Jump to content
pb

Stracone domeny

Recommended Posts

W jakiej firmie rezerwowałeś a w jakieś ostatecznie zarejestrował obecny właściciel ? Podejrzewam ze byla to ta sama firma. Mozesz zdradzic nazwe domeny ?

 

Widzę, że JAMESBOND jak zwykle wietrzysz podstęp ;-) Żeby rozwiać Twoje wątpliwości - nie ma możliwości rejestracji domeny, jeśli termin rezerwacji (14 dni) nie minął.

 

Domena biletynaeuro.pl jest obecnie zarejestrowana przeze mnie w firmie http://www.active24.pl Wcześniej była zarezerwowana w innej firmie (nie pamiętam jakiej). Najwyraźniej w TEJ firmie ktoś źle napisał panel administracyjny i Klientom w TAMTEJ firmie termin rezerwacji wyświetla się błędnie. Ewentualnie "rok1978" nie opłacił rezerwacji na czas i domena stała się dostępna dla innych - tak się czasem zdarza..

 

Mam nadzieję, że teraz Agencie 007 Twoja ciekawość jest już zaspokojona...

 

rok1978 - na fali EURO :D szukałem ciekawych domen związanych z tą okolicznością i jedną z domen, jaką znalazłem była właśnie biletynaeuro.pl - jako, że była tylko zarezerwowana brałem pod uwagę fakt, że może zostać nie zarejestrowana - co też się stało.. Mam nadzieję, że nie żywisz przez to urazy do mojej osoby? Myślę, że jeśli nie ja, to inna osoba zarejestrowałaby tą domenę.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

orgazm.pl, napster.pl, wiara.pl i napewno znalazlo by sie kilkanascie innych mniej lub znacznie bardziej interesujacych, ale wiecej nie wymienie bo troche mi bedzie glupio, ze takie okazje byly i tak dalem ciala, ale to byly inne czasy domeny kupowalo sie w innych celach i nie ma co teraz plakac nad rozlanym mlekiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kiedy @rok1978 twierdzi ze domena zostala zarejestrowana w czasie kiedy powinien ja miec w panelu, to ciekawi mnie taka sytuacja.

 

@Daniel, przyznaj ze sytuacja jest nienormalna i dziwna, bralem pod uwagę zle napisany panel, i współczuje klientom tej firmy. Mysle ze @rok1978 powinien sprawdzic jeszcze raz panel tej firmy a jesli ma racje to przestrzec userów z di.pl przed tym błędem w tej firmie.

 

@Daniel nie pisz, że wietrze podstęp bo mi to się kojarzy z "szukaniem haków wsród polityków", nie szukam haka na Ciebie :)

 

Co do tematu wątku, to żaluje tego czym się już pochwaliłem w innym temacie - miałem w rezerwacji skype.pl a google.pl byla wolna kiedy sprawdzałem kiedys w whois. Ale temat, hehehe Czasu sie nie cofnie, nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem :)

 

// EDIT: ja w firmie dinfo.pl zauważyłem że domeny pozostają w panelu conajmniej kilka godzin po wygaśnieciu - dokładnie się nie przyjrzałem, wiec + dla dinfo

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jakiej firmie rezerwowałeś a w jakieś ostatecznie zarejestrował obecny właściciel ? Podejrzewam ze byla to ta sama firma. Mozesz zdradzic nazwe domeny ?

 

To było Az.pl - no coż chłopaki z NASKu nie są z gliny i też lubią wypić piwko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
hiv.pl

 

Miałem ją zarezerwowaną półtora roku temu. Nie opłaciłem, bo pomyślałem sobie, że źle się kojarzy, więc po co mi ona. Nie przewidziałem, że kiedyś pewien incydent wywoła lawinowe zainteresowanie tym tematem wśród młodych warszawianek... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites
kiedy @rok1978 twierdzi ze domena zostala zarejestrowana w czasie kiedy powinien ja miec w panelu, to ciekawi mnie taka sytuacja.

