Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Według mnie domena w transakcji d2d przepłacona.

 

To jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że potencjał (od)sprzedażowy domeny energetyka.pl wyczerpał się wraz z uzyskaną na aukcji kwotą 17 000.00 PLN netto (20 910.00 PLN brutto) - z czym się kategorycznie nie zgodzę. Wg mnie domena na aukcji osiągnęła maksimum swojego minimum i tylko w tym ujęciu należy kwotę sprzedaży uznać za atrakcyjną. Odsprzedażowe maksimum (do odpowiednio zasobnego KK, a o takich w branży energetycznej raczej nie trudno) leży natomiast gdzieś (myślę, że grubo) powyżej progu 100 000.00 PLN (netto :P ).

Mając powyższe na uwadze, gratuluję zarówno Sprzedawcy, jak i Nabywcy (ze wskazaniem na tego drugiego).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena na aukcji osiągnęła maksimum swojego minimum i tylko w tym ujęciu należy kwotę sprzedaży uznać za atrakcyjną.

Ciekawie napisane. W tym czasie nie można było oczekiwać wyższej kwoty na aukcji. Ciekawe jaką kwotę d2d można by było uzyskać w 2008-2009? 50-70 tys. przy odrobinie szczęścia na I lub II MD chyba było osiągalne.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez przesady, energetyka.pl to nie energia.pl. Domena energetyka.pl dla mnie nadaje się na jakiś branżowy serwis informacyjny, coś jak http://energetyka.wnp.pl/ , ale kto ze zwykłych konsumentów energii elektrycznej przegląda takie strony? Ich interesuje tylko ile kosztuje prąd i czemu tak drogo. Gratuluję sprzedającemu, bo moim zdaniem osiągnął cenę zbliżoną do maksymalnej dla KK. A tak swoją drogą, to ciekawe kto kupił?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez przesady, energetyka.pl to nie energia.pl. Domena energetyka.pl dla mnie nadaje się na jakiś branżowy serwis informacyjny, coś jak http://energetyka.wnp.pl/ , ale kto ze zwykłych konsumentów energii elektrycznej przegląda takie strony? Ich interesuje tylko ile kosztuje prąd i czemu tak drogo. Gratuluję sprzedającemu, bo moim zdaniem osiągnął cenę zbliżoną do maksymalnej dla KK. A tak swoją drogą, to ciekawe kto kupił?

 

Myślę podobnie... w pewnym momencie aukcji do licytacji przystąpił nowy licytujący (sądząc po dacie rejestracji) - prawdopodobnie jakiś KK z ofertą 8250 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę podobnie... w pewnym momencie aukcji do licytacji przystąpił nowy licytujący (sądząc po dacie rejestracji) - prawdopodobnie jakiś KK z ofertą 8250 PLN.

 

Też zwróciłem na to uwagę.

Zastanawiam się na jakiej podstawie te wyceny domen rzędu 100 000 zł, jakiś przykład że ktoś na KK zapłacił takie lub zbliżone kwoty? za domenę .pl (aukcja) oczywiście a nie jakieś odpowiedniki itp. ew. przykłady.

Czemu takie osoby nie licytują skoro są prawie że pewni że ICH znaleziony potencjalny KK jest w stanie zapłacić taką kwotę nawet jeżeli to inwestycja na do 5 lat to raptem 300zł na przedłużenia a zysk 300%. I nie pier... cie że akurat teraz nie macie środków na takie inwestycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak swoją drogą, to ciekawe kto kupił?

Od czego jest whois ;) Kupujący dostał dofinansowanie 290k w 8.2 jakiś czas temu więc ma co wydawać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czego jest whois ;) Kupujący dostał dofinansowanie 290k w 8.2 jakiś czas temu więc ma co wydawać.

Nie myślałem, że już opłacił aukcję ;) A odnośnie dofinansowania, to z tego co mi wiadomo nie można tej kasy przeznaczyć na zakup domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawie 20k za domenę z branży, w której trwa walka o każdego klienta to według mnie jest kwota przepłacona.

Po prostu trzeba cierpliwie poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu thomaso jak będzie miał ochotę to się wypowie jakiej wielkości miał oferty bo pisał parę razy ze było ich kilka. Nie chodzi mi o konkretne kwoty tylko np. czy były wyższe od wylicytowanej kwoty- to powinno zamknąć temat czy domena przepłacona i czy kk jest w stanie dać jeszcze więcej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli obecny nabywca domeny energetyka liczy na to że ktoś z branyz sie do niego zgłosi to moze dosc sporo poczekac.

Nie mysle jednak ze domena jest przepłacona.

Branża jest może mało medialna jesli chodzi o Internet ale napewno uboga nie jest.

 

Na miejsciu obecnego abonenta wykupiłbym we wrześniu miejsce na targach Energetab do umieszczenia informacji ze domena jest na sprzedaż ( duzy napis ) . Po targach by sie znowu odkrecił kurek z pytaniami.

