Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

jeden pisze o krzakach, w innym wątku czytałem o palemkach - czasem myślę, że trafiłem na forum dendrologiczne ;)

 

 

 

...to chyba zmęczenie materiału ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Abonent opcji z chwilą jej realizacji staje się abonentem rezerwacji, a z chwilą rejestracji – abonentem domeny. Założyłem więc że nowy krzaczek widniejący w whois domeny był też abonentem opcji, choć wie to oczywiście tylko krzakmaster i NASK. ;)

Ale formalnie abonentem opcji nie może być Dropped. Zawsze mówili, że mają w Active24 ze względu na przepisy NASK. Ale oczywiście na podstawie obecnego tymczasowego abonenta można wysnuć wniosek, że był to Dropped, ale czy formalnie poprzez nowego krzaka to nie wiem.

 

Widząc niektóre domeny drugiego licytującego w aukcji naukowcy.pl i nie dziwie się, że tez mu zależało ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale formalnie abonentem opcji nie może być Dropped. Zawsze mówili, że mają w Active24 ze względu na przepisy NASK. Ale oczywiście na podstawie obecnego tymczasowego abonenta można wysnuć wniosek, że był to Dropped, ale czy formalnie poprzez nowego krzaka to nie wiem.

 

Oczywiście że nie może, dlatego zakłada opcje na inne fikcyjne firmy, potem wystawia na aukcji jako swoje, a NASK przymyka oko bo kasa leci. ;)

Również chciałem zaoferować w PPD.pl łapanie domen "na opcję", dlatego pytałem w NASK czy mają zamiar znieść ten martwy zapis, ale dostałem odpowiedź że nie. Mógłbym oczywiście udawać wariata i zakładać na jakąś firmę za oceanem, ale jakoś nie czułbym się z tym komfortowo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mógłbym oczywiście udawać wariata i zakładać na jakąś firmę za oceanem, ale jakoś nie czułbym się z tym komfortowo. ;)

Chyba niepotrzebnie masz skrupuły Przemek..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba niepotrzebnie masz skrupuły Przemek..

 

DD

 

 

nie chce być bardziej święty od papieża ale nie wydaje mi sie żeby postawa Przemka była niezrozumiała .Po to sa regulaminy żeby cos normowały .Skoro jest cwaniak z pod palemki który to omija i śmieje sie wszystkim w oczy to "cóż"ale ze NASK na to nie reaguje to drugie "coz" My możemy jedynie mówić o tym głośno a nóż ktoś z NASK pochyli sie nad problemem chociaż nie podejrzewam bo jak zostało powiedziane to jest kasa !

Ale komentarz ze "nie mieć skrupułów" w twoim wydaniu jako osoby która jest dla niektórych autorytetem uważam za nie stosowny .

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chce być bardziej święty od papieża ale nie wydaje mi sie żeby postawa Przemka była niezrozumiała .Po to sa regulaminy żeby cos normowały .Skoro jest cwaniak z pod palemki który to omija i śmieje sie wszystkim w oczy to "cóż"ale ze NASK na to nie reaguje to drugie "coz" My możemy jedynie mówić o tym głośno a nóż ktoś z NASK pochyli sie nad problemem chociaż nie podejrzewam bo jak zostało powiedziane to jest kasa !

Ale komentarz ze "nie mieć skrupułów" w twoim wydaniu jako osoby która jest dla niektórych autorytetem uważam za nie stosowny .

IMHO niektóre przepisy NASK są do kitu. Tak było z przedłużaniem domeny przez opcję. Tak było z promocją rejestracji domen dla osób prywatnych.

 

Poza tym skoro NASK wymaga, żeby inny podmiot niż registrant rejestrował opcję, to dlaczego nie zarejestrować opcji na ciocię, wujka czy właśnie inną spółkę?

 

To nie ludzie są źli, tylko przepisy.

 

Po co w ogóle jest ten przepis? Ktoś logicznie mi go wyjaśni i udowodni, że więcej służy niż szkodzi?

