Jump to content
umberto

Maszynka do robienia pieniędzy

Recommended Posts

Może wystawią kiedyś domenę. :(

np. ich literowki - moge im podrzucic pare :)

 

mysle, ze porownania do hazardu nie mijaja sie z prawda, to jest w pewnym sensie rozrywka, a nie oszustwo (zakladajac, ze nie licytuja podstawione osoby) a za rozrywke trzeba placic :D

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet fajny serwis, szkoda że się nie zarejestrowałem zanim dali artykuł w GW, teraz to już pewnie nic się okazyjnie nie kupi. :-/

Taki np. laptop za 36,60 to raczej przywilej pionierów niż coś, co zostanie na dłużej... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam kilka bardziej wspaniałych i fascynujących sposobów na wydanie pieniędzy :)

Co w tym fascynującego?

 

Może źle napisałem, powinienem napisać fascynującego dla mnie, bo chodziło mi o obserwację ludzkich zachowań i stosowanych tam technik, a także możliwości znalezienia odpowiedniego systemu opartego o statystykę (prawdopodobieństwo, średnia, prawo ciągłości) i psychologię.

 

Napisałeś, że znasz "kilka bardziej wspaniałych i fascynujących sposobów na wydanie pieniędzy", ale ja nie napisałem, że ten jest najwspanialszy :D A tak swoją drogą to jakie wydatki miałeś w szczególności na uwadze - inwestycyjne czy konsumpcyjne?

 

 

Gra na Podbij.pl ma BARDZO wiele wspólnego z zakładaniem opcji na nazwy domen:

Możesz założyć opcję na 2, 3 domeny i mieć szczęście, ale jeżeli chcesz mieć większą pewność, że wyjdziesz na tym do przodu to musisz:

a ) poświęcić trochę czasu na analizę i rozplanowanie na które domeny założyć opcję,

b ) posiadać odpowiednio duże fundusze,

 

... a i tak możesz zostać z 0 zł :lol:

 

Ale jeżeli się dobrze przyłożysz do zadania o którym wpomniałem w a) oraz spełniasz warunek b ) to prawdopodobieństwo realizacji zysku radykalnie się zwiększa.

 

Acha, no i czymś wspólnym dla abu tych dziedzin może być ADRENALINA - np. gdy widzisz, że już jesteś coraz bliżej a tu w ostatniej sekundzie ktoś Cię przebija / właściciel w ostatnim dniu odnawia nazwę domeny :(

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet fajny serwis, szkoda że się nie zarejestrowałem zanim dali artykuł w GW, teraz to już pewnie nic się okazyjnie nie kupi. :-/

Taki np. laptop za 36,60 to raczej przywilej pionierów niż coś, co zostanie na dłużej... ;-)

Nie było po co. Obserwowałem automatem kilkanaście aukcji. Często wygrana rodziła się wtedy, gdy serwis przylagowywał (odpowiedz 10-15s), a nie było ustawionych żadnych automatów przebijających, bądź tylko jeden. Zastanawiająco dużo wygrał jeden użytkownik (Albero), bo kilka licytacji i stracił przy tym kilkakrotnie więcej (cały czas z automatu przebijał). Serwis potrafi odpowiadać z dużym opóźnieniem i nagle 1-2s przed koncem pojawia się jedna lub kilka ofert (trochę za idealnie trafiają na ostatnie sekundy, statystycznie rzecz biorąc z uwagi na opóźnienia w sieci [nawiązanie połączenia, request] nie powinni tak idealnie trafiać w końcówki, żeby "ratować" aukcje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam tu jedną z wielu ciekawostek przy okazji trwania lub zakończenia aukcji - zwróćcie uwagę na sytuację osoby wygrywającej...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie kwiatki są z powodu przeciążenia i złego projektu. JS odlicza czas w przeglądarce i czeka na odpowiedź aktualnej ceny, z uwagi na przeciążenie czas schodzi do zera, a odpowiedzi dalej nie ma. Później jest odpowiedź i znów aukcja się "budzi", gdyż naprawdę się nie skończyła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
znów aukcja się "budzi", gdyż naprawdę się nie skończyła.

ta akurat się skończyła - spójrz na kwotę na zdjęciu pierwszym, a potem na zdjęciu drugim;) mam pełno różnych printów bo się wkurzałem gdy brałem udział w licytacjach i nie znałem swego położenia :( Przynajmniej zawiesili serwis i będą poprawiali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka dni owczego pędu i maszynka do robienia pieniędzy się posypała..... :ph34r:

 

Od kilku dni pracujemy nad rozwiązaniem najbardziej palących kwestii technicznych. Nasz dotychczasowy dostawca usług internetowych, mimo znakomitej renomy, nie sprostał naszym oczekiwaniom.

 

Czyt. Nasz dotychczasowy hostinK współdzielony za złotówkę w promocji pomimo renomy w swoim segmencie dla stron www nieprzekraczających 1 MB nie sprostał naszym oczekiwaniom. Obecnie kupujemy serwerownię, ale nie wygenerowaliśmy jeszcze tyle zysków, aby kupić odpowiednie wentylatory do chłodzenia serweró, dlatego testujemy obecnie dmuchanie na zimne, ale pojemność płuc naszych pracowników jest za mała, aby serwery się nie przegrzewały.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyt. Nasz dotychczasowy hostinK współdzielony za złotówkę w promocji pomimo renomy w swoim segmencie dla stron www nieprzekraczających 1 MB nie sprostał naszym oczekiwaniom. Obecnie kupujemy serwerownię, ale nie wygenerowaliśmy jeszcze tyle zysków, aby kupić odpowiednie wentylatory do chłodzenia serweró, dlatego testujemy obecnie dmuchanie na zimne, ale pojemność płuc naszych pracowników jest za mała, aby serwery się nie przegrzewały.

