:

 

list do ovh:

 

Witam,

w Państwa biurze obsługi klienta uzyskałem informacje, że limit 100 darmowych domen w promocji przypisany jest do osoby, a nie konta oraz ze jako klient mogę posiadać więcej niż jedno konto, co nie będzie stanowic żadnych problemów. W zwiazku z tym utworzyłem kilka kont (numery kont) na których rezerwowalem domeny w celu ich rejestracji po otrzymaniu listu z kodem. Następnie konta zablokowano, a ja straciłem nie tylko możliwość rejestracji tych domen w promocji, ale również wogóle ich rejestracji, nawet w innej firmie, ponieważ domeny są zarezerwowane na tamte konta.

Proszę o odblokowanie kont lub przypisanie wszystkich zamówień do jednego konta, a jeżeli to okaże się niemożliwe to zwolnienie z rezerwacji moich domen, żebym miał możliwość zarejestrowania ich w innej firmie. Z góry dziękuję.

 

i odpowiedz:

 

Witam,

Problem zostanie sprawdzony. Poinformuję Pana jak uzyskam informację w te sprawie.

 

to ja bardzo dziekuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawi mnie gdyby np. te domeny byly uzywane przez firme i blokada dostepu do nich generowalaby z tego powodu straty tej firmy, kto wtedy zaplacilby za poniesione straty? ;)

 

widze, ze ovh chyba zatrudniaja gimnazjalistow bo nikt inny nie mogl wymyslic nic rownie genialnego

 

moja sytuacja wyglada tak:

 

list do ovh:

 

Witam,

w Państwa biurze obsługi klienta uzyskałem informacje, że limit 100 darmowych domen w promocji przypisany jest do osoby, a nie konta oraz ze jako klient mogę posiadać więcej niż jedno konto, co nie będzie stanowic żadnych problemów. W zwiazku z tym utworzyłem kilka kont (numery kont) na których rezerwowalem domeny w celu ich rejestracji po otrzymaniu listu z kodem. Następnie konta zablokowano, a ja straciłem nie tylko możliwość rejestracji tych domen w promocji, ale również wogóle ich rejestracji, nawet w innej firmie, ponieważ domeny są zarezerwowane na tamte konta.

Proszę o odblokowanie kont lub przypisanie wszystkich zamówień do jednego konta, a jeżeli to okaże się niemożliwe to zwolnienie z rezerwacji moich domen, żebym miał możliwość zarejestrowania ich w innej firmie. Z góry dziękuję.

 

i odpowiedz:

 

Witam,

Problem zostanie sprawdzony. Poinformuję Pana jak uzyskam informację w te sprawie.

 

to ja bardzo dziekuje. ;)

Nie jesteś jedyny , ja również na wszystkie otrzymane emaila otrzymałem odpowiedz iż zostane poinformowany w poniedziałek co z tym będzie. Skoro więc można posiadać kilka kont to tym bardziej moje nie naruszały w żaden sposób ich regulaminów bo tylko na 1 z nich posiadałem domeny , ich zachowanie jest dziecinne :P jak by ktoś uzyskał informację co z tymi zablokowanymi kontami liczę na informację

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o odblokowanie kont lub przypisanie wszystkich zamówień do jednego konta, a jeżeli to okaże się niemożliwe to zwolnienie z rezerwacji moich domen, żebym miał możliwość zarejestrowania ich w innej firmie. Z góry dziękuję.

nie ma mozliwosci aby teraz zwolnic domeny z rezerwacji. Domeny na 14dni pozostana w tym stanie. Chyba ze w tym czasie uda sie Tobie je zarejestrowac. Po 14 dniach domeny wchodza w stan zablokowana po wygasnieciu rezerwacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma mozliwosci aby teraz zwolnic domeny z rezerwacji. Domeny na 14dni pozostana w tym stanie. Chyba ze w tym czasie uda sie Tobie je zarejestrowac. Po 14 dniach domeny wchodza w stan zablokowana po wygasnieciu rezerwacji.

tak sadzilem, no to idealnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na miejscu osób którym nie zablokowano konta szybko wysłał bym te 100 wniosków faxem o wydanie authinfo i się zabierał z tej firmy póki jeszcze można, kto wie co będzie na dniach, z takimi nic nie wiadomo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polakowi dać za free i jeszcze narzeka...

 

Wstawię się za ovh

 

Wiecie jakie oni ponoszą koszty za takich pasorzytów co biorą po 1000 domen?

 

Ciekawe czy jakby wam tak kradziono kase z kieszeni to byście jej lepiej nie pilnowali

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polakowi dać za free i jeszcze narzeka...

 

Wstawię się za ovh

 

Wiecie jakie oni ponoszą koszty za takich pasorzytów co biorą po 1000 domen?