 

@Daniel, przyznaj ze sytuacja jest nienormalna i dziwna, bralem pod uwagę zle napisany panel, i współczuje klientom tej firmy. Mysle ze @rok1978 powinien sprawdzic jeszcze raz panel tej firmy a jesli ma racje to przestrzec userów z di.pl przed tym błędem w tej firmie.

 

Jasne, zgadzam się z Tobą w 100%, że jeśli panel w tej firmie pokazuje nieprawidłowe dane, to trzeba na to zwrócić uwagę. Moim zdaniem tu nawet nie o to chodzi, tylko po prostu minął termin płatności i rezerwacji a @rok1978 zapomniał opłacić na czas, ale może jakieś błędy w panelu tutaj pomogły - nie wiem. Faktem jest, że czekanie do ostatniej chwili nie jest rozsądne i gdyby opłata nastąpiła szybko po dokonaniu rezerwacji to sprawy by nie było.

 

@Daniel nie pisz, że wietrze podstęp bo mi to się kojarzy z "szukaniem haków wsród polityków", nie szukam haka na Ciebie :)
Ale wiedziałeś że domena została zarejestrowana w ACTIVE 24. Pytałeś czy wcześniej zarezerwowana była w tej samej firmie. Może się mylę, ale moim zdaniem w domyśle miałeś - pewnie ktoś z tej firmy (konkretnie ja, bo to przecież ja jestem abonentem tej domeny) zarejestrował tą domenę zanim wygasła rezerwacja innego Klienta tej firmy. JamesBond - jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - pytaj wprost - otrzymasz odpowiedź. Grajmy w otwarte karty. A na marginesie Ci powiem, że żadna poważna firma nie będzie "podbierała" domen swoim Klientom - daleko z takimi praktykami by nie zajechała. Prowadzę firmę hostingową blisko 6 lat, więc uwierz mi, że wiem co mówię.

 

Nie róbmy piaskownicy z tego forum..

 

Co do tematu wątku, to żaluje tego czym się już pochwaliłem w innym temacie - miałem w rezerwacji skype.pl a google.pl byla wolna kiedy sprawdzałem kiedys w whois. Ale temat, hehehe Czasu sie nie cofnie, nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem :)

 

Nie wiem w jakim okresie te domeny były wolne do rejestracji, ale pewnie już wtedy w jakiś sposób były objęte ochroną (zastrzeżone znaki towarowe itp.)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Daniel przeczytaj proszę wątek jeszcze raz bo widać późna pora się udziela.

Zadałem 2 pytania 2 różnym osobom a Ty moje wypowiedzi połączyłeś błędnie rozumiejąc.

 

co do rok1978 i biletynaeuro.pl:

zapytałem gdzie rezerwował nie sugerując że w tej samej firmie - gdyby odpowiedział, że w active24 - miałbym wątpliwości i pytałbym Ciebie jak to rzeczywiście było. Inaczej zakładam, że rok1978 zapomniał najzwyczajniej zarejestrować, minełą blokada i ją wziąłeś - OK.

 

co do 911 i nieznaną mi domenę:

skoro pisał, że zarejestrował ktoś tuż po wygaśnięciu rezerwacji - no to musi być rejestracja i rezerwacja w tej samej firmie. @pb mówił, że istnieją sposoby na rejestracji domeny po wygaśnieciu rezerwacji, ale trzeba się natrudzić - ja ich nie znam. Ale faktycznie zauważam, że przynajmniej w dinfo.pl domeny w panelu wiszą dłużej niż mija godzina rezerwacji - więc zgodziłbym się z tezą, że rejestrator mógłby tak zaprogramować panel, żeby domeny pozostawały równo do wygaśnięcia a po tym czasie on już mógł ją zająć.

 

@911 powiedział, że było w AZ.pl - może on się myli, może ma racje, nie wiem.

 

@Daniel - popatrz - 2 różne sprawy - ja nigdzie nie sugerowałem, że w active24 do takich przypadków dochodzi.

 

Nie mam czasu na większą dyskusję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Daniel przeczytaj proszę wątek jeszcze raz bo widać późna pora się udziela.

Zadałem 2 pytania 2 różnym osobom a Ty moje wypowiedzi połączyłeś błędnie rozumiejąc.