 

No i oczywiście mój skrót myślowy "nie mieć skrupułów" nie oznaczał łamania przepisów czy prawa, tylko stosowanie się do nich - właśnie przez rejestrowanie opcji na podmiot trzeci, tak żeby tych zasad nie naruszać.

 

Inna sprawa, że nie jestem osobą, która przestrzega wszystkich przepisów, bo tak jest napisane. Mam głowę i jej używam. Czasem nawet przechodzę na czerwonym świetle..

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasem nawet przechodzę na czerwonym świetle..

 

DD

ja ostatnio wracają z Sopotu (btw kiedy będą fotki ) zagapiłem sie przejechałem na czerwonym świetle. niesttey kosztowało to 300 pln i 6 pkt karnych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chce być bardziej święty od papieża ale nie wydaje mi sie żeby postawa Przemka była niezrozumiała .

 

Ja też nie chcę się wymądrzać, bo na prawie nie znam się lepiej od Ciebie :-) ale właśnie wg regulaminu NASK wszystko jest OK, w końcu opcje są rejestrowane przez innego rejestratora.. Michau wydaje swoje pieniądze na opcje, licytujący wydają swoje pieniądze na kupno tych domen, każdy tutaj wydaje SWOJE pieniądze.

 

Mnie bardziej oburza np. ten cały śmieszny POIG 8.1, gdzie firmy działające latami na rynku rejestrują sobie spółki-krzaki i biorą po grube tysiące na swoje jakieś kolejne śmieszne soc-portaliki. I za te gówna płacimy my wszyscy z naszych podatków. My - Polacy, Niemcy, Holendrzy, wszystko jedno, ale to MY finansujemy komuś jakieś gówniane gówna i na to się nie zgadzam. A że ktoś (sprytnie, ale legalnie!) omija nierozsądne regulaminy NASK to mi to nie przeszkadza, skoro to nie ja za to płacę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie bardziej oburza np. ten cały śmieszny POIG 8.1, gdzie firmy działające latami na rynku rejestrują sobie spółki-krzaki i biorą po grube tysiące na swoje jakieś kolejne śmieszne soc-portaliki. I za te gówna płacimy my wszyscy z naszych podatków. My - Polacy, Niemcy, Holendrzy, wszystko jedno, ale to MY finansujemy komuś jakieś gówniane gówna i na to się nie zgadzam. A że ktoś (sprytnie, ale legalnie!) omija nierozsądne regulaminy NASK to mi to nie przeszkadza, skoro to nie ja za to płacę..

 

zgadza się, różnica jest taka, że w nasku są tylko dziwne przepisy, czyli biurokracja, a dotacje to po prostu grabież publicznych pieniędzy, a przez to jest tylko bezrobocie i podnoszą podatki,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście że nie może, dlatego zakłada opcje na inne fikcyjne firmy, potem wystawia na aukcji jako swoje, a NASK przymyka oko bo kasa leci. :)

Również chciałem zaoferować w PPD.pl łapanie domen "na opcję", dlatego pytałem w NASK czy mają zamiar znieść ten martwy zapis, ale dostałem odpowiedź że nie. Mógłbym oczywiście udawać wariata i zakładać na jakąś firmę za oceanem, ale jakoś nie czułbym się z tym komfortowo. :)

 

Ale po co za oceanem? Przeciez jest Was kilku w lapaniu, to czemu nie isc ta droga w zakladaniu opcji? Wszystko wowczas byloby zgodne z wymogami NASK. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasem nawet przechodzę na czerwonym świetle..

 

OK to ze przechodzisz na czerwonym światełku nie jest negatywne w skutkach dla nas mówiąc pompatycznie dla społeczeństwa :) !Staje sie jednak obciążające jak cie auto perd...nie bo to juz rodzi konsekwencje prawne ubezpieczeniowe itd i wówczas cały ten szary ogol który nie jest tego świadomy jest w plecy bowiem płaci na twoje leczenie, rehabilitacje lub czego ci nie życzę na zasiłek pogrzebowy :)! . Łamanie regulaminu NASK z którym mamy tu niewątpliwie do czynienia powoduje parę rzeczy .