 

Ciekawe czy jakby wam tak kradziono kase z kieszeni to byście jej lepiej nie pilnowali

nie pruj sie w tym temacie, idz sie lansowac gdzie indziej, my tu rozmawiamy jak rozwiazac problemy i nie zasmiecaj

tego watku

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
seba-zzdw chyba nie przeczytałeś całego wątku?

czytałem i doszedłem do wniosku że macie jak coś nie idzie po waszej myśli zaraz wpisujecie firmę na forumową blaclist...

 

Ci co mają 100 lub mniej domen zarezerwowanych to je dostaną więc w czym problem? W tym że próbujecie ominąć na różne sposoby robiąc konta na wujka, babcie, ciocie, brata, siostrę i na 100 innych osób...

 

A tym co usunęło/zablokowano konta nie sprawiedliwie cóż... błąd ovh (na BoK nie zawadzi napisać)

 

Poza tym sami piszcie że nie ma regulaminu więc nie co się pruć na ovh bo w tej chwili może robić co chce

 

nie pruj sie w tym temacie, idz sie lansowac gdzie indziej, my tu rozmawiamy jak rozwiazac problemy i nie zasmiecaj

tego watku

 

Nie wiem gdzie tu widzisz lans

Zaśmieca ten wątek wasz płacz...

 

PS. nie chce tu się kłócić ale właśnie wyczułem klimat tego forum

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

w Państwa biurze obsługi klienta uzyskałem informacje, że limit 100 darmowych domen w promocji przypisany jest do osoby, a nie konta oraz ze jako klient mogę posiadać więcej niż jedno konto, co nie będzie stanowic żadnych problemów. W zwiazku z tym utworzyłem kilka kont (numery kont) na których rezerwowalem domeny w celu ich rejestracji po otrzymaniu listu z kodem. Następnie konta zablokowano, a ja straciłem nie tylko możliwość rejestracji tych domen w promocji, ale również wogóle ich rejestracji, nawet w innej firmie, ponieważ domeny są zarezerwowane na tamte konta.

Proszę o odblokowanie kont lub przypisanie wszystkich zamówień do jednego konta, a jeżeli to okaże się niemożliwe to zwolnienie z rezerwacji moich domen, żebym miał możliwość zarejestrowania ich w innej firmie. Z góry dziękuję.

 

i odpowiedz:

 

Witam,

Problem zostanie sprawdzony. Poinformuję Pana jak uzyskam informację w te sprawie.

 

to ja bardzo dziekuje. ;)

 

Rozumiem ludzi, którzy byli uczciwi i ich konta zostały zablokowane. Przykro mi z tego powodu.

 

Ale Panie Grzegorzu, Pana nie jest mi w ogóle szkoda, ba, nawet cieszę się, że tak się stało. Oczywistym jest, że domeny chciał Pan rejestrować DLA siebie i w związku z tym zachować się nie fair. Ile było tych kont, 10 a może więcej?

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
czytałem i doszedłem do wniosku że macie jak coś nie idzie po waszej myśli zaraz wpisujecie firmę na forumową blaclist...

 

Ci co mają 100 lub mniej domen zarezerwowanych to je dostaną więc w czym problem? W tym że próbujecie ominąć na różne sposoby robiąc konta na wujka, babcie, ciocie, brata, siostrę i na 100 innych osób...

 

A tym co usunęło/zablokowano konta nie sprawiedliwie cóż... błąd ovh (na BoK nie zawadzi napisać)

 

Poza tym sami piszcie że nie ma regulaminu więc nie co się pruć na ovh bo w tej chwili może robić co chce

 

 

 

Nie wiem gdzie tu widzisz lans

Zaśmieca ten wątek wasz płacz...

 

PS. nie chce tu się kłócić ale właśnie wyczułem klimat tego forum

Człowieku skończ tu pier*** od rzeczy jak nie przeczytałeś całego tematu , mimo iż miałem 60 domen zarejestrowanych a mimo to mam zablokowane konto więc co to za firma jak masowo wszystko usuwa zamiast najpierw sprawdzić czy się złamało regulamin , a ten BOK to sobie można w du** wsadzić bo sami gadają co innego potem kto inny co innego. A z tymi swoimi tekstami chłopie idź na forum młodzieżowe bo nie po to ktoś siedzi dzień czy dwa nad szukaniem domen aby jakaś firma je bezpodstawnie zabierała gdy już dała

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo nie po to ktoś siedzi dzień czy dwa nad szukaniem domen aby jakaś firma je bezpodstawnie zabierała gdy już dała

Większosc ludzi tego nie zrozumie. Domainerzy, to naprawdę malutki odsetek populacji. 0,00001%. Bardzo często taka "praca" , jaką jest wyszukiwanie nazw adresowych, (służących teoretycznie do zakładania serwisów internetowych i rozwijania internetu), tylko po to, żeby je sprzedać jest odbierana wręcz negatywnie.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×