Jump to content
pb

Stracone domeny

Recommended Posts

Każdy z nas zapewne ma na swoim koncie trochę decyzji, których żałuje. Ja do dziś żałuję pewnych domen, których nie wykupiłem (żałuję też niektórych, za które zapłaciłem, ale to już ryzyko zawodowe ;-). No i postanowiłem się podzielić z Wami kilkoma takimi domenami. Być może niektóre z nich także i Wam przeszły przez ręce...

 

komis24.pl – zarezerwowałem, nie opłaciłem... poszła na allegro za 610 zł

pnp.pl – zarezerwowałem, nie opłaciłem

kakao.pl – przepadła (nieopłacona) trochę z mojego niedopatrzenia, ale częściowo też nie z mojej winy

reggae.pl – może nie będę tego szerzej komentował... ;-)

 

Hm... przejrzałem teraz te wszystkie, które kiedyś zarezerwowałem, ale puściłem... i chyba nie przyznam się do żadnych więcej, bo sam już nie pamiętałem o niektórych, a teraz jak na to patrzę... ;-( No ale to były inne czasy, wtedy nawet kakao.pl poszło na allegro za 102,5 zł. Macie jakieś podobne wynurzenia? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja prosze o komentarz w sprawie reggae.pl :)

 

No niech już będzie, ale PM. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja proszę o komentarz w sprawie kakao.pl :)

 

Miałem zarezerwowaną, ale nie opłaciłem, bo wypadł mi pilny wyjazd i jak wróciłem, domeny już nie miałem na liście zarezerwowanych. Byłem przekonany, że jeszcze powinna tam być, ale widocznie pomieszały mi się daty.

 

[edit] Ale to było w 2005, tak gwoli ścisłości. Bo widzę, że obecny swój żywot wiedzie od listopada 2006, więc już zdążyła znów wygasnąć.

[edit2] Jej cena z allegro, którą podałem, też była z tamtego czasu.

[edit3] Ale prosiłem o wasze doświadczenia/żale, a nie o rozliczanie mnie. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem zapłacić kasownik.pl, nie wiem dla czego nagie.pl także odpuściłem. Około 50% innych domen, które złapałem i nie zapłąciłem bo uznałem że nie warto znalazło nowego własciciela ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapomniałem zapłacić kasownik.pl, nie wiem dla czego nagie.pl także odpuściłem. Około 50% innych domen, które złapałem i nie zapłąciłem bo uznałem że nie warto znalazło nowego własciciela ;/

 

Większość domen, które puszczam po rezerwacji, także znajduje nowego właściciela, ale mimo to podejrzewam, że tylko niewielki ich procent jest naprawdę wart rejestracji. Tylko że tego procenta najbardziej potem żal... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może moja jest mniej imponująca, ale miałem zarezerwowaną MarketDomen.pl.

Właściciela można sprawdzić:-)

Pozdrawiam Panie Danielu:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem zarezerwowaną, ale nie opłaciłem, bo wypadł mi pilny wyjazd i jak wróciłem, domeny już nie miałem na liście zarezerwowanych. Byłem przekonany, że jeszcze powinna tam być, ale widocznie pomieszały mi się daty.

 

Zdarza się niestety w tej branży :)

Ale teraz poważnie .

 

W 2002 roku czyściłem swoje portfolio . Przykładowo wszystkie domeny 2-literowe , które mi się optycznie lub z jakiś innych względów nie podobały (np. pu.pl , xa.pl itp.) usunąłem za jednym zamachem i miałem święty spokuj ;)

 

Jak pomyślę tylko , jak użytkownicy tego forum obecnie o nie walczą ;)

 

 

P.S. @pb

 

kakao*pl nie powinno Ci sprawiac aż takich rozterek , ponieważ odwiedziny tej domeny nie są w zadnym wypadku imponujące :P (ale o tym wiesz sam doskonale)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie rezerwacja i nieopłacenie to podsunięcie pomysłu dla osób rej. expired.

 

Jak pomyślę tylko , jak użytkownicy tego forum obecnie o nie walczą :)

 

Może to forum robi sztuczny ruch w interesie ;) choć allegro w podbijaniu nikt nie przebije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W 2002 roku czyściłem swoje portfolio . Przykładowo wszystkie domeny 2-literowe , które mi się optycznie lub z jakiś innych względów nie podobały (np. pu.pl , xa.pl itp.) usunąłem za jednym zamachem i miałem święty spokuj ;)

 

Tak, wtedy były inne czasy, dwuliterówki leżały normalnie do wzięcia. Ale wtedy jeszcze nie interesowałem się rejestracją domen. Gdy wszedłem w to nieśmiało parę lat później, do wzięcia były już tylko dwucyfrowe.

 

kakao*pl nie powinno Ci sprawiac aż takich rozterek , ponieważ odwiedziny tej domeny nie są w zadnym wypadku imponujące :) (ale o tym wiesz sam doskonale)

 

No akurat nie wiem, bo nie badałem jej pod tym kątem. Oczyściłem się z rozterek po tym, jak poszła na allegro za 102,5 zł, ale mimo wszystko teraz byłaby warta trochę więcej.