Myśle żewielu potencjalnych inwestorów tej domeny nie wie ze moze ją mieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem domena nie jest przepłacona. To przyszłościowa domena o szerokim wachlarzu zastosowań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciągnijcie linę. Z jednej strony niech staną ci, którzy uważają, że domena jest przepłacona a z drugiej ci, którzy są odmiennego zdania.
Pozostali będą stali z boku i śmiali się jak prężycie muskuły i tarzacie się w błocie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

np.? :blink:

 

Pamiętajmy, że jest cały arsenał usług i firm dla których ta domena może być świetną inwestycją lub do promocji swoich usług:

 

- firmy zajmujące się produkcję sprzętu/urządzeń sieci

- budowa linii przesyłowych, transformatorów

- cały spis firm przetwórstwa energetycznego bo to nie tylko prąd a inne paliwa

- rynek energii odnawialnej o której z roku na rok mówi się coraz głośniej i będzie się mówiło

- elektrownie w każdym aspekcie; budowa, modernizacje, wytwarzanie, dystrybucja itp...

- systemy energetyczne, komputeryzacja zakładów, new technology

- certyfikaty energetyczne i cała reszta odgałęzień

 

Powiem nawet, że nie chce mi się za bardzo wymieniać innych ale przecież nie trzeba być ekspertem aby stwierdzić, że branża energetyczna to branża przyszłościowa. Przecież ona operuje miliardami. To setki/tysiące firm powiązanych usługami i napędzające różne gałęzie tej ogólnej dziedziny. Co to jest kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych dla dużej spółki energetycznej czy paliwowej?

Pomijam już wszystkie inne zastosowania prywatne typu portal branżowy, informacyjny, reklamowy dla podmiotów z branży itp...

 

Przecież ta domena nie może w perspektywie przyszłych lat na siebie nie zarobić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciągnijcie linę. Z jednej strony niech staną ci, którzy uważają, że domena jest przepłacona a z drugiej ci, którzy są odmiennego zdania.

Pozostali będą stali z boku i śmiali się jak prężycie muskuły i tarzacie się w błocie :)

Rozumiem, że wszystkie dyskusje mają natychmiast ucichnąć bo taki autorytet jak Kangur coś powiedział, a raczej zacytował po raz kolejny sam siebie. Niestety tak to nie działa, cóż za rozczarowanie. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Można prowadzić niewiele wnoszące dyskusje ale warto pamiętać, że pisanie o tym czy domena jest przepłacona czy nie i dlaczego, jest niczym innym jak próbą wyceny tej domeny. Nie zauważyłem żeby obecny abonent o to poprosił. Już kiedyś o czymś podobnym pisałem

http://di.pl/topic/103107-wnpl/?do=findComment&comment=593593

 

Edit: Nie będę dodawał nowego postu ani pisał kto i dlaczego mnie ostatnio mocno rozczarowuje. I tak już zrobił się długi OT.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można prowadzić niewiele wnoszące dyskusje ale warto pamiętać, że pisanie o tym czy domena jest przepłacona czy nie i dlaczego, jest niczym innym jak próbą wyceny tej domeny. Nie zauważyłem żeby obecny abonent o to poprosił. Już kiedyś o czymś podobnym pisałem

http://di.pl/topic/103107-wnpl/?do=findComment&comment=593593

Nic nie wnoszące do tematu są uwagi na temat komentowania aukcji. Rozumiem troskę o przestrzeganie regulaminu, natomiast to że Ty stwierdziłeś, że komentowanie licytacji jest jednoznaczne z wyceną domeny nie jest jeszcze wiążące dla reszty użytkowników, stanie się tak jeżeli taką interpretację będzie stosować administracja, a jak na razie tak nie jest bo dyskusje nie są usuwane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czasu do czasu jakaś domena (lepsza, gorsza) idzie za większą kasę a Wy zaraz robicie smród na forum... "przepłacona" "tyle bym nie dał jak bym miał" "jeśli KK to przepłacona" itp itd. Dajcie sobie siena Panowie... wyrządzacie sobie sami szkodę takim biadoleniem...

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czego jest whois ;) Kupujący dostał dofinansowanie 290k w 8.2 jakiś czas temu więc ma co wydawać.

 

Z KRS-u wynika, że ta sama osoba ze spółki będącej abonentem ww domeny jest powiązana z tą firmą, która m. in.:

 

 

Najlepszą gwarancją jakości naszych usług są rekomendacje zadowolonych klientów:

Dzięki temu Partnerowi udało nam się pozyskać dotację na ambitny projekt. Zbudowaliśmy elektrownię wiatrową o mocy 750 kW, z której prąd popłynął w 2012 r.

 

oraz z tą firmą, będącą funduszem kapitału zalążkowego.

 

Tak że forsętrzeba było gdzieś wydać i zrobić koszty. A wspomniana przez @apze dotacja nie została jeszcze zrealizowana: "Data zakończenia realizacji: 31.12.2014".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×