Po pierwsze nierówność w działaniu podmiotów gospodarczych bo jedne leja to a inne przestrzegają a premiowane sa te które na to leja czyli sytuacja i ten kto napisał regulamin a go nie przestrzega zachęca do takiego postępowania ? .To tak naprawdę sytuacja która nie stawia w złym świetle firm z pod palemki bo sa na tyle cwane ze działają wedle zasady "jak sie daje to sie kraje " ale to obciach dla instytucji które to tolerują a które sa/powinny być tymi które stoją na straży przestrzegania prawa i napisanych przez siebie regulaminów bowiem sa jednostka naukowo badawcza którą jest dotowana z budżetu a to jakoś szczególnie powinno zobowiązywać bo to jednak wydawalnie tez kasy podatnika !

Oczywiście jest tak ze tylko/zaledwie parę tysięcy osób wie ze firma z pod palemki tak działa a NASK tego nie wie bo nie ma dowodów na piśmie ze jedna osobą jest w posiadani tych palemek skoro sam NASK mu te profile dawał i jeden opiekun to prowadził ?:P). Tak wiec gratulując dobrego samopoczucia decydentom NASK zapytuje jakie musicie mieć przesłanki/dowody żeby dojść do tego o czym wiedzą wszyscy ?

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście wtopę tutaj zalicza NASK, ale za tą instytucję nie odpowiadam, więc faktycznie pretensje i zapytania powinny trafiać bezpośrednio na ul. Wąwozową w Warszawie.

 

Co do przechodzenia na czerwonym świetle - były badania, że jest mniej wypadków niż kiedy ludzie przechodzą na zielonym, bo wtedy nie uważają i łatwiaj jest ich rozjechać.. poważnie :)

 

Co do regulaminu - przecież nikt go nie łamie, bo jest inny podmiot... chociaż jest tam chyba coś o powiązaniu, dlatego trzeba byłoby te opcje faktycznie na jakiś niezależny podmiot może zakładać. Nie wiem, bo mnie to nie dotyczy, ale na pewno da się to zrobić zgodnie z regulaminem.

 

Ale powtórzę to co napisałem - to przepisy regulaminu są w tym wypadku dziwne (żeby nie napisać bardziej dosadnie). To trochę tak jak z zakazem wysyłania faktur w PDFach. Powoli ustawodawca mięknie w tym zakresie, ale dużo firm już dawno przestało przestrzegać ten zapis. Nazwałbym to obywatelskim nieposłuszeństwem i w tym wypadku popieram. Szczególnie, że faktury w PDF przesłane przez podmiot zagraniczny były honorowane przez US. Więc tutaj miała i nadal ma miejsce jawna dyskryminacja podmiotów polskich względem zagranicznych przez polskie urzędy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK to ze przechodzisz na czerwonym światełku nie jest negatywne w skutkach dla nas mówiąc pompatycznie dla społeczeństwa :) !Staje sie jednak obciążające jak cie auto perd...nie bo to juz rodzi konsekwencje prawne ubezpieczeniowe itd i wówczas cały ten szary ogol który nie jest tego świadomy jest w plecy bowiem płaci na twoje leczenie, rehabilitacje lub czego ci nie życzę na zasiłek pogrzebowy :)! . Łamanie regulaminu NASK z którym mamy tu niewątpliwie do czynienia powoduje parę rzeczy .

Po pierwsze nierówność w działaniu podmiotów gospodarczych bo jedne leja to a inne przestrzegają a premiowane sa te które na to leja czyli sytuacja i ten kto napisał regulamin a go nie przestrzega zachęca do takiego postępowania ? .To tak naprawdę sytuacja która nie stawia w złym świetle firm z pod palemki bo sa na tyle cwane ze działają wedle zasady "jak sie daje to sie kraje " ale to obciach dla instytucji które to tolerują a które sa/powinny być tymi które stoją na straży przestrzegania prawa i napisanych przez siebie regulaminów bowiem sa jednostka naukowo badawcza którą jest dotowana z budżetu a to jakoś szczególnie powinno zobowiązywać bo to jednak wydawalnie tez kasy podatnika !