 

Heh - może i po części późna pora, po części połączenie dwóch wypowiedzi :) Chodziło mi tylko o jasne wyjaśnienie sytuacji z domeną biletynaeuro.pl - mam nadzieję, że się udało.

 

Nie mam czasu na większą dyskusję.

 

Ja też :) Zamykamy ten wątek w tej dyskusji ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pb mówił, że istnieją sposoby na rejestracji domeny po wygaśnieciu rezerwacji, ale trzeba się natrudzić - ja ich nie znam.

 

Tak, ale pisałem także, ze może to zrobić osoba, która miała daną domenę zarezerwowaną. Nie podejrzewam, że osoba postronna mogłaby tego dokonać, aczkolwiek ostatnio spotkałem się kilka razy z tym, że domena była zarejestrowana już w dzień po wygaśnięciu rezerwacji. Najwyraźniej po tym czasie wróciła ona do puli domen wolnych, nie widzę innej możliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem gdzie mam odpisywac bo taki sie OT zrobil

domena byla rezerwowana w rejestracjadomen.pl

nie mam nigdy z nimi ani ich panelem zadnych problemow (trzymam tam 95% swoich domen)

Nie wiem jak Pan to zrobil Panie Danielu - w kazdym razie gratuluje domeny.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem gdzie mam odpisywac bo taki sie OT zrobil

domena byla rezerwowana w rejestracjadomen.pl

nie mam nigdy z nimi ani ich panelem zadnych problemow (trzymam tam 95% swoich domen)

Nie wiem jak Pan to zrobil Panie Danielu - w kazdym razie gratuluje domeny.

Pozdrawiam

 

Jedna rzecz jaka jest pewna w tej sprawie, to to, że minął termin 14 rezerwacji domeny i domenę można było zarejestrować. Myślę, że ten przypadek to kolejny dowód na to, że prędzej czy później w Polsce będzie musiało być jak w innych krajach - nie będzie rezerwacji domeny - będzie tylko możliwość rejestracji.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedna rzecz jaka jest pewna w tej sprawie, to to, że minął termin 14 rezerwacji domeny i domenę można było zarejestrować.

 

w takim razie w jakim celu domeny po wygaśnięciu rezerwacji są blokowane? jaki jest tego sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites
w takim razie w jakim celu domeny po wygaśnięciu rezerwacji są blokowane? jaki jest tego sens?

 

A to już chyba pytanie do NASKu :-) Może są to jakieś uwarunkowania techniczne..

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
w takim razie w jakim celu domeny po wygaśnięciu rezerwacji są blokowane? jaki jest tego sens?

 

Po prostu NASK lubi mieć serwer obciążony skryptami sprawdzającymi co pół sekundy dostępność domeny, zamiast od razu ją wypuścić i mieć to z głowy. To samo w zasadzie tyczy się blokowania po nieopłaceniu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to już chyba pytanie do NASKu :-) Może są to jakieś uwarunkowania techniczne..

 

"uwarunkowania techniczne my ass" jakby to powiedział jakiś amerykaniec ;-)

pytam, bo taka blokada nie dotyczy wszystkich, co jest po prostu niesprawiedliwe. a ktoś na tym robi kasę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal mam wyrzuty sumienia za odpuszczenie sobie i nie przedłużenie rynekdomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

onte.pl byla przez dlugi czas moja, az zapomnialem przedluzyc

allegor.pl zapomnialem zarejestrowac :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

landlord.pl

ebuk.pl

 

Mialem je zarezerwowane. Obecnie landlord.pl ma firma Open Finance, a ebuk.pl PWN. Od tego czasu troche wiecej ryzykuje rejestrujac domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest taka jedna której sobie do końca życia nie wybacze:

 

proste.pl

 

szkoda gadać

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikolaj - zgadzam się :( Nikt nie mogł przewidzieć, że tam będzie firma hostingowa :P

Ja straciłem sex24.com.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena proste.pl nie ma nic w sobie. Czy myślisz że hostingodawca wykupilby od Ciebie te domene gdybys ja mial. Zapomnij - poszukalby czegos innego. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×