 

A, dorzucę jeszcze jedną: westa.pl. Gdy ją zarezerwowałem, nie wiedziałem jeszcze o sedo, więc pomyślałem sobie: kto by tam chciał domenę po upadłej firmie ubezpieczeniowej... no i olałem. Dobre, nie? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem dla czego nagie.pl także odpuściłem.

 

Odpuszczając nagie odpuściłeś ca. 2,- € / dzień ;)

Ale i tak golebaby*pl są lepsze (ładniejsze? :) )

 

 

Około 50% innych domen, które złapałem i nie zapłąciłem bo uznałem że nie warto znalazło nowego własciciela ;/

 

To świadczy o tym , że masz do domen nosa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałem też o moim poscie na wht gdzie rozdałem okolo 30 domen 2znakowych a raczej ich rezerwacje, a na dzien dzisiejszy moglem być kilkanaście tyś do przodu - to było tak niedawno ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapomniałem też o moim poscie na wht gdzie rozdałem okolo 30 domen 2znakowych a raczej ich rezerwacje, a na dzien dzisiejszy moglem być kilkanaście tyś do przodu - to było tak niedawno ;/

 

W domenach czas leci bardzo szybko, ale to dobry znak: skoro te, które parę lat temu odpuściliśmy, dziś są warte tysiące, to pomyślcie, ile te, które mamy, będą warte za parę lat... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczyściłem się z rozterek po tym, jak poszła na allegro za 102,5 zł, ale mimo wszystko teraz byłaby warta trochę więcej

 

Ale , zaraz , zaraz . Ja jej wcale nie kupiłem na allegro .

Ja ją otrzymałem w....... spadku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale , zaraz , zaraz . Ja jej wcale nie kupiłem na allegro . Ja ją otrzymałem w....... spadku :)

 

Pisałem już, to się działo w 2005, rok wcześniej niż została zarejestrowana 'obecna' kakao.pl. 'Tamta', kupiona na allegro, wygasła w 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem już, to się działo w 2005, rok wcześniej niż została zarejestrowana 'obecna' kakao.pl. 'Tamta', kupiona na allegro, wygasła w 2006.

 

sorry !

 

my "wszechpolacy" mamy problem ze zrozumieniem pisanego :) (jak mawia pan redaktor naczelny pewnej gazety z ul.Czerskiej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

co do tematu

glowice.pl + głowice.pl (oddalem je obecnemu wlascicielowi heh)

porownywarka.pl

gbo.pl (fajny ruch zagraniczny)

i calkiem niedawno biletynaeuro.pl - co sie z nia stalo wystarczy sprawdzic whois. Zostala zarejestrowana zanim minal termin wygasniecia rezerwacji z mojego panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do tematu

glowice.pl + głowice.pl (oddalem je obecnemu wlascicielowi heh)

porownywarka.pl

gbo.pl (fajny ruch zagraniczny)

i calkiem niedawno biletynaeuro.pl - co sie z nia stalo wystarczy sprawdzic whois. Zostala zarejestrowana zanim minal termin wygasniecia rezerwacji z mojego panelu.

 

porownywarka jest fajna , troche szkoda :)

Mam porownywarkacen*pl i CTR 70 % ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TaniLot.pl tydzień po tym jak się zwolniła napisał do mnie gość chętny do kupna domeny ( szczęsciarz ze mnie :P )

SkypeAsia.com zarejestrowalem tę domenę w grudniu 2005 a zaraz potem Skype obudził się i wykupił całą resztę wolnych domen globalnych - miałem stracha że naślą na mnie prawnika :D

Laptopy.de chyba żałuje :D zaraz po tym jak się zwolniła zajeła ją jakaś niemiecka firma...

Share this post


Link to post
Share on other sites
i calkiem niedawno biletynaeuro.pl - co sie z nia stalo wystarczy sprawdzic whois. Zostala zarejestrowana zanim minal termin wygasniecia rezerwacji z mojego panelu.

 

Zainteresowało mnie to bardzo. Możesz powiedzieć gdzie miałeś rezerwacje na tą domenę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
i calkiem niedawno biletynaeuro.pl - co sie z nia stalo wystarczy sprawdzic whois. Zostala zarejestrowana zanim minal termin wygasniecia rezerwacji z mojego panelu.

 

 

Może jednak było tak że termin został przekroczony? Ja miałem taki myk że zarezerwowałem domenę i kilka godzin po wygaśnieciu rezerwacji domena była już zarejestrowana - jak widzisz wystarczy mieć tylko znajomości - ktoś dokonał rzeczy niemożliwej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może jednak było tak że termin został przekroczony? Ja miałem taki myk że zarezerwowałem domenę i kilka godzin po wygaśnieciu rezerwacji domena była już zarejestrowana - jak widzisz wystarczy mieć tylko znajomości - ktoś dokonał rzeczy niemożliwej :D

 

W jakiej firmie rezerwowałeś a w jakieś ostatecznie zarejestrował obecny właściciel ? Podejrzewam ze byla to ta sama firma. Mozesz zdradzic nazwe domeny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×