Oczywiście jest tak ze tylko/zaledwie parę tysięcy osób wie ze firma z pod palemki tak działa a NASK tego nie wie bo nie ma dowodów na piśmie ze jedna osobą jest w posiadani tych palemek skoro sam NASK mu te profile dawał i jeden opiekun to prowadził ?:P). Tak wiec gratulując dobrego samopoczucia decydentom NASK zapytuje jakie musicie mieć przesłanki/dowody żeby dojść do tego o czym wiedzą wszyscy ?

 

Nie odpisałeś mi na mój poprzedni post to Ci się przypomnę, a dodatkowo wytknę brak logiki w tym co tu napisałeś.

Wypominasz Danielowi, że naraża społeczeństwo na koszta. A przecież Michau nikogo na żadne koszta nie naraża zakładając opcje. To po pierwsze.

Po drugie... POIG 8.1. Czy uważasz, że to, iż firmy-krzaki spod (niekoniecznie cypryjskiej, ale np. warszawskiej) palemki biorą grube (w porównaniu z pieniędzmi na opcje.. prywatne zresztą) pieniądze podatników, jest w porządku? Podkreślam - podatników - czyli naszych!

Tak, tu społeczeństwo jest pokrzywdzone. Ja np. czuję się OKRADANY, bo nie wyraziłem nigdzie zgody, żeby mi jakaś bogata firma, która sobie na potrzeby 8.1 zakłada lipną spółkę, brała MOJE pieniądze na jakiś kolejny szmaciany serwisik dla neokidsów na przykład.

 

Piszesz o nierówności w działaniu podmiotów gospodarczych. Te całe zasrane dotacje są tego najlepszym przykładem. Idea dotacji jest tak chora, że nie będę rozsądnie myślącym ludziom tego tłumaczył. I zasad kapitalizmu.

Bo jeśli ktoś ma naprawdę dobry pomysł na start-up, czy usługi w necie to spokojnie znajdzie na to prywatne pieniądze, jest teraz pełno aniołów biznesu, private equity, venture capital itd. itp. Ale tam oceniają to ludzie którzy się na tym znają i inwestują i ryzykują swoje prywatne pieniądze.

 

Dodatkowo do obsługi tych całych 8.1 i innych cyferek opłacamy masę urzędasów, kompletnych ignorantów technologicznych, którzy zatwierdzają wszystko jak leci. I ja się czuję okradany.

A tym bardziej się czuję okradany jak widzę te spółki-krzaki właśnie, które mnie i Was okradają. A często nawet sobie nie zdają sprawy z tego, bo widząc kompletne polityczno-gospodarcze zidiocenie społeczeństwa to jestem w stanie uwierzyć, że oni myślą, że to jacyś fajni, bogaci Panowie urzędnicy z Brukseli te pieniądze im dają.

(Edit: aha, jeszcze wyjaśnię dla nie wtajemniczonych dlaczego te spółki-krzaki działają - moim zdaniem - niezgodnie z regulaminami POIG 8.1. Otóż o dotację może ubiegać się podmiot działający nie dłużej niż 1 rok, więc tworzą sobie kolejne spółki zoo, a to jest przecież już całkiem nowy podmiot :-). W całym tym programie chodziło o promocję młodych przedsiębiorców z nowymi pomysłami, a kasę biorą kasiaste firmy, które sobie robią jakieś lipne serwisiki, a przecież mają kasę, żeby to utrzymać przez 2 czy tam 5 lat, a z pieniędzy z 8.1 utrzymują sobie np. kilka etatów, a te etaty nie koniecznie muszą cały czas klepać ten dotowany projekt :-))

 

 

Natomiast nie widzę tu niewątpliwego - jak piszesz - łamania regulaminu NASK. Chyba, że mi to jasno wskażesz, tak, żebym nie miał tych wątpliwości.