 

nie ironizuj, nie ironizuj :ph34r: wlasciciel podbij.pl nie mial pojecia, ze serwis sie rozrosnie w tak szybkim tepie, wiec nie potrzebowal na starcie super hostingu z gornej polki.

 

Nameserverns1.ikp.pl

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ironizuj, nie ironizuj :ph34r: wlasciciel podbij.pl nie mial pojecia, ze serwis sie rozrosnie w tak szybkim tepie, wiec nie potrzebowal na starcie super hostingu z gornej polki.

 

Bo trzeba wierzyć w sukces od samego początku, w przeciwnym wypadku można skończyć zanim się zacznie, tak jak to tutaj obserwujemy - od kilku dni serwis traci potencjalnych klientów, którzy mogliby na gorąco skorzystać z aukcji po artykule promocyjnym w GW, ale skoro nie działa, to wielu z nich nie zada sobie trudu aby jeszcze powrócić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb - jak sie nie ma wystarczajaco duzo srodkow na start, to niestety trzeba wybrac takie a nie inne wyjscie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz, że traci klientów? A blogi zadbają o promocję dzięki "porażająco" świetnym nagłówkom: "Kontrowersyjny serwis aukcyjny już działa."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyt. Nasz dotychczasowy hostinK współdzielony za złotówkę w promocji pomimo renomy w swoim segmencie dla stron www nieprzekraczających 1 MB nie sprostał naszym oczekiwaniom. Obecnie kupujemy serwerownię, ale nie wygenerowaliśmy jeszcze tyle zysków, aby kupić odpowiednie wentylatory do chłodzenia serweró, dlatego testujemy obecnie dmuchanie na zimne, ale pojemność płuc naszych pracowników jest za mała, aby serwery się nie przegrzewały.

 

Chyba biorą pod uwagę, że mogą wystąpić kolejne kłopoty bo zmienili listę produktów oczekujących w kolejce na wystawienie (iPhone, Nikon, Sony Vaio) na produkty o mniejszej wartości (kosmetyki, golarka) :ph34r:

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo trzeba wierzyć w sukces od samego początku, w przeciwnym wypadku można skończyć zanim się zacznie, tak jak to tutaj obserwujemy - od kilku dni serwis traci potencjalnych klientów, którzy mogliby na gorąco skorzystać z aukcji po artykule promocyjnym w GW, ale skoro nie działa, to wielu z nich nie zada sobie trudu aby jeszcze powrócić...

 

Ten artykuł był oficjalnie promocyjny czy nieoficjalnie?

A jeśli oficjalnie to jaka jest cena takiego czegoś? Macie pojęcie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten artykuł był oficjalnie promocyjny czy nieoficjalnie?

A jeśli oficjalnie to jaka jest cena takiego czegoś? Macie pojęcie?

 

Pewnie nasza klasa ma większe doświadczenie więc ich się pytaj :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb - jak sie nie ma wystarczajaco duzo srodkow na start, to niestety trzeba wybrac takie a nie inne wyjscie.

 

Z tego co gdzieś czytałem, dostali na start wystarczające zabezpieczenia finansowe aby móc sobie pozwolić na straty na aukcjach do końca roku. Tak że spokojnie mogli sobie pozwolić na przyzwoitego dedyka.

 

@bradiaga: przy artykule nie było oficjalnej informacji że artykuł jest promocyjny, no ale ja wcale nie twierdziłem że jest sponsorowany, tylko promocyjny właśnie, tzn. promuje serwis, niezależnie od tego co było inspiracją do jego napisania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się temu przeyglądam i zgadzam sie, ze to czysty hazard. Aaaa nawet z ewolucyjnego punktu widzenia nie dałoby rady by wszyscy sie zmowili i kolejkowo jedno wylicytowanie wygrywaloby dany przedmiot. Zawsze by sie ktos wylamal. A nawet jesli nie, to ustal liczbe uzytkownikow i zgraj naklon do strategii :ph34r:...

 

Nie wiem, czy dobrze widze, ale w teraz aukcje sa w statusie Pauza. Czy to znaczy, ze sie wycwanili i niedopuszczaja do licytacji nocnych?

 

To co mi sie nie podoba - to adsense. Uwazam ze malo profesjonalne jak na takie przedsięwziecie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą poprzez "tracert" sprawdzałem ścieżkę do ich nowego serwera i ...

 

... poległem jak zobaczyłem logo firmy zarządzającej ostatnim węzłem przed ich serwerem :ph34r:

 

http://www.plix.pl/

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest źle :ph34r:

Przecież podobne problemy miała nasza klasa i co? Wystarczyło "kilku" reklamodawców i problemów się pozbyli. A że Polacy to nie da sie ukryć hazardziści i ryzykanci serwis sie przyjmie, a co za tym idzie znajdą sie i reklamodawcy, którzy na pewno będą sie bardziej opłacać niż adsense. A co do zastrzyku kasy na start, to może być i tak, że sie "przeliczyli" i woleli najpierw zainwestować w ofertę niż w sprzęt :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pewnie przez opóźnienia.

Co prawda nie widziałem jak wszystko działało po reklamach w GW, ale pewnie czas 0:00 wisiał przez kilka sekund, wtedy ta jedna osoba próbowała podbić raz (nic się nie zmieniło), drugi raz (znowu bez zmian) i tak dalej.

 

EDYCJA:

Widzę, że tam jest jeszcze kilkanaście minut, a więc wydaje mi się, że było podobnie, ale nieco inaczej.

Pewnie ta osoba zalicytowała (nie pojawiała się jej oferta, a czas leciał), zalicytowała kolejny raz itd. a przestała dopiero jak dane zdążyły się odświeżyć.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×