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast nie widzę tu niewątpliwego - jak piszesz - łamania regulaminu NASK. Chyba, że mi to jasno wskażesz, tak, żebym nie miał tych wątpliwości.

 

nie wiem czy jesteś czy tez nie partnerem NASKU ale na pewno jak poprosisz firmę z pod palemki jedna z 8 czy 10 to ci możne choć to "tajne" udostępni zapis porozumienia miedzy krzaczkiem a NASK w którym masz to opisane.

A z tym 8.1 to o co kaman bo jakoś nie bardzo załapałem ? Wyrwałeś sie z tym jak filip z konopi wylewając jakaś żółć ze ktos cie okrada z twojej kasy .Idz na policje albo do prokuratury :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... kasę biorą kasiaste firmy, (...), a przecież mają kasę, żeby to utrzymać przez 2 czy tam 5 lat

Strasznie uogólniasz i chętnie dowiem się na jakiej podstawie ?

Dysponujesz jakimiś danymi statystycznymi, które podsumowują wszystkich przedsiębiorców starających się o refundację środków z tego działania czy znasz tylko kilka przykładów i przez to wszystkim przypisujesz jednakową łatkę ?

 

Przy okazji napiszę dzisiaj drugi raz o faktach prawnych i obiektywnych ( pozostawiając kwestie światopoglądu )

1. Z prawnego punktu widzenia o te środki mogą starać się wszystkie osoby fizyczne i prawne, które spełniają określone kryteria.

2. Obiektywnie ( wg mnie ) jest znacznie lepiej jeśli ktoś dysponuje nadwyżkami finansowymi przystępując do takiego projektu.

Jeśli ich nie ma, to powinien liczyć się z poważnymi kłopotami i szybką utrata płynności finansowej.

 

Część takich młodych przedsiębiorców, którzy nie mieli nic poza pomysłem musiało sprzedać swoje udziały za ułamek wartości otrzymanego dofinansowania.

Tak więc niekoniecznie jest to program dla nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy jesteś czy tez nie partnerem NASKU ale na pewno jak poprosisz firmę z pod palemki jedna z 8 czy 10 to ci możne choć to "tajne" udostępni zapis porozumienia miedzy krzaczkiem a NASK w którym masz to opisane.

A z tym 8.1 to o co kaman bo jakoś nie bardzo załapałem ? Wyrwałeś sie z tym jak filip z konopi wylewając jakaś żółć ze ktos cie okrada z twojej kasy .Idz na policje albo do prokuratury :P

 

A ja zapytam skąd ta agresja w stosunku do "firm spod palemki"?

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja zapytam skąd ta agresja w stosunku do "firm spod palemki"?

Patrząc na twój avatar nie spodziewałem się takiego pytania.

Agrasja u kilofka :P ? Przecież On ma nawet avatar łagodniejszy od Twojego :P

Kilofkowi pewnie chodzi o zasady.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja zapytam skąd ta agresja w stosunku do "firm spod palemki"?

 

 

Agresja ? A pokaz mi proszę choć jeden element jakiejkolwiek agresji w tym co napisałem. Możne za mało zdrobniale określiłem te podmioty ? Zamiast firma z pod palemki powinienem napisać "firemka z pod palmuni "? Następnym razem tak zrobię żeby twoja wrażliwość nie została zachwiana ! Rozumiem ze twój post jest merytorycznym odniesieniem sie dyskusji w sprawie łamania zapisu ?.Czytałeś warunki porozumienia NASK-partner ?

Czy ja napisałem coś co jest nie prawdziwe ? Czy te zapisy Ty wrażliwy na agresje człowieku interpretujesz inaczej ? Czy w końcu mylę sie mówiąc ze firmy z pod palemki lamia te zasady ?.Moze porostu odnieś się do tematu jeśli merytorycznie jesteś w stanie zamiast nabijać sobie licznik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×